Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 08:22   #1
ARTystka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44

Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!


Witajcie dziewczyny! mam pewien problem ... chodzi o to, że moja 5-letnia córka dość niechętnie chodzi do przedszkola, ale bardziej chodzi o to, że niechętnie wychodzi z domu bo z tego co się dowiedziałam od pani przedszkolanki to wygląda to tak, ze przez 2 minutki pomarudzi a później zajmuje się zabawą z dziećmi i zazwyczaj wychodzi zadowolona z przedszkola. Córka poszła do przedszkola w wieku 3 lat, ale wtedy znosiła to jeszcze gorzej i po prostu ciągle chorowała ... non stop było zapalenia ucha ... po prostu non stop !!! Pani laryngolog i jej gabinet to był stały punkt programu! córka chodziła do przedszkola coraz rzadziej i w " kratkę" aż musiałam z przedszkola zrezygnować. Teraz od września zaczęła znów chodzić wszystko było ok na początku ( nowe przedszkole, nowe panie, nowi koledzy i koleżanki) pozniej zaraziła sie od jakiegos dziecka no i znow była ponad tydzien w domu ... wiec jak miała wrocic do przedszkola zaczeło sie marudzenie ... obiecałam jej zatem ze pierwszego dnia odbiore ja od razu po obiadku i tak stopniowo bede przyzwyczajac do normalnej ilosci godzin ... dzien pozniej miała byc troszke dłuzej ale krocej niz normalnie .... no wiecie o co chodzi pierwszego dnia nie było problemu poszła chetnie, wyszłą usmiechnieta itd ... nastepnego dnia upewniła sie przy tej pani czy dzis tez zostanie odebrana wczesniej ... a to babsko zaczeło, " ze tak nie może być ,,, ze ona przez takie traktowanie jest rozchwiana (?) i ze po cwiczeniach mozna ja zabrac bo wczesniej mi jej nie wyda " .... co córka zaczeła trzasc sie ze zdenerwowania i płakac .... ( wiem to z opowiadan siostry bo to ona ja odprowadzała tego dnia do przedszkola ) no i siostra mowi do niej, ze to jest umowa miedzy dzieckiem a mamą i ze tak nie można ... a to babsko zamkneło drzwi!!!!! ja sie tak wkurzyłam, ze za chwile chyba wpadnę do tego przedszkola i zrobie cos niemiłego :-| no jak tak można ? przeciez przedszkole jest nieobowiazkowe! przeciez na zebraniu mowili, że dziecko można odebrac kiedy się tylko chcę ( płacąc oczywiście za conajmniej 8h) ... dodam tylko, ze te poobiednie cwiczenia są płatne ... mnie wcale nie chodzi o kase ... ale im chyba tak ... chce tylko zeby moje dziecko było zadowolone i szczesliwe i zeby jakimis pierdołami od najmłodszych lat sie nie stresowało ... chce zeby chodziło normalnie do przedszkola i wiem ze jest to mozliwe bez zbednego stresu ... po co cos na siłe ? uwazacie ze ta "pani" miała prawo do takiego zachowania? ja zamierzam z nia porozmawiac najszybciej jak tylko to mozliwe czyli w piatek .... przepraszam za tak długa opowiesc ale musiałąm sie wygadac

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

aha zapomniałam dodać, ze przez taką jedną " panią" znów będzie problem .... moja córka nigdy nie polui przedszkola, które podważa moje zdanie i niszczy "nasze małe umowy" może byc przecież tak, że córka straci do mnie zaufanie , bo coś obiacałam a wcale tak nie było ... nie mówiąc o tym, ze jak na siłe będę ja tam prowadzać to od nowa zacznie się chorowanie i inne tego typu historie .... nie wiem dziewczyny pomóżcie mi ... czy ja przesadzam? jestem nadwrazliwa? a moze mam racje? ... kocham moje dzieciatko i chcę dla niej jak najlepiej ....
ARTystka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 08:26   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Pani przedszkolanka może się co najwyżej w pięty pocałować ,rodzic ma prawo odbierać dziecko kiedy chce.
Dodatkowo powiedziałbym że nie życzę sobie takich tekstów przy dziecku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 09:00   #3
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Pani w przedszkolu nie powinna burzyć dziecku poczucia bezpieczeństwa, sama za niedługo będę pracować w przedszkolu czy w szkole i nie wyobrażam sobie żebym mogła przy dziecku podważyć zdanie rodzica, to nie jest podejście pedagogiczne. Jęzeli ta kobieta miała jakies przeciwskazania powinna, zabrać cię na bok i wtedy porozmawiać. Dla dziecka obietnica to obietnica, natomiast z drugiej strony ty też powinnaś porozmawiać z Panią przedstawić jej całą sytuację i uprzedzić, że będziesz na początku wcześniej odbierać dziecko z przedszkola, napewno by się zgodziła. Proponuje iść do niej i spokojnie porozmawiac.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 09:15   #4
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Porozmawiaj z tą "Panią" i przy okazji zgłoś do dyrektorki przedszkola, żeby ta "Pani" nie myślała sobie, że wszystko jej wolno. Jak się takich zachowań nie będzie zgłaszało następnym razem może powiedzieć coś gorszego.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 09:42   #5
ARTystka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

nie no jasne, ja tego tak nie zostawię ... nie można obiecywać czegoś dziecku a potem to olewać ... oczywiście porozmawiam z ta " panią" i wyjaśnię jej o co chodzi ... z tym, że widać, ze akurat ta " pani" jest nie tyle konfliktowa co raczej apodyktyczna i nie znosi jak sie jej coś sugeruje .... pamietam jak poprosiłam ją jakiś czas temu żeby nie wmuszała mojemu dziecku rzodkiewki zrobiła minę niezadowolenia i powiedziała " zobaczymy" ... dowiedziałam sie od córki, ze nie jadła rzodkiewki .... ale wiecie to nie chodzi o to, ze ja jestem jakas nadwrażliwa i ze ciagle przychodzę tam i wymyślam nowe problemy ... tylko po co robic niepotrzebne zamieszanie ? chce odebrac córke o 17 ... 9 ... czy 15 to odbieram, nie chce jesc czegos tam ... niech nie je ... przedszkole powinno byc przyjazne dziecku, zeby sie nie zniechecało do dalszych etapów edukacyjnych , a tu widze ze tak nie ma .... za to ta druga pani z córki grupy jest bardzo wyrozumiała i nie ma, zadnego problemu jesli chodzi o pytania czy cokolwiek, o wszystko mozna wypytac, zapytac czy skonsultowac .... ehhh
ARTystka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 10:54   #6
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Tak ja to rozumię , niestety zdarzają się pedagodzy, którzy nie są zbyt komunikatywni lub przychylni dla rodziców, nie wiem jakie duże jest to przedszkole , nawet gdyby była możliwość przeniesienia dziecka do innej grupy to też się wiąże ze stresem , bo mała napewno się już przywiązała do swojej grupy, wydaje mi się że niestety musisz przecierpieć tą panią i przyzwyczaić się do jej sposobu bycia, może nie taki diabeł straszny jak go malują .
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 14:54   #7
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!



ciekawi mnie dlaczego panie z przedszkola mysla ze sa mega madre i najwazniejsze? mialam tez taka jedna no po prostu
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 15:31   #8
ARTystka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

uważam, że przeniesienie dziecka do innej grupy to tylko dodatkowy stres nie mówiąc o tym, ze to chyba raczej niemożliwe ... grupy dzieci tak czy siak są mieszane w tym przedszkolu bo wiadomo, że pełno dzieci nie dostało sie w ogóle do przedszkola więc pewnie nic by i tak z tego nie wyszło, zresztą te wszystkie " panie " się znają i czasem jedna lepsza od drugiej .... w piątek spróbuje sobie pogadać z tą "panią" i cos ustalić a jak się nie da to pójdę do dyrektorki .... dodam, że córka wróciła do domu zadowolona chociaż opowiadała, że troche płakała, ależe później się bawiła z dziećmi i w ogóle, że było fajnie ... z tym, że na hasło " to co? jutro z usmiechem idziemy do przedszkola? " było => więc fakt jest taki, że córka lubi przebywac w przedszkolu i wiem, ze jej sie tam żadna krzywda nie dzieje, z tym że nawet małe zapewnienie, że wyjdzie chociaż odrobinke wczesniej daje jej duzy komfort psychiczny i mam nadzieje ze ta " pani" to uszanuje .... zobaczymy w piatek i dzięki dziewczyny za przychylne komentarze
ARTystka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:13   #9
ARTystka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

cześć dziewczyny! pogadałam jeszcze wczoraj z córką no i opowiadała, że wczoraj jej kolega z grupy zapytał się tej " pani" kiedy będzie obiadek a ta pani mu powiedziała " przedszkole nie jest od jedzenia tylko do bawienia " :-| kurde nie prościej powiedzieć " niedługo" ... " badz cierpliwy" ... " za chwilke " czy cos w tym stylu ? nie prosciej miec uśmiechniete dzieci w grupie ? no zabić to mało : pala::p ala:
ARTystka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:55   #10
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Nie zastanawiaj się tylko zgłos teksty tej Pani do dyrektorki
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 13:24   #11
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Dokładnie jak pisze Spoora pierwsze kroki swoje skieruj do Dyrektora i spytaj kulturalnie jak to jest, że na zebraniu z rodzicami Dyrektor mówi jedno, a jego pracownicy robią co innego?


My w żłobku mieliśmy taką sytuację, że Pani upierała się przy swoim, więc poszliśmy do Pani Kierownik i ta od razu swoją pracownicę postawiła do pionu.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 15:40   #12
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Oj ciśnienie mi się podnosi, jak pomyślę, że mogłaby tak się do mnie odezwać, jeszcze przy dziecku.
Po pierwsze na pewno bym od razu jej odpowiedziała spokojnie, albo i mniej spokojnie, że moja sprawa kiedy odbieram dziecko i nie życzę sobie takich uwag.
A drugie to zgłosiłabym to dyrektorowi placówki. Sami płacicie za przedszkole, więc nie mają nic do gadania, o której chcecie dziecko odebrać.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 17:21   #13
JanuszAgnieszka
Wtajemniczenie
 
Avatar JanuszAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 130
Dot.: Babsko z przedszkola wszystko psuje !!!!

Cytat:
Napisane przez ARTystka25 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! mam pewien problem ... chodzi o to, że moja 5-letnia córka dość niechętnie chodzi do przedszkola, ale bardziej chodzi o to, że niechętnie wychodzi z domu bo z tego co się dowiedziałam od pani przedszkolanki to wygląda to tak, ze przez 2 minutki pomarudzi a później zajmuje się zabawą z dziećmi i zazwyczaj wychodzi zadowolona z przedszkola. Córka poszła do przedszkola w wieku 3 lat, ale wtedy znosiła to jeszcze gorzej i po prostu ciągle chorowała ... non stop było zapalenia ucha ... po prostu non stop !!! Pani laryngolog i jej gabinet to był stały punkt programu! córka chodziła do przedszkola coraz rzadziej i w " kratkę" aż musiałam z przedszkola zrezygnować. Teraz od września zaczęła znów chodzić wszystko było ok na początku ( nowe przedszkole, nowe panie, nowi koledzy i koleżanki) pozniej zaraziła sie od jakiegos dziecka no i znow była ponad tydzien w domu ... wiec jak miała wrocic do przedszkola zaczeło sie marudzenie ... obiecałam jej zatem ze pierwszego dnia odbiore ja od razu po obiadku i tak stopniowo bede przyzwyczajac do normalnej ilosci godzin ... dzien pozniej miała byc troszke dłuzej ale krocej niz normalnie .... no wiecie o co chodzi pierwszego dnia nie było problemu poszła chetnie, wyszłą usmiechnieta itd ... nastepnego dnia upewniła sie przy tej pani czy dzis tez zostanie odebrana wczesniej ... a to babsko zaczeło, " ze tak nie może być ,,, ze ona przez takie traktowanie jest rozchwiana (?) i ze po cwiczeniach mozna ja zabrac bo wczesniej mi jej nie wyda " .... co córka zaczeła trzasc sie ze zdenerwowania i płakac .... ( wiem to z opowiadan siostry bo to ona ja odprowadzała tego dnia do przedszkola ) no i siostra mowi do niej, ze to jest umowa miedzy dzieckiem a mamą i ze tak nie można ... a to babsko zamkneło drzwi!!!!! ja sie tak wkurzyłam, ze za chwile chyba wpadnę do tego przedszkola i zrobie cos niemiłego :-| no jak tak można ? przeciez przedszkole jest nieobowiazkowe! przeciez na zebraniu mowili, że dziecko można odebrac kiedy się tylko chcę ( płacąc oczywiście za conajmniej 8h) ... dodam tylko, ze te poobiednie cwiczenia są płatne ... mnie wcale nie chodzi o kase ... ale im chyba tak ... chce tylko zeby moje dziecko było zadowolone i szczesliwe i zeby jakimis pierdołami od najmłodszych lat sie nie stresowało ... chce zeby chodziło normalnie do przedszkola i wiem ze jest to mozliwe bez zbednego stresu ... po co cos na siłe ? uwazacie ze ta "pani" miała prawo do takiego zachowania? ja zamierzam z nia porozmawiac najszybciej jak tylko to mozliwe czyli w piatek .... przepraszam za tak długa opowiesc ale musiałąm sie wygadac

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

aha zapomniałam dodać, ze przez taką jedną " panią" znów będzie problem .... moja córka nigdy nie polui przedszkola, które podważa moje zdanie i niszczy "nasze małe umowy" może byc przecież tak, że córka straci do mnie zaufanie , bo coś obiacałam a wcale tak nie było ... nie mówiąc o tym, ze jak na siłe będę ja tam prowadzać to od nowa zacznie się chorowanie i inne tego typu historie .... nie wiem dziewczyny pomóżcie mi ... czy ja przesadzam? jestem nadwrazliwa? a moze mam racje? ... kocham moje dzieciatko i chcę dla niej jak najlepiej ....
bardzo mi przykro, ze takie masz doswiadczenia zwiazane z przedszkole. Nauczyciel nie zachowal sie w porzadku i nie rozumiem takiego podejscia. W tym wypadku uwazam, ze masz racje.

A co do podkreslenia - dla 5 latkow przedszkole jest obowiazkowe.
__________________
Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie usmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"



Teraz czekamy na Karolinkę - 27/40
JanuszAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.