To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 22:37   #1
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093

To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc


Od dłuższego czasu, hmm ponad poł roku? cos koło tego, mam problem z pęcherzem, tzn. nie wiem czy można tak to nazwać, nic mnie nie boli, nie szczypie, nie mam problemów z oddawaniem moczu,
poprostu jak pojde to toalety, zrobie siusiu, to zaraz czuje, ze znowu musze, jakby pehcerz byl pelny, no i są tzw. dwie, trzy kropelki,
przed spaniem mam szczegolnie taka "manie", albo jak wychodze z domu, na studiach wlasnie mi sie tez jakos zaczelo, moze ma to podloze psychiki? nie wiem,
odrazu mowie nie mialam tak nigdy, kiedys nawet moglam dluuuugo wytrzymac i ok, a teraz przeszkadza mi to uczucie


jak się pytałam w aptece, czy cos można na takowa przypadlosc, to dowiedzialam sie, ze niby nie jest to zapalenie pecherza, ale udac sie do lekarza 1go kontaktu /nie bylam/,ale ostatnio bylam u ginekologa zapytalam sie czy to moze byc jakies powiazani, ale nic mnie nie szczypie, nie boli w odp uslyszalam - tak - oczywiscie zostalam przepadana, mialam nawet usg, zapisano mi tabletki +globulki
i szczerze nic sie nie zmienilo...

nie wiem gdzie tu sie udac, ginekolog jak cos to za pol roku, teretycznie da sie przezyc, ale niepokoi mnie to, czasem denerwuje, iz bylam w toalecie i znowu musze,

bede wdzieczna za jakas porade!
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-09-02 o 22:39
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 23:17   #2
dresden doll
Raczkowanie
 
Avatar dresden doll
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 99
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

a co to były za tabletki i globulki? może skoro Ci nie pomogły, pójdź do lekarza szybciej?
szczerze z tego co piszesz o spaniu i wychodzeniu z domu mogłoby się wydawać, że to problem o podłożu psychicznym. ale nie wiem, idź może do tego lekarza
__________________
Cause it's my problem if I wanna pack up and run away, it's my business if I feel the need to smoke and drink and swear, it's my problem, it's my problem if I feel the need to hide it's my problem if I have no friends and feel I want to die.
dresden doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:43   #3
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Powiem Ci szczerze, że ja mam bardzo podobne, wychodząc z domu zawsze robię siusiu, jednak kiedy sobie o tym pomyślę znowu mi sie chce.
Dużą rolę tutaj odgrywa moim zdaniem psychika i myślenie o tym tj. o siusianiu
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:29   #4
aga2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

no wydaje mi sie że powinnaś faktycznie iść do lekarza pierwszego kontaktu który powinnien wykonać jakies dodatkowe badania. Kiedyś u mnie w rodzinie był taki przypadek kobitka nie poszła do lekarza a teraz problemy z nietrzymaniem moczu. Pozdrawiam
Musisz isć do lekarza nie jestem nim wiec nie wiem napewno
aga2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:52   #5
Wulkaniczna
Raczkowanie
 
Avatar Wulkaniczna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 190
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Robiłaś zwykłe badanie moczu? Myślę, że to powinien być pierwszy krok w twoim wypadku. Też tak miałam, nic nie bolało, nie szczypało, a uczucie pełnego pęcherza było. Zabijałam je uroseptem ale wracało. W końcu się wkurzyłam, poszłam do lekarza, wzięłam jakiś lekki antybiotyk i mam z tym nareszcie spokój. Niewykluczone, że to na tle psychicznym, ale po co się męczyć jak można zbadać. Badanie moczu kosztuje może 5-10zl. Zrób je, idź do lekarza i miej z tym w końcu spokój
Globulki mogłaś dostać, bo często przy zapaleniu pęcherza pojawia się zapalenie szyjki macicy i one się wzajemnie napędzają. Jak wyleczysz jedno, a drugie nie, to po pewnym czasie znowu wraca.
__________________
"Dobrze, że spotkałem tylu ich
Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
I opowiedzieli mi
Że bez marzeń, pragnień tych
Życie wtedy traci sens."
Wulkaniczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 14:21   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Furanginum Ci pomoże na zapalenie pęcherza. Jest także wątek o zapaleniu pęcherza,przejrzyj sobie.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:39   #7
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Najlepiej idź do lekarza pierwszego kontaktu albo poproś o skierowanie do urologa.
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 16:14   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Furagin jest na recepte .Idz do lekarza 1 kontaktu lub urologa lub ginekologa -czemu gin z apol roku?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 00:59   #9
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu, hmm ponad poł roku? cos koło tego, mam problem z pęcherzem, tzn. nie wiem czy można tak to nazwać, nic mnie nie boli, nie szczypie, nie mam problemów z oddawaniem moczu,
poprostu jak pojde to toalety, zrobie siusiu, to zaraz czuje, ze znowu musze, jakby pehcerz byl pelny, no i są tzw. dwie, trzy kropelki,
przed spaniem mam szczegolnie taka "manie", albo jak wychodze z domu, na studiach wlasnie mi sie tez jakos zaczelo, moze ma to podloze psychiki? nie wiem,
odrazu mowie nie mialam tak nigdy, kiedys nawet moglam dluuuugo wytrzymac i ok, a teraz przeszkadza mi to uczucie


jak się pytałam w aptece, czy cos można na takowa przypadlosc, to dowiedzialam sie, ze niby nie jest to zapalenie pecherza, ale udac sie do lekarza 1go kontaktu /nie bylam/,ale ostatnio bylam u ginekologa zapytalam sie czy to moze byc jakies powiazani, ale nic mnie nie szczypie, nie boli w odp uslyszalam - tak - oczywiscie zostalam przepadana, mialam nawet usg, zapisano mi tabletki +globulki
i szczerze nic sie nie zmienilo...

nie wiem gdzie tu sie udac, ginekolog jak cos to za pol roku, teretycznie da sie przezyc, ale niepokoi mnie to, czasem denerwuje, iz bylam w toalecie i znowu musze,

bede wdzieczna za jakas porade!
posiew moczu to podstawa Możesz sobie zrobić na własną rękę, to na pewno nie jest drogie. Tylko pamiętaj, że trzeba mieć sterylny pojemniczek na mocz, podmyć się przed pobraniem i złapać poranne siuśki ze środkowego strumienia Jeśli ten problem się nasila poza domem albo gdy ciągle o tym myślisz to może mieć podłoże psychiczne. Ja mam tak, że gdy tylko pomyślę o sikaniu to od razu mi się chce, a gdy się czymś zajmę to zapominam o tym i przechodzi
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 07:44   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

na 90% to Nie zapalenie pecherza wiem bo mialam je ze 3 razy.. ale moze idz do lekarza 1 kontaktu jednak. ja tez mam ostatnio takie same problemy ale mysle ze to w mojej psychice siedzi... mam ostatnio troch stresow. a ty moze masz tez stres jakis??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 19:07   #11
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: To chyba nie zapalenie pecherza? - bede wdzieczna za pomoc

Witajcie!

Nie było mnie ostatnio i nie miałam jak zajrzeć, dziękuje za waze podpowiedzi!

otrzymałam wlasnie recepte od ginekologa, na Furaginum oraz globulki Pimafucin
ale nie czuje, aby przeszlo, wciaz to samo, nawet jak teraz nigdzie nie musze wychodzic, czuje ze mi sie chce - wiec podejrzane

na bank pojde do lekarza pierwszego kontaktu, jak piszecie, poniewaz nie mialam robionego badania moczu, a na pewno bedzie to pierwszy krok do dzialania

zaczelo mnie to wlasnie teraz zastanawiac, trwa to juz dosc dlugo, nie przeszlo, a nie mam zamiaru sie do tego przyzwyczajac, w pewien sposob jest uciazliwe (z trzymaniem moczu nie mam problemu, tylko to uczucie pelnego pecherza, kiedy bylo sie przed chwila w toalecie)

a za pol roku do ginekologa- bo od niego dostalam tabletki i globulki, a widze, ze tu trzeba bedzie do innego lekarza

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
posiew moczu to podstawa Możesz sobie zrobić na własną rękę, to na pewno nie jest drogie. Tylko pamiętaj, że trzeba mieć sterylny pojemniczek na mocz, podmyć się przed pobraniem i złapać poranne siuśki ze środkowego strumienia Jeśli ten problem się nasila poza domem albo gdy ciągle o tym myślisz to może mieć podłoże psychiczne. Ja mam tak, że gdy tylko pomyślę o sikaniu to od razu mi się chce, a gdy się czymś zajmę to zapominam o tym i przechodzi
w sumie racja, zawsze te pojemniczki warto przypilnowac, aby byly czyste a co do tej psychiki, to jak robie cos waznego i nagle odezwie sie pecherz, to staram sie zapomniec, bo wiem, ze przed chwila bylam i "niby" znowu mi sie chce, ale pojde jak najszybciej do tego 1go kontaktu i niech mi zleci badanka

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Furanginum Ci pomoże na zapalenie pęcherza. Jest także wątek o zapaleniu pęcherza,przejrzyj sobie.
Wlasnie... ale wychodzi na to, ze to nie zapalenie, minelo nawet troszke czasu od zakoczenia kuracji i nic, dalej to samo
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.