Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 10:41   #1711
natii1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziękuje bardzo za pomoc chyba masz racje odnosnie tego dodatkowego nawilżania
natii1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:48   #1712
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź
rozumiem, że powinnam smarować się tak:
1 dzień: tonik
2 dzień: nawilżacz
3 dzień: effaclar
4 dzień: nawilżacz
5 dzień: tonik
...itd, itp...

Wczoraj po długisz poszukiwaniach udało mi sie zakupić krem intensywnie nawilżający eva z melisą. Bardzo, bardzo mi odpowiada, nawet bardziej niż HOL avene, czy LRP Hydraphase XL Riche. Czy jest on wystarczającym nawilżaczem, czy powinnam szukać czegoś aptecznego.
Nie znam jego skladu..chyba nie ma go w KWC? apteczne wclae nie znaczy zawsze lepsze, polskie nasze produkty tez sa wielokrotnie b dobre, jesli ci sluzy i cera wyglada ladnie to znaczy ze wszytsko wporzadku
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:50   #1713
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez natii1811 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo za pomoc chyba masz racje odnosnie tego dodatkowego nawilżania
Mozesz mieszac ten olejek z zelem hialuronowym, sam zel moze nie byc wystarczajacym nawilzaczem, on zostawia wrazenie suchosci na skorze uzyty solo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:52   #1714
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
stosując Acne derm można robić raz w tygodniu maseczki aspirynowe?
czy lepiej zaczekać?
Mozna, ale lepiej w uprzednia noc zastosowac nawilzacz i w ten sam wieczor kiedy jest robiona maseczka tez zastosowac nawilzacz po, chyba ze skora jest w danym momencie wyraznie wysuszona acne dermem to radzilabym wtedy nie dowalac kolejnej porcji 'zluszczacza'
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 11:29   #1715
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie znam jego skladu..chyba nie ma go w KWC? apteczne wclae nie znaczy zawsze lepsze, polskie nasze produkty tez sa wielokrotnie b dobre, jesli ci sluzy i cera wyglada ladnie to znaczy ze wszytsko wporzadku

podaję linka do analizy składu tego kremu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1148

a tu jest na KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...-z-melisy.html
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 11:58   #1716
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak się zastanawiam czy można jednego dnia zropić peeling enzymatyczny i maseczkę lub normalny peeling i maseczkę enzymatyczną. Wiem, że powinno się jednego dnia robić i peeling i nakładać maseczkę bo lepiej wchłaniają się kosmetyki po peelingu ale zastanawia mnie czy można łączyć produkt enzymatyczny z jakimś innym a jeśli tak to na co powinno się zwracać uwagę robiąc maseczke i peeling tak żeby przyniosło to pozytywne rezultaty a nie wykluczało się nawzajem i nic nie dawało lub przynosiło odwrotny efekt. Bardzo proszę o jakąś rade co do stosowania peelingów i maseczek bo widze, że jesteście specjalistki pierwsza klasa

Hmmmm Mam nadzieje, że nie zagmatwałam tego pytania

EDIT: Zapomniałam dodać tak na wszelki wypadek (bo już o tym pisałam), że mam skórę mieszaną ale bardziej zblizoną do normalnej bo niektóre kosmetyki co cery mieszanej i tłustej są już dla mnie trochę za mocne dlatego preferuję raczej te do cery normalnej i mieszanej.
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 12:45   #1717
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Faktycznie b fajny, mysle ze jest lekki malo tresciwy, ale jesli nie bedziesz dopuszczala do wysuszenia skory powinien byc ok, wkoncu przy mieszanej problematycznej skorze nie trzeba sie az tak mocno nawilzac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 13:20   #1718
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Faktycznie b fajny, mysle ze jest lekki malo tresciwy, ale jesli nie bedziesz dopuszczala do wysuszenia skory powinien byc ok, wkoncu przy mieszanej problematycznej skorze nie trzeba sie az tak mocno nawilzac
Dzięki
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 14:05   #1719
sinka84
Raczkowanie
 
Avatar sinka84
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 251
GG do sinka84
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To i ja zapytam o opinie, bo Wasza wiedza na temat jest porażająca.

Rano:

Szare mydło
Tonik Uroda
Filtr Ivostinu 50+ na zmianę z Liv Botanicle Avonu 20+

Wieczorem:

Mleczko do demakijażu AA
Tonik Urody
Acne Derm na zmianę z Serum z witaminą C z BU

Chciałabym jeszcze używać Effaclar K (przeklęte zaskórniki) ale nie wiem kiedy.

i jak??
__________________
. . . jest we mnie miłość. . . cale mnóstwo. . . ale jest i gniew. . . nie uwierzyłbyś, gdybym ci powiedział ile gniewu. . . daj mi miłość, albo nie będę dłużej tłumił tego gniewu. . .
sinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:29   #1720
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mozna, ale lepiej w uprzednia noc zastosowac nawilzacz i w ten sam wieczor kiedy jest robiona maseczka tez zastosowac nawilzacz po, chyba ze skora jest w danym momencie wyraznie wysuszona acne dermem to radzilabym wtedy nie dowalac kolejnej porcji 'zluszczacza'
dziękuję ślicznie
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:52   #1721
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To teraz ja:

31 lat, zaskórniki, drobne blizenki po wyciskaniu ( tylko nie bic prosze),na polikach rozszerzone pory.
Obecnie stosuje co drugi dzien na noc peeling enzymatyczny Daily Microfoliant Dermalogica ,z kwasem salicylowym.
zamierzam wtrynic Diacneal na noc co 2,3 noc, na dzien Hydraphase XL Legere plus filtr.
twarz zmywam olejkiem z Chanel ( sluzy mi).

Jak to widzicie?Myslalam zeby dokupic Effaclar ale odradzono mi dopoki cera troche nie ochlonie po Diacnealu.Myslalam zeby robic czesciej peeling , w te dni kiedy nie stosuje Avenki
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 00:11   #1722
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sinka84 Pokaż wiadomość
To i ja zapytam o opinie, bo Wasza wiedza na temat jest porażająca.

Rano:

Szare mydło
Tonik Uroda
Filtr Ivostinu 50+ na zmianę z Liv Botanicle Avonu 20+

Wieczorem:

Mleczko do demakijażu AA
Tonik Urody
Acne Derm na zmianę z Serum z witaminą C z BU

Chciałabym jeszcze używać Effaclar K (przeklęte zaskórniki) ale nie wiem kiedy.

i jak??
witaj
nie jestem znawczynią, ale to akurat proste, więc pomogę
przełóż serum z vit.c pod filtr rano i wieczorem stosuj acnederm an zmianę z effaclarem i dobrym nawilżaczem

nei wiem tylko, czy warto stosować filtr na zmianę z avonem - ale może dziewczyny jeszcze doradzą (ja bym przeszłą tylko na iwostin)

pozdrawiam
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:32   #1723
sinka84
Raczkowanie
 
Avatar sinka84
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 251
GG do sinka84
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

kasjam25 dziękuję bardzo

A co do Iwostinu to przeraża mnie to świecenie mojej buźki po nim. Skrobia i puder dają rade na moment Dlatego dwa razy w tygodniu dla lepszego samopoczucia używam Avonu
__________________
. . . jest we mnie miłość. . . cale mnóstwo. . . ale jest i gniew. . . nie uwierzyłbyś, gdybym ci powiedział ile gniewu. . . daj mi miłość, albo nie będę dłużej tłumił tego gniewu. . .
sinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:20   #1724
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Wczoraj po długisz poszukiwaniach udało mi sie zakupić krem intensywnie nawilżający eva z melisą.
mogłabyś zdradzić gdzie go kupiłaś?
jest może w rossmannie albo naturze? pozdrawiam
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:29   #1725
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez meg8701 Pokaż wiadomość
mogłabyś zdradzić gdzie go kupiłaś?
jest może w rossmannie albo naturze? pozdrawiam

w realu
w naturze, w rossmanie ani w superpharmie nie znalazłam
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:32   #1726
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
witaj
nie jestem znawczynią, ale to akurat proste, więc pomogę
przełóż serum z vit.c pod filtr rano i wieczorem stosuj acnederm an zmianę z effaclarem i dobrym nawilżaczem (...)

pozdrawiam
Tak mnie zastanowiła ta odpowiedź, bo wraz z nadejściem pochmurnej jesieni mam zamiar rozpocząć przygodę z kwasami: dlaczego kwas azelainowy (acnederm) na zmianę z kwasem BHA (effeklar k)? Do tej pory, po przejrzanych wątkach na forum, sądziłam, że wystarczy jeden kwas i co drugą noc nawilżacz? I najwyżej, po zużyciu jednego kwasu (zwykle zaczynamy od najlżejszego, czyli np. effeklar k), przechodzimy na mocniejszy (czy acnederm taki własnie jest w stos. do effeklar k?) - oczywiście przy cerach delikatnych, np. naczynkowych, inne mogą pozwolić sobie na glico A czy AHA, dobrze to rozumiem?

Co do pielęgnacji na dzień: rano serum z C (zmieszane z żelem hialur.), po odczekaniu filterek - to chyba optymalnie(?)

I jeszcze jedno pytanko: wiem, że retinoidy na całą buzię - ale z nimi zacznę po oswojeniu buzi z kwasami i mocniejszym serum z C - a czy kwasy też się stosuje na całej powierzchni twarzy (trochę szkoda mi skóry pod oczami..., a przecież działanie kwasów polega na złuszczaniu naskórka i nie jest to tak kompleksowe działanie, jak w przyp. retinoidów)?

Oczywiście, proszę mnie poprawić, jak coś źle zinterpretowałam.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:39   #1727
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Tak mnie zastanowiła ta odpowiedź, bo wraz z nadejściem pochmurnej jesieni mam zamiar rozpocząć przygodę z kwasami: dlaczego kwas azelainowy (acnederm) na zmianę z kwasem BHA (effeklar k)? Do tej pory, po przejrzanych wątkach na forum, sądziłam, że wystarczy jeden kwas i co drugą noc nawilżacz? I najwyżej, po zużyciu jednego kwasu (zwykle zaczynamy od najlżejszego, czyli np. effeklar k), przechodzimy na mocniejszy (czy acnederm taki własnie jest w stos. do effeklar k?) - oczywiście przy cerach delikatnych, np. naczynkowych, inne mogą pozwolić sobie na glico A czy AHA, dobrze to rozumiem?

Co do pielęgnacji na dzień: rano serum z C (zmieszane z żelem hialur.), po odczekaniu filterek - to chyba optymalnie(?)

I jeszcze jedno pytanko: wiem, że retinoidy na całą buzię - ale z nimi zacznę po oswojeniu buzi z kwasami i mocniejszym serum z C - a czy kwasy też się stosuje na całej powierzchni twarzy (trochę szkoda mi skóry pod oczami..., a przecież działanie kwasów polega na złuszczaniu naskórka i nie jest to tak kompleksowe działanie, jak w przyp. retinoidów)?

Oczywiście, proszę mnie poprawić, jak coś źle zinterpretowałam.
jeżeli chcesz to jasne, możesz stosowac jeden kwas . Jednak często zdarza się tak, ze dwa kwasy. np AHA i BHA się niejako dopełniają i lepiej razem współdziałają

co do nakladania na całą buzie to raczej nie musisz, jedynie AD powinnaś, bo z tego co czytałam on bardzo rozjaśnia twarz , wiec zwyczajnie moga powstac plamy
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:02   #1728
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
jeżeli chcesz to jasne, możesz stosowac jeden kwas . Jednak często zdarza się tak, ze dwa kwasy. np AHA i BHA się niejako dopełniają i lepiej razem współdziałają

O współdziałaniu kwasów AHA i BHA czytałam, ale nigdzie dotąd nie spotkałam się z uzupełnianiem BHA (effeklar k) i kwasu azelainowego (AD) - oba są polecane na wrażliwe cery, np. naczynkowe, tyle, że wnioskowałam z opinii na forum, że effeklar jest słabszy, od niego się zaczyna, a potem przechodzi np. na AD ?

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
co do nakladania na całą buzie to raczej nie musisz, jedynie AD powinnaś, bo z tego co czytałam on bardzo rozjaśnia twarz , wiec zwyczajnie moga powstac plamy.
Dzięki bardzo cochonnetta
Tylko, czy ten AD nie zniszczy/przesuszy mi delikatnej skóry pod oczami? Skoro nie ma działania tak kompleksowo-odnawiająco-rewitalizującego-etc jak retinoidy?
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:29   #1729
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
w realu
w naturze, w rossmanie ani w superpharmie nie znalazłam
dzięki
tak też myślałam ze rossmann itd. odpada bo wcześniej napisałaś że się nachodziłaś za tym kremem a wiadomo że w pierwszej kolejności po kosmetyk kierujemy się drogerii
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 13:28   #1730
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez meg8701 Pokaż wiadomość
dzięki
tak też myślałam ze rossmann itd. odpada bo wcześniej napisałaś że się nachodziłaś za tym kremem a wiadomo że w pierwszej kolejności po kosmetyk kierujemy się drogerii
jak widać niesłusznie
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 14:09   #1731
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
O współdziałaniu kwasów AHA i BHA czytałam, ale nigdzie dotąd nie spotkałam się z uzupełnianiem BHA (effeklar k) i kwasu azelainowego (AD) - oba są polecane na wrażliwe cery, np. naczynkowe, tyle, że wnioskowałam z opinii na forum, że effeklar jest słabszy, od niego się zaczyna, a potem przechodzi np. na AD ?



Dzięki bardzo cochonnetta
Tylko, czy ten AD nie zniszczy/przesuszy mi delikatnej skóry pod oczami? Skoro nie ma działania tak kompleksowo-odnawiająco-rewitalizującego-etc jak retinoidy?
Nie nakladajcie kwasow pod oczy! wysuszycie sobie tam skore i napytacie biedy, kwasy wkoncu uzywamy glownie w celach przeciwtradzikowych, oczyszczajacych i zwezajacych pory a bynajmniej skora pod oczami tego nie potrzebuje!
Effacklar z Acne Dermem fajnie wspolgraja, gdyz Effaclar wyciaga wszytsko z pod skory a acne derm rozjasnia przebarwienia najefektywniej wiec jest sensowane uzywanie ich naprzemian, acne derm jest zdecydowanie silniejszy w tym zestawieniu ale lagodniejszy aniezeli AHA kwasy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:41   #1732
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea.. może Ty wiesz coś na ten temat...
dziewczyny wielokrotnie na forum pisały że kładą Diacneal pod oczy. Wiem że retinoidy nie robią krzywdy, ale krem ten zawiera też kwas glikolowy. Więc czy bezpieczne jest kładzenie go pod oczy? Pytam bo zamierzam dorzucić do pielęgnacji Diacneal, fajnie byłoby wygładzić zmarszczki pod oczami, ale boję się czy yen kwas nie zaszkodzi.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:19   #1733
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Marea.. może Ty wiesz coś na ten temat...
dziewczyny wielokrotnie na forum pisały że kładą Diacneal pod oczy. Wiem że retinoidy nie robią krzywdy, ale krem ten zawiera też kwas glikolowy. Więc czy bezpieczne jest kładzenie go pod oczy? Pytam bo zamierzam dorzucić do pielęgnacji Diacneal, fajnie byłoby wygładzić zmarszczki pod oczami, ale boję się czy yen kwas nie zaszkodzi.
mam ten sam dylemat . Póki co stosuje diacneal pod oczy i żadne nieoczekiwane efekty nie wystąpiły, ale jeżeli nie można to przestanę.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:56   #1734
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
mam ten sam dylemat . Póki co stosuje diacneal pod oczy i żadne nieoczekiwane efekty nie wystąpiły, ale jeżeli nie można to przestanę.
Diacneal to polaczenie retniaehydu z kwasem, nie jestem ekspertem i nie wiem jak takie polaczenia dzialaja, tez slyszalam ze dziewczyny tak go stosuja sama bym sie bala, bo jednak mozna wiecej sobie zaszkodzic niz pomoc, napewno w poczatkowym stadium wystapi efekt wysuszenia i poglebienie zmarszczek
Mnie osobiscie diacneal wysuszal po kilkudniowym stosowaniu, na skrzydelkach nosa kilka razy sprobowalam pod oczami i mialam mega przesusz, takze podchodzilabym b ostroznie do takich eksperymentow sczzegolnie gdy ma sie wrazliwa skore
Radzilabym pod oczy klasc np diroseal badz retin a
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:04   #1735
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mnie osobiscie diacneal wysuszal po kilkudniowym stosowaniu, na skrzydelkach nosa kilka razy sprobowalam pod oczami i mialam mega przesusz, takze podchodzilabym b ostroznie do takich eksperymentow (...)
Właśnie, nie jestem i nigdy nie będę skrajną fanką jakichkolwiek zabiegów, dlatego pytałam.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
(...) sczzegolnie gdy ma sie wrazliwa skore
Wrażliwą i naczynkową miejscami nawet... - mimo, że tłustą i mieszaną w tych miejscach, ech...

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Radzilabym pod oczy klasc np diroseal badz retin a
O właśnie, Diosreal można nakładać na miejsca wrażliwe i naczynkowe, a na resztę twarzy coś innego, może to być Ystheal (od natłoku różnych mam mętlik i nie wiem jeszcze, jakie są retinoidy i które z nich do czego się nadają)? Retin A jest także przeznaczony dla wrażliwców? Wiem, że Zorac to już dla mocno wtajemniczonych i raczej szczyczących się normalną cerą?
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:24   #1736
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Diacneal to polaczenie retniaehydu z kwasem, nie jestem ekspertem i nie wiem jak takie polaczenia dzialaja, tez slyszalam ze dziewczyny tak go stosuja sama bym sie bala, bo jednak mozna wiecej sobie zaszkodzic niz pomoc, napewno w poczatkowym stadium wystapi efekt wysuszenia i poglebienie zmarszczek
Mnie osobiscie diacneal wysuszal po kilkudniowym stosowaniu, na skrzydelkach nosa kilka razy sprobowalam pod oczami i mialam mega przesusz, takze podchodzilabym b ostroznie do takich eksperymentow sczzegolnie gdy ma sie wrazliwa skore
Radzilabym pod oczy klasc np diroseal badz retin a
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Na pewno będę uważać. Pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:48   #1737
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

o rany...........właśnie jestem po pierwszym domowym peelingiem kwasem migdałowym 15%....boje sie czy jutro będe miała twarz h he......szczypało troszke....robiły sie szybko białe plamki wiec zmyłam po 15 minutach......na dekolcie nie mzyłam i zero reakcj.......boję się heh he he he. wczesniej używałam atredermu (tydzieŃ) bez większej wylinki....tylko tka drobna była.....życzcie powodzenia

po jakim czassie srednio wylinka..? dwa dni około....?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:37   #1738
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie koleżanki. Od 2 miesięcy stosuję acne derm oraz effaclar k, jako nawilżacz hydraphase LRP, co 2 noc. Na dzień filtra Avene 50+ kremu, pod nim serum flavo c z BU.
Wiadomo po co sięgnęłam po te specyfiki, żeby się pozbyć zaskórników i przebarwień. Jednak dzieje się coś całkowicie odwrotnego. Zaskórniki wyłażą w miejscach gdzie ich nigdy nie było, a jak nie wytrzymam i coś wycisnę to w ciągu tygodnia to miejsce znów się wypełnia.
Sądzę, że mnie coś (filtr) "zapycha", jak to mówicie, jednak dotychczas mogłam kłaść na twarz dosłownie wszystko, oliwką się smarowałam nawet i kremem nivea i nie było takiego efektu.
Jak się wymyję wieczorem to zamieszczę zdjęcie żebyście zobaczyły jaki dużo ich jest. Ale muszę dodać że jakichś wyprysków nie mam przy tym.
Pozdrawiam.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:05   #1739
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki. Od 2 miesięcy stosuję acne derm oraz effaclar k, jako nawilżacz hydraphase LRP, co 2 noc. Na dzień filtra Avene 50+ kremu, pod nim serum flavo c z BU.
Wiadomo po co sięgnęłam po te specyfiki, żeby się pozbyć zaskórników i przebarwień. Jednak dzieje się coś całkowicie odwrotnego. Zaskórniki wyłażą w miejscach gdzie ich nigdy nie było, a jak nie wytrzymam i coś wycisnę to w ciągu tygodnia to miejsce znów się wypełnia.
Sądzę, że mnie coś (filtr) "zapycha", jak to mówicie, jednak dotychczas mogłam kłaść na twarz dosłownie wszystko, oliwką się smarowałam nawet i kremem nivea i nie było takiego efektu.
Jak się wymyję wieczorem to zamieszczę zdjęcie żebyście zobaczyły jaki dużo ich jest. Ale muszę dodać że jakichś wyprysków nie mam przy tym.
Pozdrawiam.
ja stawiałabym na krem albo filtr. tez spotkałam się z taką reakcją wprawdzie po kremie Ziaji ale dzień w dzień pojawiały mi się czarne kropki tam gdzie ich nie było. wystarczyło odstawić krem i problem zniknął. obecnie pozbyłam się ich peelingami kawitacyjnymi ale dobieram starannie krem i obserwuję cerę żeby to nie wróciło bo efekt przyznam zadziwił mnie samą. pozbyłam się wszystkich.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 18:44   #1740
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam serdecznie
poczytałam "troszke" ten wątek i ja zwracam się z prośbą o rade co do mojej cery.
Mam 23 lata i do tej pory moja pielęgnacja twarzy polegała na żelu do mycia, toniku, kremu pod oczy, na dzien i na noc. Oczywiście raz w tygodniu maseczka.
Mam cere mieszaną ze strefą T, oraz zaskórniki i przebarwienia i rozszerzone pory. Od jesieni chciałabym zacząć naprawde dbać o twarz i zacząć kuracje kwasami. Prosze o jakąś radę dla mnie. Co polecacie (jakie kosmetyki). Fundusze uzbierane więc mogłabym powoli uda.c się na zakupy
I jeszcze mam pytanie co oznacza skrót BU ?
__________________


Poproszę o codzienny głos

Edytowane przez porzeczka2602
Czas edycji: 2008-09-06 o 18:47 Powód: dopisek
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.