Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-23, 14:17   #1711
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To wyobraź sobie taką sytuację że karetki jeżdżą do dzieci które zwymiotowaly lub mają 38 st. Musiałyby ich być tysiące żeby nie brakło dla prawdziwych chorych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież to nie jest tak, ze jak się dzwoni po karetkę to ona z automatu przyjeżdża. Najpierw osoba na dyspozytorni sprawdza, czy jest zasadność wyslania pojazdu. Wiec to nie jest tak ze matki z ozm zabierają karetki potrzebujacym.
A zawiezienie samemu na SOR juz w ogole nie blokuje wiec nie ogarniam.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 14:32   #1712
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
A Ciebie serio to tak bawi???

Ja to dopiero mam OZM bo wezwałam karetkę do niemowlaka ok 8 miesięcy, bo myślałam ze czymś się zadławiła ale się okazało ze nie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do udlawienia to polecam zobaczyc sobie na yt pierwsza pomoc i pocwiczyc, bo jezeli faktycznie sie zdarzy, ze ktos sie zadlawi, to karetka raczej nie dojedzie...
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 14:40   #1713
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Ja się też nie dziwię że ktoś spanikowal- ja sama zadzwoniłam do lekarza jak mi się mała pierwszy raz uderzyła i przeciela warge. Znajoma pojechali na pogotowie jak im się roczne dziecko tak uderzyło że krew leciała z wargi - ci to mają dopiero ozm. Nie wszytsko się wie od razu, ja oglądam filmiki jak się udziela pierwszej pomocy a jak roczny synek znajomej się dlawil to ja stałam jak wryta a mój tz go ratował chociaż nigdy nie oglądał pierwszej pomocy. Nie zawsze teoria idzie z praktyką, czasami nie wiemy jak sami zaregujemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 14:49   #1714
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 15:02   #1715
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie. Tak źle i tak niedobrze. Cokolwiek zrobisz jesteś zła matka po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 15:44   #1716
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Co do udlawienia to polecam zobaczyc sobie na yt pierwsza pomoc i pocwiczyc, bo jezeli faktycznie sie zdarzy, ze ktos sie zadlawi, to karetka raczej nie dojedzie...

Oglądałam filmiki, byłam na warsztatach, teoretycznie wiedziałam co i jak wiec dziecko głowa w dol przełożyłam przez biodro i klepałam między łopatkami, próbowałam palcami jej z gardła wyciągnąć ale nic nie czułam ale nie wiedziałam czy czegoś nie wepchnęłam głębiej i do przyjazdu karetki tak cały czas robiłam. Prawdopodobnie albo włos jej tam się do gardła zaplątał albo taki mały śmieć z brzozy, bo nam tego pełno do domu wpadało i podrażniło jej gardło. Ratownicy nie powiedzieli mi nic w stylu ze wezwanie było nieuzasadnione czy coś.

A posadziłam dziecko w baseniku w pokoju, w którym miała tylko koc i poszłam po zabawkę do salonu, wróciłam a ona odruch wymiotny i jakby zapowietrzenie, jakaś piana zaczęła zwracać i znów bezdech. To mnie wystraszyło ze tak jakby się dusiła. Byłam sama, sąsiadów nie było i jedynie to mi przyszło na myśl.

Natomiast jak uderzyła się o krzesełko i poszła jej krew z nosa to ja tez już chciałam jechać na pogotowie ale Tz mnie ostudził, ze tylko jej tam jakaś krwinka pękła od uderzenia, krwotoku nie miała i wszystko było ok.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ja się też nie dziwię że ktoś spanikowal- ja sama zadzwoniłam do lekarza jak mi się mała pierwszy raz uderzyła i przeciela warge. Znajoma pojechali na pogotowie jak im się roczne dziecko tak uderzyło że krew leciała z wargi - ci to mają dopiero ozm. Nie wszytsko się wie od razu, ja oglądam filmiki jak się udziela pierwszej pomocy a jak roczny synek znajomej się dlawil to ja stałam jak wryta a mój tz go ratował chociaż nigdy nie oglądał pierwszej pomocy. Nie zawsze teoria idzie z praktyką, czasami nie wiemy jak sami zaregujemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie, niby się wie jak reagować itp, ale jak miałam kilka lat temu w domu pożar to nie byłam w stanie się ruszyć, jakiegoś paraliżu dostałam, stałam jak wryta a kolezanka ugasiła i nie wiem jakim cudem była spokojna i opanowana


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 17:09   #1717
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Przed chwilą na facebooku moja znajoma wrzuciła foto.
Uchwycony jej pies jak macha językiem (lize?) w okolicy gołej pupy jej synka (5 mies). Miało chyba być słodkie, a dla mnie to przykład nie tylko odpieluszkowego, ale też odpsiowego zapalenia mózgu i jest po prostu obrzydliwe. Ciekawe czy swoje intymne części ciała też psu podsuwa.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 17:53   #1718
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 18:06   #1719
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 18:20   #1720
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy czy jest to coś chwilowego, czy większy, albo generalny remont. Bo jeśli chcę sobie powiesić szafkę to jestem w stanie przełożyć to na później, natomiast jeśli jest to remont gdzie każda chwila jest cenna i faktycznie co chwilę będzie coś komuś przeszkadzać to przykro mi, ale ekipa nie będzie czekać z pracą bo dziecko śpi/kogoś boli głowa itd.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 18:44   #1721
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Zależy czy jest to coś chwilowego, czy większy, albo generalny remont. Bo jeśli chcę sobie powiesić szafkę to jestem w stanie przełożyć to na później, natomiast jeśli jest to remont gdzie każda chwila jest cenna i faktycznie co chwilę będzie coś komuś przeszkadzać to przykro mi, ale ekipa nie będzie czekać z pracą bo dziecko śpi/kogoś boli głowa itd.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Jest jeszcze trzecia opcja - sąsiedzi z wiecznym remontem. O ile chwilowe wiercenie pod szafkę czy remont (u mnie zwykle sąsiedzi dają znać, ze będzie, my też dawaliśmy) da sie zrozumieć, o tyle walenia młotkiem czy wiercenia przez rok non stop o dziwnych porach - nie...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 18:53   #1722
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to zależy od konkretnej sytuacji, poza tym poprosić zawsze można

Natomiast, gdybym miała remont i nie mogła działać, bo codziennie dziecko śpi, a przez to miałabym ponosić np. dodatkowe koszty, to przeprosiłabym za hałas i wierciła dalej (chyba, że dziecko byłoby jakieś cierpiące).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:14   #1723
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jest jeszcze trzecia opcja - sąsiedzi z wiecznym remontem. O ile chwilowe wiercenie pod szafkę czy remont (u mnie zwykle sąsiedzi dają znać, ze będzie, my też dawaliśmy) da sie zrozumieć, o tyle walenia młotkiem czy wiercenia przez rok non stop o dziwnych porach - nie...
Mnie chyba sąsiedzi też mają dość, co prawda, nie mam remontu o dziwnych porach, ale z przerwami trochę trwa... najpierw łączenie pomieszczeń, czyli wywalanie ściany i remont już jednego pomieszczenia. Później remont sypialni. Miesiąc przerwy, teraz kuchnia od podstaw i przedpokój...

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:22   #1724
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Mnie chyba sąsiedzi też mają dość, co prawda, nie mam remontu o dziwnych porach, ale z przerwami trochę trwa... najpierw łączenie pomieszczeń, czyli wywalanie ściany i remont już jednego pomieszczenia. Później remont sypialni. Miesiąc przerwy, teraz kuchnia od podstaw i przedpokój...

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Ja na studiach miałam takiego sąsiada, który przez rok wiercił non-stop. Tyle że no dobra, czasem widać jak ktoś robi generalny remont. A on chyba po prostu sobie był majsterkowiczem i wprowadzał kolejne udogodnienia. Szlag mnie trafiał, bo potrafił wiercić np. 0 6 rano. W niedzielę choćby

Co do remontów i dzieci - nie mam nic przeciwko temu, jak ktoś przyjdzie i poprosi, żeby przesunąć np. wiercenie teraz, bo dziecko akurat śpi czy jest chore i wymęczone. Jak mogę, przesuwam. Jeśli to naraża mnie na koszty - przepraszam i mówię, że to niestety niemożliwe, bo ekipa jest teraz. Mając cyklinowanie podłóg i kładzenie płytek dawaliśmy znać sąsiadom znad nas, z trójką dzieci, że coś takiego będzie miało miejsce - przy cyklinowaniu się przenieśli na dzien do teściów, bo to jednak smród lakieru, a przy płytkach pojechali z dziećmi nad jezioro, bo akurat było ciepło.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:28   #1725
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Mieszkam w bloku pełnym bardzo przewrażliwionych rodziców. Ledwo coś puknie czy stuknie po 22, to zaczyna się larum, płacz i histeria, bo cisza nocna, dzieci śpią, olaboga.
Ci sami rodzice potrafią stawać sobie w kilkoro pod oknami i razem ze swoimi pocieszkami przez godzinę lub dwie plotkować, śmiać się, dzieci się bawią i drą pod oknami, które znajdują się dwa metry dalej.

To samo zresztą jak dzień jasny i długi- mieszkam na zamkniętym osiedlu i tutaj ludzie po prostu wypuszczają swoje 5,6-latki luzem. Dzieci w sobotę od wczesnych godzin rannych drą się przed oknami, starsze puszczają muzykę z telefonów, jest ogółem w skrócie powiem GŁOŚNO.

Więc jeśli którykolwiek z tych rodziców na medal pojawi się kiedyś u mnie z prośbą o niewiercenie, to będę wiercić. Bezlitośnie.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:33   #1726
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Wiadomo ze nikt nie przestanie nagle oddychać bo dzieci śpią. Niestety w bloku zawsze coś słychać. Mnie natomiast wkurzają ludzie którzy wiecznie trąbia pod blokiem. 22, cisza a tu jakiś debil trabi pod blokiem... albo nie umie obsługiwać telefonu albo inny debil mu np zastawil auto. Trabienie jest u mnie na porządku dziennym.
Albo jak się zgraja bezdomnych psów zacznie ganiac gryźć itp to samo. Mega hałas w środku nocy. No ale psom nic nie powiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:37   #1727
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:38   #1728
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

I co sądzicie?


https://www.facebook.com/barlogliter...type=3&theater
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:48   #1729
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Brak wychowania i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 20:17   #1730
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dla mnie wysmianie matki w takiej sytuacji czy jakiegokolwiek pacjenta w szpitalu/ u lekarza to zwykle chamstwo.




Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To wyobraź sobie taką sytuację że karetki jeżdżą do dzieci które zwymiotowaly lub mają 38 st. Musiałyby ich być tysiące żeby nie brakło dla prawdziwych chorych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty sobie wyobrażasz, że jak zadzwonisz na pogotowie to oni przyjadą w ramach następującej wymiany zdań:
- Dzień dobry, karetkę poproszę.
- Dzień dobry, już wysyłamy, adres poproszę.


Ci ludzie po drugiej stronie telefonu są też od tego żeby takim właśnie spanikowanym ludziom spokojnie wyjaśnić co należy zrobić w danej sytuacji.

wymiotujące dziecko z gorączką i drgawkami (co często ma już miejsce w okolicy tych nieszczęsnych 38 stopni w przypadku niemowląt - mimo, że 37,5 to wciąż normalna temperatura) jak najbardziej jest "prawdziwym chorym"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dokładnie. Tak źle i tak niedobrze. Cokolwiek zrobisz jesteś zła matka po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cóż - niech sobie ktoś myśli, że źle zrobiłaś - najważniejsze, że Ty masz pewność, że dobrze dbasz o swoje dziecko i w razie czego nie będziesz żałować, że olałaś niepokojące objawy tylko po to żeby przypadkiem jakaś wizażanka Cię nie wzięła za panikarę

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Przed chwilą na facebooku moja znajoma wrzuciła foto.
Uchwycony jej pies jak macha językiem (lize?) w okolicy gołej pupy jej synka (5 mies). Miało chyba być słodkie, a dla mnie to przykład nie tylko odpieluszkowego, ale też odpsiowego zapalenia mózgu i jest po prostu obrzydliwe. Ciekawe czy swoje intymne części ciała też psu podsuwa.
FUJ

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakby ktokolwiek (włącznie ze mną) miał coś uzależniać od drzemek mojego dziecka to nikt by nic nigdy nie robił

uważam osobiście, że ewentualnie jakąś małą robótkę można przesunąć z powodu drzemki dziecka (typu wkręcenie gwoździa pod obrazek - o ile komuś to nie burzy planu dnia) a o większy remontach wypada uprzedzić sąsiadów (uprzedzić a nie pytać o zgodę) i tyle, reszta to uroki mieszkania w blokach*

*oczywiście mowa o normalnych ludziach a nie złośliwcach, których też niestety nie brakuje

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
przypomniał mi się taki bardzo brzydki mem "Andrzej, to"je***e"
a komentarze też widać od samych rozsądnych osób, które chyba podziwiają tego dzieciaka (!?) wraz z jednym przejawem krytyki w postaci zmartwienia o stan książek (co tam dziecko potencjalnie przygniecione regałem)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-06-23 o 20:20
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:19   #1731
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

I jeszcze mamusia dumna z synka, ze aż zdjęcia rozsyła.
Ciekawe, co by było, jakby dzieciak spadł z regałem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:23   #1732
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Ja też przede wszystkim zmartwiłam się książkami czyjś dzieciak to nie mój interes, ale nie chciałabym wydać 50 zł na obkopaną, brudną, wyniszczoną książkę. I nie chciałabym rękami dotykać regału uwalonego butami
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:38   #1733
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość






Ty sobie wyobrażasz, że jak zadzwonisz na pogotowie to oni przyjadą w ramach następującej wymiany zdań:
- Dzień dobry, karetkę poproszę.
- Dzień dobry, już wysyłamy, adres poproszę.


Ci ludzie po drugiej stronie telefonu są też od tego żeby takim właśnie spanikowanym ludziom spokojnie wyjaśnić co należy zrobić w danej sytuacji.

wymiotujące dziecko z gorączką i drgawkami (co często ma już miejsce w okolicy tych nieszczęsnych 38 stopni w przypadku niemowląt - mimo, że 37,5 to wciąż normalna temperatura) jak najbardziej jest "prawdziwym chorym"



cóż - niech sobie ktoś myśli, że źle zrobiłaś - najważniejsze, że Ty masz pewność, że dobrze dbasz o swoje dziecko i w razie czego nie będziesz żałować, że olałaś niepokojące objawy tylko po to żeby przypadkiem jakaś wizażanka Cię nie wzięła za panikarę



FUJ



jakby ktokolwiek (włącznie ze mną) miał coś uzależniać od drzemek mojego dziecka to nikt by nic nigdy nie robił

uważam osobiście, że ewentualnie jakąś małą robótkę można przesunąć z powodu drzemki dziecka (typu wkręcenie gwoździa pod obrazek - o ile komuś to nie burzy planu dnia) a o większy remontach wypada uprzedzić sąsiadów (uprzedzić a nie pytać o zgodę) i tyle, reszta to uroki mieszkania w blokach*

*oczywiście mowa o normalnych ludziach a nie złośliwcach, których też niestety nie brakuje



przypomniał mi się taki bardzo brzydki mem "Andrzej, to"je***e"
a komentarze też widać od samych rozsądnych osób, które chyba podziwiają tego dzieciaka (!?) wraz z jednym przejawem krytyki w postaci zmartwienia o stan książek (co tam dziecko potencjalnie przygniecione regałem)
No, ale za dziecko odpowiada matka, której najwyraźniej brak wyobraźni. Dlaczego obcy ludzie mają pilnować/martwić się o to czy obce dziecko spadnie? Od tego są opiekunowie dziecka.
Nie po to ludzie płacą czasami sporą dla siebie kwotę, żeby kupić poniszczone (nowe) książki.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:42   #1734
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
No, ale za dziecko odpowiada matka, której najwyraźniej brak wyobraźni. Dlaczego obcy ludzie mają pilnować/martwić się o to czy obce dziecko spadnie? Od tego są opiekunowie dziecka.
Nie po to ludzie płacą czasami sporą dla siebie kwotę, żeby kupić poniszczone (nowe) książki.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
No właśnie dziwi mnie, że tak wiele osób widzi coś nagannego w danym procederze tylko jeśli dziecku może stać się krzywda. Tak jakby całe społeczeństwo miało być skupione jedynie na dobru czyichś dzieci, bo jak się człowiek zmartwi o swoją ewentualną przyszłą książkę, to cham i buras
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:45   #1735
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poprosiłabym o zajęcie dziecka czym innym niż płacz, kiedy śpię po pracy.
Biorąc pod uwagę, że remont to często skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne (firma umawiana kilka miesięcy wcześniej, często kwestia zgrania różnych ekip, urlop, zakupy), to niestety trudno się dostosowywać do wszystkich sąsiadów w bloku. Wiadomo, trzeba uprzedzić, nie wiercić po nocach. No ale bez przesady.
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:45   #1736
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

W domu niech robi co chce, ale nie w bibliotece czy ksiegarni.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:54   #1737
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat tego, że idzie się do sąsiadów w środku dnia i prosi o to, by pół godziny zajęli się czymś innym niż wierceniem bo dwulatka śpi? Pewna vlogerka mówiła o tym na Youtube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A uprzedzaliście sąsiadów o remoncie?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Mieszkam w bloku pełnym bardzo przewrażliwionych rodziców. Ledwo coś puknie czy stuknie po 22, to zaczyna się larum, płacz i histeria, bo cisza nocna, dzieci śpią, olaboga.
Ci sami rodzice potrafią stawać sobie w kilkoro pod oknami i razem ze swoimi pocieszkami przez godzinę lub dwie plotkować, śmiać się, dzieci się bawią i drą pod oknami, które znajdują się dwa metry dalej.

To samo zresztą jak dzień jasny i długi- mieszkam na zamkniętym osiedlu i tutaj ludzie po prostu wypuszczają swoje 5,6-latki luzem. Dzieci w sobotę od wczesnych godzin rannych drą się przed oknami, starsze puszczają muzykę z telefonów, jest ogółem w skrócie powiem GŁOŚNO.

Więc jeśli którykolwiek z tych rodziców na medal pojawi się kiedyś u mnie z prośbą o niewiercenie, to będę wiercić. Bezlitośnie.
Sama bym się wściekła na hałasy po 22, może nie rozumiesz, ale niektórzy wtedy zwyczajnie śpią bo zaczynają pracę wcześnie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:57   #1738
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Ty umiesz czytać dacn? Przeczytaj jeszcze raz, ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 20:58   #1739
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A uprzedzaliście sąsiadów o remoncie?



Sama bym się wściekła na hałasy po 22, może nie rozumiesz, ale niektórzy wtedy zwyczajnie śpią bo zaczynają pracę wcześnie.
Te hałasy to byś najpierw sobie musiała narysować
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 21:00   #1740
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. V

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A uprzedzaliście sąsiadów o remoncie?



Sama bym się wściekła na hałasy po 22, może nie rozumiesz, ale niektórzy wtedy zwyczajnie śpią bo zaczynają pracę wcześnie.
Niektórzy wracają np o tej godzinie z pracy, czasami potrafi coś spaść, niechcący trzasnąc, ktoś potrafi głośno kichnąć, zacząć kaszleć. Niestety takie uroki życia w bloku. Gdzieś w mieszkaniu obok mnie skrzypią czasami drzwi, im ciszej tym bardziej słychać, ale, że zaskrzypią raz na jakiś czas no to trudno. Przecież nie wywieszę kartki, żeby sąsiedzi ogarnęli drzwi.
W sumie w domkach też nie zawsze jest cicho, a to pies sąsiadów w nocy może zacząć ujadać, albo impreza gdzieś obok. Żeby mieć kompletną ciszę chyba trzeba mieszkać na totalnym odludziu.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-06 17:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.