Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 16:33   #3301
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oo a jaką glinkę, ja bardzo lubię glinki
Ja pierwszy raz zamawiam glinkę, wzięłam GLINKĘ MULTANI MITTI.

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Dziewczyny, czy któraś z Was próbowała może stosować olej z róży piżmowej na rozstępy? Ja póki co używam tego oleju tylko na twarz, ale tak się zastanawiam czy może coś zdziałać z moją małą pamiątką po ciąży

I jeszcze taka mała prośba, czy mogłybyście mi podać link gdzie jest tabela podziału olei ze względu na kwasy tłuszczowe, chodzi mi głównie o komedogenność
Pamiętam, że gdzieś to miałam, ale nie mogę znaleźć
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-02-07 o 16:52
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 17:15   #3302
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz zamawiam glinkę, wzięłam GLINKĘ MULTANI MITTI.

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Dziewczyny, czy któraś z Was próbowała może stosować olej z róży piżmowej na rozstępy? Ja póki co używam tego oleju tylko na twarz, ale tak się zastanawiam czy może coś zdziałać z moją małą pamiątką po ciąży

I jeszcze taka mała prośba, czy mogłybyście mi podać link gdzie jest tabela podziału olei ze względu na kwasy tłuszczowe, chodzi mi głównie o komedogenność
Pamiętam, że gdzieś to miałam, ale nie mogę znaleźć
o kurcze a to jakas zielona, czerwona, biała?
bo niestety tlko tak rozpoznaję glinki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:03   #3303
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Ja ostatnio położyłam olejek migdałowy na stopy i dłonie na noc i rano nie miałam odczucia suchej skóry jak to zawsze bywa (kompletnie nie znoszę tego uczucia, gdy rano wstaje i mam strasznie suche stopy i dłonie). Przynajmniej w tak mocno odczuwalnym stopniu jak zwykle. Dużo lepiej nawilża niż te wszystkie kremy do stóp


Sezam także rozgrzewa, więc uwaga na naczynka. Jeśli ktoś ma problem z nimi
musze wyprobowac migdalka na stopy

a z sezamem w takim razie ostroznie.....ale pewnie jak sie na niego napatrze to buzie wysmaruje chociazby na sprobe czy faktycznie dziala

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny, czy któraś z Was próbowała może stosować olej z róży piżmowej na rozstępy? Ja póki co używam tego oleju tylko na twarz, ale tak się zastanawiam czy może coś zdziałać z moją małą pamiątką po ciąży

I jeszcze taka mała prośba, czy mogłybyście mi podać link gdzie jest tabela podziału olei ze względu na kwasy tłuszczowe, chodzi mi głównie o komedogenność
Pamiętam, że gdzieś to miałam, ale nie mogę znaleźć
ja tym olejkiem piersi smaruje bo wlasnie tam przy karmieniu zrobily mi sie rozstepy
ale na razie tylko maz zachwycony zapachami hahaha dziala jak afrodyzjak a jemu pachnie latem wariat
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 20:08   #3304
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
ja tym olejkiem piersi smaruje bo wlasnie tam przy karmieniu zrobily mi sie rozstepy
ale na razie tylko maz zachwycony zapachami hahaha dziala jak afrodyzjak a jemu pachnie latem wariat
No to może też zacznę smarować się tym olejem W sumie nie jest jakiś mocny ten rozstęp, ale jednak jest Połączę to z masażem może to jakoś razem zadziała

A co do zapachu róży, to mi on zbytnio ładnie nie pachnie Ale może ma coś z afrodyzjaka, stąd ten zachwyt Twojego męża
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 22:24   #3305
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

proszę :

https://docs.google.com/View?docid=d..._2c899xt&pli=1
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 22:30   #3306
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Fabergasowa - dzięki. akurat szukałam tej tabelki bo gdzieś mi się zapodziała. A teraz już dodałam do ulubionych więc nie powinna się zgubić.

Czy któraś z Was używała oleju z nasion pomidora? Przeszukałam wątek i nie mogłam nic na ten temat znaleźć. Na ecospa polecają do cery tłustej, dojrzałej.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 23:03   #3307
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję Dokładnie o tą tabelkę mi chodziło i tez od razu dodam do ulubionych

Możecie mi tylko przypomnieć czego miało być mniej, aby dany olej nie zapychał? Kojarzę, że lepiej więcej oleinowego, a mniej linolowego, ale nie wiem czy dobrze
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 07:26   #3308
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję Dokładnie o tą tabelkę mi chodziło i tez od razu dodam do ulubionych

Możecie mi tylko przypomnieć czego miało być mniej, aby dany olej nie zapychał? Kojarzę, że lepiej więcej oleinowego, a mniej linolowego, ale nie wiem czy dobrze
oj chyba na odwrót. Ważny jest olej linolowy w tym wypadku. Np. olej słonecznikowy, z pestek malin, z pestek dyni, z pestek arbuza. Zobacz sobie na ZSK na wszystkich tych opisane jest że są nie zapychają albo że są nie komedogenne. Wszystkie mają dużo więcej linolowego niż oleinowego.
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 07:52   #3309
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to może też zacznę smarować się tym olejem W sumie nie jest jakiś mocny ten rozstęp, ale jednak jest Połączę to z masażem może to jakoś razem zadziała

A co do zapachu róży, to mi on zbytnio ładnie nie pachnie Ale może ma coś z afrodyzjaka, stąd ten zachwyt Twojego męża
no mnie ten olejek tez niezbyt pachnie ale jemu sie z latem kojarzy ...kto zrozumie faceta hahaha


http://www.shea.pl/?551,oklady-algow...epy-i-cellulit

spojrz Izus na to, moze takimi okladami warto potraktowac te rozstepy??
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 08:50   #3310
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

używała któraś hydrolatu ze słodkich migdałów? jak działanie?
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:07   #3311
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja wlasnie mam zamiar zamowic hydrolat migdalowy

i hydrolat z rozy

oraz chcialabym olejek z rozy i olejek z migdalow
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 09:14   #3312
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
używała któraś hydrolatu ze słodkich migdałów? jak działanie?
bardzo delikatny, nawilża. jeśli dobrze pamiętam zapach ledwo wyczuwalny. ja miałam z zsk.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:15   #3313
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a ktore oleje sa lepsze
organiczne czy rafinowane?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:57   #3314
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
oj chyba na odwrót. Ważny jest olej linolowy w tym wypadku. Np. olej słonecznikowy, z pestek malin, z pestek dyni, z pestek arbuza. Zobacz sobie na ZSK na wszystkich tych opisane jest że są nie zapychają albo że są nie komedogenne. Wszystkie mają dużo więcej linolowego niż oleinowego.
Aha to pomyliło mi się Dziękuję za wyjaśnienie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
używała któraś hydrolatu ze słodkich migdałów? jak działanie?
Ja mam hydrolat migdałowy i bardzo go lubię, zarówno na buźkę jak i jako dodatek do psikadła na włoski
Mój nie pachnie, ale świetnie nawilża Po przetarciu buźki zero uczucia ściągnięcia, za to skóra jest miękka i nawilżona
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 12:34   #3315
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a ktore oleje sa lepsze
organiczne czy rafinowane?
organiczne
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 18:57   #3316
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a ja nie mam pomysłu jaki olej teraz kupić - mam skóre skłonną do zapychania, stosowalam olej: z rozy rdzawej (był ok), konopny (chyba troche zapychał), z pachnotki (nie zapychał), z ogórecznika ( chyba zapychał). Może jakiś polecicie?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 19:20   #3317
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a ja nie mam pomysłu jaki olej teraz kupić - mam skóre skłonną do zapychania, stosowalam olej: z rozy rdzawej (był ok), konopny (chyba troche zapychał), z pachnotki (nie zapychał), z ogórecznika ( chyba zapychał). Może jakiś polecicie?
Zerknij na tą tabelkę https://docs.google.com/View?docid=d..._2c899xt&pli=1 im mniej kwasu oleinowego tym mniejsze prawdopodobieństwo zapychania

Może orzech włoski, jojoba, czarna porzeczka
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-02-11 o 13:19
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 20:07   #3318
xAimee86x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć dziewczyny , w kwestii oleji i hydrolatów jestem zupełną nowicjuszką. Posiadam olej jojoba, arganowy, z malin i drzewa herbacianego oraz hydrolat aloesowy. Teraz poszukuje czegoś przeciwtrądzikowego, oczyszczającego którego mogłabym stosować na całą twarz gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład przed okresem. Kiedyś miałam dość intensywny trądzik, zwłaszcza bolące krosty podskórne, które były bardzo uciążliwe w leczeniu i pozostawiły dużo blizn. Na szczęście po Izoteku mogę wreszcie cieszyć się w miarę czystą skórą, ale wolałabym mieć coś przeciwtrądzikowegow swoim arsenale. Czy możecie mi jakiś olejek polecić? Fajnie by było gdyby posiadał jakieś wybielające właściwości (ach te blizny) Z góry dziękuje
xAimee86x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 10:03   #3319
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

olejek z miodli indyjskiej dziala oczyszczajaco na skore tradzikowa....nie znam zadnego o wlasciwosciach wybielajacych ale tez dopiero zaczynam swoja przygode z olejkami tak naprawde ...

troche zawiodl mnie wczoraj kokos
naczytalam sie o nim samych wspanialosci a tu zonk.....na mnie dziala wysuszajaco ....

sprobuje go dzisiaj wymieszac z olejem z kielkow pszenicy
albo ze slodkim migdalem

a jak nie to oddam mamie

trudno
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 10:56   #3320
xAimee86x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

mi nie sprawdził się jojoba - teraz używam głównie na włosy lub katuję 14letnią siostrę bo na niej spisuje się bardzo dobrze. Kokosu używam w Vatice
xAimee86x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:40   #3321
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a ja nie mam pomysłu jaki olej teraz kupić - mam skóre skłonną do zapychania, stosowalam olej: z rozy rdzawej (był ok), konopny (chyba troche zapychał), z pachnotki (nie zapychał), z ogórecznika ( chyba zapychał). Może jakiś polecicie?
może z pestek arbuza?

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Zerknij na tą tabelkę im mniej kwasu oleinowego tym mniejsze prawdopodobieństwo zapychania

Może orzech włoski, jojoba, czarna porzeczka
o jaką tabelkę chodzi?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:12   #3322
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość

o jaką tabelkę chodzi?
podawałam link na wcześniejszej stronie
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:20   #3323
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
olejek z miodli indyjskiej dziala oczyszczajaco na skore tradzikowa....nie znam zadnego o wlasciwosciach wybielajacych ale tez dopiero zaczynam swoja przygode z olejkami tak naprawde ...

troche zawiodl mnie wczoraj kokos
naczytalam sie o nim samych wspanialosci a tu zonk.....na mnie dziala wysuszajaco ....

sprobuje go dzisiaj wymieszac z olejem z kielkow pszenicy
albo ze slodkim migdalem

a jak nie to oddam mamie

trudno
Kokosa możesz jeszcze spróbować na włoskach Ja bardzo lubię

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
o jaką tabelkę chodzi?
Link mi się nie zapisał, ale już dodałam i jest w pierwszym poście na tej stronie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:17   #3324
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam
Dawno mnie tutaj nie było. W między czasie cera z mieszanej zrobiła się sucha ... sama nie wiem od czego ? może starość ? potrzebuję coś co mi ją nawodni i nawilży czy macie coś wypróbowanego ? jakie oleje są najodpowiedniejsze.
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:35   #3325
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a ja nie mam pomysłu jaki olej teraz kupić - mam skóre skłonną do zapychania, stosowalam olej: z rozy rdzawej (był ok), konopny (chyba troche zapychał), z pachnotki (nie zapychał), z ogórecznika ( chyba zapychał). Może jakiś polecicie?
Skoro z róży rdzawej Cię nie zapychał to może sie go trzymaj? Musisz zmienic, czy kusi Cię testowanie innych?
Mnie też prawie wszystko zapycha.
Cytat:
Napisane przez xAimee86x Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny , w kwestii oleji i hydrolatów jestem zupełną nowicjuszką. Posiadam olej jojoba, arganowy, z malin i drzewa herbacianego oraz hydrolat aloesowy. Teraz poszukuje czegoś przeciwtrądzikowego, oczyszczającego którego mogłabym stosować na całą twarz gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład przed okresem. Kiedyś miałam dość intensywny trądzik, zwłaszcza bolące krosty podskórne, które były bardzo uciążliwe w leczeniu i pozostawiły dużo blizn. Na szczęście po Izoteku mogę wreszcie cieszyć się w miarę czystą skórą, ale wolałabym mieć coś przeciwtrądzikowegow swoim arsenale. Czy możecie mi jakiś olejek polecić? Fajnie by było gdyby posiadał jakieś wybielające właściwości (ach te blizny) Z góry dziękuje
Znam ten ból, sama mam tendencje do podskórnych zmian szczegónie w okolicy rzuchwy. Mi pomogło mydło Aleppo i olej z dzikiej róży, akurat mam z Etja - olej naturalny bazowy, nie eteryczny.
Szukasz czegoś przeciwtradzikowego, a masz własnie arganowy (też na ten problem działa) i z drzewa herbacianego pewnie eteryczny? Wiec spróbuj dac 2-3 krople tea tree do argana i już

Ja od siebie polecam dzika róże - leczy tradzik, zmiany zapalne, krosty, przebarwienia, sine ślady... ja mam ten http://www.naturanet.pl/olej-z-nasio...ja-id-394.html

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Witam
Dawno mnie tutaj nie było. W między czasie cera z mieszanej zrobiła się sucha ... sama nie wiem od czego ? może starość ? potrzebuję coś co mi ją nawodni i nawilży czy macie coś wypróbowanego ? jakie oleje są najodpowiedniejsze.
Może arganowy? Albo masło shea stosowane solo? Nic innego mi nie przychodzi do glowy a z innymi nawilzaczami nie mialam doczynienia.
Dziewczyny stosuja też nawilzajacy kwas hialuronowy z ZSK/BU.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:40   #3326
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a uzywalyscie kiedyś olejek karotenowy?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:49   #3327
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Zerknij na tą tabelkę https://docs.google.com/View?docid=d..._2c899xt&pli=1 im mniej kwasu oleinowego tym mniejsze prawdopodobieństwo zapychania
a co z kwasem palmitynowym i stearynowym ?
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
może z pestek arbuza?

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

na zsk jest , ale tylko rafinowany, a wlasnie tam teraz z koleżanką robimy zakupy, na mazidlach, ani na BU go nie ma :/
Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Skoro z róży rdzawej Cię nie zapychał to może sie go trzymaj? Musisz zmienic, czy kusi Cię testowanie innych?
Mnie też prawie wszystko zapycha.
Kusi mnie testowanie
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:53   #3328
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Witam
Dawno mnie tutaj nie było. W między czasie cera z mieszanej zrobiła się sucha ... sama nie wiem od czego ? może starość ? potrzebuję coś co mi ją nawodni i nawilży czy macie coś wypróbowanego ? jakie oleje są najodpowiedniejsze.
Moja skóra też zrobiła się strasznie sucha (po kwasach), pomogło mi bardzo mieszanie oleju (głównie z róży piżmowej) z kwasem hialuronowym, różne sera z dodatkami NMF, wit.E, hydrolat z dodatkiem niacynamide, serum z wit. C i dodatkami
Teraz moja kolekcja się powiększyła i testuję nowe oleje, hydrolaty i półprodukty także na ich temat nie będę się wypowiadać, ale przez miesiąc używałam to co wyżej opisałam i moja skóra nie jest już taka odwodniona i sucha

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a co z kwasem palmitynowym i stearynowym ?
Tego już nie wiem Ale chętnie się dowiem
Czytałam kiedyś na wizażu, że najlepsze oleje, które mają najmniejsze prawdopodobieństwo zapychania, to te, które mają więcej kwasu linolowego, a mało oleinowego
Kiedyś nawet na jakimś wątku o to pytałam, ale stronę wcześniej się upewniałam, bo już mi się myliło, którego ma być więcej, a którego mniej
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 00:21   #3329
xAimee86x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Znam ten ból, sama mam tendencje do podskórnych zmian szczegónie w okolicy rzuchwy. Mi pomogło mydło Aleppo i olej z dzikiej róży, akurat mam z Etja - olej naturalny bazowy, nie eteryczny.
Szukasz czegoś przeciwtradzikowego, a masz własnie arganowy (też na ten problem działa) i z drzewa herbacianego pewnie eteryczny? Wiec spróbuj dac 2-3 krople tea tree do argana i już

Ja od siebie polecam dzika róże - leczy tradzik, zmiany zapalne, krosty, przebarwienia, sine ślady... ja mam ten http://www.naturanet.pl/olej-z-nasio...ja-id-394.html[COLOR="Silver"]

Dokładnie! Najwięcej takich krost tworzyło mi sie na rzuchwie, ale blizny zostały na policzkach, choć tam wypryski zdarzały się rzadko, ale zawsze pozostawiały blizny. Jestem bladolica i nie lubię mocnego makijażu więc te blizny doprowadzają mnie do szału . Również posiadam mydło Aleppo ale lepiej spawuje mi się Savon Noir. Jest trochę kłopotliwe w aplikacji ale działa cuda na twarzy. Napewno zakupię dziką różę
, bo argana używam na noc z roślinnym kwasem hialuronowym jako nawilżacz. Ale moją miłością jest olej z malin, bo wchłania się do matu, i to jego używam na dzień Co do tego triku z mieszaniem argana z drzewem herbacianym, jeśli ten drugi nie jest eteryczny to nie mogę go dodać? Czy używałaś jakiegoś sera z BU? Może ono byłoby pomocne na naszą przypadłość? Dziękuje za podpowiedź i pozdrawiam
xAimee86x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 10:23   #3330
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

xAimee86x ja też mam kilka blizn, takich ciemnych plam po podskórnych gulach, które pojawiły mi się po porodzie i również stosuję olejek z róży piżmowej. Czytałam o nim trochę zanim się zdecydowałam, przekonała mnie informacja, że rozjaśnia rozstępy i blizny, także to jest teraz mój główny olejek
Do tego stosuję peelingi kwasami i serum z wit.C i widzę efekty
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.