Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 15:22   #1
beautycrush
Przyczajenie
 
Avatar beautycrush
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7

Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!


Jakie znacie metody na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Czy kremy przeciwzmarszczkowe pomagają? Czy może zabieg u specjalisty?
beautycrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:18   #2
Nina281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

A ile masz lat? Lepiej zapobiegac, bo walczyc ze zmarszczkami jest bardzo ciezko i bez skalpela, spektakularnych efektow nie bedzie.
Duzo tez zalezy do typu skory. Ja mam dosc gruba, mieszana, troche ziemista (rozswietlam ja maskam i serami) ale dzieki temu nie mam niemal zadnych zmarszczek, zadnych kurzych lapek i tym pdodonych historii. Siostra ktora ma sucha cere, a tez nie dba o nia za bardzo, niestety, niestety, niestety.

Edytowane przez Nina281
Czas edycji: 2017-10-22 o 11:17
Nina281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:39   #3
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Generalnie posiadaczki skóry tłustej mają mniej zmarszczek i proces starzenia się skóry wygląda inaczej (lepiej)niż u osób z cerą suchą.

W mojej opinini kilka ważnych zasad:

Demakijaż OBOWIĄZKOWO choćbym miała położyć się spać na godzinę.
Nawilżanie od zewnątrz i od wewnątrz.
Stymulacja mięśni twarzy szyi i dekoltu poprzez masaż
Prawidłowo (do typu cery) dobrana pielęgnacja
ZERO opalania krem z filtrem OBOWIĄZKOWO
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:45   #4
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Temat idealny dla mnie, chętnie sobie poczytam wasze rady. Ostatnio zauważyłam u siebie malutkie zmarszczki na czole W tym roku stuknie mi 27 więc chyba zegar ruszył

Co to znaczy "nawilżać od wewnątrz"?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:34   #5
Terve
Raczkowanie
 
Avatar Terve
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Temat idealny dla mnie, chętnie sobie poczytam wasze rady. Ostatnio zauważyłam u siebie malutkie zmarszczki na czole W tym roku stuknie mi 27 więc chyba zegar ruszył

Co to znaczy "nawilżać od wewnątrz"?
zapewne nawadniać organizm, pić dużo wody
Terve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:46   #6
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Temat idealny dla mnie, chętnie sobie poczytam wasze rady. Ostatnio zauważyłam u siebie malutkie zmarszczki na czole W tym roku stuknie mi 27 więc chyba zegar ruszył
ja mam 19 lat i na czole 5 dlugich zmarszczek,ale nie wiem co mam na to poradzic czuje je pod palcem,widze, makijaz tez ich nie tuszuje myslalam ze cos dadza peelingi u kosmetyczki/mikrodermabrazja czy kwasy ale podobno kwasy dzialaja tylko na lekkie zmarszki.. i co ja mam poradzic?
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:47   #7
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Interesowałaś się może kosmetykami azjatyckimi? Większość z nich jest przeciwstarzeniowa i wybielająca cerę. Jeśli Cię to nie obrzydza, produkty z filtratem wydzieliny ślimaka są dobre oraz (podobno, bo nie testowałam) z jadem żmii. Chyba wszystkie dobrze wiemy, jak młodo wyglądają Azjatki, więc to będzie najlepsza rekomendacja
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 20:06   #8
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez Blind Pokaż wiadomość
ja mam 19 lat i na czole 5 dlugich zmarszczek,ale nie wiem co mam na to poradzic czuje je pod palcem,widze, makijaz tez ich nie tuszuje myslalam ze cos dadza peelingi u kosmetyczki/mikrodermabrazja czy kwasy ale podobno kwasy dzialaja tylko na lekkie zmarszki.. i co ja mam poradzic?
Wiesz z tego co sie orientuje to nie można zlikwidować zmarszczek, można tylko zapobiegać powstawaniu nowych, tak tłumaczyła mi kosmetyczka (ale ona głownie paznokcie robi więc może przesadziła). podobno sa plastry które przykleja się na noc na czoło i one mechaniczne "prostują" zmarszczki tak że w dzień ich prawie nie widać, ale ten zabieg jest krótkotrwały i w zasadzie co noc trzeba powtarzać. To info z tego forum więc możesz sobie poszukać.

Czytałam, że dużo zmarszczek robi się od spania na brzuchu/boku bo wtedy "marszczymy" skórę twarzy na tej stronie na której śpimy. Ja się z tym zgodzę bo śpię albo na plecach (tyle dobrze) albo na prawym boku i te mini zmarszczki na czole sż z prawej strony nieco większe odkąd to odkryłam staram się, jednak zasypiać na plecach.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Interesowałaś się może kosmetykami azjatyckimi? Większość z nich jest przeciwstarzeniowa i wybielająca cerę. Jeśli Cię to nie obrzydza, produkty z filtratem wydzieliny ślimaka są dobre oraz (podobno, bo nie testowałam) z jadem żmii. Chyba wszystkie dobrze wiemy, jak młodo wyglądają Azjatki, więc to będzie najlepsza rekomendacja
To mi się podoba, uwielbiam jak moja skóra jest jasna Mogłabyś polecić coś konkretnego?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:09   #9
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
To mi się podoba, uwielbiam jak moja skóra jest jasna Mogłabyś polecić coś konkretnego?
A co Cię interesuje? Jakiś żel, peeling, maseczka, a może krem BB?
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:15   #10
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
A co Cię interesuje? Jakiś żel, peeling, maseczka, a może krem BB?
W zasadzie szukam dobrego kremu, może być BB . Chciałabym coś co mi nawilży skórę, żeby się te nieszczęsne zmarszczki nie pogłębiały. Nie mam większych kłopotów z cerą, czasem mi coś wyskoczy na brodzie i to tyle. W zasadzie maseczka też może być
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:19   #11
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
W zasadzie szukam dobrego kremu, może być BB . Chciałabym coś co mi nawilży skórę, żeby się te nieszczęsne zmarszczki nie pogłębiały. Nie mam większych kłopotów z cerą, czasem mi coś wyskoczy na brodzie i to tyle. W zasadzie maseczka też może być
Ok, powiedz mi jeszcze jaki masz typ cery i już coś działam
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 07:08   #12
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

pić dużo wody mineralnej ( ok. 2litry dziennie) i używać kremów nawilżających ja mam cerę mieszaną 22lata i uzywam tylko tego co napisalam powyzej i jak narazie nic nie widac na mojej twarzy
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:52   #13
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Ok, powiedz mi jeszcze jaki masz typ cery i już coś działam
Mam cerę mieszaną.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez avava Pokaż wiadomość
pić dużo wody mineralnej ( ok. 2litry dziennie) i używać kremów nawilżających ja mam cerę mieszaną 22lata i uzywam tylko tego co napisalam powyzej i jak narazie nic nie widac na mojej twarzy
Hmm... w wieku 22 lat tez nic nie było widać na mojej twarzy Co do picia wody to staram się pić niegazowaną z cytryną w większych ilościach , ale uważam że 2 l dziennie to za dużo. Przecież w ciągu dnia pije się tez inne płyny, kawa, herbata jakaś zupa czy soczyste owoce... Reasumując nerki mogą nie wyrobić.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:08   #14
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną.
Proponuję rozpoczęcie przygody z sheet mask. Jest to taki wielki nasączony płatek na twarz, z otworami na buzię, nos i oczy. Wybór maseczek jest ogromny, więc możesz wybrać odpowiednią dla siebie Ja jeszcze nie miałam innej, niż z wydzieliny ślimaka. Korzystałam z kilku firm i nie ma znaczenia, którą wybierzesz, bo wszystkie działają tak samo Super nawilżają cerę, a poza tym ślimaczki redukują blizny i rozszerzone pory oraz leczą wypryski Ostatnio zamówiłam sobie trzy sztuki za dyszkę z wysyłką z Korei, więc cena - rewelacja.

Genialne są też kremy-żele, np. popularny już w Polsce Mizon Snail Recovery Gel Cream - kupisz już za 20zł z wysyłką z Korei. Wybór jest ogromny, można szukać

Poza tym silne działania ma serum. Np. bardzo zachwalany Hada Labo Retinol chroniący skórę przed starzeniem, nawilżający Hada Labo Hyaluronic. Sama czaję się na serum Mizon z ślimaczkowej serii.

Polecam także wszelakie sleeping pack, czyli maseczki na noc. Np. firmy Holika Holika.

Jeśli chodzi o kremy BB, sprawa ma się różnie. Podaj odcień skóry bo zapomniałam zapytać
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:11   #15
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Aardbei77

Wieczorem wezmę się za buszowanie po internecie i przejrzę to o czym piszesz.
Mam bardzo jasny, chłodny odcień skóry.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2013-03-15 o 13:14
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:22   #16
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Aardbei77

Wieczorem wezmę się za buszowanie po internecie i przejrzę to o czym piszesz.
Mam bardzo jasny, chłodny odcień skóry.
Możesz poczytać recenzje, na pewno znajdziesz nawet po polsku. A zakupy proponuję na ebayu Właśnie przyszły mi dzisiaj dwie paczuszki z Korei, nierejestrowane, ekonomiczne, zamawiałam tydzień temu
W dodatku azjatyccy sprzedawcy rozpieszczają próbkami

Wydaje mi się, że dobry BB byłby Skin79 orange. Odcień jest tylko jeden. Dobre są też kremy BB firmy Skinfood, oferujący 2 odcienie, jedynka jest naprawdę jasna Ale przygodę z tymi kremami proponuję od zakupu różnych próbek.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 09:43   #17
beautycrush
Przyczajenie
 
Avatar beautycrush
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

zainteresowałas mnie azjatyckimi kosmetykami, napewno cos dla siebie poszukam. A ty kupujesz ze stron interentowych tylko? Czy mozna je dostac w sklepach?

Ja poszukałam trochę w internecie odnosnie kremów wygładzających przeciw starzeniu się skóry i dużo dobrych opinii znalazłam na temat kosmetyków zawierajacych kolagen. To tez zamówiłam sobie krem. Mam go 2 dzień i już są delikatne efekty. Rzeczywiście skóra jest ładniejsza
beautycrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 10:29   #18
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez beautycrush Pokaż wiadomość
zainteresowałas mnie azjatyckimi kosmetykami, napewno cos dla siebie poszukam. A ty kupujesz ze stron interentowych tylko? Czy mozna je dostac w sklepach?

Ja poszukałam trochę w internecie odnosnie kremów wygładzających przeciw starzeniu się skóry i dużo dobrych opinii znalazłam na temat kosmetyków zawierajacych kolagen. To tez zamówiłam sobie krem. Mam go 2 dzień i już są delikatne efekty. Rzeczywiście skóra jest ładniejsza
Azjatyckie kosmetyki są dostępne w Polsce, ale tylko w internecie, jest mały wybór i ceny pozawyżane 2, 3 razy. Ja osobiście kupuję na Ebayu, sprowadzam bezpośrednio z krajów azjatyckich (głównie z Korei Południowej)

Natomiast na kolagen szkoda wydawać pieniędze, gdyż nie jest on wchłaniany przez skórę - wszelakie reklamy to pic na wodę.

Edytowane przez 201711281122
Czas edycji: 2013-03-16 o 10:42
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 10:32   #19
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Azjatyckie kosmetyki są dostępne w Polsce, ale tylko w internecie, jest mały wybór i ceny pozawyżane 2, 3 razy. Ja osobiście kupuję na Ebayu, sprowadzam bezpośrednio z krajów azjatyckich (głównie z Korei Południowej)

Natomiast na kolagen szkoda wydawać pieniędzy, gdyż nie jest on wchłaniany przez skórę - wszelakie reklamy to pic na wodę.
Racje. Jeżeli chcesz odżywić skóre to dobre są kapsułki z rossmana z witamina E, jest chyba 7 w paczce (cena około 5 zł)
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 00:57   #20
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Moja Córka używa poniżej wymienionego serum zaledwie od zaledwie kilku dni (podałam Jej link do tego sklepu, bo mam już chyba obsesję na jego punkcie - ich produkty są rewelacyjne i piszę o nich prawie w każdym wątku, gdy ktoś naprawdę potrzebuje natychmiastowej pomocy), a gdy ją dzisiaj zobaczyłam od razu zapytałam, co zrobiła że ma tak piękną cerę bez podkładu?
Możesz sama coś wybrać lub zadzwonić.
Pani jest bardzo miła i kompetentna w doborze odpowiednich kosmetyków i nie są to "czeki bez pokrycia", by tylko sprzedać dany produkt.
Sama chciałam zakupić drogie serum, ponieważ wydawało mi się najskuteczniejsze, a Ona poleciła mi odpowiedniejsze dla mojego wieku i znacznie tańsze. Darzę ich za to ogromnym szacunkiem.

To kupiła moja Córka:
http://alejazdrowia.pl/capilox-50-ml...ace-p-736.html
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 23:08   #21
Nina281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwsze oznaki starzenia skóry..ratunkuu!!

Natomiast na kolagen szkoda wydawać pieniędze, gdyż nie jest on wchłaniany przez skórę - wszelakie reklamy to pic na wodę.[/QUOTE]

Nie jest to prawda. Kolagen zwierzecy, wyselekcjonowany przez POLSKICH NAUKOWCOW z ryb, ma tak niewielkie czasteczki, ze wnika w glab skory. Kupilam, ale jeszcze nie uzywalam, przymierzam sie. Zel kolagenowy naklada sie na mokra skore, musi byc przechowywany w okreslonych warunkach, po nim stosujemy krem nawilzajacy bo zel kolagenowy mocno napina skore, ma sie wrazenie suchosci. Troche smierdzi, ma niejednolita strukture, producent gwarantuje, ze po jakims czasie (chyba wskazuje 90 dni) nie poznamy sie w lustrze.
Nina281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.