Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 22:06   #1471
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mysle ze idziesz w dobrym kierunnku i ten minimalizm jest jak najbardziej wskazany, kontynuuj kuracje przez kolejne miesiace
marea
dziękuje, że przeczytałaś mój post.
Będę czekać więc na poprawę i postaram się bardzo nie dołować tym co się teraz dzieje. Przestraszył mnie ten straszny tłuszczotok i syfki, bałam, że to wina kapsułek Omega 3-fotre? ale skoro nie wspomniałaś, to pewnie wysyp jednak. Przeczekam, mam otuche, za co thx, bo nie było poprawek, więc wiem, że robie dobrze.
Kwasimy, filtrujemy, nawilżamy !! P o z d r a w i a m
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 22:17   #1472
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxana

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na poczatku polecam Ci zdobycie probek i testy,testy i jeszcze raz testy bo wydasz majatek kupujac pelnowymiarowe opakowania a efekt moze byc rozny.

Tak, wiem, próbki to jedyne wyjście, dlatego zapytałam potem, jaki krem najpierw wybrać, jako początek pielęgnacji, żeby upominać się o próbki, a nie wtopić.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmm moze cos z oferty Biodermy albo Klorane
EDIT: już teraz wiem, że z Biodermy tylko Photoderm SPF 40+ Akn Mat, a z Avene Cleanance Solaire SPF 40+ lub Emulsion SPF 50+ (do miesz. i tłustej) - te na pierwszy ogień.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Diacneal absolutnie NIE,nie przy cerach naczynkowych


Właśnie o to mi chodziło, dziękuję za wyjaśnienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Trzeba pomyslec i opracowac program pielegnacyjny,by to wszystko jakos polaczyc ale zanim siegniesz po kwasy/retin czy cokolwiek innego to musisz miec wybrany konkretny filtr
Tak jest

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Effaklar K to kwas BHA
Acne Derm kwas azaleinowy szczegolnie uzywany by pozbyc sie przebarwien.
Czyli te odłożyć do jesieni?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jak jedno to nie drugie po kolei,przejrzyj tez watek bo byly sugerowane konkretne programy pielegnacyjne
Przeglądam cały czas - problemy niby podobne, ale każdy jednak ciut inny i w różnej fazie rozpoczęcia programu. Chyba, że na coś nie trafiłam? Jeśli tak, byłabym wdzięczna za odnośnik lub info. I dalej będę się uczyć.


Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zacznij moze od kremu z vit.C a kwasy odloz na wczesna jesien i do tej pory ocenisz jak z filtrami

EDIT: czytam Was tu prawie non-stop, wyszukiwarkę maltretuję odnośnie wszystkiego, co dla mnie i już wstępnie ustaliłam dzięki Wam:

Na dzień:
- Active C / Redermic lub serum z C z BU (wszystkie opcje wspomagane kwasem hialuronowym) + filtr
- wspomniany Hydraphase LRP + filtr na przemian z Active C / serum z C


Na noc:
- Diosreal na naczynka - teraz zacząć czy odłożyć z kwasami do jesieni?
- LRP Hydraphase lub Bioderma nawilżająca - po oczyszczeniu micelarnym lub olejkiem myjącym z BU
- Czy na noc też stosować coś w wit. C (np lemon olejek lub flavo C 15EF z BU)?

A do oczyszczania:
- na razie (skoro kwasy jak Derma Acne i Effeklar K oraz retinoidy od jesieni): maseczka aspirynowa 1-2 w tyg. wystarczy?
- hydrolaty mogę? (BU lub Mazidła)

Czy powinnam w jakiś sposób przygotować / przyzwyczaić cerę - poza powyższym programem - do jesiennego startu z kwasami i retinoidami?


Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtr+puder(Dry Flo ewnetualnie cos innego)+podklad
jednak uprzedam ze nie kazdemu pasuje Dry Flo a mozesz ja kupic na Mazidlach
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=45&Itemid=10
EDIT: bardzo dziękuję za namiary. Będę próbować, a na razie dowiedziałam się, że mogę się matowić L'oreal Translucidem. Użyję skrobii w zalezności od efektu z filtrami.

Proszę tylko o sprawdzenie mojego powyższego wstępnego programu


Jak ja się cieszę, że tu trafiłam. Tyle doświadczonych osób - Wasze opinie naprawdę zachęcają. Jeszcze raz dziękuję za pierwsze rady

Edytowane przez Majka82
Czas edycji: 2008-07-07 o 13:33
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:59   #1473
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
marea
dziękuje, że przeczytałaś mój post.
Będę czekać więc na poprawę i postaram się bardzo nie dołować tym co się teraz dzieje. Przestraszył mnie ten straszny tłuszczotok i syfki, bałam, że to wina kapsułek Omega 3-fotre? ale skoro nie wspomniałaś, to pewnie wysyp jednak. Przeczekam, mam otuche, za co thx, bo nie było poprawek, więc wiem, że robie dobrze.
Kwasimy, filtrujemy, nawilżamy !! P o z d r a w i a m
Zapomnialam dodac co do suplementacji, gdzies ostatnio wyczytalam ze warto brac suplementy w 1wszej fazie cyklu, wiec radze ci ciut je ograniczyc, ja zrobilam to samo, na tydzien lub 2 przed okresem zaprzestaje lykac i pozniej wracam, i chyba tak jest najbardziej optymalnie, mailam wrazenie ze biorac je ciagle rowniez bardziej mnie wysypywalo...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:19   #1474
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Zapomnialam dodac co do suplementacji, gdzies ostatnio wyczytalam ze warto brac suplementy w 1wszej fazie cyklu, wiec radze ci ciut je ograniczyc, ja zrobilam to samo, na tydzien lub 2 przed okresem zaprzestaje lykac i pozniej wracam, i chyba tak jest najbardziej optymalnie, mailam wrazenie ze biorac je ciagle rowniez bardziej mnie wysypywalo...
a jednak
uuuu, tak właśnie przeczuwałam, że coś może być na rzeczy,
thx marea, tak zrobię, ograniczę lub zaprzestanę przed okresem
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:26   #1475
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Zapomnialam dodac co do suplementacji, gdzies ostatnio wyczytalam ze warto brac suplementy w 1wszej fazie cyklu, wiec radze ci ciut je ograniczyc, ja zrobilam to samo, na tydzien lub 2 przed okresem zaprzestaje lykac i pozniej wracam, i chyba tak jest najbardziej optymalnie, mailam wrazenie ze biorac je ciagle rowniez bardziej mnie wysypywalo...
A jakie bierzesz dokładnie? Bo ja łykam omega3 z Naturella i jak mnie nie wysypywało tak nie wysypuje, a dodatkowo jem olej z ogórecznika
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:02   #1476
sombrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hmm.... a co sadzicie o tym?
Avene Ystheal+ Creme na noc (co 2, 3 noce) na przemian z Weleda irysowa a na dzien filtr Mexoryl AC. Do mycia lotion Weleda irysowy, a jakze
Cera lekko zanieczyszczona z wyraznymi porami i zaskornikami na nosie, niestety. Aaa i troche zmarszczek mimicznych bo to juz 30 na karku.
Mam nadzieje, ze Ystheal mi pomoze. Prosze Was o opinie i porady
Dziekuje.
sombrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:25   #1477
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A jakie bierzesz dokładnie? Bo ja łykam omega3 z Naturella i jak mnie nie wysypywało tak nie wysypuje, a dodatkowo jem olej z ogórecznika
Mam ogorecznik z Gala, mam wiesiolka, mam omega 3, jem je tak naprzemian, generalnie w okresie letnim zaprzestalam omega 3 fish oil i jem tylko ogorecznika z wisiolkiem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 18:26   #1478
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sombrinha Pokaż wiadomość
Hmm.... a co sadzicie o tym?
Avene Ystheal+ Creme na noc (co 2, 3 noce) na przemian z Weleda irysowa a na dzien filtr Mexoryl AC. Do mycia lotion Weleda irysowy, a jakze
Cera lekko zanieczyszczona z wyraznymi porami i zaskornikami na nosie, niestety. Aaa i troche zmarszczek mimicznych bo to juz 30 na karku.
Mam nadzieje, ze Ystheal mi pomoze. Prosze Was o opinie i porady
Dziekuje.
Jest ok , mozesz dolaczyc cos z wit c na dzien
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 07:50   #1479
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mam ogorecznik z Gala, mam wiesiolka, mam omega 3, jem je tak naprzemian, generalnie w okresie letnim zaprzestalam omega 3 fish oil i jem tylko ogorecznika z wisiolkiem
Hmm... a co daje wiesiołek?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:01   #1480
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hmm... a co daje wiesiołek?
Olej z nasion wiesiołka jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w tym kwasu gamma-linolenowego (GLA), niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

NNKT odpowiadają za właściwy stan skóry. Ich niedobór odzwierciedla się m.in. w jej złuszczaniu i wypadaniu włosów. NNKT które zawarte są w oleju z nasion wiesiołka odgrywają ważną rolę w powstawaniu niezbędnych elementów skóry - ceramidów, pełniących funkcję bariery ochronnej.

Olej z nasion wiesiołka łagodzi stany alergiczne skóry, objawy napięcia przedmiesiączkowego, zapewnia prawidłową przemianę tkanki tłuszczowej.

Jednoczesne stosowanie oleju z wiesiołka z preparatami - zawierającymi sole cynku i magnezu oraz witaminy E, B6, C, niacynę - zwiększa jego skuteczność
Ja go dawno dawno temu łykałam przed miesiączką i przed ciążą wspomaga dni płodne
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:15   #1481
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hmm... a co daje wiesiołek?
Polecany w suplementacji u kobiet

Dziewczyny, moze to glupie pytanie (mam wkoncu 28lat na karku) ale jak sie liczy cykl u kobitki, od pierwszego dnia miesiaczki?! czy siak?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 09:22   #1482
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Olej z nasion wiesiołka jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w tym kwasu gamma-linolenowego (GLA), niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

NNKT odpowiadają za właściwy stan skóry. Ich niedobór odzwierciedla się m.in. w jej złuszczaniu i wypadaniu włosów. NNKT które zawarte są w oleju z nasion wiesiołka odgrywają ważną rolę w powstawaniu niezbędnych elementów skóry - ceramidów, pełniących funkcję bariery ochronnej.

Olej z nasion wiesiołka łagodzi stany alergiczne skóry, objawy napięcia przedmiesiączkowego, zapewnia prawidłową przemianę tkanki tłuszczowej.

Jednoczesne stosowanie oleju z wiesiołka z preparatami - zawierającymi sole cynku i magnezu oraz witaminy E, B6, C, niacynę - zwiększa jego skuteczność
Ja go dawno dawno temu łykałam przed miesiączką i przed ciążą wspomaga dni płodne
w sumie to wszystko poza tymi dniami płodnymi mi odpowiada i może dorzuce to to do mojego ogórecznika albo na zmianę będę stosowała? Chyba, że odstawię omega3 i będę łykac wiesiołka? Ciekawe który lepiej działa ogórecznik czy wiesiołek?

P.S.
mogwaica jaki masz filtr dzisiaj na buzi?

edit:
marea od pierwszego dnia krwawienia
http://www.vns.pl/_poznaj_swoje_cial...esiaczkowy.htm
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:32   #1483
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
w sumie to wszystko poza tymi dniami płodnymi mi odpowiada i może dorzuce to to do mojego ogórecznika albo na zmianę będę stosowała? Chyba, że odstawię omega3 i będę łykac wiesiołka? Ciekawe który lepiej działa ogórecznik czy wiesiołek?

P.S.
mogwaica jaki masz filtr dzisiaj na buzi?

edit:
marea od pierwszego dnia krwawienia
http://www.vns.pl/_poznaj_swoje_cial...esiaczkowy.htm
Tylko wlasnie wyczytalam ze wiesiolek powinno sie lykac do owulacji, pozniej zrobic przerwe
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:45   #1484
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja już jakiś czas temu ułożyłam sobie swój twarzowy harmonogram na lato, wygląda mniej więcej tak:

rano: olejek myjący BU lub żel Ziaja Calma; hydrolat; serum flavo; filtr; fluid; dry flo;
1. noc: olejek myjący BU lub żel Ziaja Calma; hydrolat; Effeclar K;
2. noc: po oczyszczeniu Humektan;
3. noc: tonik migdałowy 5% BU;
1. ...

Ponieważ moja cera jest mieszana w kierunku tłustej i wypryski większe i mniejsze, grudki, zaskórniki i bardzo rozszerzone pory to moja codzienna zmora trochę obawiam się tego wysypu po Effeclarze. Jeżeli trzeba to oczywiście zniosę, ale kilka dni temu na KWC przkuł moją uwagę ten krem Clareny z kwasami AHA:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18689, ma bardzo dobre opinie myślicie, że może spełnić swoją funkcję lepiej od Effeclaru? [Osoby, które zapchał należą do mniejszości w przeciwieństwie do kremu LRP].
Czy może używać go na zmianę z Effeclarem, żeby skóra dostała i AHA i BHA?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:02   #1485
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tylko wlasnie wyczytalam ze wiesiolek powinno sie lykac do owulacji, pozniej zrobic przerwe
Ja nie mam owulacji, bo łykam tabletki anty i co teraz?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:21   #1486
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja nie mam owulacji, bo łykam tabletki anty i co teraz?
Ahh nie marudz
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:24   #1487
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Ja już jakiś czas temu ułożyłam sobie swój twarzowy harmonogram na lato, wygląda mniej więcej tak:

rano: olejek myjący BU lub żel Ziaja Calma; hydrolat; serum flavo; filtr; fluid; dry flo;
1. noc: olejek myjący BU lub żel Ziaja Calma; hydrolat; Effeclar K;
2. noc: po oczyszczeniu Humektan;
3. noc: tonik migdałowy 5% BU;
1. ...

Ponieważ moja cera jest mieszana w kierunku tłustej i wypryski większe i mniejsze, grudki, zaskórniki i bardzo rozszerzone pory to moja codzienna zmora trochę obawiam się tego wysypu po Effeclarze. Jeżeli trzeba to oczywiście zniosę, ale kilka dni temu na KWC przkuł moją uwagę ten krem Clareny z kwasami AHA:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18689, ma bardzo dobre opinie myślicie, że może spełnić swoją funkcję lepiej od Effeclaru? [Osoby, które zapchał należą do mniejszości w przeciwieństwie do kremu LRP].
Czy może używać go na zmianę z Effeclarem, żeby skóra dostała i AHA i BHA?
Effaclar nie zapycha, to b lekkie zluszczajacy krem, jedynie moze w poczatkowej fazie powodowac oczyszcanie sie cery i przez to chwilowy wysyp ale to napewno nie mozna nazwac zapychaniem
Co do Clareny to jesli nie przestestujesz to sie nie przekonasz nie uzywalam, ale mysle ze myslisz dobrze i mozesz je uzywac naprzemiennie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:30   #1488
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ahh nie marudz
Ale wiesiołek kupię i sprawdzę
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:03   #1489
sombrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki marea.
Dopiero zauwazylam, ze zrobilam byka w moim pierwszym poscie Chodzilo mi oczywiscie o Anthelios AC a nie mexoryl. A moze zamiast Anthelios na dzien uzywac Active C XL - ta wersje z filtrami?
By the way, mieszkasz w Naas??
sombrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 12:38   #1490
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tylko chcę napisać, że wczoraj dokonałam pierwszych zakupów pod nowy program pielęgnacyjny:
- krem Active C LRP - do miesz. i tłustej
- woda termalna Avene
+ próbki prawie każdego filtra każdej z firm, dodatkowo wypatrzyłam ciekawe promocje. Zależy tylko, który filtr się przyjmie.

Dla początkujących z kremami z wit C - wg mnie Active C ideał, super się wchłania i zostawia aksamitne wykończenie. Potem, jak przyzwyczaję skórę, to kupię mocniejsze serum z BU zamiast niego i na to filtr - ale to jesienią, przy kwasach i retinoidach.

Dziś w losowaniu padło na LRP Anthelios XL - ładnie się wchłonął, ale makijaż na niego to zdecydowanie za dużo. Dlatego jestem skłonna na dzień z niego zrezygnować, bo buzię mam OK i chyba przerzucę się na polecane przez Was filtry barwione do mieszania z niebarwionymi, pozostawię sypki Translucide do delikatnego wykończenia. Jakich barwionych używacie do mieszania z np. lekkimi Avenkami lub Antkiem?

Sombrinha - też myślałam o Active C XL zamiast Active C + filtr - ale chcąc poszukac swojego filtra, a lato to dobry wstęp przed kwasami, wybrałam krem + filtr (zwłaszcza, że na lato wg mnie SPF w kremie to za mało)
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:45   #1491
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sombrinha Pokaż wiadomość
Dzieki marea.
Dopiero zauwazylam, ze zrobilam byka w moim pierwszym poscie Chodzilo mi oczywiscie o Anthelios AC a nie mexoryl. A moze zamiast Anthelios na dzien uzywac Active C XL - ta wersje z filtrami?
By the way, mieszkasz w Naas??
Zalezy na jakiej protekcji Ci zalezy i czy bedziesz duzo przebywala na zewn. czy tez wiekszosc dnia spedzasz w pomieszczeniach, w active c xl masz bodajze 12SPF i czy uzywasz mocnych zluszczaczy

Tak, mieszkam w Naas
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:54   #1492
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Dziś w losowaniu padło na LRP Anthelios XL - ładnie się wchłonął, ale makijaż na niego to zdecydowanie za dużo. Dlatego jestem skłonna na dzień z niego zrezygnować, bo buzię mam OK i chyba przerzucę się na polecane przez Was filtry barwione do mieszania z niebarwionymi, pozostawię sypki Translucide do delikatnego wykończenia. Jakich barwionych używacie do mieszania z np. lekkimi Avenkami lub Antkiem?

Sombrinha - też myślałam o Active C XL zamiast Active C + filtr - ale chcąc poszukac swojego filtra, a lato to dobry wstęp przed kwasami, wybrałam krem + filtr (zwłaszcza, że na lato wg mnie SPF w kremie to za mało)
Majko,

Zasada jest taka ze mieszamy filtry w obrebie tej samej firmy, tak wiec barwiony filtr chemiczny LRP z niebarwionym chemicznym LRP, to samo do Avenek
Filtrow chemicznych z mineralnymi nie powinno sie mieszac
Mineralny to np SVR50-tonujaca-jest mocno kryjacy, wiec wystarcza za filtr i podklad, ale ma jeden tylko kolorek ktory nie wszytskim pasuje, dobrze wyglada na srednio jasnej karnacji raczej takiej o neutralnym odcieniu, moze wybijac na rozowo u co poniektorych osob
Innych barwionych od LRP i Avene nie testowalam wiec nie potrafie sie wypowiedziec
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:48   #1493
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
w sumie to wszystko poza tymi dniami płodnymi mi odpowiada i może dorzuce to to do mojego ogórecznika albo na zmianę będę stosowała? Chyba, że odstawię omega3 i będę łykac wiesiołka? Ciekawe który lepiej działa ogórecznik czy wiesiołek?

P.S.
mogwaica jaki masz filtr dzisiaj na buzi?

edit:
marea od pierwszego dnia krwawienia
http://www.vns.pl/_poznaj_swoje_cial...esiaczkowy.htm
A jak myślisz? I powiedzmy sobie szczerze mam w d.... całą destabilizacje, mam dodatkowo tapete na mordce z shiseido i jestem zadowolona.Jak zaczna mi sie tworzyć nowe przebarwienia to odstawie te wszystkie kwasy , zaszyje sie w domu w piwnicy na 2 miechy i potem bede wychodzić dopiero do ludzi
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:53   #1494
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
A jak myślisz? I powiedzmy sobie szczerze mam w d.... całą destabilizacje, mam dodatkowo tapete na mordce z shiseido i jestem zadowolona.Jak zaczna mi sie tworzyć nowe przebarwienia to odstawie te wszystkie kwasy , zaszyje sie w domu w piwnicy na 2 miechy i potem bede wychodzić dopiero do ludzi
Mówisz, że póki co pasuje?

Żeby tak jeszcze znaleźć puder idealny, który nie będzie destabilizował filtra i nie będzie zapychał pyska, nie?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:53   #1495
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
A jak myślisz? I powiedzmy sobie szczerze mam w d.... całą destabilizacje, mam dodatkowo tapete na mordce z shiseido i jestem zadowolona.Jak zaczna mi sie tworzyć nowe przebarwienia to odstawie te wszystkie kwasy , zaszyje sie w domu w piwnicy na 2 miechy i potem bede wychodzić dopiero do ludzi
Jaki filtr nabardziej Ci podszedl?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mówisz, że póki co pasuje?

Żeby tak jeszcze znaleźć puder idealny, który nie będzie destabilizował filtra i nie będzie zapychał pyska, nie?
Ja dostalam z wymianki wczoraj Helena Rubinstein, Illumination, sklad wyglada calkiem niezle, jesli chodzi o zapychacze:
Skład: talc, titanium dioxide, nylon-12, calcium carbonate, silica, isocetyl stearate, isobutylparaben, metylparaben, phenoxynetanol, carnauba/carnauba wax, laourolyl lysine, acrylates copolymer, allyl methacrylates crosspolymer, ethylparaben, buthylparaben.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:03   #1496
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Polecany w suplementacji u kobiet

Dziewczyny, moze to glupie pytanie (mam wkoncu 28lat na karku) ale jak sie liczy cykl u kobitki, od pierwszego dnia miesiaczki?! czy siak?
Marea , czyżbyś sie przymierzała do czegos poważnego? Nie zapominaj o kwasie foliowym
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:05   #1497
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja dostalam z wymianki wczoraj Helena Rubinstein, Illumination, sklad wyglada calkiem niezle, jesli chodzi o zapychacze:
Skład: talc, titanium dioxide, nylon-12, calcium carbonate, silica, isocetyl stearate, isobutylparaben, metylparaben, phenoxynetanol, carnauba/carnauba wax, laourolyl lysine, acrylates copolymer, allyl methacrylates crosspolymer, ethylparaben, buthylparaben.
Hm... testuj, ok?
Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea , czyżbyś sie przymierzała do czegos poważnego? Nie zapominaj o kwasie foliowym
AMEN
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:08   #1498
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jaki filtr nabardziej Ci podszedl?



Ja dostalam z wymianki wczoraj Helena Rubinstein, Illumination, sklad wyglada calkiem niezle, jesli chodzi o zapychacze:
Skład: talc, titanium dioxide, nylon-12, calcium carbonate, silica, isocetyl stearate, isobutylparaben, metylparaben, phenoxynetanol, carnauba/carnauba wax, laourolyl lysine, acrylates copolymer, allyl methacrylates crosspolymer, ethylparaben, buthylparaben.
Podszedł mi anthelios sprej 50 spf i nie ciesze sie zbytnio bo moje wszystkie pudry mają mike albo talc no wiec nie pozostaje mi nic innego jak nie zwracac na to uwai.Teraz zamówiłam revlona sypańca i loreala sypanca Bo ten clinique jednak mnie zapychał.
A ta Helena to puder sypki?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:10   #1499
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea , czyżbyś sie przymierzała do czegos poważnego? Nie zapominaj o kwasie foliowym
No co , to też kwas
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:19   #1500
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę o radę.

Jak dotąd na dzień nawilżam skórę Humektanem i używam filtra Iwostinu 40. Na noc Effaclar K.
Jak dotąd ten układ sprawdzał się u mnie idealnie. No i teraz nie wiem co robić. Lato, słońce... pomyślałam, że chyba najbezpieczniej byłoby zrezygnować z Effaclaru. Ale on sprawdzał się u mnie idealnie.. i teraz nie wiem: CZYM GO ZASTĄPIĆ?

Mam 20 lat, cerę tłustą, wrażliwą, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Pomóżcie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.