Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 11:03   #1321
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jest to krem do ciała - więc nie wiem czy zapychanie przez trójglicerydy też będzie wchodziło w grę, bo na ciele mamy zazwyczaj bardziej suchą skórę. Mi się tam podoba - dużo emolientów = nawilżona skóra. A i wspomniany Co Q10 [na niebiesko] jest na nienajgorszym miejscu w składzie. Naprawdę ciekawy preparat, a podejrzewam że jeszcze przyjazny cenowo.
moje ciało reaguje gorzej niz skóra twarzy dlatego bardziej uważam na składy balsamów i kremów do ciała niż na kosmetyki do buzi.
Bardzo przyjazna cena jest teraz w promocji: 300ml za 5,99
Dziękuję L_V

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmmm....mowic szczerze to nie widze tutaj nic ciekawego,krem jest tresciwy bo sporo w nim emolientow,skladniki zapachowe,olej z nasion soi ma wlasciwosci regulujace poziom odpowiedniego nawilzenia i to tyle
Mysle,ze dla osoby z normalna skora ktora nie boryka sie z zadnymi problemami moze byc dobry.
Hex
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:06   #1322
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
moje ciało reaguje gorzej niz skóra twarzy dlatego bardziej uważam na składy balsamów i kremów do ciała niż na kosmetyki do buzi.
Bardzo przyjazna cena jest teraz w promocji: 300ml za 5,99
Dziękuję L_V
A to może pozapycha c, bo te emolinety są bardzo treściwe, są tez oleje. Pisałam ze swojego punktu widzenia - ja mam wiecznie suchą skrę na ciele, to moja zmora. Jak się jeden dzień nie zabalsamuje na noc, to następnego skóra jest już sucha na wiór, można po niej "pisać".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:13   #1323
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A to może pozapycha c, bo te emolinety są bardzo treściwe, są tez oleje. Pisałam ze swojego punktu widzenia - ja mam wiecznie suchą skrę na ciele, to moja zmora. Jak się jeden dzień nie zabalsamuje na noc, to następnego skóra jest już sucha na wiór, można po niej "pisać".
w zasadzie kupiłam go dla małożonka ale może przetestuję moja skóra na ciele jest dziwna, niby sucha, bardzo wrażliwa, często podrażniona itp. Cóż, wypróbuję i zobaczę



__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:16   #1324
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ahtago, dzięki za PW!

Potwierdzam co napisała Hex. Niestety, tego spodziewałam się po Avonie. W kremie są naprawdę ciekawe skłądniki, któe mogłyby zrobić z niego świetny krem p/zmarszczkowy, przeciwdziałąjący wolnym rodnikom. Ale te składniki sa na szarym końcu!! Pewnie jest ich tam tyle co kot napłakał, poniżej 1% A za same emolienty z konserwanatami płacić nie będę



Jest to krem do ciała - więc nie wiem czy zapychanie przez trójglicerydy też będzie wchodziło w grę, bo na ciele mamy zazwyczaj bardziej suchą skórę. Mi się tam podoba - dużo emolientów = nawilżona skóra. A i wspomniany Co Q10 [na niebiesko] jest na nienajgorszym miejscu w składzie. Naprawdę ciekawy preparat, a podejrzewam że jeszcze przyjazny cenowo.
O patrz,nie dojrzalam tego ale wydaje mi sie,ze moze pozapychac chociaz z tym roznie bywa,jednak skora ktora nie boryka sie z problemai roznej masci moze calkiem przyjaznie odebrac ten krem.
Wiem,ze dla mnie bylby nie wskazany jednak nawilzenie jest kuszace.
Isana nie jest droga a ostatnio mam wrazenie,ze nawet poprawili zele pod prysznic bo nie wysuszaja mnie tak jak kiedys a nie mam jak porownac poprzednikow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:27   #1325
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam z Isany ten olejek pod prysznic http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12346
i moja kapryśna skóra go toleruje, ba-nawet zdaje się go lubić
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:29   #1326
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Madziu, razem z TZtem kupiliśmy ten kremik jego mamie [58 lat] i cały cza nam mówi, że jest bardzo zadowolona. Nie ma uczucia ściągnięcia, miękka buzia itd itp. Ma skórę mieszaną, a mimo to krem jej nie pozapychał.
dzięki za pomoc, kupiłam sobie ten krem bo ostatnio moja skóra zrobiła się jakby zwiotczała po za tym na okres letni odstawiłam kwasy i retinoidy (bo nieźle się wystraszyłam, będąc jakiś czas temu cały dzień nad wodą pomimo rygorystycznego filtrowania opaliłam sobie bardzo delikatnie skóre a że wybieram sie tego lata do Egiptu to boje się ryzykować ), więc potrzebowałam czegoś łagodniejszego, narazie uzylam go dopiero dwa razy i jestem z niego zadowolona mam nadzieje że tak juz pozostanie, odkąd w czasie słonecznych dni odstawiłam kwasy i retinoidy przebarwienia są mniej widoczne co zauwazył nawet mój TŻ. Niewiem co jest z moją skórą ale nie służą mi latem retinoidy i kwasy, także do kuracji wracam jesienią.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:34   #1327
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam z Isany ten olejek pod prysznic http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12346
i moja kapryśna skóra go toleruje, ba-nawet zdaje się go lubić
Musze go wypróbować. Widzę, że oparty jest na oleju słonecznikowym. Miałam kiedyś olejek do skóry suchej z Nivei, ale wg mnie wcale nie nawilżał - ściema

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dzięki za pomoc, kupiłam sobie ten krem bo ostatnio moja skóra zrobiła się jakby zwiotczała po za tym na okres letni odstawiłam kwasy i retinoidy (bo nieźle się wystraszyłam, będąc jakiś czas temu cały dzień nad wodą pomimo rygorystycznego filtrowania opaliłam sobie bardzo delikatnie skóre a że wybieram sie tego lata do Egiptu to boje się ryzykować ), więc potrzebowałam czegoś łagodniejszego, narazie uzylam go dopiero dwa razy i jestem z niego zadowolona mam nadzieje że tak juz pozostanie, odkąd w czasie słonecznych dni odstawiłam kwasy i retinoidy przebarwienia są mniej widoczne co zauwazył nawet mój TŻ. Niewiem co jest z moją skórą ale nie służą mi latem retinoidy i kwasy, także do kuracji wracam jesienią.

Ja na okres letni kupiłam sobie Myokine, ale retinem smaruję się tak 1 raz w tygodniu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 11:44   #1328
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość




Ja na okres letni kupiłam sobie Myokine, ale retinem smaruję się tak 1 raz w tygodniu.
L_V, i jak ten Myokine, jestes z niego zadowolona? zastanawiałam się nad nim
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:58   #1329
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
L_V, i jak ten Myokine, jestes z niego zadowolona? zastanawiałam się nad nim
Uzywalam Myokine do skory suchej i zadowolona bylam,ladnie wygladzil suche i szorstkie partie a teraz przymierzam sie znowu do kremy Dolivy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13903 naprawde jest niezly
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 13:04   #1330
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Uzywalam Myokine do skory suchej i zadowolona bylam,ladnie wygladzil suche i szorstkie partie a teraz przymierzam sie znowu do kremy Dolivy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13903 naprawde jest niezly
ooo, jak jesienią wróce do retinoidów to napewno skuszę się na ten krem
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 13:28   #1331
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny prosze pomozcie w rozszyfrowaniu skladu podkladu Nivea-Ideal Finish.

AQUA/CYCLOMETHICONE/GLYCERIN/DIMETHICONE/CETYL/PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE/SODIUM CHLORIDE/ ETHYLEXYL METHOXYCINNAMTE/LAUROYL LYSINE/METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER/ NYLON-12/TALC/TOCOPHERYL ACETATE/LECITHIN/SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE/DIMETHICONE CROSSPOLYMER/DISTEARDIMONIUM HECTORITE/BUTYLENE GLYCOL/ DIMETHICONOL/SODIUM STYRENE/ ACRYLATES COPOLYMER/ PROPYLENE CARBONATE/SODIUM SULFANTE/POTASSIUM SORBATE/BHT/DIAZOLIDINYLU UREA/PARFUM<+/-(CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77007>))
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 13:39   #1332
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ooo, jak jesienią wróce do retinoidów to napewno skuszę się na ten krem
Polecam




Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze pomozcie w rozszyfrowaniu skladu podkladu Nivea-Ideal Finish.

AQUA/CYCLOMETHICONE/GLYCERIN/DIMETHICONE/CETYL/PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE/SODIUM CHLORIDE/ ETHYLEXYL METHOXYCINNAMTE/LAUROYL LYSINE/METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER/ NYLON-12/TALC/TOCOPHERYL ACETATE/LECITHIN/SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE/DIMETHICONE CROSSPOLYMER/DISTEARDIMONIUM HECTORITE/BUTYLENE GLYCOL/ DIMETHICONOL/SODIUM STYRENE/ ACRYLATES COPOLYMER/ PROPYLENE CARBONATE/SODIUM SULFANTE/POTASSIUM SORBATE/BHT/DIAZOLIDINYLU UREA/PARFUM<+/-(CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77007>))
I tak....podklad ma zadanie matowic ale przy takiej kombinacji (na zielono)moze niezle zapchac,sodium chloride jest wysoko w skladzie wiec zgaduje sie podklad ma w miare gesta konsystencje i potrafi wysuszac i bylby chyba dobry dla cer tlustych/typowo mieszanych ktore nie sa podatne na zapychanie.Pochodne polimerow maja nadac przyjemna aplikacje i lacznie z silikonami podklad powinien dobrze trzymac sie skory,jednoczesnie utrzymujac wlasciwosci matujace.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 13:56   #1333
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxanko dziekuje Ci bardzo.Masz racje...Jest gesty i bardzo dobrze trzyma sie na twarzy.Niestety ostatnio wyskoczylo mi troszke niespodzianek w okolicach ust z boku - po jednej i po drugiej stronieCos mi sie wydaje, ze to jego wina.
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 14:31   #1334
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Hexxanko dziekuje Ci bardzo.Masz racje...Jest gesty i bardzo dobrze trzyma sie na twarzy.Niestety ostatnio wyskoczylo mi troszke niespodzianek w okolicach ust z boku - po jednej i po drugiej stronieCos mi sie wydaje, ze to jego wina.
Prosze bardzo a moze sproboj go uzywac jako korektora i na to sypki puder?w sumie jest to dosc ciezki kaliber na te pore roku moze lepiej sie spisywac w warunkach jesienno-zimowych.
W kazdym razie potestuj
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 18:37   #1335
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mewcia Pokaż wiadomość
Cos dla opalających się

Oto skład samoopalacza firmy Oriflame Natural Bronze - tylko ja mam jeszcze stara wersje a nie wiem czy sa jakies roznice w skladzie w nowej

Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Dihydroxyacetone, Hydrogenated Polydecene, Polyglyceryl - 3, Oleate, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Phenoxyethanol, Citric Acid, Linalool, Limone, Hexyl Cinnamal, Methyldibromo Glutaronitrile, Coumarin, 2-bromo-2nitropropane-1,3-diol, Geraniol, Altpha-isomethyl lonone, Isobutylparaben, Benzyl Alcohol {i dalej jest kilka Ci i cyfra... zakladam ze malo istotne

ogólnie chwale sobie bardzo ten samoopalacz ale jak uzywam go do twarzy to nastepnego dnia mam bardzo rozszerzone pory i wyskakuja mi gdzie niegdzie jakies niespodzianki - szukam potencjalnego winowajcy.

dodam jeszcze tylko ze raczej nie sa ta silikony - nie zauwazylam takiej reacji na nie, i wydaje mi sie tez ze nie jest to witamina E.
podejrzewam tu wosk. Jeszcze jakies potencjalne zapychacze?
aha i bardzo jestem ciekawa co tu opala
chcialam sie tylko zapytac czy jest tu cos co dyskwalifikuje ten post do analizy? jesli tak to sie poprawie
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 08:29   #1336
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ktoś mógłby mi zanalizować Sun Milk Kids SPF50, Broncea po względem tego czy może zapychać i powodować wypryski na skórze tłustej i problematycznej ( trądzik )? z góry mocno dziękuję
Skład: Aqua, Octocrylene, C12-15 Akyl Benzoate, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Titanum Dioxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Butyl Methoxydibenzomethane, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Magnesium Sulfate, Aluminum Hydroxide, Isostearic Acid, Panthenol,Glyceryl Oleate, Cera Alba, Tocopheryl Aceatate, Ectoin, Bisabolol.
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 09:45   #1337
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analize mgiełki sephora proffesionnel spray flash eclat
Wydaje mi sie całkiem do rzeczy ( ekstrakty Lubie ją -czy słusznie?

Skład: Aqua(Water), Butylene Glycol, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Parfum(Fragrance), Chlorphenesin, Glycolic Acid, Disodium EDTA, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Psidium Guajava (Fruit Extract), Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Passiflora Incarnata (Fruit Extract), Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Mandelic Acid, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Hydroxyaitronellal, Alpha - Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 11:18   #1338
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi zanalizować Sun Milk Kids SPF50, Broncea po względem tego czy może zapychać i powodować wypryski na skórze tłustej i problematycznej ( trądzik )? z góry mocno dziękuję
Skład: Aqua, Octocrylene, C12-15 Akyl Benzoate, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Titanum Dioxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Butyl Methoxydibenzomethane, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Magnesium Sulfate, Aluminum Hydroxide, Isostearic Acid, Panthenol,Glyceryl Oleate, Cera Alba, Tocopheryl Aceatate, Ectoin, Bisabolol.

Jezeli chodzi o filtry to jest za kazdym razem bardzo skomplikowana sprawa,dlatego tez trudno jest okreslic od razy czy pozapycha czy nie...dopoki na sobie nie przetestujesz to trudno jest to ocenic.


Czytam posty na biezaco,L_V zreszta tez ale czas poswiecany na analize czy przebywanie w formie relaksu jest ograniczony dlatego tez nie widze sensu w podbijanu postow.

Cytat:
Napisane przez Mewcia
Cos dla opalających się

Oto skład samoopalacza firmy Oriflame Natural Bronze - tylko ja mam jeszcze stara wersje a nie wiem czy sa jakies roznice w skladzie w nowej

Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Dihydroxyacetone, Hydrogenated Polydecene, Polyglyceryl - 3, Oleate, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Phenoxyethanol, Citric Acid, Linalool, Limone, Hexyl Cinnamal, Methyldibromo Glutaronitrile, Coumarin, 2-bromo-2nitropropane-1,3-diol, Geraniol, Altpha-isomethyl lonone, Isobutylparaben, Benzyl Alcohol {i dalej jest kilka Ci i cyfra... zakladam ze malo istotne

ogólnie chwale sobie bardzo ten samoopalacz ale jak uzywam go do twarzy to nastepnego dnia mam bardzo rozszerzone pory i wyskakuja mi gdzie niegdzie jakies niespodzianki - szukam potencjalnego winowajcy.

dodam jeszcze tylko ze raczej nie sa ta silikony - nie zauwazylam takiej reacji na nie, i wydaje mi sie tez ze nie jest to witamina E.
podejrzewam tu wosk. Jeszcze jakies potencjalne zapychacze?
aha i bardzo jestem ciekawa co tu opala
To masz samoopalacz w starej czy nowej wersji?Niestety nie znam skladu nowej wiec nie pomoge z porownaniem jednak co do Twoich przypuszczen sa moga byc one trafne.Poza tym jest jeszcze tutaj dosc paskudny konserwant(na czerwono) w postaci podstawowej i na dodatek jeszcze raz zmodyfikowany a polaczenie skladnikow tego typu(silikony,vit.E i wosk) moga sprawiac niespodzianki.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 11:19   #1339
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę:

Oceanic, AA Prestige Pure Skin, Tonik normalizujący bezalkoholowy do skóry tłustej i mieszanej:

Aqua, propylene glycol,niacinamide and yeast extract, aesculus hippocastanum( horse chestnut), extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, glycerin, poloxamer 188, PEG-12 dimethicone, betaine, polysorbate 20, panthenol, sodium hyaluronate, allantoin, mangifera indica (mango) fruit extract, punica granatum( pomegranate), citrus limonum, citrus aurantium dulcis(orange) extract, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben,propylparab en, tetrasodium EDTA, benzophenone-4, parfum, citric acid, urea, disodium phosphate, CI 42051, CI 19140, limonene, linalool.
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 11:37   #1340
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Proszę o analize mgiełki sephora proffesionnel spray flash eclat
Wydaje mi sie całkiem do rzeczy ( ekstrakty Lubie ją -czy słusznie?

Skład: Aqua(Water), Butylene Glycol, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Parfum(Fragrance), Chlorphenesin, Glycolic Acid, Disodium EDTA, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Psidium Guajava (Fruit Extract), Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Passiflora Incarnata (Fruit Extract), Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Mandelic Acid, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Hydroxyaitronellal, Alpha - Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben.

Hmmm,nie przekonuje mnie ten produkt na samym poczatku skladu parabeny,skladniki zapachowe i duza (az za duza) zawartosc Phenoxyethanolu,ktory jest drazniacym konserwantem.
Dorzucony jest kwas glikolowy-tez niewiadomo jakie stezenie.Te wszystkie wyciagi ladnie brzmia ale jakie jest ich stezenie
Licze ze L_V dolozy jeszcze swoj komentarz a ja jeszcze przesledze polaczenie kolejnych wyciagow roslinnych jednak wstepnie wcale mnie nie zachwyca ten kosmetyk.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 12:09   #1341
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

W ostatnim czasie używałam trzech kremów. Mając cerę dojrzałą (31 lat), mieszaną, z tendencją do zmian trądzikowych i mocno zaskórnikową, pomyslałam, że może któryś z tych kremow nie do końca mi służy. Będę wdzięczna za ich analizę po względem właśnie zapychania.

DERMEDIC – AGEVITAL SUN (krem stymulujący odnowę komórkową, 25 UVB/UVA, do skóry dojrzałej)
Skład: Aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, c12-15 alkyl benzoate, decyl cocoate, paraffinum liquidum, propylene glycol, panax ginseng root extract, hydrolyzed soy protein, butyrospermum parkii, cetearyl glucoside, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, thermus thermophilus ferment, glycerin, fagus sylvatica extract, 4-methylbenzylidene camphor, butyl methoxydibenzoylmethane, peg-8 (and) tocopherol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic amid (and) citric amid, allantoin, stearic amid, glyceryl stearate, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol (and) methylparaben (and) butylparaben (and) ethylparaben (and) propylparaben (and) isobutylparaben, perfum.

DERMIKA - 2010 Retinol + Tlen, Inteligentny krem - maska na noc
Skład: Aqua, Squalane, Cetearyl Ethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Zea Mays, Hydrolyzed Wheat Protein, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-25, Hordeum Vulgare, Decyl Olivate, Ceteareth-6, Glyceryl Polymethacrylate, Arnica Montana, Glycerin, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat., Squalene, Aleuritic Acid, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Glycoproteins, Arachis Hypogaea, Retinyl Acetate, Tocopherol, Ascorbic Acid, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool

DERMIKA, 2010 Retinol + Tlen, Inteligentny krem przeciwzmarszczkowy z systemem dotleniania skóry
Skład: Aqua, Squalene, Ceteareth-25, Cetyl Alcohol, Zea Mays, Glyceryl Stearate, Glycerin, Propylene Glycol, Persea Gratissima, Aloe barbadensis, Octyl Methoxycinnamate, Polymethyl Methacrylate, Glycine Soja, Oxido Reductases, Glyceryl Polymethacrylate, Glycoproteins, Yeast Extract, Aleuritic Acid, Butyrospermum Parkii, Decyl Olivate, Squalene, Ubiquinone, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Dimethicone, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidynyl Urea, Parfum
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 14:03   #1342
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmm,nie przekonuje mnie ten produkt na samym poczatku skladu parabeny,skladniki zapachowe i duza (az za duza) zawartosc Phenoxyethanolu,ktory jest drazniacym konserwantem.
Dorzucony jest kwas glikolowy-tez niewiadomo jakie stezenie.Te wszystkie wyciagi ladnie brzmia ale jakie jest ich stezenie
Licze ze L_V dolozy jeszcze swoj komentarz a ja jeszcze przesledze polaczenie kolejnych wyciagow roslinnych jednak wstepnie wcale mnie nie zachwyca ten kosmetyk.
Dziękuje Hexxano. Cos mnie ostatnio koszmarnie zapachało .Szukam sprawcy
Jest to albo nawilżająca calma ziaja, albo dior icon ,albo własnie ta mgiełka:/

Mgiełka daje bardzo fajny efekt wizualny .Skóra wygląda bardzo promieniscie . Chyba dałam się zwieśc marketingowej sztuczce. Zresztą nie pierwszy raz
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 18:37   #1343
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Yoanna Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Oceanic, AA Prestige Pure Skin, Tonik normalizujący bezalkoholowy do skóry tłustej i mieszanej:

Aqua, propylene glycol,niacinamide and yeast extract, aesculus hippocastanum( horse chestnut), extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, glycerin, poloxamer 188, PEG-12 dimethicone, betaine, polysorbate 20, panthenol, sodium hyaluronate, allantoin, mangifera indica (mango) fruit extract, punica granatum( pomegranate), citrus limonum, citrus aurantium dulcis(orange) extract, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben,propylparab en, tetrasodium EDTA, benzophenone-4, parfum, citric acid, urea, disodium phosphate, CI 42051, CI 19140, limonene, linalool.

Przyznam,ze bardzo ciekawy tonik i co tym idzie skladniki , moze sie dobrze spisywac tylko,zenie bardzo podobaja mi sie uzyte konserwanty (na czerwono) chociaz z drugiej strony przy cerze,ktora nie ma sklonnosci do podraznien moga nie miec wiekszego wplywu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 21:40   #1344
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje Hexxano za odpowiedz
samoopalacz mam w wersji starej dokadnie takiej jakiej sklad podalam - informacje dodalam dlatego zeby ktos przeszukujacy watek sie nie zdziwil
a z tymi konserwantami mnie troszke zasmucilas ze takie paskudne :/
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 22:13   #1345
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mewcia Pokaż wiadomość
Dziękuje Hexxano za odpowiedz
samoopalacz mam w wersji starej dokadnie takiej jakiej sklad podalam - informacje dodalam dlatego zeby ktos przeszukujacy watek sie nie zdziwil
a z tymi konserwantami mnie troszke zasmucilas ze takie paskudne :/
Powiem Ci tyle,z chociaz sama mazialam sie tym samoopalaczem swojego czasu to niezbyt mile wspominalam kontakt ze wzgledu na podraznienie jednak kazda skora jest inna.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 22:27   #1346
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to widac ze twarzyczke mam wrazliwa a na reszcie ciala skora jak kamien bo maziam sie i maziam i zero efektow ubocznych
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-02, 16:01   #1347
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o rozszyfrowanie składu: Nivea Visage, krem nawliżający na dzień z hydraminą i witaminami, do cery normalnej i mieszanej:

Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glycerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine Soja, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Benzoate, Limonene, Linaool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha - Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum.
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-02, 17:28   #1348
nova79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: USA, MI
Wiadomości: 62
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize tego serum. Czy jest wogole cos warte?

Avalon Organics
Lavender Renewal Facial Serum
http://www.avalonorganics.com/?id=85&pid=347

Sklad:
Organic lavandula angustifolia (lavender), chamomilla recutita (chamomile) and camellia sinensis (white tea) extracts (aqueous)(1), organic arnica montana extract(2), organic aloe barbadensis(1), vegetable glycerin, magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), emulsifying wax, organic helianthus annuus (sunflower) oil(1), hyaluronic acid, lipo-filling complex (saccharomyces/xylinum, black tea ferment and hydroxyethylcellulose ), panthenol (pro-vitamin B5), olive squalane, tocopherol and tocopherol acetate (vitamin E), glyceryl monolaurate, dipotassium glycyrrhizinate (licorice root), laminaria digitata (kelp) extract, xanthan gum, allantoin, vitis vinifera (grape seed) polyphenols, calendula officinalis and salix alba (willow bark) extracts, organic borago officinalis (borage) and linum usitatissimum (flax) oils(1), cetyl alcohol, rosa canina (rose hip) oil, lecithin, steareth-20, theobroma cacao (cocoa butter), ethylhexylglycerin and benzyl alcohol.
1) Certified by Quality Assurance International
2) Certified by Pro-Cert Organic Systems
nova79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-02, 17:45   #1349
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
mam prosbe o przeanalizowanie skladow 2 kremikow...

1) Ziaja, Nuno, Krem antybakteryjny:

Skład: Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide

czy ma on zapychacze i czy jego skladniki nie zepsuja mi doprowadzonej do stanu uzytecznosci twarzy ?
(analizowany byl krem tonujacy a nie antybakteryjny)

2) Dr. Hauschka Krem do twarzy z pigwy:

Skład: Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

wielkie dzieki za pomoc
pozdrowionka

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2007-07-03 o 14:59 Powód: byl juz analizowany krem tonujacy ziaji a nie antybakteryjny-maja inne sklady
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 10:58   #1350
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam, bardzo prosze o troche informacji na temat tego toniku: Lirene dermoprogram, cera naczynkowa, tonik bezalkoholowy

SKLAD:Aqua, Glycerin, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glucose, Lemon (Citrus Medika Limonum) Juice, Benzyl Alcohol, Ginko (Ginko Biloba) Exstakt, Butylene Glycol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol

mam cere mieszaną, wrażliwą i naczynkową i czy ten tonik nie zrobi mi czasem krzywdy czy te ekstrakty z cytryny i milorzębu są coś warte
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.