Cień opalizujący! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 20:46   #1
DeserowaCzekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
GG do DeserowaCzekolada

Cień opalizujący!


Dzień dobry Kochane kobietki, przepraszam z góry ,że zakładam nowy wątek, ale nie wiedziałam gdzie się podczepić z pytaniem.
Czy znacie może jakieś cienie w kolorze brązowym opalizujące na fioletowo ? pozdrawiam
DeserowaCzekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:22   #2
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Cień opalizujący!

Polecam:
Inglot 423p
Inglot 420p

Czasem warto przejrzeć forum dokładniej, to dość popularne połączenie kolorów, nie musiałabyś zakładać nowego wątku
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:39   #3
DeserowaCzekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
GG do DeserowaCzekolada
Dot.: Cień opalizujący!

dziękuję bardzo
DeserowaCzekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:39   #4
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Cień opalizujący!

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
Polecam:
Inglot 423p
Inglot 420p

Czasem warto przejrzeć forum dokładniej, to dość popularne połączenie kolorów, nie musiałabyś zakładać nowego wątku
A w ktorym widzisz ta opalizacje ? Obydwa to dość chłodne brazy z delikatnymi fioletowymi tonami ale nie z opalizacja, opalizacja to dla mnie coś takiego jak w cieniu 407P gdzie masz róż z opalizacja na złoto.
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:54   #5
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Cień opalizujący!

W obu tych kolorach brąz miesza się z fioletem. Posiadam je i bazuję na własnych spostrzeżeniach, podobne zdanie ma też "Internet" zatem uznaję, że skojarzenie tych kolorów ze sobą może być słuszne
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 22:13   #6
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Cień opalizujący!

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
W obu tych kolorach brąz miesza się z fioletem. Posiadam je i bazuję na własnych spostrzeżeniach, podobne zdanie ma też "Internet" zatem uznaję, że skojarzenie tych kolorów ze sobą może być słuszne
A co to ma wspólnego z opalizacja ? Internet określa 420p na przykład jako greyish mauve, ale to określa tony a nie opalizacje.

A 423P to bardziej brąz ze sliwkowobordowymi tonami.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2012-09-06 o 22:15
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 06:42   #7
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Cień opalizujący!

Ale mówisz mi to w jakimś konkretnym celu, czy zależy Ci na wytknięciu mi niewiedzy w trochę nieładny sposób ? Serio nie chcę się spierać, podałam numery cieni, przeze mnie i powszechnie uznane za opalizujące / wpadające w drugi kolor, ot i tyle
Domyślam się, że Autorka wątku ma Internet i być może dostęp do punktów sprzedaży kosmetyków, zatem na miejscu lub posługując się dobrodziejstwem Google Grafika oceni, czy moje sugestie odpowiadają jej oczekiwaniom. I czy taka opalizacja to jest to, do czego dąży.
Uważam, że jeśli jakiś cień nie jest jednoznaczny i obiektywnie jednokolorowy, np. tak jak oczywisty czarny mat, czy biała perła, a mieni się na kolor inny, to uważam, że jest to cień opalizujący tudzież mieniący się.
Zwłaszcza, że mówimy tu o cieniach perłowych, których zamysłem jest połysk.
I ten właśnie połysk, w moim rozumieniu, może być taki sam jak cień bazowy, a może być inny - np. brąz z perłą fioletową.
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-07 o 08:53
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 13:53   #8
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Cień opalizujący!

Troche nieladne jest tez wprowadzanie innych uzytkownikow forum w blad, ale tym widze nie zaprzatasz sobie glowy. Jezeli udzielasz komuś porady to zadbaj o to aby była ona zgodna z prawda.

Żaden z tych cieni nie jest opalizujacy, nie wiem gdzie znalazlas taka informacje ktora pozwala ci twierdzić ze są one ''powszechnie uznane za opalizujace", ani w jednym ani w drugim opalizacji nie ma.
Idąc twoim tokiem myślenia wszystko poza biela i czernia byłoby opalizujace bo każdy kolor ma jakieś dodatkowe tony.

Moim zdaniem nie odrozniasz opalizacji od tonow w kolorze.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2012-09-07 o 13:57
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:20   #9
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Cień opalizujący!

*edit* Tak już zupełnie poza konkursem, byłoby mi bardzo miło, gdybyś zwroty osobowe pisał wielką literą, to taki przyjazny gest i wyraz szacunku do internetowego rozmówcy

Wracając do cieni, uważam naszą dalszą dyskusję na temat postrzegania kolorów za niepotrzebną , ponieważ mamy na ten temat odmienne zdanie i widocznie inaczej odbieramy pewne wrażenia wzrokowe.
Nie ma chyba sensu przekonywać się nawzajem, że "mój fiolet" jest bardziej fioletowy, niż "Twój". Za stara baba ze mnie na takie przepychanki, serio
Owszem, znam i posiadam cienie (zarówno Inglot, jak i MAC), które mają szersze spektrum barw, niż zaproponowane przeze mnie w tym wątku, jednak nie wpisują się one w oczekiwania Autorki.
Autorka wątku ponadto nie zgłasza się po dalsze rady, póki co również nie podziela Twoich wątpliwości, zatem wnioskuję, że wystarczyło Jej to, że cienie nie są jednoznacznie brązowe.
Bo nie są - tu akurat się zgodziliśmy
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-07 o 19:48
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 21:27   #10
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Cień opalizujący!

Dziwi mnie twój upór, mijasz sie z prawda i wprowadzasz ludzi w błąd, dodatkowo probujesz mnie wychowywać - trochę za bardzo sie rozpedzilas.

Z przytoczonych przez ciebie firm Inglot i Mac żaden z cieni nie jest brazem z opalizacja fioletowa, najbliżej jest Patina z Mac ale tam brąz opalizuje na różowo a nie na fioletowo.

Autorka nie napisała ze cienie które zaproponowalas ja satysfakcjonuja, więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze jej to wystarczylo. Jedynym wytlumaczeniem jest to ze taka argumentacja jest dla ciebie wygodna.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2012-09-07 o 21:28
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:17   #11
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Cień opalizujący!

Cóż, nie czytasz ze zrozumieniem moich wypowiedzi - napisałam, że zdaję sobie sprawę, że są cienie "bardziej opalizujące", niż te , które podałam, lecz nie są to brązy z opalizacją fioletową - a Ty mi tłumaczysz, że Patina, że coś tam...przecież kłócisz się o coś, w czym się zgadzamy

Nie, nie zamierzam Cię wychowywać - chodziło mi tylko o pisownię. Jest taka grzecznościowa zasada, zarówno w korespondencji tradycyjnej, jak i elektronicznej
A szacunku do rozmówcy uczyć się nie da, bo albo się go ma, albo nie.
Nawet przy różnicy poglądów.
Pozdrawiam i z mojej strony to jest wszystko, co mam do powiedzenia.

Jeśli Autorka nie będzie zadowolona - zostawiam Ją w dobrych rękach
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-08 o 09:35
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.