Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 07:12   #2881
andesigne
Raczkowanie
 
Avatar andesigne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
ja go chyba jednak nie wypróbuję, z informacji na kwc to jednak nie to, czego potrzebuję.
Wiesz, kiedyś miałam Lirene City Matt i z tego, co pamiętam, był bardzo fajny, a kosztuje 20 zł
ja tez muszę coś niedrogiego , bo muszę kupić jeszcze dużo innych rzeczy.
I nie wiem, czy brać ten Revlon Colorstay, używała któraś z Was?
Do tego chce sypki puder mineralny, też z revlona.
witam,
ja uzywam od dłuższego czasu fluidu revlona i powiem tak, że chciałam go zdradzić z wieloma markowymi i drogimi podkładami(ysl, guerlain,dior,chanel), ktore notabene kurzą sie teraz w szufladzie a to dlatego że dokładnie każdy mnie zapychał i różnie to się objawiało albo ropne wulkany albo kaszka itp... a revlon NIE !!!! nie zapycha mnie nie uczula, nie podrażnia, trzyma się dłużej niz jakikolwiek inny!, revlon jest ciężki ale wystarczy metoda prób i błędów nauczyc się go stosować i jest git, ja najpier robie kropke na czole na nosie na policzkach i na brodzie, wklepuje rękami żeby rozprowadzić na całej twarzy, ważne "wklepuje" i później zwilżona gąbka do podkładu delikatnie rozcieram i dla mojej mieszanej twarzy ten sposób idealnie się sprawdza.

niestety każdy mimo że może masz cere mieszaną jak ja jednak mieszana nie znaczy taka sama mieszana musi przetestowac i znaleźć odpowiedni dla siebie podkład, bo fakt że ktoś wychwala jakiś produkt, dla ciebie może on okazać się klapą, ja zanim stwierdzilam ze revlon to mój najlepszy podklad wydałam kupe kasy na drogie, mniej drogie i tanie podkłady

aaaaa i jeszcze jeden podkład ktory u mnie się sprawdzał porównywalnie do revlona i nawet może ciut lepiej był shiseido sun protect. Z revlona może kupić próbkę podkładu lub poprosić o odlewke w kosmetycznym może tak spróbuj go najpierw przetestować.

a na koniec powiem ci że mimo że moim faworytem jest revlon to i tak dalej nie moge powstrzymac się od kupowania i testowania innych podkładów, może znajde perełkę idealną kto wie

pozdrawiam

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 13:17
andesigne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 15:48   #2882
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie czytalam na bierzaco, to teraz bede miala tyyyle nadrabiania..

A tymczasem pytanie o produkty LUSH, ktore pojawily sie w KWC i wlasnie wlazly mi w oczy:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32259

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32250

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9667

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30650

oraz do innych zadan

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24290

Co sadzicie o skladzie tych kosmetykow? Nadaja sie do wrazliwej, zapyachajacej sie, odwodnionej skory z problemami??
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-09-02 o 15:50
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 18:37   #2883
mmaagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam!
Bardzo proszę o radę.
Mam cerę, jeśli chodzi o kolorystykę, czeronawą-różowawą. Do tego tłustą, wysuszoną szczególnie na czole (czasem skóra leci jak łupież z głowy) i do tego praktycznie całe czoło mam w małych, czerwonych krostkach, które są jedna przy drugiej. To samo jedna strona twarzy.
Co mogę jeszcze dodać? Że mimo tylu problemów, wcale tego nie widać (widać z tego jakieś 10%), czy to nie dziwne?
Spróbuję to wyjaśnić.
Wszystkie problemy, które mam i które wyżej napisałam istnieją. Jednak przykładowo krostki widać na przykład tak naprawdę tylko np gdy słońce świeci w twarz.
W cieniu przykładowo zlewają się ze skórą.
Chociaż w sumie to chyba nie ważne.
Nie wiem jak mam sobie z tyloma problemami poradzić, bardzo prosiłabym o jakieś porady.
Jeśli chodzi o dermatologa to jestem zapisana jednak dopiero wizyta w lutym. Nie pytajcie czemu, tak u mnie po prostu jest.
Załączam zdjęcia, czoła i strony twarzy najbardziej niedoskonałej.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (12,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (9,8 KB, 61 załadowań)
mmaagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:10   #2884
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mmaagda zdjęcia nie grzeszą jakością, ale i tak - ja tam kompletnie nic nie widzę!
Te niedoskonałości są pewnie niewielkie i mało widoczne, ale rozumiem, że Ci przeszkadzają. Może napisz jak w ogóle pielęgnujesz swoją cere?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:17   #2885
mmaagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dzięki za odpowiedź.
Otóż używam maść benzacne, to na noc. Na dzień krem Nivea nawilżający do cery mieszanej i tłustej (matujący) i 3 razy w tygodniu Lirene maseczka wygładzająca i zwężająca pory.
No właśnie w rzeczywistości też tyle widać co na zdjęciach, ale ja i tak widzę, bo sądzę, że to "nie widzenie" spowodowane tym, że skóra jest bardzo sucha, a za razem tłusta, no i co tu dużo mówić, gruba.
Jednak możesz mi wierzyć lub nie, całe czoło mam w krostach.
Pozdrawiam
A i sądzę, że to może być ważne, ale nigdy nie pudruję twarzy ani też nic na nią nie nakładam (np fluid).

Edytowane przez mmaagda
Czas edycji: 2009-09-02 o 19:22 Powód: Zapomnienie o istotnej sprawie
mmaagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:21   #2886
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche - mam do ciebie pytanie - jutro wybieram się na małe zakupy i nie wiem czy do ciała nie zdecydować się na to - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html jako żel do mycia i ciała i twarzy.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:40   #2887
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmaagda Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
Otóż używam maść benzacne, to na noc. Na dzień krem Nivea nawilżający do cery mieszanej i tłustej (matujący) i 3 razy w tygodniu Lirene maseczka wygładzająca i zwężająca pory.
No właśnie w rzeczywistości też tyle widać co na zdjęciach, ale ja i tak widzę, bo sądzę, że to "nie widzenie" spowodowane tym, że skóra jest bardzo sucha, a za razem tłusta, no i co tu dużo mówić, gruba.
Jednak możesz mi wierzyć lub nie, całe czoło mam w krostach.
Pozdrawiam
A i sądzę, że to może być ważne, ale nigdy nie pudruję twarzy ani też nic na nią nie nakładam (np fluid).
Ta maść benzacne bardzo wysusza niestety, a krem Nivea do mieszanej może nie wystarczająco nawilżać.
Wierzę, że masz krostki, znam to.
Nie wiadomo w sumie, czy masz cerę bardziej suchą i przez wysuszenie pojawiła się tłustość (wydzielanie więcej łoju, skóra się broni), czy cerę mieszaną albo tłustą, przesuszoną benzacne czy czymś innym.

Myślę, że powinnaś twarz dodatkowo nawilżyć, nie zapychając jej, jakimś delikatnym kremem na noc, np. Humektan, Avene Hydrance Legare, Ziaja Calma HLC, czy inne, które są polecane, a żeby pozbyć się krostek - zasuszyć je czymś, np. zieloną glinką

Ale to tylko moja skromna opinia
(musiałam wypróbować nową emotkę )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 19:51   #2888
mmaagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Zawsze miałam tłustą cerę i właśnie od niedawna stała się wysuszona. A może to zdjęcie dużo powie o czym mówiłam... w świetle zrobione.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00273.jpg (106,7 KB, 79 załadowań)
mmaagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:52   #2889
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Cloche - mam do ciebie pytanie - jutro wybieram się na małe zakupy i nie wiem czy do ciała nie zdecydować się na to - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html jako żel do mycia i ciała i twarzy.
polecam - bardzo fajny zel do mycia wszystkiego, odswieza, nie wysusza i ma przyjazny sklad nawet moj facet stosuje i jak sie butla konczy, to sam leci robic zapasy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:55   #2890
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
polecam - bardzo fajny zel do mycia wszystkiego, odswieza, nie wysusza i ma przyjazny sklad nawet moj facet stosuje i jak sie butla konczy, to sam leci robic zapasy
Właśnie dlatego na liście na niego zamienię SVR. Jutro idę po Biodermę - koniec Ziai (siostra kupiła dla siebie).
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:06   #2891
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmaagda Pokaż wiadomość
Zawsze miałam tłustą cerę i właśnie od niedawna stała się wysuszona. A może to zdjęcie dużo powie o czym mówiłam... w świetle zrobione.
no, co nieco juz bylo widac. tak jak illegale mowi - zacznij nawilzac skore. ta nivea matujaca ani nie nawilza jak trzeba, ani nie matuje. tak bedzie z wiekszoscia kremow pseudo-matujacych. idzie jesien, dlatego warto zainteresowac sie kwasami. na dzien wowczas najlepiej krem z filtrem, ktory przy okazji bedzie nawilzal. na noc zamiennie lekki nawilzacz (przekop ten watek, nie musisz czytac wszystkiego, ale ile dasz rade... i notuj, rob listy, co by cie interesowalo) i jakis krem lub tonik z kwasem (np. BHA: effaclar k, tonik z BHA z biochemii urody - pogrzeb, i tez cos znajdziesz ). co do kwasow, to watkow jest cala moc, ale tu juz tez co nieco znajdziesz. w skrocie: kwasy mikro-peelinguja skore, przez co zanieczyszczenia powoli powinny wyjsc na wierzch, zostaje gladka, nowa skora. kwasy do uzytku domowego sa bardzo delikatne, ale to pozytywne dla cer przesuszonych, czerwieniacych sie.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 20:10   #2892
mmaagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Bardzo dziękuję.
Oczywiście już powoli czytam wszystkie tego typu tematy, no ale "swoje" też chciałam dodać.
Pozdrawiam
mmaagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:25   #2893
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja też mam podobne krostki tylko że są też na policzkach
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 08:46   #2894
mmaagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kasia,
a robisz z tym coś?

Ja powiem szczerze, że wczoraj pierwszy raz posmarowałam się maścią Brevoxyl, mama kupiła, a że Benzacne się skończyło, to użyłam tego.
I co mogę powiedzieć, znikło jakieś 30% tych krostek w jedną noc!
Zaznaczam również, że jest to dla mnie tymczasowe rozwiązanie, ponieważ mam zamiar posłuchać rad kobiet, które się tu wypowiedziały.
Pozdrawiam
mmaagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 15:23   #2895
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche - byłam dziś w aptece i filtra 40 W nie ma w ofercie LRP na ten rok - teraz jest 30 - może być?
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 16:27   #2896
gosiula95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej.dzieki za odpowiedz .a czy przy cerze tlustej i tradzikowej w polaczeniu z zelem babydream,tonikiem fitomed i kremem ziaja rumiankowa mozna uzywac jakiegos pudru?bo uzywam miss sporty.
gosiula95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 17:35   #2897
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

gosiula95 możesz, byleby Ci nie szkodził. Czyli nie zapychał. Jeśli się sprawuję, to czemu nie
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 18:03   #2898
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmaagda Pokaż wiadomość
Kasia,
a robisz z tym coś?

Ja powiem szczerze, że wczoraj pierwszy raz posmarowałam się maścią Brevoxyl, mama kupiła, a że Benzacne się skończyło, to użyłam tego.
I co mogę powiedzieć, znikło jakieś 30% tych krostek w jedną noc!
Zaznaczam również, że jest to dla mnie tymczasowe rozwiązanie, ponieważ mam zamiar posłuchać rad kobiet, które się tu wypowiedziały.
Pozdrawiam
nic - bo nie wiem co
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 19:43   #2899
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mi znacznie pogorszyła się cera nad morzem. Wzięłam tylko próbki z serii Iwostin Purritan,bo mam ich dużo. Szczypie w oczy i nic nie robi z moją cerą, oprócz tego,że jest jakby ciemniejsza i niejednolita. A rano cera, mimo ze bez niespodzianek byla tłusta i z rozszetzonymi porami :/
Ale na szczescie juz jestem w domu, wroce do aspiryny, dermogalu, humektanu i babydream i bedzie ok W ogole zostałam prawie bez rybek, rodzina mi zabrala
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 19:58   #2900
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Mi znacznie pogorszyła się cera nad morzem. Wzięłam tylko próbki z serii Iwostin Purritan,bo mam ich dużo. Szczypie w oczy i nic nie robi z moją cerą, oprócz tego,że jest jakby ciemniejsza i niejednolita. A rano cera, mimo ze bez niespodzianek byla tłusta i z rozszetzonymi porami :/
Ale na szczescie juz jestem w domu, wroce do aspiryny, dermogalu, humektanu i babydream i bedzie ok W ogole zostałam prawie bez rybek, rodzina mi zabrala
Te Iwostiny to według mnie jest w ogóle porażka
Podobno fatalne składy i dużo zapychających składników...

Ahh to nad morzem byłaś
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 20:36   #2901
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Cloche - byłam dziś w aptece i filtra 40 W nie ma w ofercie LRP na ten rok - teraz jest 30 - może być?
30tka ma juz ochrone przeciw UVA na poziomie filtrow "miastowych" (chyba PPD okolo 12 jak dobrze pamietam, a tyle ma tez np. active c uv spf 15) - mnie to nie zadowalalo... dlatego nawet nie probowalam. ale nie wiem, jak sie sprawuje na skorze. ja poki co to do twarzy jestem bardzo zadowolona z tej emulsji avene (tak tez chcialam tego emota wyprobowac co nie znaczy, ze tak po avence wygladam!)
przypomnij, do czego konkretnie i kiedy chcesz go uzywac. kwasow zdaje sie nie uzywasz teraz, nie? i problemy byly z ta wrazliwoscia czy wrecz alergiami... bez probek bym w ogole niczego nie kupowala a jak bys cos z drogerii brala, np. jakies filtry przeznaczone dla wrazliwcow i dzieci, to mozesz sie smarnac ukradkiem na wrazliwym miejscu - u mnie funkcjonuje wewnetrzna strona przedramienia albo lokcia
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 20:42   #2902
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
30tka ma juz ochrone przeciw UVA na poziomie filtrow "miastowych" (chyba PPD okolo 12 jak dobrze pamietam, a tyle ma tez np. active c uv spf 15) - mnie to nie zadowalalo... dlatego nawet nie probowalam. ale nie wiem, jak sie sprawuje na skorze. ja poki co to do twarzy jestem bardzo zadowolona z tej emulsji avene (tak tez chcialam tego emota wyprobowac co nie znaczy, ze tak po avence wygladam!)
przypomnij, do czego konkretnie i kiedy chcesz go uzywac. kwasow zdaje sie nie uzywasz teraz, nie? i problemy byly z ta wrazliwoscia czy wrecz alergiami... bez probek bym w ogole niczego nie kupowala a jak bys cos z drogerii brala, np. jakies filtry przeznaczone dla wrazliwcow i dzieci, to mozesz sie smarnac ukradkiem na wrazliwym miejscu - u mnie funkcjonuje wewnetrzna strona przedramienia albo lokcia
Tak było coś z alergią, a kwasów nie stosuję. Postaram się, choć będzie to dość śmiesznie wyglądać...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 22:00   #2903
Sonia :-)
Raczkowanie
 
Avatar Sonia :-)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej dziewczyny, mam pewien problem.
Generalnie nie mam kłopotu ze zmianami skórnymi w sensie pojawiających się pryszczy, ale mam bardzo dużo zaskórników, widocznych przy naciąganiu skóry. Nic praktycznie na nie nie działa, stosuję od lat Brevoxyl i trzyma on to wszystko w ryzach no ale zaskórniki jak były tak są, kwasy też ich nie ruszają. Cera jest też wiadomo jak to przy takich kuracjach miejscami łuszcząca się, przesuszona, przetłuszczająca się. Kupiłam sobie ostatnio Pityval, użyłam 2 razy na noc i 2 razy na dzień pod makijaż, ogólnie 2 doby. Skóra była nawilżona, jakby zaczęła się trochę mniej przetłuszczac, łuszczące się miejsca zniknęły, ale wyszło mi dużo nowych zaskórników, no po prostu pozapychał mi pory. Odstawiłam więc Pityval i zastosowałam na noc inny, bezpieczny krem, nie używałam go też już dziś na dzień, a mimo to widzę że cera nadal się jakoś podejrzanie mocno zanieczyszcza. No i teraz się zastanawiam, czy winowajcą tego pogorszenia cery był rzeczywiście Pityval, czy też powód był jakiś inny (mam problemy z hormonami, w sumie ostatnio w stresie żyję itd itp) a ja odstawiłam taki w sumie ok działający krem. Patrzę na skład no i nie znam się, ale widzę tą przeklętą parafinę. W sumie dbam o cerę, dokładnie ją oczyszczam, używam dobrych kosmetyków, także tych do makijażu, i raczej niewieilkie ich ilości, a mimo to mam wciąż te zaskórniki, no więc chyba mam bardzo podatną na zapychanie skórę, no a wtedy parafina jest zabójcza, no ale czy jej efekty utrzymywałyby się aż tak długo, tzn po całej nocy i dniu bez Pityvalu?
__________________
"Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same."
Dalajlama
Sonia :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 15:22   #2904
gosiula95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

jeszcze raz dzieki za porade .a lepszy bedzie puder to cery tlustej i tradzikowej mineralny czy zwykly?jaka to roznica?
gosiula95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 17:32   #2905
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Sonia nie wiem co jest powodem Twych wągrów, ja też u siebie tego nie potrafię nigdy rozpoznać po czym wychodzą dlatego odstawiam wiele rzeczy, jak sobie ubzduram, że to przez konkretne produkty, pewnie robię źle.
...I teraz mnie zmartwiłaś tym Pityvalem, bo mam zamiar go kupić, ale teraz to już 100%, nie, nie zniechęcisz mnie tym, że Cię prawdopodobnie zapchał!
Bo kto to widział kupować krem do twarzy przez 2 miesiące

gosiula95 to zależy jaki puder. To cery tłustej i trądzikowej nie powinien zapychać, jeśli będzie dobry, może trochę podleczyć. Minerały ogólnie działają dobrze na skóre, jeśli są 100%, ale wiele osób podobno narzeka, że się "zbrylają" czy tam ciemnieją na skórze.

Ja te swoje niedoskonałości zakrywam tylko korektorem, a czytając wasze wpisy aż mi głupio, ale panicznie boję się, że mnie puder czy podkład zapcha
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 17:34   #2906
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja dlatego używam mineralnych podkładów... one mnie nie zapychają
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 19:14   #2907
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny a jak myslicie czy powinnam myc buzie rano gdy chce nalozyc jakis krem bedzie to teraz Vichy Normaderm a wieczorem stosowąłam Skinoren. Bo jak narazie myłam tylko wieczorem ponieważ nei stosowałam kremów rano a wczesniej jak myłam rano i wieczorem to buzia była bardziej podrazniona wiec ograniczyłam sie do mycia 1 raz dziennie -wieczorem. I teraz ponownie zaczynam kuracje i nie wiem czy bede mgoła nałozyc rano Normaderm jezeli bede miała jeszcze z nocy Skinoren?CZy musze to zmyc??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 19:37   #2908
Sonia :-)
Raczkowanie
 
Avatar Sonia :-)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Illegale, dalej nie mam pojęcia czy to Pityval jest winowajcą
Widzę u siebie jakieś ogólne pogorszenie cery, no a bez przesady żeby efekty były takie długofalowe i utrzymywały się jeszcze 2 dni po odstawieniu kremu (tak mi się przynajmniej wydaje). Może więc trafiłam na jakiś zły czas z tym Pityvalem? Dam mu jeszcze jedną szansę, bo świetnie nawilża i bosko pachnie
__________________
"Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same."
Dalajlama
Sonia :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 19:47   #2909
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

majaki, ja uważam że musisz umyć twarz rano, najlepiej czymś nieinwazyjnym - delikatnym micelem (np. Biodermy) albo olejkiem myjącym z BU
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 20:15   #2910
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Parsifal Pokaż wiadomość
majaki, ja uważam że musisz umyć twarz rano, najlepiej czymś nieinwazyjnym - delikatnym micelem (np. Biodermy) albo olejkiem myjącym z BU

Szkoda;/. Mysle ze plyny micelarne nei sa dla mnei gdyz mam skore tlusta i musze zawsze zmyc woda jakies toniki czy micele.Szzkoda bo myslałam ze moze obejdzie sie bez mycia twarzy rano, gdyz to mze wzmnozyc u mnie produkcje sebum.

A jak inn dziewczyny mysla??
Przyznam sie ze chciałabym odpowiedzi ze nie musze i tak pytam hehe;d.
no ale jak trzeba bedzie to bede myła
DZieki Parsifal
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.