Efekty olejowania paznokci - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-31, 12:09   #91
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa Rosa, dzięki i nawzajem

Ja na szczęście wróciłam do regularnego olejowania i nie mogę się doczekać pierwszych widocznych efektów Na razie widzę jedno - paznokcie mi rosną o wiele szybciej niż kiedyś, ale nie wiem czy to zasługa olejów, czy odżywek, które dotychczas stosowałam.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 12:13   #92
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Zamieszczam moje pazurki
Niestety nie mam zdjęć gołych, przed rozpoczęciem olejowania :/ Mam tylko zdjęcie pomalowanych. Mam nadzieję że przyrost jest widoczny
Olejuje je na noc, zazwyczaj robiłam to olejkiem GP łopianowym ze skrzypem, ale ostatnio przelałam sobie do pojemniczka po jakiejś starej oliwce do skórek, olejek GP i BD niebieski i wymieszałam, fajnie się sprawują w duecie
Kształt paznokci szału nie robi, ale cały czas nad nim pracuje metodą małych kroczków, iż kiedyś raz przesadziłam i z zapuszczania były nici musiałam je przyciąć żeby jakoś wyglądały
Zdjęcie 1 - przed olejowaniem jakoś początek maja
Zdjęćie 2,3 - z dzisiaj naolejowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1359-crop.jpg (132,4 KB, 631 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3751-crop.jpg (150,1 KB, 480 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3756-crop.jpg (99,1 KB, 521 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3767-crop.jpg (153,6 KB, 464 załadowań)
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:07   #93
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Zamieszczam moje pazurki
Niestety nie mam zdjęć gołych, przed rozpoczęciem olejowania :/ Mam tylko zdjęcie pomalowanych. Mam nadzieję że przyrost jest widoczny
Olejuje je na noc, zazwyczaj robiłam to olejkiem GP łopianowym ze skrzypem, ale ostatnio przelałam sobie do pojemniczka po jakiejś starej oliwce do skórek, olejek GP i BD niebieski i wymieszałam, fajnie się sprawują w duecie
Kształt paznokci szału nie robi, ale cały czas nad nim pracuje metodą małych kroczków, iż kiedyś raz przesadziłam i z zapuszczania były nici musiałam je przyciąć żeby jakoś wyglądały
Zdjęcie 1 - przed olejowaniem jakoś początek maja
Zdjęćie 2,3 - z dzisiaj naolejowane
Bardzo ładne paznokcie, widać przyrost oczywiście Jakoś nie wpadłam na to, że olejkiem GP też można olejować paznokcie, co prawda nie posiadam go, ale może w takim razie warto nabyć? :P Choć chyba na razie i tak przeżywam zachwyt Alterrą
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:13   #94
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
[...]
Kochana jesteś
Chętnie polecam wszystko, co się u mnie sprawdza , bo to przetestowane w bojach jest, wymoczone maxymalnie, obstukane o ściany i klawisze, itd.
[...]

No właśnie a ja dzisiaj walnęłam paznokciem w szafkę... i nic nie wiem, czy to możliwe, ale już czuję, że paznokcie są twardsze ale pewnie sobie wmawiam, bo to dopiero trzy dni w każdym razie moje ręce w końcu są normalne - chodzi mi o całe ręce, żaden krem mi nie pasował, a teraz po prostu smarowałam je olejkiem w całości, bo za dużo kombinowania mi się wydawało ze smarowaniem paznokci olejkiem, a rąk kremem i jest super, nie są suche więc cieszę się bardzo co za szczęście, że taki wątek założyłaś
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:47   #95
natka605
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 38
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Nie wiem, czym to może być spowodowane, ale skoro nie ma nic do stracenia, to ja na Twoim miejscu spróbowałabym z herbacianą łatką.
pisząc "herbaciana łatka" masz na myśli kawałek torebki od herbaty tak? a możesz dokładniej napisać jak ją przyklejasz?
natka605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 14:10   #96
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Na razie widzę jedno - paznokcie mi rosną o wiele szybciej niż kiedyś, ale nie wiem czy to zasługa olejów, czy odżywek, które dotychczas stosowałam.
No ja niczego dodatkowego nie używam, więc jest pewność, że mam do czynienia wyłącznie z pozytywnymi efektami olejowania , ale pewnie warto zadziałać wielotorowo.

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Zamieszczam moje pazurki
Śliczne końcówki, zadbane dłonie, bardzo ładnie miło będzie obserwować na nich działanie olejków.

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
(...) Choć chyba na razie i tak przeżywam zachwyt Alterrą


Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość

(...) żaden krem mi nie pasował, a teraz po prostu smarowałam je olejkiem w całości, bo za dużo kombinowania mi się wydawało ze smarowaniem paznokci olejkiem, a rąk kremem i jest super, nie są suche więc cieszę się bardzo co za szczęście, że taki wątek założyłaś
Haha, superrrrrrr, bardzo się cieszę

Cytat:
Napisane przez natka605 Pokaż wiadomość
pisząc "herbaciana łatka" masz na myśli kawałek torebki od herbaty tak? a możesz dokładniej napisać jak ją przyklejasz?
Tak, wyczytałam o tym pomyśle w sieci i zastosowałam u siebie taką kompilację TUTAJ, u mnie działa doskonale, polecam. Paznokieć złamał się w części różowej, teraz już dużo odrósł, a łatka nadal się trzyma i mogę normalnie malować, zmywać i olejować pazurki Moje dwa ostatnie mani właśnie z łatką na małym palcu wyglądały tak (załączniki poniżej), zatem: niech żyje olejowanie i torebka od herbaty!

Wracam w poniedziałek, do zobaczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg white wzorek.jpg (86,9 KB, 425 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg turkus trawa i kwiaty.jpg (68,3 KB, 441 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 17:26   #97
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Bardzo ładne paznokcie, widać przyrost oczywiście Jakoś nie wpadłam na to, że olejkiem GP też można olejować paznokcie, co prawda nie posiadam go, ale może w takim razie warto nabyć? :P Choć chyba na razie i tak przeżywam zachwyt Alterrą
Dziękuje ja go jakoś wzięłam bo miałam na stanie, alterra mi się skończyła, zapewne jeszcze do niej wrócę . narazie muszę skończyć te co mam a że skrzyp na dobroczynne wpływy to wzięłam go i muszę przyznać ze spisuję się świetnie. Paznokcie się wzmocniły

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
No ja niczego dodatkowego nie używam, więc jest pewność, że mam do czynienia wyłącznie z pozytywnymi efektami olejowania , ale pewnie warto zadziałać wielotorowo.


Śliczne końcówki, zadbane dłonie, bardzo ładnie miło będzie obserwować na nich działanie olejków.





Haha, superrrrrrr, bardzo się cieszę


Tak, wyczytałam o tym pomyśle w sieci i zastosowałam u siebie taką kompilację TUTAJ, u mnie działa doskonale, polecam. Paznokieć złamał się w części różowej, teraz już dużo odrósł, a łatka nadal się trzyma i mogę normalnie malować, zmywać i olejować pazurki Moje dwa ostatnie mani właśnie z łatką na małym palcu wyglądały tak (załączniki poniżej), zatem: niech żyje olejowanie i torebka od herbaty!

Wracam w poniedziałek, do zobaczenia
Dziękuje ;* pomysł z olejowaniem to strzał w dziesiątke mam jeszcze do Ciebie pytanie czego używasz do zdobień? Wyglądają nieziemsko!

Edytowane przez izaa29
Czas edycji: 2013-05-31 o 17:27
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-01, 23:46   #98
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Hej, hej ! U mnie był lekki zastój w regularnym olejowaniu przez natłok spraw i obowiązków ale wracam do codziennego "wcierania" .

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Nadal podtrzymuję opinię z tego posta klik klik, a mój numer jeden to zawsze Alterra migdał i papaja.
Jako że ostatnio olejując włosy przerzuciłam się tylko na jeden olejek w celach dogłębnego go przetestowania, do pazurów zostało mi sporo innych olejków więc troszkę mi zajmie czasu zanim je zużyję . Nie mniej jednak później chętnie zaopatrzę się w Alterrowy olejek o ile dostanę go jeszcze w Rossmanie..
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 09:26   #99
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa Rosa, dopiero na tych zdjęciach z tematu o łatce widzę, jak duże jest u Ciebie to złamanie! Wow, kurczę, łatka daje radę... Chyba po prostu nie miałam dobrego kleju do paznokci i dlatego się nie trzymała, muszę jakiś kupić i mieć w pogotowiu - teraz żałuję, że nie kupiłam od razu, tylko spiłowałam paznokcie... Ale na olejkowych dopalaczach, mam nadzieję, że szybko odrosną

Ja wczoraj olejowałam włosy, więc paznokcie dostały dodatkową porcję Vatiki

No i zauważyłam, że moje dłonie dzięki olejowaniu mają się lepiej - od jakiegoś miesiąca borykam się z takim dziwnym uczuleniem na nadgarstku, skóra jest bardzo przesuszona i robią się pod nią pęcherzyki, które potem pękają i skóra schodzi... Smarowałam to czym się da, a dopiero regularna porcja oleju na noc sprawiła, że to uczulenie goi się w oczach! Moja Mama ma łuszczycę i od dawna zachwala sobie naturalne oleje, bardzo jej też pomagają.

A jeszcze wracając do jednej ze starszych wypowiedzi...
Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
(...) Moim zdaniem super sprawa, bo jak olejuję przed snem i np. nie mogę zasnąć to widzę, że po kilkunastu minutach po olejku nie ma śladu, jakimś cudem wciera się w pościel.
Super metoda, polecam!!
Właśnie też mam ten problem, mimo, że olejuję pazurki i dłonie w ostatniej chwili przed snem i potem staram się ich nie wycierać w pościel, tylko trzymać tak, żeby olejek spokojnie się wchłaniał, wydaje mi się, że olej jakoś bardzo szybko "znika" A nie chcę co noc spać w rękawiczkach... Mam nadzieję, że ten olej po prostu się szybo wchłania :P
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 14:59   #100
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
mam jeszcze do Ciebie pytanie czego używasz do zdobień? Wyglądają nieziemsko!
Używam takich klik klik pędzli i farbek.

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Hej, hej ! U mnie był lekki zastój w regularnym olejowaniu przez natłok spraw i obowiązków ale wracam do codziennego "wcierania" .

Rozmawiałam ostatnio z koleżankami i odkryłyśmy, że jednym łatwiej jest codziennie łyknąć tabletkę, a innym właśnie wcierać i masować; ja należę do tych drugich i nigdy nie zapominam o olejowaniu, natomiast pić czy łykać wprost nie znoszę i chyba nigdy się do tego nie przekonam Dlatego warto wybrać coś, co będzie się robić regularnie - u mnie wszelkie "witaminki" leżą w szafce, za to olejki znikają w tempie expressssowym

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Majowa Rosa, dopiero na tych zdjęciach z tematu o łatce widzę, jak duże jest u Ciebie to złamanie! Wow, kurczę, łatka daje radę... Chyba po prostu nie miałam dobrego kleju do paznokci
Moje pęknięcie jest naprawdę wielkie (ponad połowa paznokcia), a łatka na tym kleju utrzymuje się idealnie (odpukać), kolejne zmywanie, olejowanie i malowanie za mną, a pazurek cały. Nie wiem, jak spisują się inne patenty opisywane w sieci (łatanie na lakier i bez kleju, używanie do tego celu chusteczki, klejenie super glue, itp.), ale zestaw z "mojej apteczki" oceniam celująco Miałam szczęście, że trafiłam na ten klej.
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 14:30   #101
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Czuję się zmobilizowana do nacierania paznokci.

Gdzieś czytałam, ze oprócz typowych olejów można wcierać również odżywkę do rzęs L'Biotica. Wczoraj zaryzykowałam, paznokcie mi nie odpadły. Ciekawa jestem, miała któraś z Was z czymś takim do czynienia?
__________________
Od 23.09.2010 przestałam walczyć z lokami!
Od września 2012 porzuciłam silikony!

Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 23:18   #102
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ostatnio z koleżankami i odkryłyśmy, że jednym łatwiej jest codziennie łyknąć tabletkę, a innym właśnie wcierać i masować; ja należę do tych drugich i nigdy nie zapominam o olejowaniu, natomiast pić czy łykać wprost nie znoszę i chyba nigdy się do tego nie przekonam Dlatego warto wybrać coś, co będzie się robić regularnie - u mnie wszelkie "witaminki" leżą w szafce, za to olejki znikają w tempie expressssowym
Coś w tym na pewno jest bo ja z kolei nigdy nie zapominam o moim stałym zestawie tabletek mimo, że i tabletki i olejek leżą w miejscu, na które dzień w dzień zwracam uwagę to w ostatnim czasie pamiętałam tylko o tabletkach. Teraz natomiast wcieram systematycznie i pazury chyba nie odczuły nawet tej chwilowej przerwy. Mają się bardzo dobrze z czego bardzo się cieszę

Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, ze oprócz typowych olejów można wcierać również odżywkę do rzęs L'Biotica. Wczoraj zaryzykowałam, paznokcie mi nie odpadły. Ciekawa jestem, miała któraś z Was z czymś takim do czynienia?
Szczerze mówiąc - pierwsze słyszę. Jeśli przetestujesz to na sobie to koniecznie daj znać jak efekty Często widuję tę odżywkę na promocji w SP.
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 06:53   #103
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Odp: Efekty olejowania paznokci

Jeśli idzie o efekty zamierzone na rzęsach - bardzo w porzadku! na paznokciach zaraz sie przekonam, ale aplikator tubki się sprawdza! ;D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Od 23.09.2010 przestałam walczyć z lokami!
Od września 2012 porzuciłam silikony!

Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 09:10   #104
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Odp: Efekty olejowania paznokci

Ja też nie słyszałam o stosowaniu rzęsowej L'Biotici na paznokcie, ciekawe

Ja sobie pierwszy raz od bardzo dawna paznokcie półtransparentnym lakierem i widzę że u lewej ręki białe końce są baaardzo białe i płytka powolutku się wydłuża. Ale u prawej nie jest już tak dobrze, końce są białe, ale nie aż tak, momentami takie półprzeźroczyste no i granica między białym a różowym nie jest tak wyraźna, przez co ciężko ocenić czy płytka się wydłuża... Nie wiem czemu tak...
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:42   #105
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Odp: Efekty olejowania paznokci

super, tylko pogratulować
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 10:56   #106
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzień dobry
Moje golasy czerwcowe, po kąpieli olejowej:





Łatka na małym paluszku nadal siedzi, a pazurek sporo odrósł; jeszcze dwa, trzy piłowania i pęknięcie całkowicie zniknie


Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
Czuję się zmobilizowana do nacierania paznokci.
Świetnie
O odżywce do rzęs L'Biotica nie słyszałam, pewnie znawczynie składów mogą coś więcej na ten temat powiedzieć. Ja na razie szukać i testować nie będę, bo jestem zadowolona ze swoich olejków, ale widziałam w drogeriach wiele innych, dedykowanych skórkom olejków i preparatów, o których istnieniu nawet nie miałam pojęcia. Jest z czego wybierać, jeśli ktoś ma ochotę zaszaleć

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
(...)u lewej ręki białe końce są baaardzo białe i płytka powolutku się wydłuża. Ale u prawej nie jest już tak dobrze, końce są białe, ale nie aż tak, momentami takie półprzeźroczyste no i granica między białym a różowym nie jest tak wyraźna, przez co ciężko ocenić czy płytka się wydłuża... Nie wiem czemu tak...
To chyba normalne, bo ja też na początku miałam podobnie , na różnych palcach było inaczej, czasami nawet wydawało się, że przyrost się cofa. Czas i systematyczność zrobi swoje.

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
super, tylko pogratulować
Dziękuję
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 15:17   #107
MsOrchid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie!
pod wpływem tego wątku od kilku dni kilka razy dziennie olejuję paznokcie mieszanką alterry i oleju rycynowego przelanymi do buteleczki po lakierze. I co? Jedyny efekt to tak zadzierające się skórki jakich w życiu nie miałam!! Więc zamiast być lepiej to mam skórki tak paskudne jak chyba nigdy.
No ale płytka faktycznie wygląda lepiej.
Podzielę się z Wami jeszcze patentem jaki wczoraj odkryłam.
Do jednorazowych rękawiczek (ale nie gumowych tylko foliowych, takich jakie są dołączane do henny), do każdego palca wlałam kilka kropli oleju, założyłam je i tak chodziłam ze 2 godz. paznokcie non stop pływały w oleju, a ja bez problemu sprzątałam, a nawet pisałam na kompie i nic nie było tłuste! Moim zdaniem super sprawa, bo jak olejuję przed snem i np. nie mogę zasnąć to widzę, że po kilkunastu minutach po olejku nie ma śladu, jakimś cudem wciera się w pościel.
Super metoda, polecam!!

Cześć dziewczyny!
śpieszę donieść, że walkę z zadartymi skórkami wygrałam za pomocą olejku do skórek z Inglota, którego używam od dobrych paru lat. Od rozpoczęcia wraz z Wami akcji olejowania porzuciłam go myśląc, że pewnie jest drogeryjno- chemicznym koszmarkiem, a ja przerzuciłam się polecane przez Was oleje. Jednak po przeczytaniu składu stwierdziłam, że nie jest najgorszy i faktycznie pomógł mi na ten wstrętne skórki, bardziej niż polecana przez Majową Rosę maść z wit.A.

Pierwsze efekty już widzę- po prawie 3 tyg. codziennego olejowania nic się nie rozdwaja- chyba pierwszy raz w moim życiu

Ale żeby nie było za różowo jest też pewien minus i nie do końca wiem czym spowodowany. Cały czas musze mieć pomalowane paznokcie, bo non stop wyglądają, jakbym orała nimi pole Wszystkie wyglądają na strasznie brudne, a pracuję biurowo, więc nie mają możliwości się aż tak wybrudzić. Przejrzałam Wasze zdjęcia i przy kilku znalazłam też jakby zabrudzenia, ale dużo mniejsze niż moje.
No i nie wiem. Czy to brud, który przykleja się do olei i należy go wyciągnąć spod paznokci? Ale też tknęło mnie, że jest to może początek przyrostu, o którym od dziecka marzę, więc absolutnie i w żadnym wypadku nie wolno tego rozwalać.
Jak myślicie? Czy miałyście coś podobnego?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Wydaje mi się, że nałożony non stop lakier spowalnia moją walkę o piękne paznokcie, ale z drugiej strony z niepomalowanymi nie mogę przecież straszyć ludzi "żałobą za paznokciami".
Dłubać czy nie dłubać, oto jest pytanie. Do Was!
MsOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 21:04   #108
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Odp: Efekty olejowania paznokci

Nie dłub! To może być faktycznie przyrost! Postaram się jutro-pojutrze wrzucić foty moich paznokci, mam takie dwa gdzie płytka wysuwa się przed opuszek i widać wszystko dokladnie od spodu. Trochę niezidentyfikowany kolor,też kiedyś myślałam że to brud jest..

Ale skoro masz pretekst do malowania....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Od 23.09.2010 przestałam walczyć z lokami!
Od września 2012 porzuciłam silikony!

Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 23:52   #109
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
Dłubać czy nie dłubać, oto jest pytanie. Do Was!
Przychylam się do zdania Yariewenki, czyli nie dłubać i malować
Wstaw zdjęcia, może to przybliży problem? Zresztą bardzo zachęcam do robienia zdjęć (nawet na własny tylko użytek), bo szybko zapomina się o tym, jak było i potem nie ma do czego porównywać.

Ja myję dokładnie pazurki taką malutką, miękką szczoteczką fabrycznie przeznaczoną do mycia buzi (bo muszę mieć absolutnie czyste ręce ze względu na swoje hobby), więc samo mycie nie musi wcale oznaczać "dłubania" i rwania przyrostu (który to przyrost, nawiasem mówiąc, zapewnia większą czystość dłoni).
Co do malowania - ja tam chodzę non stop w pomalowanych , a oleje działają znakomicie, więc nie ma co się smutać.
Fajny cynk z produktem Inglota

PS. Spacerowałam dziś w zachodzącym słońcu, które pięknie oświetliło moje nowe mani i wydobyło kolory, więc wklejam tak na marginesie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bluerose4.jpg (59,9 KB, 397 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-06-08 o 23:54
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 10:15   #110
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa czy ma znaczenie, który olejek Alterry kupię?
czy biel Twojej płytki to też zasługa olejowania?
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 10:30   #111
chwilka1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 283
Dot.: Efekty olejowania paznokci

patrzę i sama już mysle nad tym i zakupie i bedę oliwić . Mam pytanko a mozna uzyć np takich olejków http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=19535250
__________________

chwilka1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 12:21   #112
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
Majowa czy ma znaczenie, który olejek Alterry kupię?
Wydaje mi się (ale tylko wydaje), że większość olejków stosowanych w kosmetyce nadaje się dla dłoni, skórek i paznokci (abstrahując od spraw alergicznych, oczywiście). Jako totalny laik "składowy" polecam Alterrę migdał i papaja dlatego, bo ją znam, namiętnie używam i widzę efekty - dlatego tak uwielbiam

Mam jeszcze jeden podobno świetny olejek Alterry z oliwką i limonką (wpadłam na nie tym samym czasie, kiedy szukałam czegoś do olejowania włosów), ale zapach tego drugiego jakoś mi nie odpowiada, więc nie używam, bo po co się męczyć, kiedy ma to (i może) sprawiać przyjemność

Mam nadzieję, że temat rozwinie się, zacznie żyć własnym życiem i z czasem pojawią się tu efekty pielęgnacji różnymi olejkami. Podzielcie się informacjami i zdjęciami, dziewczyny

Cytat:
czy biel Twojej płytki to też zasługa olejowania?
Tak jak wspominałam wcześniej, zawsze miałam wyraźną końcówkę paznokcia (chociaż krótką i czasami rozwarstwioną), ale teraz jest jeszcze bielsza, bo jest zdecydowanie grubsza, zdrowsza, bardziej zwarta i mocna Raz w tygodniu moczę paluszki w olejkach i soku z cytryny, być może to też coś daje i dodatkowo lekko ściąga przebarwienia po lakierach.

Jestem ciągle paznokciowym laikiem, zawsze mi się wydawało, że wszyscy ludzie mają takie białe końcówki i że to normalne, bo się nie przyglądałam. Dopiero całkiem niedawno się zorientowałam, że rozmaicie z tym bywa i że to właśnie jest normalne, ta różnorodność.

Cytat:
Napisane przez chwilka1979 Pokaż wiadomość
Mam pytanko a mozna uzyć np takich olejków http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=19535250
Olejuj, olejuj, ale czy tym? Nie mam zielonego pojęcia, ja bym się raczej nie zdecydowała, bo takie olejki to raczej do kominków zapachowych mi się kojarzą, trochę tak... agresywnie? Dla pewności na Twoim miejscu poczytałabym tematy o olejowaniu włosów i buzi i sprawdziła, czy tego typu olejki są polecane, szczególnie w takim stężeniu, nierozcieńczone, bo ja niestety nie orientuję się zupełnie.

Miłego dnia życzę wszystkim, u nas jest pięknie
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 12:43   #113
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Odp: Efekty olejowania paznokci

Przejrzalam składy olejów alterra i zdecydowanie najlepiej wygląda migdaly i papaja. Ma aż 11 olejów przed zapachem, podczas gdy reszta ma tylko kilka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 15:13   #114
MsOrchid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez chwilka1979 Pokaż wiadomość
patrzę i sama już mysle nad tym i zakupie i bedę oliwić . Mam pytanko a mozna uzyć np takich olejków http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=19535250
Nie, nie i jeszcze raz nie!! To nie jest żaden naturalny olejek, nie wiem dlaczego tak piszą. Naturalne olejki eteryczne, które można stosować na skórę to np. rozmarynowy, goździkowy, sosnowy, melisowy, cytrynowy. Ale np. z maku, do którego linka podsyłasz w żadnym razie nie da się wycisnąć olejku, więc to zwykła chemiczna mieszanina zapachów!!!!

Co prawda nie mam dużego doświadczenia w olejowaniu paznokci, za to włosy i twarz olejuję długo i wiem na ten temat na prawdę sporo. Olejki eteryczne absolutnie nie nadają się do stosowania solo na skórę czy włosy, a taka czysta chemia jak te zlinkowane można jedynie do kominka wkropić, z daleko od skóry!!

Jako dodatek w ilości kilu kropel olejek ETERYCZNY, a nie ZAPACHOWY można używać do tzw. wcierek w skalp, czyli skórę głowy. Dobrze spisują się w tej roli zwłaszcza rozmarynowy, lawendowy i z drzewa herbacianego, dodane w mini ilościach wpływają dobrze na porost i wypadanie.

Myślę, że do paznokci można dodać też kilku kropel eterycznego na większą porcję, ale jedynie jako dodatek zapachowy. Trzeba też dokładnie przeczytać działanie danego olejku eterycznego, bo sporo z nich działa hamująco na łojotok, a więc zapewne będzie wysuszało płytkę paznokcia.

Więc solo w żadnym razie, ale jeśli koniecznie chcesz to ewentualnie jako dodatek zapachowy, kilka kropel na buteleczkę oleju do paznokci, ale jedynie ETERYCZNY. Tylko po co, skoro np. Alterrra ma już piękny zapach?

Edytowane przez MsOrchid
Czas edycji: 2013-06-09 o 15:21
MsOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 18:30   #115
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
śpieszę donieść, że walkę z zadartymi skórkami wygrałam za pomocą olejku do skórek z Inglota, którego używam od dobrych paru lat. Od rozpoczęcia wraz z Wami akcji olejowania porzuciłam go myśląc, że pewnie jest drogeryjno- chemicznym koszmarkiem, a ja przerzuciłam się polecane przez Was oleje. Jednak po przeczytaniu składu stwierdziłam, że nie jest najgorszy i faktycznie pomógł mi na ten wstrętne skórki, bardziej niż polecana przez Majową Rosę maść z wit.A.

Pierwsze efekty już widzę- po prawie 3 tyg. codziennego olejowania nic się nie rozdwaja- chyba pierwszy raz w moim życiu

Ale żeby nie było za różowo jest też pewien minus i nie do końca wiem czym spowodowany. Cały czas musze mieć pomalowane paznokcie, bo non stop wyglądają, jakbym orała nimi pole Wszystkie wyglądają na strasznie brudne, a pracuję biurowo, więc nie mają możliwości się aż tak wybrudzić. Przejrzałam Wasze zdjęcia i przy kilku znalazłam też jakby zabrudzenia, ale dużo mniejsze niż moje.
No i nie wiem. Czy to brud, który przykleja się do olei i należy go wyciągnąć spod paznokci? Ale też tknęło mnie, że jest to może początek przyrostu, o którym od dziecka marzę, więc absolutnie i w żadnym wypadku nie wolno tego rozwalać.
Jak myślicie? Czy miałyście coś podobnego?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Wydaje mi się, że nałożony non stop lakier spowalnia moją walkę o piękne paznokcie, ale z drugiej strony z niepomalowanymi nie mogę przecież straszyć ludzi "żałobą za paznokciami".
Dłubać czy nie dłubać, oto jest pytanie. Do Was!
Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Przychylam się do zdania Yariewenki, czyli nie dłubać i malować
Wstaw zdjęcia, może to przybliży problem? Zresztą bardzo zachęcam do robienia zdjęć (nawet na własny tylko użytek), bo szybko zapomina się o tym, jak było i potem nie ma do czego porównywać.

Ja myję dokładnie pazurki taką malutką, miękką szczoteczką fabrycznie przeznaczoną do mycia buzi (bo muszę mieć absolutnie czyste ręce ze względu na swoje hobby), więc samo mycie nie musi wcale oznaczać "dłubania" i rwania przyrostu (który to przyrost, nawiasem mówiąc, zapewnia większą czystość dłoni).
Co do malowania - ja tam chodzę non stop w pomalowanych , a oleje działają znakomicie, więc nie ma co się smutać.
Fajny cynk z produktem Inglota

PS. Spacerowałam dziś w zachodzącym słońcu, które pięknie oświetliło moje nowe mani i wydobyło kolory, więc wklejam tak na marginesie:
jeeesssuuu to ja też całe życie marzę o dłuższej płytce paznokcia (o tym różowym myślę) i wychodzi na to że przez cały czas to zwalczam no to pięknie

co do olejków to ja polecam takie oliwki do paznokci, w buteleczkach jak lakiery z suszonymi kwiatkami w środku . Przesympatyczne, ładnie wygląda na półce i na skórki działa rewelacyjnie

PS. witaj Majowa włosy super, paznokcie super....
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 21:47   #116
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Moje golasy czerwcowe, po kąpieli olejowej:




Jak zawsze cudne i motywujące

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Ja myję dokładnie pazurki taką malutką, miękką szczoteczką fabrycznie przeznaczoną do mycia buzi (bo muszę mieć absolutnie czyste ręce ze względu na swoje hobby), więc samo mycie nie musi wcale oznaczać "dłubania" i rwania przyrostu (który to przyrost, nawiasem mówiąc, zapewnia większą czystość dłoni).

(...)

PS. Spacerowałam dziś w zachodzącym słońcu, które pięknie oświetliło moje nowe mani i wydobyło kolory, więc wklejam tak na marginesie:
Ja odkąd noszę dłuższe paznokcie też miewam problemy z brudem uwięzionym pod paznokciami... Oduczyłam się dłubania, czasami leciutko coś wyciągnę innym paznokciem, np. jak dzisiaj - ziarenko truskawki a tak to przy myciu rąk używam tak 2 razy dziennie szczoteczki z Rossmanna do rąk - jest dość twarda i sztywna, ale nie staram się bardzo mocno nią czyścić, tylko tak "machnąć" szybko paznokcie troszkę od spodu... Czy taka szczoteczka jest okej, czy też może powodować "rozwalenie" przyrostu?

Mani przepiękny, nie wiem, jak Ci się udaje takie cuda wyczarować Jesteś oburęczna? Bo ja mooooże na lewej dałabym radę, ale na prawej na pewno nie!

Cytat:
Napisane przez chwilka1979 Pokaż wiadomość
patrzę i sama już mysle nad tym i zakupie i bedę oliwić . Mam pytanko a mozna uzyć np takich olejków http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=19535250
Zgadzam się z przedmówczyniami, takie olejki zdecydowanie nie nadają się do olejowania czegokolwiek.

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
co do olejków to ja polecam takie oliwki do paznokci, w buteleczkach jak lakiery z suszonymi kwiatkami w środku . Przesympatyczne, ładnie wygląda na półce i na skórki działa rewelacyjnie
Mam taką oliwkę i faktycznie jest sympatyczna, ale niestety nie znalazłam nigdzie składu - pochodzi ze sklepu NeoNail... i zastanawiam ile tak naprawdę tkwi w niej dobrodziejstw... zużywam ją teraz rozmieszaną z niebieską Babydream, ale na przyszłość wolę jednak kupować oliwki z wypisanym składem

Edytowane przez Anesthesia
Czas edycji: 2013-06-09 o 21:49
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 22:45   #117
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dobry wieczór !

Majowa Rosa Ja mam ostatnio sporą "chcicę" na dłuższe paznokcie więc inspiruję się Twoimi Te Twoje zdobienia, kwiaty - cudo ! Co prawda nie wiem czy dobrze bym się w takich zdobieniach czuła ale jest co podziwiać !

Już troszkę czasu u mnie minęło z olejowaniem i po krótkiej przerwie znowu codziennie wmasowuję dawkę oleju. Z perspektywy czasu stwierdzam, że u mnie najlepiej sprawdza się zwykła oliwa z oliwek Choć fakt faktem, że jeszcze nie próbowałam zachwalanej Alterry - mam póki co troszkę olejków do zużycia ale z pewnością się w Alterrę zaopatrzę jeśli tylko będzie dostępna.

To co mogę powiedzieć z czystym sumieniem to fakt, że pazury niesamowicie się wzmocniły ! Odkąd pamiętam przy zapuszczaniu zawsze miałam problem z łamiącymi się boczkami. Po dłuższym czasie z olejowaniem problem został wyeliminowany a pazury zyskały coś jak "warstwę ochronną". Chyba nigdy nie były tak mocne więc jestem bardzo szczęśliwa zwłaszcza, że staram się je jeszcze bardziej zapuścić .


Wrzucam zdjęcia swoich pazurów. Na pierwszym pazurki już olejowane ok 2 tygodni (niestety zdjęcie z przed rozpoczęcia przygody z olejowaniem zagubiło się gdzieś w czasoprzestrzeni). Drugie zdjęcie robione ok 2 tygodnie temu, a zdjęcie aktualnych moich pazurków robione wczoraj, przepraszam, że nie gołe ale jakoś ostatnio ciągle chodzę z lakierem na pazurach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (32,6 KB, 505 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (42,2 KB, 548 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1370.jpg (21,9 KB, 402 załadowań)
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 12:04   #118
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Przejrzalam składy olejów alterra i zdecydowanie najlepiej wygląda migdaly i papaja. Ma aż 11 olejów przed zapachem, podczas gdy reszta ma tylko kilka.
Oooooooo, super info
Czasami przez przypadek od razu można trafić na coś, co jest dobre.

Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
Co prawda nie mam dużego doświadczenia w olejowaniu paznokci, za to włosy i twarz olejuję długo i wiem na ten temat na prawdę sporo. Olejki eteryczne absolutnie nie nadają się do stosowania solo na skórę czy włosy, a taka czysta chemia jak te zlinkowane można jedynie do kominka wkropić, z daleko od skóry!!
Na taki zdecydowany głos czekałam

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
witaj Majowa włosy super, paznokcie super....
Dziękuję kochana To teraz moja droga hoduj przyrost i rób zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Jak zawsze cudne i motywujące
(...)
Czy taka szczoteczka jest okej, czy też może powodować "rozwalenie" przyrostu?
(...)
Mani przepiękny, nie wiem, jak Ci się udaje takie cuda wyczarować Jesteś oburęczna? Bo ja mooooże na lewej dałabym radę, ale na prawej na pewno nie!
Dzięki dzięki
Wydaje mi się, że to czuć, kiedy przyrost się tarmosi, ja na przykład ostatnio odkręcałam tubki z farbką i czułam, że go nadrywam, bo ała po prostu bądź delikatna podczas mycia i tyle.
Haha, (chyba) nie jestem oburęczna (?), a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo do tej pory. Malowanie lewą ręką sprawia mi trudność i idzie wolniej, ale efekt faktycznie jest nie do odróżnienia (a czasami jest lepszy), więc kto wie? Może zaniedbałam w swoim dotychczasowym życiu lewą i teraz powinnam sprawdzić jej możliwości?

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcia swoich pazurów.
Absolutnie przecudowne pazurki , śliczne, niesamowicie smukłe, takie dystyngowane Jeszcze jak się wzmocnią po całości (a tak się stanie) to będzie IDEAŁ. Nawet za bardzo zapuszczać nie trzeba, bo mają genialne proporcje, już teraz wyglądają doskonale.

***
Ja z tymi moimi wzorkami szaleję po całości, jeszcze kilka miesięcy temu nawet by mi to nie przyszło do głowy. Jest to chyba odreagowanie trudnego czasu, z którym przyszło mi się zmagać w ostatnich latach, a dodatkowo chcę wykorzystać czas, kiedy mam taką ułańską fantazję, bo to prawie na pewno mi przejdzie. Więc bawię się jak małe dziecko w barwne malowanki, noszę kolory, które są dla mnie całkowicie nietypowe i "dziwne" (bananowy? różowy? helloł?) i trzaskam kwiaty w stylu "na bogato" To mnie bawi i odpręża, a moi metalowi znajomi robią taaaaaakie oczy, hahahaha

Całuski dla wszystkich, miłego dnia
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 13:54   #119
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Lacquermaniacs, spróbuj, zachęcam


Dosyć szybko, po miesiącu już na pewno były wyraźne efekty, ale ja startowałam być może z innego punktu, bo nigdy wcześniej przy pazurkach nie kombinowałam (nie piłowałam ich przesadnie, nie byłam nigdy u żadnej stylistki, nie miałam nawet pojęcia, że ludzie zdzierają wierzchnie warstwy, żeby przyklejać czy budować "sztuczne", itd.), więc nie były problematyczne, zniszczone czy słabe, tylko po postu rozdwajały się miejscami.

Zmisia, doprecyzowując: używasz Alterry czy Babydream na noc i nie widzisz żadnych efektów? Robiłaś może zdjęcia przed rozpoczęciem pielęgnacji? Być może jakieś inne czynniki osłabiają Twoje paznokcie? Np. dieta, rodzaj pracy, nadużywanie zmywacza czy innych środków drażniących?
Ja zaraziłam olejowaniem kilka koleżanek i to naprawdę działa w każdym wypadku, chociaż w różnym tempie
Już widzę efekty Najwyraźniej potrzebowałam więcej czasu .. pazurki mi się wzmocniły , są twardsze, dalej sie rozdwajają ale już mniej... Bez kolorku wyglądają okropnie, (cały czas mam wrażenie że są brudne) ale jak sie dobrze przyjrzałam to ten "brud" to delikatnie zaczynający się przyrost..

Myślę że za jakieś 2-3 miesiące pochwalę się tutaj moimi pazurami ;P
__________________
Walka o czarną czerwień na głowie - 24.08
Wierzbownica drobnokwiatowa - 01.08
44/52
BooBoo z nami od 10.07.2014
Kocham żyć ..!
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 19:57   #120
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Maartikrk cudowne
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.