Atrederm - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-06, 09:42   #3781
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość

A i stanowczo domagam się zdjęć, albo no dobra chociaż opisu czy twoje zabiegi (poza atre oczywiście) przynoszą jakieś wymierne efekty ?
po 2 zabiegach spodziewalam sie lepszego efektu za tydzien czeka mnie jeszcze jeden zabieg i zobaczymy... wiem ze na efekty czeka sie pol roku wiec jestem cierpliwa, ale po cichu liczylam od razu na efekt wow. O ja naiwna jedna strona jest juz calkiem znosna, ale na drugiej-ta z glebszymi bliznami- nie zauwazylam poprawy
Ach, no i pani dermatolog usilnie namawia mnie na izo, ale chyba sie nie podejme. Od miesiaca nie mam ani jednego syfa, wiec wg mnie nie ma sensu brac izo... tym bardziej ze jest teratogenny ito mnie troche przeraza...

Edytowane przez peach_passion
Czas edycji: 2013-12-06 o 09:47
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 10:00   #3782
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

Podobnie jak wy oglądałam ten program ze smutkiem. Bo wiem jakim problemem są dziury w twarzy których niczym nie da się usunąć.niestety nie pociesza mnie widok, że można mieć gorzej bo wiem że jest masa bardzo ładnych dziewczyn które mają bardzo ładną cere.Ale jak już pisałam wcześniej nie ma co się poddawac parenaście lat temu płakałam bo moja twarz była usiana trądzikiem, teraz wyleczyłam się do stanu jednej 2 krostek na m-c.dzięki atre teraz już zaskórników mam coraz mniej. Twarz poza czołem po umalowaniu wygląda jak marzenie jest gładziutka aksamitna po jakimś czasie się świeci, ale to jest do przeżycia. Najgorsze niestety czoło, ale z daleka tak z odległości 1,5 m nie rzuca się w oko. Może spojrzenie mam inne, bo z bliznami żyję już ok14 lat.przyzwyczaiłam się. szczerze wcześniej cieszyłam się z wyrywanej walki z trądzikiem. Dopiero teraz zaczęłam myśleć o bliznach i dlatego jestem jeszcze pełna wiary i nadziei .że się uda.

Edytowane przez asiatipl
Czas edycji: 2013-12-06 o 10:12
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:22   #3783
vvishyou
Raczkowanie
 
Avatar vvishyou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 286
Dot.: Atrederm

Dziewczyny - zmywacie rano atrederm czymś konkretnym, trzeba to w ogóle robić? Czy można nałożyć po wieczornym zastosowaniu krem np. Cetaphil?
vvishyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:54   #3784
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Cytat:
Napisane przez szann Pokaż wiadomość
To prawda, peelingi enzymatyczne działają powierzchownie ale jaki sens wprowadzać je przy atre?

I tak odchodzą.skórki. Nigdy nie będzie w 100% gładkiej skóry. A nieodpowiednie składniki takich peelingów mogą tylko zaszkodzić.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Jak ktoś się pisze na atre to tylko to + ewentualnie kuracja antybiotykami. Mega wyzwaniem byłoby nakładanie na świeży naskórek albo podrażniona skórę jeszcze peelingu, nawet enzymatycznego. No bez jaj.
A dla mnie peelingi mają sens przy kuracji atre. Skórek jest mniej, są mniej widoczne i po nałożeniu podkładu wyglądam jak człowiek. Do tego łuszczenie trwa zdecydowanie krócej.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 20:09   #3785
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Hej.
Dołączam i ja w trakcie kuracji. Bywa ciężko !!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 16:48   #3786
brakxdsdsac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Dot.: Atrederm

Jak mi poradziłyście, zaczęłam częściej smarować czoło. Od środy do piątku smarowałam je na noc. Po ostatnim posmarowaniu piekło żywym ogniem. No ale trzymam się. Nie powiedziałabym, żebym się jakoś specjalnie złuszczała. Policzki, skronie, nos i obszar wokół ust - zawsze. Ale to czoło.. bardzo średnio.

Jednak, co zauważyłam - bardzo się wygładziło i ujednoliciło.

Czy działanie przeciwzaskórnikowe (chodzi mi o te zamknięte zaskórniki) Atredermu polega wyłącznie na złuszczaniu, czy tretinoina także ma znaczny wpływ na 'niszczenie' ich?
brakxdsdsac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 18:01   #3787
szann
Zakorzenienie
 
Avatar szann
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 257
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

I to jest bardzo dobre pytanie, niestety na kosmetologii czegoś takiego mnie nie uczyli, to już bardziej dermatologia.
Dawaj czadu z czołem i wstaw Nam tu jakieś zdjęcia
__________________
Arturito vel A.B Warszawa!
-> 20.04.2015r. Nagor 460cc EHR 12,2 p.5,8 za mało!
-> 24.10.2016r. Silimed Natural 610cc XH 13,7 p.7,1
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post52273277
jak zobrazować sobie i liczyć wymiary implantów.
szann jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-07, 18:11   #3788
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kaka2106 Pokaż wiadomość

Czy działanie przeciwzaskórnikowe (chodzi mi o te zamknięte zaskórniki) Atredermu polega wyłącznie na złuszczaniu, czy tretinoina także ma znaczny wpływ na 'niszczenie' ich?
Tretynoina oprócz tego, że złuszcza zmniejsza też aktywność gruczołów łojowych oraz hamuje nadmierne rogowacenie skóry więc w pewnym sensie niszczy zaskórnik zamknięte.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 21:42   #3789
szann
Zakorzenienie
 
Avatar szann
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 257
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

To chyba się nie douczyłam hahahahahaha
__________________
Arturito vel A.B Warszawa!
-> 20.04.2015r. Nagor 460cc EHR 12,2 p.5,8 za mało!
-> 24.10.2016r. Silimed Natural 610cc XH 13,7 p.7,1
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post52273277
jak zobrazować sobie i liczyć wymiary implantów.
szann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 15:10   #3790
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Podpowiedzcie dziewczyny co robie nie tak bo stosuje atre od miesiaca i nie widze efektow. Przez ten miesiac smaruje sie 2x 2 dni przerwy i tak w kolko. W te dwa dni po smarowaniu bardzo intensywnie sie nawilzam na noc i na dzien. Nie musze wspominac ze luszcze sie niemilosiernie. Makijaz trzyma mi sie 3 h a potem skora peka i zaczyna sie luszczyc ze trzeba zmywac wszystko.
Na razie mam przerwe kilkudniowa ale wracam do smarowania. Tylko wolalabym aby skutki uboczne nie byly tak drastyczne ze do ludzi strach wyjsc
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 18:53   #3791
20stokrotka20
Raczkowanie
 
Avatar 20stokrotka20
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 371
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie dziewczyny co robie nie tak bo stosuje atre od miesiaca i nie widze efektow. Przez ten miesiac smaruje sie 2x 2 dni przerwy i tak w kolko. W te dwa dni po smarowaniu bardzo intensywnie sie nawilzam na noc i na dzien. Nie musze wspominac ze luszcze sie niemilosiernie. Makijaz trzyma mi sie 3 h a potem skora peka i zaczyna sie luszczyc ze trzeba zmywac wszystko.
Na razie mam przerwe kilkudniowa ale wracam do smarowania. Tylko wolalabym aby skutki uboczne nie byly tak drastyczne ze do ludzi strach wyjsc
Ja mysle ze musisz jeszcze czekać na efekty. . Miesiąc to jest jeszcze nalo.. zależy też w jakim stanie jest Twoja cera cera..
20stokrotka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 19:35   #3792
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Nie jest zla ale mam zaskorniki zamkniete i ogolnie oczekuje rozjasnienia przebarwien i splycenia blizn. Cudow nie oczekuje ale to luszczenie jest nie do zniesienia zwlaszcza ze mam prace "biurowa" i musze wygladac.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 20:27   #3793
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nie jest zla ale mam zaskorniki zamkniete i ogolnie oczekuje rozjasnienia przebarwien i splycenia blizn. Cudow nie oczekuje ale to luszczenie jest nie do zniesienia zwlaszcza ze mam prace "biurowa" i musze wygladac.
niestety tylko "zdzierajac" naskorek jestesmy w stanie pozbyc sie w wiekszym stopniu przebarwien..
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 12:48   #3794
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Atrederm

Hej dziewczyny! Także używam artrederm 0, 5% od ok 3 tygodni. Łuszcze sie strasznie ale tylko w okolicach brody. Nakładam artre codzienni na noc robiac przerwę mniejwiecej raz w tygodniu lub jak widzę ze skóra tego potrzebuje. Stosowałam wcześniej isotrexin, epiduo, differin itp ale nic nie działa na mój trądzik zaskorknikowo grudkowyi bolące gule. No moze faktycznie isotrexin pomógł ale potem go wycofali i problem powrócił. Anyway... rozumiem że jest wysyp i to normalne podczas zluszczania ale chciałabym wiedzieć ile jeszcze? Za każdym razem jak nyje twarz nusze strasznie uważać aby czasem nie
Zdrapac jakiegoś strupka i nie zaczac krwawic jest to męczące. Teraz moge sobie pozwolić na bycie w domu i nawet sie nie maluje ale skóra jakos wyglądala zresztą nawet nie mam ochoty wychodzić z tak straszna skórą. .. ehh.. no to się wygadalam... mam nadzieje tylko ze zapali sie jakieś światło w tunelu i cos zacznie isc w dobrym kierunku...
Isotrexin podobno wrócił do aptek jak będę na święta w Polsce to chyba o niego poproszę dematologa lub będę walczyć a artre dalej.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

I przepraszam za błędy ale pisalam z telefonu i ciężko mi było literówki wychwycić
movie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 12:50   #3795
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez movie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Także używam artrederm 0, 5% od ok 3 tygodni. Łuszcze sie strasznie ale tylko w okolicach brody. Nakładam artre codzienni na noc robiac przerwę mniejwiecej raz w tygodniu lub jak widzę ze skóra tego potrzebuje. Stosowałam wcześniej isotrexin, epiduo, differin itp ale nic nie działa na mój trądzik zaskorknikowo grudkowyi bolące gule. No moze faktycznie isotrexin pomógł ale potem go wycofali i problem powrócił. Anyway... rozumiem że jest wysyp i to normalne podczas zluszczania ale chciałabym wiedzieć ile jeszcze? Za każdym razem jak nyje twarz nusze strasznie uważać aby czasem nie
Zdrapac jakiegoś strupka i nie zaczac krwawic jest to męczące. Teraz moge sobie pozwolić na bycie w domu i nawet sie nie maluje ale skóra jakos wyglądala zresztą nawet nie mam ochoty wychodzić z tak straszna skórą. .. ehh.. no to się wygadalam... mam nadzieje tylko ze zapali sie jakieś światło w tunelu i cos zacznie isc w dobrym kierunku...
Isotrexin podobno wrócił do aptek jak będę na święta w Polsce to chyba o niego poproszę dematologa lub będę walczyć a artre dalej.
offtop: Isotrexin faktycznie wrócił do aptek

Ja tam mam wrażenie, że przy atredermie mam wieczny wysyp. Fakt, faktem, oczyścił skórę, ale dalej jak go stosuję, to pojawiają się i nowe zaskórniki zamknięte i ropne.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 12:54   #3796
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Mam dokładnie tak samo. Co chwila nowe, nawet ropne krosty. Miejmy nadzieje że to przejdzie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 14:42   #3797
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Atrederm

Też niestety mam wrażenie wiecznego wysypu ;/ Tyle, że mi krosty pojawiają się jedynie z tych zaskórników zamkniętych. Faktem jest, że usunął mi zaskórniki zamknięte z policzków w 90%, z brody w 70 %, ale jednak wkurzające są te ciągłe krosty ;/ Mam nadzieję, że niedługo wytępi je do końca i wtedy skończy się wysyp. Najsłabiej sobie poradził z zaskórnikami na czole ;/
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 01:56   #3798
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Również zaskornikow zamkniętych pozbylam sie w 80%. Najwięcej mialam przy brodzie i dookoła twarzy. Taki pół księżyc. W Polsce pójdę do dermy i zobaczę co mi powie choć z opinią dermatologa nie zawsze się zgadzam byłam juz u naprawdę wieluuuuu. Az szkoda gadać. Powiedzcie mi czy jeśli poproszę dermatologa o większą liczbę butelek artre czyt. 4 to mi przepisze?
Mieszkam w Korei i w domu będę następnym razem w grudniu 2014 a bym chciala na kolejną jesień tutaj znów rozpocząć artre.
Myślicie ze mi przepisze więcej tego?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 12:59   #3799
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez movie Pokaż wiadomość
Również zaskornikow zamkniętych pozbylam sie w 80%. Najwięcej mialam przy brodzie i dookoła twarzy. Taki pół księżyc. W Polsce pójdę do dermy i zobaczę co mi powie choć z opinią dermatologa nie zawsze się zgadzam byłam juz u naprawdę wieluuuuu. Az szkoda gadać. Powiedzcie mi czy jeśli poproszę dermatologa o większą liczbę butelek artre czyt. 4 to mi przepisze?
Mieszkam w Korei i w domu będę następnym razem w grudniu 2014 a bym chciala na kolejną jesień tutaj znów rozpocząć artre.
Myślicie ze mi przepisze więcej tego?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak przedstawisz mu sytuacje to może przepisze. Ewentualnie zawsze możesz wziąć od dermatologa 2 buteleczki i od lekarza rodzinnego kolejne 2

Dziewczyny po jakim czasie pozbyłyście się zaskórników zamkniętych?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 06:38   #3800
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Jak przedstawisz mu sytuacje to może przepisze. Ewentualnie zawsze możesz wziąć od dermatologa 2 buteleczki i od lekarza rodzinnego kolejne 2

Dziewczyny po jakim czasie pozbyłyście się zaskórników zamkniętych?
Dziękuję. Będę kombinować za tydzień.
Mi zaczęły znikać po ok 2 tygodniach. W sumie dzisiaj jak oglądałam moja cerę to nie widzę juz zaskornikow zamkniętych i nadal sie łuszcze no i są te paskudne przebarwienia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 00:37   #3801
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, ja również od ponad miesiąca 'katuję' się Atre ale mam jedno pytanie, bo nigdzie do tej pory nie znalazłam odpowiedzi. Czy w dniach kiedy nie nakładam atre na noc to mogę użyć serum z witaminą C? nie będzie to za dużo dla skóry?
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 10:35   #3802
Vinati
Raczkowanie
 
Avatar Vinati
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 47
Dot.: Atrederm

Hej ;D
Także dołączam do 'kurujących się' Atre..Ale dopiero od jutra gdyż czekam na zamówienie z apteki. Będę stosować dawkę 0.025%. O preparat poprosiłam (dowiadując się o nim na wykładzie z historii kosmetologii xD ) lekarza rodzinnego, który cóż.. nie jest dermatologiem ale z desperacji (mojej) przepisał mi na sam początek słabszą dawkę. Atre będę stosować na ramiona i brzuch gdyż to tam mam najwięcej blizn i przebarwień związanych z trądzikiem/ wrastaniem włosków. I tu moje pytanie. Czy ktoś z was stosował Atre na spłycenie/rozjaśnienie blizn w tych partiach ciała i z jakim skutkiem? Bo wiadomo mi, że lek działa na naskórek w okolicach twarzy ostateczne go złuszczając-ale tam naskórek jest cieńszy i szybciej zachodzą pożądane zmiany, ze skórą na brzuchu i ramionach nie jest już tak fajnie więc zastanawiam się czy w ogóle się da i jaki mniej więcej jest czas 'kuracji'?
__________________
Nie można być przyjacielem dla kogokolwiek, nie będąc przyjacielem dla siebie.


14.12-Atrederm
15.12-Wierzbownica

Vinati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 12:03   #3803
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Vinati Pokaż wiadomość
Hej ;D
Także dołączam do 'kurujących się' Atre..Ale dopiero od jutra gdyż czekam na zamówienie z apteki. Będę stosować dawkę 0.025%. O preparat poprosiłam (dowiadując się o nim na wykładzie z historii kosmetologii xD ) lekarza rodzinnego, który cóż.. nie jest dermatologiem ale z desperacji (mojej) przepisał mi na sam początek słabszą dawkę. Atre będę stosować na ramiona i brzuch gdyż to tam mam najwięcej blizn i przebarwień związanych z trądzikiem/ wrastaniem włosków. I tu moje pytanie. Czy ktoś z was stosował Atre na spłycenie/rozjaśnienie blizn w tych partiach ciała i z jakim skutkiem? Bo wiadomo mi, że lek działa na naskórek w okolicach twarzy ostateczne go złuszczając-ale tam naskórek jest cieńszy i szybciej zachodzą pożądane zmiany, ze skórą na brzuchu i ramionach nie jest już tak fajnie więc zastanawiam się czy w ogóle się da i jaki mniej więcej jest czas 'kuracji'?
Hej!
Ja wątek podczytuję od dawna, ale się dotychczas nie udzielałam
U mnie retinoidy są stałym elementem pielęgnacji już kilka lat i jestem zachwycona
Co do Twojego pytania, to ja stosowałam atre na łydki, bo również miałam przebarwienia po wrastających włoskach. Masz rację, naskórek na ciele jest grubszy, u mnie przez to skóra na ciele super znosi maltretowanie retinoidami i tak jak na twarz jestem w stanie nakładać atre 2xtyg, tak łydki smarowałam praktycznie codziennie bez podrażnień stężeniem 0,05% a bywało i 0,1% tretinoiny(miej jednak na uwadze, że skóra na brzuchu może być delikatniejsza niż na łydkach). Efekty są świetne, tzn pozbyłam się praktycznie całkowicie tych śladów + problemu wrastających włosków. Jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość, efekty przychodzą powoli. U mnie to był mniej więcej cały sezon jesień-zima + trochę wiosny zanim zaczęłam odsłaniać nogi

Ziarnko piasku - możesz oczywiście używać, tylko po atre skóra jest podrażniona i u mnie często nałożenie witaminy c w formie kwasu askorbinowego kończyło się pieczeniem i burakiem
Ja się z tego powodu przerzuciłam na inne mniej drażniące formy witaminy c i inne antyoksydanty, bo nie było to przyjemne
__________________
ODDAM

Edytowane przez sforcia
Czas edycji: 2013-12-13 o 12:09
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 12:37   #3804
eeMxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Atrederm

Dziewczyny nie poddawajcie się, nie odstawiajcie atre po 2 miesiącach, bo to dopiero początek kuracji używam atre 5,5 miesiąca dwa razy w tygodniu, czasem w ciągu tygodnia smaruję buźke serum migdałowym, moje zaskórnikowe policzki wreszcie przejaśniały i powoli wszystkie nierówności znikają, wszystko zmierza ku lepszemu. Wysyp tak na prawdę skończył mi się niedawno. Cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości, a na pewno Wasze męki będą wynagrodzone
eeMxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 13:23   #3805
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn stosujących atre również pod oczy. Mianowicie jak długo utrzymywał się u was "efekt staruszki"? Bardzo pogłębiły mi się zmarszczki mimiczne i zastanawiam się czy one w ogóle mi się spłycą
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 13:51   #3806
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez eeMxD Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie poddawajcie się, nie odstawiajcie atre po 2 miesiącach, bo to dopiero początek kuracji używam atre 5,5 miesiąca dwa razy w tygodniu, czasem w ciągu tygodnia smaruję buźke serum migdałowym, moje zaskórnikowe policzki wreszcie przejaśniały i powoli wszystkie nierówności znikają, wszystko zmierza ku lepszemu. Wysyp tak na prawdę skończył mi się niedawno. Cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości, a na pewno Wasze męki będą wynagrodzone
Podpisuję się obiema rękami Niestety, ale jesteśmy często bardzo niecierpliwe i brak w naszej pielęgnacji logiki i konsekwencji - co chwilę kupujemy jakiś nowy krem, preparat w nadziei, ze tym razem to ten, co zdziała cuda, a tymczasem żadnemu nie dajemy szansy się wykazać i co chwilę nakładamy coś innego na twarz tylko sobie szkodząc.
Ja zaczęłam atre stosować 5 lat temu, miałam wtedy mnóstwo zamkniętych bardzo głębokich zaskórników szczególnie na policzkach i do tego otwarte. Oczywiście przeżyłam mega wysyp i takich ropnych gul jak wtedy nie miałam nigdy w życiu, prawie każda podskórna grudka wyłaziła na wierzch tworząc stan zapalny..ale przetrzymałam to, cera się oczyściła, ślady z czasem zniknęły, efekt po 6-7 miesiącach kuracji - gładka, promienna, napięta, jędrna cera, w życiu przed moją pierwszą kuracją nie marzyłam, że mogę taką mieć
Od tamtej pory używam atre co roku w kuracji kilkumiesięcznej jesien-zima-wczesna wiosna i efekty się utrzymują, a mnie ostatnio każdy bierze za studentkę

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn stosujących atre również pod oczy. Mianowicie jak długo utrzymywał się u was "efekt staruszki"? Bardzo pogłębiły mi się zmarszczki mimiczne i zastanawiam się czy one w ogóle mi się spłycą
Efekt staruszki jest wynikiem mocnego przesuszenia skóry pod oczami, musisz ją przede wszystkim mocno nawilżać i natłuszczać. Być może w trakcie kuracji skóra pod oczami się przyzwyczai i nie będzie tak przesuszona jeśli wypracujesz jakieś swoje optimum pomiędzy złuszczaniem a nawilżaniem i łagodzeniem. U mnie jednak przesuszenie i podrażnienie pod oczami było na tyle duże, że zrezygnowałam z niego na rzecz retinu-a i redermica-r, alkohol w atre mi nie służył po prostu pod oczami. Co do zmarszczek mimicznych, to oczywiście mogą się spłycić, ale znowu....czas i cierpliwość Ja się pozbyłam zmarszczek mimicznych pod oczami prawie całkowicie, ale jak zaczęłam stosować atre miałam stosunkowo młodą cerę (25 lat)..no i stosuję retinoidy regularnie od tamtej pory
__________________
ODDAM
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 14:53   #3807
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez sforcia Pokaż wiadomość
Efekt staruszki jest wynikiem mocnego przesuszenia skóry pod oczami, musisz ją przede wszystkim mocno nawilżać i natłuszczać. Być może w trakcie kuracji skóra pod oczami się przyzwyczai i nie będzie tak przesuszona jeśli wypracujesz jakieś swoje optimum pomiędzy złuszczaniem a nawilżaniem i łagodzeniem. U mnie jednak przesuszenie i podrażnienie pod oczami było na tyle duże, że zrezygnowałam z niego na rzecz retinu-a i redermica-r, alkohol w atre mi nie służył po prostu pod oczami. Co do zmarszczek mimicznych, to oczywiście mogą się spłycić, ale znowu....czas i cierpliwość Ja się pozbyłam zmarszczek mimicznych pod oczami prawie całkowicie, ale jak zaczęłam stosować atre miałam stosunkowo młodą cerę (25 lat)..no i stosuję retinoidy regularnie od tamtej pory
Dziękuję za odpowiedź W takim razie muszę poszukać czegoś bardziej nawilżającego pod okolice oczu.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 14:58   #3808
Vinati
Raczkowanie
 
Avatar Vinati
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 47
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez sforcia Pokaż wiadomość
Hej!
Ja wątek podczytuję od dawna, ale się dotychczas nie udzielałam
U mnie retinoidy są stałym elementem pielęgnacji już kilka lat i jestem zachwycona
Co do Twojego pytania, to ja stosowałam atre na łydki, bo również miałam przebarwienia po wrastających włoskach. Masz rację, naskórek na ciele jest grubszy, u mnie przez to skóra na ciele super znosi maltretowanie retinoidami i tak jak na twarz jestem w stanie nakładać atre 2xtyg, tak łydki smarowałam praktycznie codziennie bez podrażnień stężeniem 0,05% a bywało i 0,1% tretinoiny(miej jednak na uwadze, że skóra na brzuchu może być delikatniejsza niż na łydkach). Efekty są świetne, tzn pozbyłam się praktycznie całkowicie tych śladów + problemu wrastających włosków. Jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość, efekty przychodzą powoli. U mnie to był mniej więcej cały sezon jesień-zima + trochę wiosny zanim zaczęłam odsłaniać nogi
Dziękuje za odpowiedź , mówisz że Atre pomógł Ci na wrastające włoski? Czy tylko wybielił przebarwienia, a z wrastaniem sobie inaczej poradziłaś?
__________________
Nie można być przyjacielem dla kogokolwiek, nie będąc przyjacielem dla siebie.


14.12-Atrederm
15.12-Wierzbownica

Vinati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 15:04   #3809
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Vinati Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź , mówisz że Atre pomógł Ci na wrastające włoski? Czy tylko wybielił przebarwienia, a z wrastaniem sobie inaczej poradziłaś?
Wybielił przebarwienia, a regularne złuszczanie skóry pewnie sprawiło, że włoski przestały wrastać
__________________
ODDAM
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 15:42   #3810
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Vinati Pokaż wiadomość
Atre będę stosować na ramiona i brzuch gdyż to tam mam najwięcej blizn i przebarwień związanych z trądzikiem/ wrastaniem włosków. I tu moje pytanie. Czy ktoś z was stosował Atre na spłycenie/rozjaśnienie blizn w tych partiach ciała i z jakim skutkiem? Bo wiadomo mi, że lek działa na naskórek w okolicach twarzy ostateczne go złuszczając-ale tam naskórek jest cieńszy i szybciej zachodzą pożądane zmiany, ze skórą na brzuchu i ramionach nie jest już tak fajnie więc zastanawiam się czy w ogóle się da i jaki mniej więcej jest czas 'kuracji'?
ja stosowalam i stosuje na ramiona . wszystkie przebarwienia zw. z wrastajacymi meszkami wlosowymi (slady rozdrapan) zniknely . uzywam atre oraz jakas masc robiona na bazie mocznika, czasem sama, czasem jak juz skore niezle podraznie atre (i wtedy mnie piecze, ale przetrzymuje i efekty sa ), a czasem samo atre. do konca grudnia zamierzam swoja walke o piekna skore opierac tylko na tej masci robionej, nie chce podraznien i schodzacej skory na sylwestra .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.