Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-03-12, 16:37   #1741
weraxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 89
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dobrze rozumiesz....ale to zale¿y od tego jaki refleks chcesz zneutralizowaæ, jak rudy to potrzebujesz niebieskiego/popielu po przecinku .1
jak z³oty --------//------ fiolety/opalu po przecinku .2
Farba z oznaczeniem 512 wg profesjonalnych oznaczeñ to
5 - jasny br±z, wiêc w niektórych profeskach to prawie czerñ
1 - popiel,
2- opal czyli fioletowo popielaty jasny br±z..czyli dla w³osów z refleksem rudawo/z³otym w przewadze rudego.
¿eby nie rozja¶nilo odrostu i do przyciemnienia musisz u¿yæ 3% oxy, mo¿na rozrobiæ 6% z wod± destylowan± pó³ n apó³- niektórzy z kranówk± nawt rozrabiaj±
Je¶li dobrze zrozumia³am nie muszê robiæ pigmentacji?
Rozumiem ¿e ona pomaga utrwaliæ kolor i siê po niej farba tak nie wyp³ukuje ale czy bez pigmentcji mo¿e mi wyj¶æ nie taki odcieñ jak powinien?

Po przejrzeniu chyba wszystkich mo¿liwych palet wybra³am 7AV z matrixa a wiêc mo¿e o ton ciemniejsze ni¿ mam teraz w³osy, a ró¿nice miedzy odrostem mam minimaln±.

Wybaczcie ale wszystkie informacje zawarte w tym w±tku wydaj± siê strasznie chaotyczne dla kogo¶ kto nie ma zielonego pojêcia o farbowaniu dlatego wola³am siê upewniæ
weraxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-12, 19:16   #1742
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
No ale przyjmijmy, ¿e s± ciemniejsze - jakie¿ to dodatkowe komplikacje spowoduje, bo jak pytasz, to czujê, ¿e na pewno s±
Ano....., w³a¶nie, jak s± odrosty za ciemne, to 3% mo¿e ich tak nie rozja¶ñiæ do poziomu 8 i mog± wyj¶æ ciemniejsze, to mo¿e trzebaby d³u¿ej potrzymaæ na odro¶cie b±d¼ u¿yæ maocniejszego %oxy na odrostach, ale najlepiej wypróbowaæ gdzie¶ z pod spodu t± 3%, bo na 3% te¿ siê rozja¶nia w³osy z rozja¶niaczem, trwa to d³u¿ej ni¿ na mocniejszym oxy, ale bezpieczniej.
A ta 7 na3% co zrobi³a z odrostem? przyciemni³a?
A o k±pieli rozja¶niaj±cej blond bunny na swoim blogu pisze, chyba szampon przeciw³upie¿owy, rozja¶niacz, oxy i woda, ale sprawd¼ sobie proporcje.
Dziewczyny tez robi³y szampon z sod± oczyszczon± (bo jej niskie ph otwiera ³uski) ale w³osy potem szorstkie i trzeba koniecznie zakwasiæ po umyciu wod± z octem, ¿eby zamkn±æ ³uski w³osów.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez weraxx Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li dobrze zrozumia³am nie muszê robiæ pigmentacji?
Rozumiem ¿e ona pomaga utrwaliæ kolor i siê po niej farba tak nie wyp³ukuje ale czy bez pigmentcji mo¿e mi wyj¶æ nie taki odcieñ jak powinien?

Po przejrzeniu chyba wszystkich mo¿liwych palet wybra³am 7AV z matrixa a wiêc mo¿e o ton ciemniejsze ni¿ mam teraz w³osy, a ró¿nice miedzy odrostem mam minimaln±.

Wybaczcie ale wszystkie informacje zawarte w tym w±tku wydaj± siê strasznie chaotyczne dla kogo¶ kto nie ma zielonego pojêcia o farbowaniu dlatego wola³am siê upewniæ
Nie wklei³a¶ Swoich "w³osów" wiêc nie wiem co Ci na "oko" poradziæ...
je¶li w³osy s± puste, platynowe, blond, rozja¶niane, lub siwe wtedy potrzebna jest pigmentacja, ¿eby farba siê trzyma³a, a nie wiem z jakiego do jakiego poziomu rozja¶ni³a Ci poprzednia farba i na jakim poziomie s± teraz i jaki chcesz uzyskaæ, bo 5 to ju¿ b. ciemne.

Nie zgadzam siê z Twoim okre¶leniem "infornacje s± haotyczne" Jak przeczytasz ze zrozumieniem parê stron w ty³ wszytstkie informacje powinny Ci siê wyklarowaæ, bo ja ca³y czas "t³ukê" to samo
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-12, 19:31   #1743
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ano....., w³a¶nie, jak s± odrosty za ciemne, to 3% mo¿e ich tak nie rozja¶ñiæ do poziomu 8 i mog± wyj¶æ ciemniejsze, to mo¿e trzebaby d³u¿ej potrzymaæ na odro¶cie b±d¼ u¿yæ maocniejszego %oxy na odrostach, ale najlepiej wypróbowaæ gdzie¶ z pod spodu t± 3%, bo na 3% te¿ siê rozja¶nia w³osy z rozja¶niaczem, trwa to d³u¿ej ni¿ na mocniejszym oxy, ale bezpieczniej.
A ta 7 na3% co zrobi³a z odrostem? przyciemni³a?
A o k±pieli rozja¶niaj±cej blond bunny na swoim blogu pisze, chyba szampon przeciw³upie¿owy, rozja¶niacz, oxy i woda, ale sprawd¼ sobie proporcje.
Dziewczyny tez robi³y szampon z sod± oczyszczon± (bo jej niskie ph otwiera ³uski) ale w³osy potem szorstkie i trzeba koniecznie zakwasiæ po umyciu wod± z octem, ¿eby zamkn±æ ³uski w³osów.
Wiesz z t± 7 to by³o tak, ¿e po prostu ca³a góra mi wysz³a ciemniej ni¿ reszta w³osów, ale to nie by³ tylko odrost tylko tak do 10cm od skóry g³owy. Nie wiem tez na ile tutaj ró¿nice móg³ spowodowaæ mixton.

Czyli rozumiem proponujesz zrobiæ próbkê na kosmyku, ale ogólnie to najpierw pomalowaæ odrosty, a dopiero potem reszta? Nie wiem tylko jak d³ugo mêczyæ najpierw ten odrost, a jak d³ugo potem w³osy na d³ugo¶ci? Jaki¶ pomys³

A o k±pielach rozja¶niaj±cych to ju¿ pogrzeba³am, mam ogólne rozeznanie, jednak powiem ci, ze z ka¿dym myciem kolorek z tek góry ³adnie siê wyp³ukuje, wiêc mo¿e i k±piel nie bêdzie potrzebna, szczególnie, ¿e do farbowania bêdê podchodziæ gdzie¶ my¶lê za trzy tyg - nie chcê przemêczaæ swoich w³osów, bo s± w miarê w dobrej kondycji i chcia³abym, ¿eby tak zosta³o
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-12, 20:01   #1744
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli rozumiem proponujesz zrobiæ próbkê na kosmyku, ale ogólnie to najpierw pomalowaæ odrosty, a dopiero potem reszta? Nie wiem tylko jak d³ugo mêczyæ najpierw ten odrost, a jak d³ugo potem w³osy na d³ugo¶ci? Jaki¶ pomys³
Mixton mo¿e przyciemniæ w zale¿no¶ci od ilo¶ci dodanego, normalnie o ok 1 poziom.
Jestem zwolenniczk± prób na pasemku, ¿eby potem siê nie zdziwiæ ¿e na na ca³ej g³owie co¶ ¼le wysz³o. Powiem szczerze, ¿e nie wiem ile trzyma¶æ na odro¶cie..ale na pewno d³u¿ej ni¿ wcze¶niej, ¿eby rozja¶ni³o. Poczekaj wiêc jak siê wyp³ucz± i za 1,5 tygodnia daj znaæ, to jeszcze spokojnie farbê kupisz.
Mo¿esz jeszcze jak chcesz napisaæ do blond bunny z zapytaniem i swoimi fotkami, Ona siedzi w blondach wiêc na tym siê zna na pewno
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 02:40   #1745
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:35
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 08:10   #1746
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Jak± musia³abym kupiæ farbê? jaki poziom i jaki mniej wiêcej numerek po przecinku?
Wybacz, ale wystarczy ¿eby¶ przeczyta³a sobie kilka stron wstecz i znajdziesz odpowied¼... na prawdê nie wiem ile razy mamy siê tu powtarzaæ i pisaæ to samo skoro odpowiedzi s± ju¿ w w±tku zawarte... ale mimo to co chwilê kto¶ znowu zadaje takie same pytania
Subskrybujê w±tek i czasami mnie ju¿ co¶ trafia, Zycie gratulujê cierpliwo¶ci
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 09:21   #1747
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Mixton mo¿e przyciemniæ w zale¿no¶ci od ilo¶ci dodanego, normalnie o ok 1 poziom.
Jestem zwolenniczk± prób na pasemku, ¿eby potem siê nie zdziwiæ ¿e na na ca³ej g³owie co¶ ¼le wysz³o. Powiem szczerze, ¿e nie wiem ile trzyma¶æ na odro¶cie..ale na pewno d³u¿ej ni¿ wcze¶niej, ¿eby rozja¶ni³o. Poczekaj wiêc jak siê wyp³ucz± i za 1,5 tygodnia daj znaæ, to jeszcze spokojnie farbê kupisz.
Mo¿esz jeszcze jak chcesz napisaæ do blond bunny z zapytaniem i swoimi fotkami, Ona siedzi w blondach wiêc na tym siê zna na pewno
no problemo - pop³uczê jeszcze w³oski, a jak mówi³am kolorek ju¿ siê troszkê wymy³ i zobaczê efekt za jakie¶ 1,5 - 2 tyg. Najlepiej to zrobiê foty za te dwa tyg i wrzucê to podumamy ewentualnie razem nad efektem. Dziêki zyta - i do niebawem
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 16:08   #1748
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:34
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 16:33   #1749
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Nie lubie kiedy kto¶ siê boczy a nie siedzi zbytnio w w±tku ci±gle
Nie, jak mam subskrypcjê i czytam codziennie nowe posty to wcale nie siedzê w w±tku
A jakby¶ na prawdê przejrza³± w±tek to by¶ wiedzia³a, ¿e po kropce/przecinku nie ma czego¶ takiego jak "czekolada", pomijaj±c fakt, ¿e farby "czekoladowe" s± zazwyczaj ciep³e.
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 17:30   #1750
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ametys Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam do Was pytanie a szczególnie do Zyty

Mam w³osy na poziomie 6 br±z z oko³o z³otym (mocno z³otym minimalnie pod rudy) refleksem, i chcia³abym je zafarbowaæ aby by³y zimno czekoladowe (mniej wiêcej jak w za³±czniku na koñcach w³osów tej piêknej pani) i zachowaæ poziom 6 (byleby nie by³y ciemniejsze).

Jak± musia³abym kupiæ farbê? jaki poziom i jaki mniej wiêcej numerek po przecinku?

Bardzo zale¿y mi na takiej "zimnej czekoladzie" nie w bordo i nie w rudy, kiedy¶ mia³am taki kolor na g³owie, taka czysta ciemna czekolada i czu³am siê ¶wietnie
wydaje mi siê, ¿e czekolada z za³o¿enia jest ciep³ym odcieniem, o w³a¶nie bordowych podtonach
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-13, 20:18   #1751
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Siê tu proszê nie "¿reæ"
Sczerze powiem, ze my¶lê tak jak endorfina o czekoladzie, nawet nie wiem w któym miejscu le¿y ona na kole kolorów, czy bardziej w czerwieñ, czy pomarañcz...i na pewno jest ciep³a.a w ka¿dym razie wyp³ukuje siê na bank na ciep³o..czytaj...rudo. Zerknij na jakiej¶ palecie jaki Ci kolor podchodzi i zobacz oznaczenie, mo¿e tak uda siê doj¶æ czy jest bardziej czerwony, czy pomarañczowy, ale wszystko te¿ zale¿y od koloru wyj¶ciowego.
Obawiam siê, ¿e nie jestem w stanie pomóc....i kiedy¶ ju¿ pisa³am, ¿e nie testujemy tu innych kolorów (ciep³ych) ni¿ maj±cych na celu och³odzenie i "spopielenie" koloru. A je¶li ju¿ wyjd± inne ni¿ oczekujemy, to nie jest to zamierzony efekt.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 23:15   #1752
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:34
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 15:45   #1753
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ametys Poka¿ wiadomo¶æ
Zle mnie zrozumia³a¶, chodzi³o mi o to aby nie by³a ona taka maxymalnie ciep³a czekolada tylko "och³odzona".
Bêdê musia³a zobaczeæ tak jak piszesz, mo¿e to pomo¿e, Dziêki Ci
Po prostu nie wyobra¿am sobie "ch³odnej" czekolady, poza gorzk± A je¶li ju¿ jest na fotce u modelki na 1000% jest robiona w takim ¶wietle, ¿e wygl±da na zimny. W s³oneczku i tak pewnie ma refleks rudy
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 15:47   #1754
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:34
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 17:37   #1755
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ametys Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem kurcze a gdyby mieæ czekoladê (jak mówisz np rudy refleks) i maxymalnie j± och³odziæ w³a¶nie moim szamponem do rudych..co co by wysz³o?
Je¶li ten Twój szampon jest niebieski to och³odzi, tzn, zneutralizuje moc tego rudego do neutralnego...a je¶li ten szampon ma za zadanie wzmocniæ kolor rudy to wiadomo.
My och³adzamy w³a¶nie rudy refleks (staramy siê w ka¿dym razie to uzyskaæ) na popielaty...mog³aby¶ po prostu mniej och³odziæ i wtedy mia³aby¶ "mniej" rude, zreszt± zawsze siê do rudych nam wyp³ukuj±...a sprawdza³±¶ na palecie profesjonalnej (nie wiem goldwell, majirel jakakolwiek profeskê) jaki kolor wg Ciebie to "czekolada"? wklej proszê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 18:17   #1756
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:34
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-15, 14:27   #1757
martyna3275
Zakorzenienie
 
Avatar martyna3275
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 3 709
Exclamation Krecone cienkie w³osy farbowane lorealem miedzianym.. POMOCY

Czesc dziewczyny. Pierwszy raz pisze na wizazu, lecz potrzebuje waszej pomocy. Moj problem jest taki ze mam krecone i bardzo nie sforne w³oski, sa one do¶c cienkie. w wakacje pomalowa³am je intensywnie miedzianym lorelaem... mam juz teraz do¶c spore odrosty... i chcia³abym zmienic kolor na ch³odny braz... mozecie mi poradzic jakiej farby uzyc? aby uzyskac oczekiwany efekt? wiem ze raczej tymi drogeryjnymi farbawmi z tym sobie nie poradze, wiec jaka profesjonalna farba moze mi pomoc???
martyna3275 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-15, 16:21   #1758
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Krecone cienkie w³osy farbowane lorealem miedzianym.. POMOCY

Cytat:
Napisane przez martyna3275 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczyny. Pierwszy raz pisze na wizazu, lecz potrzebuje waszej pomocy. Moj problem jest taki ze mam krecone i bardzo nie sforne w³oski, sa one do¶c cienkie. w wakacje pomalowa³am je intensywnie miedzianym lorelaem... mam juz teraz do¶c spore odrosty... i chcia³abym zmienic kolor na ch³odny braz... mozecie mi poradzic jakiej farby uzyc? aby uzyskac oczekiwany efekt? wiem ze raczej tymi drogeryjnymi farbawmi z tym sobie nie poradze, wiec jaka profesjonalna farba moze mi pomoc???
Wklej zdjecie obecnych w³osów w slonku i w cieniu i napisz dok³±dnie jakie refleksy..mam nadziejê, ze henn± nie robi³a¶? i fotka odrostu te¿ by siê zda³a.
Nasza Caate te¿ jest "zakrêcona" ¿e tak napiszê i te¿ schodzi³a z rudych, wiêc wszystko siê pewnie a, tylko trzeba cierpliwo¶ci i czasu.....wiec czekamy na foteczki
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-15, 23:41   #1759
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:33
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 13:23   #1760
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ametys Poka¿ wiadomo¶æ
(Dopisujê do mojego posta o czekoladowych w³osach )

Masz racjê Zyto, czekolada jest albo z czerwonym barwnikiem albo rudym, mnie siê w³a¶nie przypomnia³o ¿e kiedy mia³am farbowane u fryzjera to by³y one w³a¶nie z rudaw± po¶wiat± raczej
Zyto mam jeszcze takie g³upie pytanie mo¿e ale na prawdê nie wiem, je¿eli mamy refleks z³oty na przyk³ad i pofarbujemy np te¿ farb± ze z³otym barwnikiem (tak± sam± np) to mo¿e wyj¶æ inny refleks czy bêdzie to samo jak w przypadku natury? ¿e po prostu barwnik je¿eli ju¿ mamy 3 i pofarbujemy te¿ z 3 to dalej bêdzie z³oto? czy za którym¶ razem ju¿ od tego z³ota zrobi nam siê np rudawy?
No nestety, czekolada jest piêkna, ale ciep³a...
A co do Twojego pytania o zloto...to jak na plastyce miesza³o siê kolory plakatówek!!! je¶li na z³oto po³o¿ysz z³oto to bêdzie z³oto, jak na z³oto po³o¿ysz sam± naturê, bêdziesz mia³a naturalny kolor, ze z³otym refleksem(bo refleks pozostaje) ...¿eby zneutralizowaæ z³oto trzeba fioletu, ni¿ej o tym te¿ pisa³am...2 , V, P, opal
To tak jak do czerwonego dodasz bia³y, wychodzi na 10000% ró¿..a do i¿ó³æ to na 10000% wyjdzie zieleñ.
Ko³o kolorów, nawet to ci wklejalam ¶wietnie pokazuje kolory podstawowe i co siê dzieje po zmieszaniu danych kolorów(kolory pierwszorzêdne i kolory drugorzêdne)
I w koñcu co Ci siê "widzi"?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-16, 14:37   #1761
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:32
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-16, 15:35   #1762
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ametys Poka¿ wiadomo¶æ
Zyto nie denerwuj siê bo ja wiem jak to jest z neutralizacjami i jak to dzia³a tylko nie wiedzia³am jak to jest czy np przez d³ugi czas farbowanie np t± sam± z³ot± farb± czy nie wyjdzie od tej "masy z³ota" jaki¶ rudy albo co¶
Nie, nie, ja siê pyta³am jaki masz pomys³ na siebie (w³osy), bez ¿adnych pretensji
A je¶li bêdziesz ci±gle farbowa³a t± sam± farb± jednej firmy to nie powinno byæ ¿adnych niespodzianek. Podobny efekt z³ota ma chyba beige/be¿
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-16, 17:50   #1763
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:32
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 08:08   #1764
majczusia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 435
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Szukam rady. Naturalne w³osy mam co¶ miêdzy ciemny blond, a jasny br±z, generalnie taki kolor jaki ma wiêkszo¶æ dziewczyn. Farbuje od 2 lat w³osy, od ok. roku na co¶ miêdzy czerni±, a br±zem. Obecnie mam mro¼ny kasztan na g³owie, jest to prawie czerñ, generalnie bardzo ciemny br±z. Chcia³abym mieæ br±z ¶redni/jasny, w za³±czniku pokazuje przybli¿one, mo¿na powiedzieæ wymarzone kolory. Mam kilka pytañ:

1. Czy taki kolor uzyskam bez rozja¶niacza?

2. Jaka farba mo¿e daæ taki efekt?

Chcê jeszcze dodaæ, ¿e chcia³abym taki br±z, który po kliku myciach nie zrobi ze mnie rudzielca. Jest to w ogóle realne?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg img20350.fryzury-dlugie.1350610.jpg (54,5 KB, 58 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg marta-%C5%BCmuda-trzebiatowska.jpg (33,0 KB, 53 za³adowañ)

Edytowane przez majczusia
Czas edycji: 2012-03-19 o 08:13
majczusia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 08:14   #1765
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:32
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 09:17   #1766
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

majczusia - wstawione przez Ciebie zdjêcia NIE przedstawiaj± zimnych odcieni br±zu, wiêc pytanie nie na ten w±tek
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 18:13   #1767
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez majczusia Poka¿ wiadomo¶æ
Szukam rady. Naturalne w³osy mam co¶ miêdzy ciemny blond, a jasny br±z, generalnie taki kolor jaki ma wiêkszo¶æ dziewczyn. Farbuje od 2 lat w³osy, od ok. roku na co¶ miêdzy czerni±, a br±zem. Obecnie mam mro¼ny kasztan na g³owie, jest to prawie czerñ, generalnie bardzo ciemny br±z. Chcia³abym mieæ br±z ¶redni/jasny, w za³±czniku pokazuje przybli¿one, mo¿na powiedzieæ wymarzone kolory. Mam kilka pytañ:

1. Czy taki kolor uzyskam bez rozja¶niacza?

2. Jaka farba mo¿e daæ taki efekt?

Chcê jeszcze dodaæ, ¿e chcia³abym taki br±z, który po kliku myciach nie zrobi ze mnie rudzielca. Jest to w ogóle realne?
VisionAM dobrze pisze, to nie ten w±tek, ale w wypadku wyj±tku mogê powtórzuæ s³owa Ametys, farba farby nie rozja¶ni..jedynie zostaje u¿yæ dekoloryzatora...ale to tez zale¿y czy d³ugo farbowa³a¶ na tak ciemno, bo mi blond bunny napisa³a, ¿e jak do 3 razy k³adziony b.ciemny pigment to dekoliryzator ruszy, a jak d³uzej farbowane na ciemny, to pigment zostanie we w³osach i mimo rozja¶nienia, przy nastêpnym farbowaniu wróc± do stanu z przed dekoloru. W ostateczno¶ci rozjasniacz, ale z wod± najwy¿ej 9%, bo 12% sobie spalisz.
Te fotki wygl±daj± w cieniu tak ³adnie w s³onku rude s± na 10000%.
¯eby siê kolor nie wyp³ukiwa³, bo po rozja¶nieniu trzeba bêdzie zkoregowaæ niechciany refleks...ale te¿ dodaæ natury do upragnionego koloru, bo wlosy rozja¶niane farbuje si jak siwe. Jak rozja¶nisz to daj mi znak na priv (prze¶lij fotki po rpzja¶nieniu i opisz jaki maj± kolor) to wtedy pomy¶limy.
Ametys ocena 5+
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 21:07   #1768
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

[QUOTE=zyta82;32963185]No nestety, czekolada jest piêkna, ale ciep³a...

No w³a¶nie... a czy mo¿na uzyskaæ czekoladê/czekoladowy br±z zimny?
Bo mnie ciep³e kolory nie pasuj± a marzê o czekoladce... o takim br±zie z po¶wiat± bordo/fioletu...
Macie jakie¶ propozycje na kolorki poni¿ej??? (one s± ciep³e czy zimne?)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1MODELKA.jpg (12,6 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 40ed0932bdacbd58ad796db3eb35714a.jpg (29,4 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg blogg11.jpg (98,9 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 249925_1936477743860_1599859608_1958778_5751533_n.jpg (64,6 KB, 15 za³adowañ)
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 21:16   #1769
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czekolada NIE JEST ZIMNA

S± w ofercie Castinga farby mro¼ne kakao albo mro¼ny kasztan i te farby maj± w³a¶nie tak± dziwn± po¶wiatê, niby ch³odnaw±, ale jednak kakao - ¿ó³taw±, kasztan - rudaw±

Odcienie z fioletow± po¶wiat± to zapewne bêd± te z .2
Wiêc w sumie mo¿na próbowaæ farbami .21 albo .12
ale nie bêdzie to czekolada dziewczyny proszê was
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 22:54   #1770
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie... a czy mo¿na uzyskaæ czekoladê/czekoladowy br±z zimny?
Bo mnie ciep³e kolory nie pasuj± a marzê o czekoladce... o takim br±zie z po¶wiat± bordo/fioletu...
Macie jakie¶ propozycje na kolorki poni¿ej??? (one s± ciep³e czy zimne?)
pisa³y¶my chyba stronê wcze¶niej, ¿e czekolada absolutnie nie jest zimna... my¶lê, ¿e uzyskaæ j± jest bardzo prosto, ale bêdzie wyp³ukiwaæ siê na czerwono. zdjêcia, które wklejasz, to jaki¶ poziom 5, a co po przecinku, to ju¿ zale¿y od Ciebie, czy wolisz fiolety, czy czerwienie. poszukaj na allegro interesuj±cych Ciê marek, sprzedawcy przewa¿nie wklejaj± próbniki na aukcjach, tudzie¿ zorientuj siê w nazwach i szukaj w google danych kolorów
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.