Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 10:43   #4711
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
mam pytanie, wczoraj w aptece kupiłam sobie Vichy sztyft do ust spf50 (fajna przecena, kosztował 19.90, superfarm złote tarasy). wczytałam się w napisy na opakowaniu i producent mówi, że nadaje się on do ust i miejsc wrażliwych. czy to oznacza, że mogę go stosować także w okolice oczu? i czy ktoś wie, czy on jest stabilny i jakie ma ppd, bo na opakowaniu tego nie napisali?
ma uva 20,mialam napisane na opakowaniu(tzn na folii, ktora nalezy sciagnac), stosuje pod oczy, nie szczypie, pisalam juz o nim
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:56   #4712
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam
Kiedy czytam ten watek mam mętlik w głowie, składy, nazwy. Nie mam pojęcia o co chodzi..........

Szukam czegos ochronnego na buzię z przebarwieniami, cera mieszana trochę problematyczna i wrażliwa.... boję sie , że słonce jeszcze bardziej uwydatni moje przebarwienia, a i tak juz mam mega kompleks na tle mojej cery Co byście polecały?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 11:10   #4713
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
mam pytanie, wczoraj w aptece kupiłam sobie Vichy sztyft do ust spf50 (fajna przecena, kosztował 19.90, superfarm złote tarasy). wczytałam się w napisy na opakowaniu i producent mówi, że nadaje się on do ust i miejsc wrażliwych. czy to oznacza, że mogę go stosować także w okolice oczu? i czy ktoś wie, czy on jest stabilny i jakie ma ppd, bo na opakowaniu tego nie napisali?
Stosuję go jedynie do oczu i bardzo sobie chwalę
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 19:18   #4714
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Super.... bo inne rzeczy mnie właśnie albo szczypią albo mają kolor, który zupełnie nie pasuje do mojej skóry
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:41   #4715
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A dlaczego trefny? Fakt że z typowych filtrów UVA mamy tu tylko Parsol 1789, ale jest stabilizowany Octocrylenem - mimo wszystko odpada pod makijaż, ale jak ktoś tego nie uzywa to dlaczego nie na twarz?. Filtry UVB są stabilne. Szczególnie ciekawie wygląda tu tlenek Ti (który tez chroni przed UVA, choć słabiej), wygląda na to że jest w silikonowej otoczce - to dobrze
Masz rację, nie uściśliłam. Dla mnie trefny, ponieważ na rynku mamy masę produktów z parsolem i nierzadko dwoma tinosorbami jednocześnie - z takimi po prostu czuję się bezpieczniej, pomimo że makijaż izoluję od filtra warstwą pudru jedwabnego.
Nie mogę znaleźć jakie to to ma IPD/PPD Przyznam, że początkowo sama interesowałam się tym filtrem ze względu na recenzje, jednak skład mnie zniechęcił.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 07:19   #4716
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
hey mogłabym Cię prosić o analizę

Bioderma, Photoderm Max Compact SPF 50 (Ochronny podkład mineralny w kompakcie )

Skład: Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Polyethylene, Tri-C12-13 Alkyl Citrate, Polymethyl Methacrylate, Corn Starch Modified, Zinc Oxide, Beeswax (Cera Alba), Ozokerite, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Mica, Iron Oxides (Ci 77491), Iron Oxides (Ci 77499), Simethicone, Triethoxycaprylysilane, Caprylic/Capric Triglyceride

Będzie zapychał ?
Nie znam sie kompletnie na podkładach, ale wydaje mi sie że ten nie powinien zapchać. Ma co prawda przyciężkie woski na końcu, ale przy takich ilościach to sie nie liczy raczej. Oparty jest głównie lekkich, "suchych" emolientach i podejzewam ze niezapychajacych, ale są to składniki o których ciezko znaleźć informacje. Tak na prawde moge jedynie przypuszczać że da ładne, jedwabiste wykończenie, ale o zapychaniu nic na pewno nie moge powiedzieć. Mimo to raczej bym sie tego nie obawiała.

Cytat:
Napisane przez samajka
Czy to dobry pomysł żeby najpierw rozsmarować na twarzy Ultra - fluid Biodermy spf 50 ( zamiast zwykłego kremu nawilżajacego ), a na to potem nałożyć jeszcze ten compact?
Zależy mi na dobrej ochronie , no i niestety ostatnio zależy mi też na kryciu , gdyż po odstawieniu pigułek cera mi wariuje , a w sobotę wyjeżdżam na Chorwację ;/
z samym ultra fluidem na twarzy czuję sie jak naga , nie ma szans żebym tak wyszła do ludzi , spróbowałabym jeszcze pokombinować z tym compactem , jeśli tylko nie ma powinowactwa do zapychania ;/
Nie wydaje mi sie to dobrym pomysłem. Nie wiem o jaki filtr chodzi, ale zapewne jest w nim Parsol, który mozę sie zdestabilizować pod wpływem składników min. z kompaktu, chyba że położysz jeszcze miedzy nimi puder jedwabny, bambusowy albo coś w tym stylu. Gdzieś na LU był wątek o pigmentach w otoczkach i tam przykałdy jakichś podkładów i pudrów bezbiecznych dla wrażliwych filtrów.

Edit: cofnełam sie do Twojego posta 3711 i chyba wiem już o jaką Bioderme chodzi. Czy ona nie da Ci wystarczającego krycia? Bo obawiam sie ze mimo ze ma duzo stabilizatorów to pod wpływem dodatkowych pigmentów ochrona może zmaleć
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-24 o 07:26
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 08:05   #4717
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
mam pytanie, wczoraj w aptece kupiłam sobie Vichy sztyft do ust spf50 (fajna przecena, kosztował 19.90, superfarm złote tarasy). wczytałam się w napisy na opakowaniu i producent mówi, że nadaje się on do ust i miejsc wrażliwych. czy to oznacza, że mogę go stosować także w okolice oczu? i czy ktoś wie, czy on jest stabilny i jakie ma ppd, bo na opakowaniu tego nie napisali?
Spróbuj czy Cie nie podrażni, ja mam podobny sztyft z La-Roche i stosuje go w okolicach oczu. Świetnie się sprawdza
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 09:12   #4718
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dzięki jak na razie jest chyba ok, zobaczy się jeszcze na słońcu...bo dzisiaj akurat łoneczko nie dopisało
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:50   #4719
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

mam jeszcze takie pytanie...czy aby ochrona była skuteczna to koniecznie trzeba stoować spf 50+? byłam u kosmetyczki i powiedziała, że nie mam potrzeby stosować tak dużego filtra (że 30 wystarczy) bo jestem za młoda i jeśli teraz będę stosować tak mocne kosmetyki, to co będę stosowała za 10 lat? czy to w ogóle możliwe, żeby "pzedobrzyć" z filtrem (rozumiem z kremami nawilżającymi czy regenerującymi itp. ale filtr to tylko ochrona plus ewentualnie jakieś witaminy - których ilość chyba nie zależy od wysokości spf?)? Przecież najmocniejszej ochrony potyrzebują właśnie dzieci a są ode mnie młodsze...
to jak to jest? wystarczy mi spf 30 (boję się nie tyle zmiany faktora spf co wiążącej się z tym zmiany ppd - choć z drugiej strony niektóre 50 też mają ppd 20, tak samo jak filtry 30)? z drugiej strony czy używanie czegoś wyższego może mieć negatywny wpływ?
mam nadzieję, że za bardzo nie poplątałam
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:06   #4720
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
mam jeszcze takie pytanie...czy aby ochrona była skuteczna to koniecznie trzeba stoować spf 50+? byłam u kosmetyczki i powiedziała, że nie mam potrzeby stosować tak dużego filtra (że 30 wystarczy) bo jestem za młoda i jeśli teraz będę stosować tak mocne kosmetyki, to co będę stosowała za 10 lat? czy to w ogóle możliwe, żeby "pzedobrzyć" z filtrem (rozumiem z kremami nawilżającymi czy regenerującymi itp. ale filtr to tylko ochrona plus ewentualnie jakieś witaminy - których ilość chyba nie zależy od wysokości spf?)? Przecież najmocniejszej ochrony potyrzebują właśnie dzieci a są ode mnie młodsze...
to jak to jest? wystarczy mi spf 30 (boję się nie tyle zmiany faktora spf co wiążącej się z tym zmiany ppd - choć z drugiej strony niektóre 50 też mają ppd 20, tak samo jak filtry 30)? z drugiej strony czy używanie czegoś wyższego może mieć negatywny wpływ?
mam nadzieję, że za bardzo nie poplątałam
Moim zdaniem jeżeli się nie opalasz, nie masz bardzo wrażliwej skóry i nie przebywasz nadmiernie na słońcu to 50 nie jest konieczna a 30 będzie jak znalazł, ale nie z powodu podanego przez kosmetyczkę. Uważam, że akurat bzdurę powiedziała. To nie jest przeciez tak, że z czasem trzeba używac coraz mocniejszych kosmetyków bo skóra się przyzwyczaja, a juz na pewno nie dotyczy to filtrów.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 14:19   #4721
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dokładnie przyzwyczajanie skóry nie dotyczy filtrów. Wielkość faktora dobierz do warunków, na co dzień 30 jest ok. Na plaże weź 50..
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 15:08   #4722
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a uzwacie toniku przed filtrem, ja tak i nie wiem czy to dobrze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 18:55   #4723
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Co do 50 i 30 - chodzi przecież o różnicę w filtrach anty UVA ? A promieniowanie UVA przecież jest prawie wszędzie podobne - obojętnie, czy na dworze w cieniu lub w słońcu, czy też w naslonecznionym mieszkaniu. Chyba, że jednak źle rozumuję, to mnie poprawcie .

karmazynka99 - ja używam . Najlepiej podobno taki z antyoksydantami (ja akurat stosuję taki domowy z białej herbaty) .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 19:55   #4724
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeżeli się nie opalasz, nie masz bardzo wrażliwej skóry i nie przebywasz nadmiernie na słońcu to 50 nie jest konieczna a 30 będzie jak znalazł, ale nie z powodu podanego przez kosmetyczkę. Uważam, że akurat bzdurę powiedziała. To nie jest przeciez tak, że z czasem trzeba używac coraz mocniejszych kosmetyków bo skóra się przyzwyczaja, a juz na pewno nie dotyczy to filtrów.
a z jakiego powodu lepiej 30? bo nie mam szczególnie wrażliwej na słońce skóry ani się bardzo nie opalam, ale często siedzę w ogródku (co prawda w cieniu) plus do przystanku autobusowego mam 2 km (tak wiem, może to dziwić, bo mieszkam w Warszawie, ale niestety na odludziu ), którą to trasę przemierzam 4-6 razy dziennie...no i udzielam korepetycji po domach, więc często się przemieszczam. Dlatego też chyba wolałabym na wszelki wypadek kupić 50...(nie wspominając o tym, że wolałabym kupić jeden filtr na wszystkie okazje ).
No i 50 wystarczy, że zaaplikuje 2 razy dziennie, rano i po południu, nie wiem czy w przypadku 30 też to wystarczy? (nie bardzo mam jak nakładać częściej).
Dlatego dopytam: miałyście na myśli, że po prostu na co dzień NIE MA POTRZEBY używania tak wysokiego filtru czy że z jakiś powodów
LEPIEJ nie używać tak wysokiego filtru (może chodzi o to, że nie zajdzie synteza witaminy D)?
Myślałam sobie używać spf 50 od maja do września a przez resztę czasu 30... tak będzie ok?

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a uzwacie toniku przed filtrem, ja tak i nie wiem czy to dobrze
podbijam pytanie. i od siebie dodaje pytanie o użycie mleczka do demakijażu przed nałożeniem filtra. Rano tylko myję buźkę, ale kiedy trzeba po południu reaplikować filtr to zmywam ją najpierw tonikiem/mleczkiem do demakijażu/chusteczką do demakijażu lub tonującą (zależy co mam pod ręką). Można tak? Czy na przykład można tylko tonikiem? I czy to wszystko jedno jakim czy są toniki/mleczka/chusteczki, których nie powinno się używać?

Co do 50 i 30 - chodzi przecież o różnicę w filtrach anty UVA ? A promieniowanie UVA przecież jest prawie wszędzie podobne - obojętnie, czy na dworze w cieniu lub w słońcu, czy też w naslonecznionym mieszkaniu. Chyba, że jednak źle rozumuję, to mnie poprawcie .


tak, właśnie o tę różnicę mi chodziło i nadal czekam na odpowiedź (pytanie wyżej) czy trzeba używać tej 30 czy można 50 itd...
Moyroo, próbowałam wypełnić Twoją ankietę, ale link mi nie działa...
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 20:16   #4725
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
tak, właśnie o tę różnicę mi chodziło i nadal czekam na odpowiedź (pytanie wyżej) czy trzeba używać tej 30 czy można 50 itd...
Moyroo, próbowałam wypełnić Twoją ankietę, ale link mi nie działa...
Jaką ankietę? Nie robiłam żadnej ankiety . Kombinuję i nie wiem o co chodzi. Musiałaś mnie z kimś pomylić .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 20:18   #4726
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Co do 50 i 30 - chodzi przecież o różnicę w filtrach anty UVA ? A promieniowanie UVA przecież jest prawie wszędzie podobne - obojętnie, czy na dworze w cieniu lub w słońcu, czy też w naslonecznionym mieszkaniu. Chyba, że jednak źle rozumuję, to mnie poprawcie .

karmazynka99 - ja używam . Najlepiej podobno taki z antyoksydantami (ja akurat stosuję taki domowy z białej herbaty) .

a jak przyżądzasz taki tonik ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 20:25   #4727
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Jaką ankietę? Nie robiłam żadnej ankiety . Kombinuję i nie wiem o co chodzi. Musiałaś mnie z kimś pomylić .
Ankietę do licencjatu (być może temat jest już nieaktualny, mój komputer wyświetla ostatnio rzeczy ze strasznym opóżnieniem - chyba wina nowego antywirusa - więc może nie zarejestrował, że kliknęłam "przejdź na koniec wątku" a ja, myśląc, że czytam jakiegoś aktualnego posta, próbowałam wypełnić tę ankietę )
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 20:25   #4728
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jak przyżądzasz taki tonik ?
Wodę mineralną (chyba, że się zapomnę i przypadkiem zagotuję z kranu) zagotowuję. Czekam 3 minuty, zalewam łyżeczkę herbaty wodą (minimalna ilość - tak aby przykryć herbatę) i parzę 3 minuty. No i czekam aż się ostudzi i pach na twarz . Głowy nie dam, że w ogóle mój sposób jest dobry. No i nie wiem, czy dobre proporcje... .

(tę herbatę mam na 3 dni - parzę 3 razy)

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Ankietę do licencjatu (być może temat jest już nieaktualny, mój komputer wyświetla ostatnio rzeczy ze strasznym opóżnieniem - chyba wina nowego antywirusa - więc może nie zarejestrował, że kliknęłam "przejdź na koniec wątku" a ja, myśląc, że czytam jakiegoś aktualnego posta, próbowałam wypełnić tę ankietę )
Nigdy nie robiłam żadnej ankiety . Hmm, ciekawe swoją drogą .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-26 o 20:31
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:10   #4729
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Wodę mineralną (chyba, że się zapomnę i przypadkiem zagotuję z kranu) zagotowuję. Czekam 3 minuty, zalewam łyżeczkę herbaty wodą (minimalna ilość - tak aby przykryć herbatę) i parzę 3 minuty. No i czekam aż się ostudzi i pach na twarz . Głowy nie dam, że w ogóle mój sposób jest dobry. No i nie wiem, czy dobre proporcje... .

(tę herbatę mam na 3 dni - parzę 3 razy)


Nigdy nie robiłam żadnej ankiety . Hmm, ciekawe swoją drogą .

dziek, fajne efekty po tm toniku?
niby po tonikach nie za duzo efektów widać, no ale może coś zauwazyłas
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 21:21   #4730
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dziek, fajne efekty po tm toniku?
niby po tonikach nie za duzo efektów widać, no ale może coś zauwazyłas
Mozliwe, że oczyszcza cerę. Ale nie jestem pewna, za krótko stosuję. A ostatnio w ogóle, zielarski miał małą przerwę i dopiero w pon znowu będe miała możliwość zrobienia toniku . Generalnie chyba chodzi o to, żeby szkodliwe substancje (jeśli są) z filtru nie wnikały w skórę i niby dlatego powinno się coś z antyoksydantami stosowac pod filtr. Tak na LU wyczytałam .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:39   #4731
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Mozliwe, że oczyszcza cerę. Ale nie jestem pewna, za krótko stosuję. A ostatnio w ogóle, zielarski miał małą przerwę i dopiero w pon znowu będe miała możliwość zrobienia toniku . Generalnie chyba chodzi o to, żeby szkodliwe substancje (jeśli są) z filtru nie wnikały w skórę i niby dlatego powinno się coś z antyoksydantami stosowac pod filtr. Tak na LU wyczytałam .
a jakie skladniki to te antyoksydanty ?
orientujesz się może?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:46   #4732
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na pewno wit. C (biała herbata właśnie, zielona (?) , wszelkie sera i toniki z wit. C) . Ale chyba też nie mozna przesadzać ze stężeniem, bo wit. C chyba jest fotouczulająca. Więcej narazie nie wiem na ten temat .
(jeśli jakieś informacje sa błędne, to przepraszam)
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:50   #4733
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Na pewno wit. C (biała herbata właśnie, zielona (?) , wszelkie sera i toniki z wit. C) . Ale chyba też nie mozna przesadzać ze stężeniem, bo wit. C chyba jest fotouczulająca. Więcej narazie nie wiem na ten temat .
(jeśli jakieś informacje sa błędne, to przepraszam)
dzieki
i nie m sprawy, jakby co to sobie jeszcze poczytam na ten temat
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 11:20   #4734
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
a z jakiego powodu lepiej 30? bo nie mam szczególnie wrażliwej na słońce skóry ani się bardzo nie opalam, ale często siedzę w ogródku (co prawda w cieniu) plus do przystanku autobusowego mam 2 km (tak wiem, może to dziwić, bo mieszkam w Warszawie, ale niestety na odludziu ), którą to trasę przemierzam 4-6 razy dziennie...no i udzielam korepetycji po domach, więc często się przemieszczam. Dlatego też chyba wolałabym na wszelki wypadek kupić 50...(nie wspominając o tym, że wolałabym kupić jeden filtr na wszystkie okazje ).
No i 50 wystarczy, że zaaplikuje 2 razy dziennie, rano i po południu, nie wiem czy w przypadku 30 też to wystarczy? (nie bardzo mam jak nakładać częściej).
Dlatego dopytam: miałyście na myśli, że po prostu na co dzień NIE MA POTRZEBY używania tak wysokiego filtru czy że z jakiś powodów
LEPIEJ nie używać tak wysokiego filtru (może chodzi o to, że nie zajdzie synteza witaminy D)?
Myślałam sobie używać spf 50 od maja do września a przez resztę czasu 30... tak będzie ok?
Jak to ci poprawi samopoczucie (będziesz czuła sie bezpieczniej) to kup 50 Ja napisałam, że 30 będzie jak znalazł, tzn. "akurat", w sensie "wystarczajaca". Ale nie ma przeciwskazań, żeby używać 50. Co do witaminy D, przyznam sie szczerze, że miałam problem z niedoborem, ale taki wielki problem, prawie wogóle tej witaminy nie miałam. Unikałam słońca, używałam filtrów i do tego przebywałam w zaciemnionych pomieszczeniach. Czułam się bardzo źle i myślałam, że jestem na coś powaznego chora a w badaniach wyszło, że to wszystko przez brak witaminy. Ona odpowiada również za przyswajanie innych, więc brak D rzutował na cały zasób witamin w moim organiźmie. Oczywiście nie jest to ostrzeżenie przed filtrami, tylko taka uwaga, że problem może być i dobrze jest łykać jakies suplementy od czasu do czasu.

Dlaczego napisałam ci, że 30 będzie wystarczająca? Po prostu wyrobiłam sobie takie zdanie po przeczytaniu różnych niewizażowych artykułów, pisanych przez lekarzy i kosmetologów. Z grubsza mówiąc chodzi o to, że różnica w ochronie jest niewielka, a ta cyferka przy spf oznacza w uproszczeniu jak długo od normalnego czasu mozna przebywac na słońcu bez ryzyka poparzenia. Więc jeżeli ktos ma dużą odpornośc na słońce, i do tego nie przebywa na nim zbyt długo (ja rano dojeżdzam do pracy w 20 minut w tym większośc metrem) to nie musi smarowac się 50. Ktos tam pisał, że to zawsze mniej chemi na skórze, nie wiem czy to prawda. Ja wolę 30 bo akurat moja 30 z Iwostinu jest przyjemniejsza niz wszystkie 50 z jakimi miałam do czynienia, ale nie wiem czy taka jest zasada.

No właśnie, tu pytanie do innych. Czy 30 zawsze ma milsza dla użytkownika knsystencję?

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Mozliwe, że oczyszcza cerę. Ale nie jestem pewna, za krótko stosuję. A ostatnio w ogóle, zielarski miał małą przerwę i dopiero w pon znowu będe miała możliwość zrobienia toniku . Generalnie chyba chodzi o to, żeby szkodliwe substancje (jeśli są) z filtru nie wnikały w skórę i niby dlatego powinno się coś z antyoksydantami stosowac pod filtr. Tak na LU wyczytałam .
Oczywiście nie jestem ekspertką w temacie, ale z taka informacja spotykam się po raz pierwszy. z tego co ja czytałam, to nie ma obowiązku stosowania niczego pod filtr, chyba że ktoś ma suchą skórę i filtr to dla niego za mało;-) Dla mnie filtr jest za ciężki, poza tym dobrze nawilża, więc nic prócz niego nie kłade na twarz.
Co do oksydantów, to one mają wzmacniac działanie filtrów i ogólnie działac anty starzeniowo. O działaniu chroniącym przed szkodliwymi składnikami filtra pierwsze słyszę.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 12:26   #4735
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Oczywiście nie jestem ekspertką w temacie, ale z taka informacja spotykam się po raz pierwszy. z tego co ja czytałam, to nie ma obowiązku stosowania niczego pod filtr, chyba że ktoś ma suchą skórę i filtr to dla niego za mało;-) Dla mnie filtr jest za ciężki, poza tym dobrze nawilża, więc nic prócz niego nie kłade na twarz.
Co do oksydantów, to one mają wzmacniac działanie filtrów i ogólnie działac anty starzeniowo. O działaniu chroniącym przed szkodliwymi składnikami filtra pierwsze słyszę.
Może coś pokręciłam. Nie wiem, czy nie chodziło o filtry przenikające. Jak natrafię kiedyś na tę informację, to dam link do źródła.

Edit: tutaj link
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...,t1232,30.html
"Rozwiązanie, które w sumie już dobrze znamy, ale przytoczę je, ponieważ zostało zaproponowane przez naukowców właśnie w związku z tym, że pozwala w prosty sposób spacyfikować wolne rodniki, które mogą ewentualnie powstać przy stosowaniu filtrów. To rozwiązanie to aplikacja antyoksydantów, najlepiej wit. C i E, ponieważ najefektywniej powstrzymują wolne rodniki. Aplikację antyoksydantów należy powtarzać, ponieważ skóra nasycona nimi ma większe możliwości ochrony przed wolnymi rodnikami.
Alternatywą jest stosowanie filtrów zawierających antyoksydanty. "
(post 13. od góry )
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-27 o 12:32
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 12:42   #4736
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=Loouisse;27771943]Co do witaminy D, przyznam sie szczerze, że miałam problem z niedoborem, ale taki wielki problem, prawie wogóle tej witaminy nie miałam. Unikałam słońca, używałam filtrów i do tego przebywałam w zaciemnionych pomieszczeniach. Czułam się bardzo źle i myślałam, że jestem na coś powaznego chora a w badaniach wyszło, że to wszystko przez brak witaminy. Ona odpowiada również za przyswajanie innych, więc brak D rzutował na cały zasób witamin w moim organiźmie. Oczywiście nie jest to ostrzeżenie przed filtrami, tylko taka uwaga, że problem może być i dobrze jest łykać jakies suplementy od czasu do czasu.

O kurczę...a ja w necie przeczytałam, że wystarczy 15 minut dziennie na słońcu z odsłoniętą twarzą i dłońmi, aby zaszła synteza iitaminy D...ja słoneczka nie unikam, twarz smaruje, ale dłoni już nie (nie mam cierpliwości do wszystkiego się lepić, ani poprawić włosów ani nic...) więc zawsze sądziłam, że pół godzinki na dworzu (no bo powiedzmy syntetyzuje witaminę 2 razy dłużej, bo twarz jest posmarowana) wystarczy... ktoś coś wie na ten temat?

Dlaczego napisałam ci, że 30 będzie wystarczająca? Po prostu wyrobiłam sobie takie zdanie po przeczytaniu różnych niewizażowych artykułów, pisanych przez lekarzy i kosmetologów. Z grubsza mówiąc chodzi o to, że różnica w ochronie jest niewielka, a ta cyferka przy spf oznacza w uproszczeniu jak długo od normalnego czasu mozna przebywac na słońcu bez ryzyka poparzenia. Więc jeżeli ktos ma dużą odpornośc na słońce, i do tego nie przebywa na nim zbyt długo (ja rano dojeżdzam do pracy w 20 minut w tym większośc metrem) to nie musi smarowac się 50. Ktos tam pisał, że to zawsze mniej chemi na skórze, nie wiem czy to prawda.

Ale to dotyczy spf (mam na myśli to, że ochrona przed UVB różni się minimalnie między 30 a 50), prawda? Bo jeśli chodzi o UVA to kremy spf30 mają ppd ok.20, a filtry z spf50 ppd ok. 40 nawet... Czy między ppd 20 a 40 też jest taka minimalna różnica (wiem, że w przypadku spf różnica między 30 a 50 to chyba ok 2%, więc faktycznie niewielka, ale jak jest z ppd, czy tu różnica między 20 a 40 też jest taka mała?)

hm, zaniepokoiło mnie to stwierdzenie o chemii na twarzy, zawsze myślałam, że filtry mają neutralny wpływ na skórę...?

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

nadal podtrzymuje pytanie o toniki/mleczka/chusteczki i ich wpływ na filtry
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 13:03   #4737
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
No właśnie, tu pytanie do innych. Czy 30 zawsze ma milsza dla użytkownika knsystencję?
niekoniecznie. uzywalam antheliosow fluid 30 i 50+. nie bylo dla mnie roznicy wiec juz nie uzywam 30. Przynajmniej UVA mam wyzsze. obok mleczka Klorane to chyba najlepszy filtr pod wzgledem wchlaniania
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 15:19   #4738
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
No właśnie, tu pytanie do innych. Czy 30 zawsze ma milsza dla użytkownika knsystencję?
Teoretycznie tak, szczególnie gdy masz dwie wersje tego samego kremu z filtrem. Wiadomo jak potrafią bielić filtry mineralne, zmniejszenie ich ilości robi róznice. Wiele jesli nie wiekszość z popularnych filtrów chem. jest rozpuszczalna w olejach a same w sobie tez są lepkie i tłuste.

No ale jak dwa kremy bardzo róznią sie zastosowanymi filtrami czy proporcjami miedzy nimi oraz podłożem to moze sie okazać, ze 50-tka bedzie przyjemniejsza w użuciu od 30-tki
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:06   #4739
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Co do 50 i 30 - chodzi przecież o różnicę w filtrach anty UVA ? A promieniowanie UVA przecież jest prawie wszędzie podobne - obojętnie, czy na dworze w cieniu lub w słońcu, czy też w naslonecznionym mieszkaniu. Chyba, że jednak źle rozumuję, to mnie poprawcie .
SFP50 zawsze będzie lepsze, bo chodzi głównie o ochronę UVA, a im wyższy faktor tym wyższa ochrona UVA. Jeśli na opakowaniu nie ma informacji o ochronie UVA (a podają często tylko UVB) to uznaje się że UVA stanowi 1/3 faktora. Łatwo więc sobie policzyć...
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:12   #4740
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
O kurczę...a ja w necie przeczytałam, że wystarczy 15 minut dziennie na słońcu z odsłoniętą twarzą i dłońmi, aby zaszła synteza iitaminy D...ja słoneczka nie unikam, twarz smaruje, ale dłoni już nie (nie mam cierpliwości do wszystkiego się lepić, ani poprawić włosów ani nic...) więc zawsze sądziłam, że pół godzinki na dworzu (no bo powiedzmy syntetyzuje witaminę 2 razy dłużej, bo twarz jest posmarowana) wystarczy... ktoś coś wie na ten temat?
Też jestem ciekawa. Skoro jest tak jak mówisz to skąd u mnie ten niedobór? Codziennie chodzę na spacery...


Cytat:
hm, zaniepokoiło mnie to stwierdzenie o chemii na twarzy, zawsze myślałam, że filtry mają neutralny wpływ na skórę...?
Neutralne to raczej nie są . Można do tego na różne sposoby podejśc, nie ma co demonizować. Są osoby które boja się bardzo wielu substancji i szczegółowo analizuja skład, ale moim zdaniem to często kwestia filozofii życiowej niz prawdy obiektywnej. Nawet leki mają dwie strony medalu. Na coś tam pomagaja, a na wątrobę szkodza. Cóż... coś za coś.



Cytat:
nadal podtrzymuje pytanie o toniki/mleczka/chusteczki i ich wpływ na filtry
Z tego co do tej pory przeczytałam, pod filtr możesz klaść wszystko, na filtr już nie. Chusteczki mogą ścierać filtr, ale to właśnie mnie zastanawia. Skoro używam chemicznego, to czy on nie przenika do środka? Przecież chyba tym różni się między innymi od mineralnego? A skoro przenika, to chusteczka, czy dotyk ręką nie powinny mu zaszkodzić.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.