Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-22, 12:51   #2641
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
To było dosyć dawno, ale pewnie była to 6% woda. Co do włosów to raczej kładłam na poziom 6 czy coś koło tego. Ja się wtedy zawiodłam i dlatego już nie wróciłam do Majirel. Ale Richesse to inna bajka...
No to masz winnego - 6% utleniacz - tak myślę. Richesski są fajne, ale jakby jeszcze nie wycofali z nich popieli to byłaby zupełnie inna bajka. Ja przy następnym farbowaniu planuję eksperyment z farbami Joico K-Pak Vero, drogie pioruństwo, ale odżywcze i kolory ładne :P
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 17:58   #2642
mariquita89
Raczkowanie
 
Avatar mariquita89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 143
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny czy któraś z Was farbowała naturalną 5 richesse? Z waszych wypowiedzi wynika, że poziom 5 wychodzi wręcz czarny a trochę się tego obawiam, bo zależy mi tylko na pogłębieniu naturalnego koloru
mariquita89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 18:09   #2643
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Viki, av a właściwie zdjęcie sprzed roku - specjalnie na sylwestrowy bal przebierańców. Ja nadal w blondzie paraduję, a obecny kolor uwielbiam. I powiem Wam dziewczyny, że te pogłębione popiele z nowej palety majirel są mega wypaśne, wychodzą super chłodno i popielato, ja akurat mam mieszankę 8.11 z 9.01, ale przecież jest i 7.11, widziałam na próbniku, macałam, wygląda pięknie, a przez pogłębiony popiel jest trochę ciemniejszy od 7.1
Ano chyba że tak właśnie się zastanawiałam co on taki "upiorny" już myślałam ze się nawróciłaś na braz a jak tam kondycja włosów przy tym blodziku?

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
No to masz winnego - 6% utleniacz - tak myślę. Richesski są fajne, ale jakby jeszcze nie wycofali z nich popieli to byłaby zupełnie inna bajka. Ja przy następnym farbowaniu planuję eksperyment z farbami Joico K-Pak Vero, drogie pioruństwo, ale odżywcze i kolory ładne :P
To zdaj relację z używania
Dziewczyny,jeśli chcecie zobaczyć tą Wellę,to zdjęcia moich włosków są w wątku "Dziennik zapuszczania - zdjęcia po i przed" w podforum Pielęgnacja w rzeczywstości są minimalnie jaśniejsze niż na fotach
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 20:09   #2644
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Mariquita ja kładłam 5.12 i wyszedł bardzo ciemny brąz. Teraz po miesiącu czasu nadal jest ciemny.

Madziunia daj znać jak już zafarbujesz, bo intrygujaco wygląda to Joico - może się sama skuszę
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 21:23   #2645
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez mariquita89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was farbowała naturalną 5 richesse? Z waszych wypowiedzi wynika, że poziom 5 wychodzi wręcz czarny a trochę się tego obawiam, bo zależy mi tylko na pogłębieniu naturalnego koloru
Mi 5 jak i 5.12 wyszło ciemny brąz, który megaszybko się sprał do średniego brązu oczywiście z ciepłymi przebłyskami (2 mycia) - wrrr...
Zaczynam powoli nielubić Richesski za to zmywanie...
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 18:03   #2646
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

O widzę, że Joico powoli wkrada się zimnobrązomaniaczkom w głowy. Farbowanie za około miesiąc, bo dopiero tydzień minął od mojego ostatniego farbowania, wiec musicie uzbroić się w cierpliwość. Ale dam znać, jak cena przekłada się na jakość i czy się przekłada :P Tylko musicie pamiętać, że ja obecnie nakładam blondy i o nich mogę coś napisać.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-27, 14:55   #2647
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Czesc dziewczyny

Ja mam takie pytanko odnośnie mieszania richesse... mianowicie chodzi mi o to by uzyskac chlodny poziom 6, mam zakupiony richesse 6.02 i myslalam czy by nie zrobic takiej mieszanki:
1/2 koloru 6.02 +
1/4 koloru 9.11 +
1/4 koloru 5.12 lub 5.21 --> sama nie wiem która z nich dałaby bardziej naturlany kolor bez rażącego fioletu...

jak myślicie czy z takiej mieszanki mogłoby wyjść coś zadowalającego?
munks jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-27, 16:04   #2648
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez munks Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Ja mam takie pytanko odnośnie mieszania richesse... mianowicie chodzi mi o to by uzyskac chlodny poziom 6, mam zakupiony richesse 6.02 i myslalam czy by nie zrobic takiej mieszanki:
1/2 koloru 6.02 +
1/4 koloru 9.11 +
1/4 koloru 5.12 lub 5.21 --> sama nie wiem która z nich dałaby bardziej naturlany kolor bez rażącego fioletu...

jak myślicie czy z takiej mieszanki mogłoby wyjść coś zadowalającego?
O... Też mam zamiar coś "zamieszać" Kusi 6,02 + 9,11
Z drugiej strony mam jeszcze pół tubki 5,12... Myślę czy nie dokupić tylko tej 9,11...
Właśnie... pytanie co to może wyjść??
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 11:13   #2649
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez munks Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Ja mam takie pytanko odnośnie mieszania richesse... mianowicie chodzi mi o to by uzyskac chlodny poziom 6, mam zakupiony richesse 6.02 i myslalam czy by nie zrobic takiej mieszanki:
1/2 koloru 6.02 +
1/4 koloru 9.11 +
1/4 koloru 5.12 lub 5.21 --> sama nie wiem która z nich dałaby bardziej naturlany kolor bez rażącego fioletu...

jak myślicie czy z takiej mieszanki mogłoby wyjść coś zadowalającego?
Bardziej skłaniałam bym się już do 5.12 niż do 5.21, bo ten jest bardziej w fiolet wpadający, może się nieładnie wypłukiwać na czerwono-rudy.
Poza tym myślę, że mieszanka niezła, pochwal sie rezultatem
Myślę, że wyjdzie z tego ładny jasny brąz mocno popielaty z domieszką opalu, czyli jakiś tam połysk fioletowy będzie, pytanie tylko, jak się zachowa ten opal przy wypłukiwaniu...?
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-10-28 o 11:15
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 11:45   #2650
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Madziunia a na Twoje "oko" 5,12 + 9,11 też ma szansę dać JASNY brązik czy już ciemny raczej (5,12 u mnie = czarny).

Mam teraz jasne pasemka i chcę utrzymać jasny ew. średni brąz.
Zostało mi 1/2 tubki 5,12 właśnie i może wystarczy dokupić 9,11?

Tak jak pisałam kombinowałam nad 6,02 + 9,11 ale znów mam wrażenie, że to zbyt jasne kolory do mieszania...?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:11   #2651
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja już nabyłam farbki, teraz czekam na dostawę. Zdecydowałam się jednek na 5.21, ponieważ chcę by ten brąz był taki "wielowymiarowy" z pazurkiem troszkę... może ten fiolecik właśnie nada mu uroku a zresztą fiolet króluje tej jesieni jak dojdzie to będę farbowała w piątek, porobię zdjęcia i dam wam znać jak wyszło mam włoski koloru ciemny brąz z odrostami średni, mysi blond... w sumie nie widać tych odrostów mocno w świetle dziennym, dopiero w sztucznym...
munks jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-28, 12:26   #2652
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

oj ale kombinacje tu odchodzą
ja tydzień temu poprawiłam nieudane farbowanie wellą 5,71 tym razem z wodą 3% i dodałam 5.o7.i niby ok, ale po tygodniu mam znów wymyte dużo jaśniejsze odrosty, niby widać je w świetle dziennym (i to słońcu) ale jakoś takie łaty mam też na długości(((
mm dość bo włosy mi odpadną, od tych eksperymentów.
zastanawiam się nad L'oreal Richesse 5.12, ale mam pytanie:\1.czy pokryje mi jaśniejszy odrost??bo to podobno tylko do tonowania, a ja swoje mam dużo jaśniejsze.
2.czy muszę mieć oksydant specjalny L'oreal Richesse,czy może byś woda 3% delikatnie rozcieńczona ( bo ten Richesse jest chyba 2 ,...%?).
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:28   #2653
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
oj ale kombinacje tu odchodzą
ja tydzień temu poprawiłam nieudane farbowanie wellą 5,71 tym razem z wodą 3% i dodałam 5.o7.i niby ok, ale po tygodniu mam znów wymyte dużo jaśniejsze odrosty, niby widać je w świetle dziennym (i to słońcu) ale jakoś takie łaty mam też na długości(((
mm dość bo włosy mi odpadną, od tych eksperymentów.
zastanawiam się nad L'oreal Richesse 5.12, ale mam pytanie:\1.czy pokryje mi jaśniejszy odrost??bo to podobno tylko do tonowania, a ja swoje mam dużo jaśniejsze.
2.czy muszę mieć oksydant specjalny L'oreal Richesse,czy może byś woda 3% delikatnie rozcieńczona ( bo ten Richesse jest chyba 2 ,...%?).
Wiesz co... 5,12 jest mega ciemny więc chyba powinien pokryć wszystko
Ja kupiłam oxydant innej firmy w sklepie i miał 1,9%
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:46   #2654
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Madziunia a na Twoje "oko" 5,12 + 9,11 też ma szansę dać JASNY brązik czy już ciemny raczej (5,12 u mnie = czarny).

Mam teraz jasne pasemka i chcę utrzymać jasny ew. średni brąz.
Zostało mi 1/2 tubki 5,12 właśnie i może wystarczy dokupić 9,11?

Tak jak pisałam kombinowałam nad 6,02 + 9,11 ale znów mam wrażenie, że to zbyt jasne kolory do mieszania...?
Ja generalnie myślę, że przesadziłam w poprzednim poście z optymizmem bo będzie dobrze, jak z tej mieszanki 6.02 z 5.12 i 9.11 wyjdzie poziom 6 w normalnym rozumieniu tego słowa. A ponieważ richesse wychodzą ciemniej niż farba permanentna, to myślę, że kolor będzie bardziej w okolicy średniego brązu. Musicie pamiętać, że richesse nie rozjaśni ni w ząb koloru, bo ma za słaby utleniacz. Z obliczeń poziomu wynika, że czysto teoretycznie powinnien wyjść z tego poziom 6,5, ale teoria teorią, a w praktyce....

Amstafy, richesse pokryje Ci odrost jaśniejszy, gorzej jakbyś chciała w drugą stronę, tzn. jasną richesse na ciemny odrost. Możesz spokojnie dać 3% utleniacz, richesse ma albo 2,9% albo 2,7%, już nie pamiętam.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-10-28 o 12:49
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:46   #2655
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziękuję Shade
właśnie obawiam się tego , ze ten 5,12 wyjdzie mega ciemno, a znowu nie wiem dlaczego 5.71 i 5,07 nie pokrywają mi do końca odrostów, i w miejscach gdzie włosy po dekoloryzacjach wyszły jaśniejsze mam łaty
nie chcę wracać do czerni, a jak oglądałam fotki dziewczyn to ten 5,12 wychodzi faktycznie czarny
nie wiem albo zrobić ten 5.12 , a może pomieszać go z jakimś z poziomu 6?
albo myślałam nad pomieszaniem 5.71 z 4.71, ale obawiam się poziomu 4
mam już dość tych brązówzawsze jakieś niespodzianki wychodzą na głowie i tylko włosy na tym cierpiądlatego myślę nad czymś delikatnym.powiem szczerze , że jak farbowałam Castingiem na czarno to włosy miałam w super stanie, a teraz po tych kombinacjach i niby farbami profesjonalnymi mam małą masakrę.

Edytowane przez amstafy
Czas edycji: 2009-10-28 o 12:51
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:59   #2656
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
dziękuję Shade
właśnie obawiam się tego , ze ten 5,12 wyjdzie mega ciemno, a znowu nie wiem dlaczego 5.71 i 5,07 nie pokrywają mi do końca odrostów, i w miejscach gdzie włosy po dekoloryzacjach wyszły jaśniejsze mam łaty
nie chcę wracać do czerni, a jak oglądałam fotki dziewczyn to ten 5,12 wychodzi faktycznie czarny
nie wiem albo zrobić ten 5.12 , a może pomieszać go z jakimś z poziomu 6?
albo myślałam nad pomieszaniem 5.71 z 4.71, ale obawiam się poziomu 4
mam już dość tych brązówzawsze jakieś niespodzianki wychodzą na głowie i tylko włosy na tym cierpiądlatego myślę nad czymś delikatnym.powiem szczerze , że jak farbowałam Castingiem na czarno to włosy miałam w super stanie, a teraz po tych kombinacjach i niby farbami profesjonalnymi mam małą masakrę.
Podpinam się pod Madzię z tym 3% utleniaczem. Też może być. Ja mam 1,9% ale dla moich włosów to dobrze...
Co do 5,12... Może zaryzykuj. Ostatecznie Richesse się wypłukuje, więc tragedii być nie powinno. Pamiętam, że miałam czarne włosy po niej, ale za to super zdrowo wyglądające.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 21:07   #2657
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

to znowu ja
mam pytanie, ostatnie, bo chyba dam szanse welli, i kupię jutro 4,71 , ale tak się zastanawiam czy 4,0 jest ciemniejszy od 4.71?bo mam obawy, że ten 4.71 nie jest ciemny na tyle , żeby pokrył moje rude odrostytak wygląda niewyraźnie na facie:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...t=embedwebsite
a tak 4,0
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...t=embedwebsite
zastanawiam się czy położyć sam 4.71, czy pomieszać z 4.0 nie wiem sama
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 22:57   #2658
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A oto efekt moich eksperymentów Pozdrawiam.

link do zdjec --> zjdecie

Edytowane przez munks
Czas edycji: 2009-10-31 o 11:03
munks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:51   #2659
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

znacie coś takiego?
http://www.czf.pl/product_info.php?c...roducts_id=564
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 20:46   #2660
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, mam pytanie

Tez próbuję uzyskac chłodny odcien brązu, farbuję się szatynem opalizującym garniera, który z początku jest pięknym naprawdę chłodnym brązem, ale skubaniec juz pod sam koniec spłukiwania koloru pokazuje swoje cieple oblicze
Gdzies w tym wątku była wzmianka o fioletowej płukance- czy ją mozna stosowac tez do ciemnych włosów, czy jest tylko dla jasnych? Da w ogole jakikolwiek efekt?
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 21:02   #2661
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A mi w końcu chyba udało się ochłodzić mój brąz. Co ciekawe, wystarczył toner, a nie regularna farba. Poziom wyjściowy to 6 z miedzianymi przebłyskami. Parę miesięcy temu farbowałam Majirelem 6.1+6.3 w proporcjach 1:1. Kolor po wypłukaniu zostawił miedź. Tym razem zamówiłam sobie Goldwell Colorance 7SB czyli Silver Beige (Srebrny Beż) i przyznam, że tuż po farbowaniu moje włosy były autentycznie srebrne, tzn. brązowe z bardzo chłodnym srebrnym połyskiem. Poziom nadal 6, bo toner nie jest w stanie rozjaśnić, ale brąz jest zdecydowanie chłodny i póki co, tydzień po farbowaniu i kilkukrotnym myciu głowy nadal świetnie się trzyma. Tak więc Goldwell awansował u mnie na pierwsze miejsce w kategorii tonerów, choć po odkryciu odcieni z serii Titanium Redken'a (też toner), niewykluczone, że kolejne farbowanie będzie właśnie Redken'em
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 07:36   #2662
kuleczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
... Tak więc Goldwell awansował u mnie na pierwsze miejsce w kategorii tonerów, choć po odkryciu odcieni z serii Titanium Redken'a (też toner), niewykluczone, że kolejne farbowanie będzie właśnie Redken'em
Neith a jak twoja kondycja włosków po tym tonerze?
I gdzie można go kupić? Próbowałam też znaleźć ten Titanum, ale nie udało mi śie- jakbyś podała link do strony, będę wdzięczna
kuleczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 08:52   #2663
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
A mi w końcu chyba udało się ochłodzić mój brąz. Co ciekawe, wystarczył toner, a nie regularna farba. Poziom wyjściowy to 6 z miedzianymi przebłyskami. Parę miesięcy temu farbowałam Majirelem 6.1+6.3 w proporcjach 1:1. Kolor po wypłukaniu zostawił miedź. Tym razem zamówiłam sobie Goldwell Colorance 7SB czyli Silver Beige (Srebrny Beż) i przyznam, że tuż po farbowaniu moje włosy były autentycznie srebrne, tzn. brązowe z bardzo chłodnym srebrnym połyskiem. Poziom nadal 6, bo toner nie jest w stanie rozjaśnić, ale brąz jest zdecydowanie chłodny i póki co, tydzień po farbowaniu i kilkukrotnym myciu głowy nadal świetnie się trzyma. Tak więc Goldwell awansował u mnie na pierwsze miejsce w kategorii tonerów, choć po odkryciu odcieni z serii Titanium Redken'a (też toner), niewykluczone, że kolejne farbowanie będzie właśnie Redken'em
faktycznie bardzo ładny wyszedł
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 15:03   #2664
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Neith śliczny ten kolor jest idealnie brązowy, bez grama ciepłej poświty
ciekawe tylko jak ten toner się wymywa, i czy pokryje jaśniejsze odrosty
ja zrobiłam 4,71 z 3% i mam w końcu równo pokryte włosy i odrosty,fakt , że ciemno wyszły ale jest widoczna brązowa poświata,niestety ciepła
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:42   #2665
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kuleczka3: kondycja włosów jest super. Przy nakładaniu tonera z butelki (jest dość rzadki) miałam w ogóle wrażenie, że nakładam na włosy odżywkę, a nie produkt koloryzujący. Zero chemicznego zapachu farb, kremowa konsystencja, no cudnie po prostu. Deweloper do serii Colorance to raptem 2%, więc produkt jest ultra łagodny, wiem zresztą, że fryjerzy nakładają go na włosy i bardzo rozjaśniane, i po trwałej czy trwałym prostowaniu. Farbę i deweloper można kupić na Allegro.
Co do Redken'a to właśnie zdałam sobie sprawę, że produkt jest w Polsce niedostępny, a szkoda, bo seria T (titanium) to autentycznie najchłodniejsza, najbardziej popielata seria, jaką widziały me oczy, a mam na tym punkcie hopla.
Amstafy: farbowałam raptem tydzień temu, więc nie jestem jeszcze w stanie określić trwałości tonera, ale... Po kilkukrotnym umyciu głowy szamponem chroniącym kolor, włosy nadal wyglądają świetnie, podczas, gdy inne tonery (np. Clairol'a, mojego dotychczasowego faworyta), już po tygodniu zaczynały się wypłukiwać. Tu więc, póki co, Colorance spisuje się lepiej. Będę pisać na bieżąco, jak się kolor zachowuje. Co do pokrycia jaśniejszych odrostów to moje odrosty (ok 2 cm) były na poziomie 7, reszta włosów na poziome 6. Farbowałam poziomem 7 i mam włosy jednolite na całej długości (poziom 6), a więc odrost pokryło idealnie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Jeśli ktoś z wam ma dostęp do produktów koloryzujących Redken, wklejam link do dokumentu (format PDF), gdzie na drugiej stronie jest paleta włącznie z serią T (pierwsza kolumna z lewej). NIGDY wcześniej nie widziałam tak popielatych, aż siwo-metalicznych odcieni, nie wiedziałam, że w ogóle jakikolwiek producent ma takie odcienie w ofercie i po latach poszukiwań "autentycznie popielatego ciemnego blondu", poddałam się. A tu niespodzianka, Redken ma Być może zamówię 6T i 7T, i gdy wypłucze mi się już mój Goldwell, spróbuję te tytanowe odcienie. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że na palecie są próbniki z włosów bardzo bardzo jasnych (poziom 9) i na poziomie 6 (moim) taki super popiel nie wyjdzie. Niemniej jest szansa, że kolor będzie naprawdę chłodny. I o to chodzi
http://www.rdastores.com/11850/UserF...shadechart.pdf
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 20:31   #2666
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Kuleczka3: kondycja włosów jest super. Przy nakładaniu tonera z butelki (jest dość rzadki) miałam w ogóle wrażenie, że nakładam na włosy odżywkę, a nie produkt koloryzujący. Zero chemicznego zapachu farb, kremowa konsystencja, no cudnie po prostu. Deweloper do serii Colorance to raptem 2%, więc produkt jest ultra łagodny, wiem zresztą, że fryjerzy nakładają go na włosy i bardzo rozjaśniane, i po trwałej czy trwałym prostowaniu. Farbę i deweloper można kupić na Allegro.
Co do Redken'a to właśnie zdałam sobie sprawę, że produkt jest w Polsce niedostępny, a szkoda, bo seria T (titanium) to autentycznie najchłodniejsza, najbardziej popielata seria, jaką widziały me oczy, a mam na tym punkcie hopla.
Amstafy: farbowałam raptem tydzień temu, więc nie jestem jeszcze w stanie określić trwałości tonera, ale... Po kilkukrotnym umyciu głowy szamponem chroniącym kolor, włosy nadal wyglądają świetnie, podczas, gdy inne tonery (np. Clairol'a, mojego dotychczasowego faworyta), już po tygodniu zaczynały się wypłukiwać. Tu więc, póki co, Colorance spisuje się lepiej. Będę pisać na bieżąco, jak się kolor zachowuje. Co do pokrycia jaśniejszych odrostów to moje odrosty (ok 2 cm) były na poziomie 7, reszta włosów na poziome 6. Farbowałam poziomem 7 i mam włosy jednolite na całej długości (poziom 6), a więc odrost pokryło idealnie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Jeśli ktoś z wam ma dostęp do produktów koloryzujących Redken, wklejam link do dokumentu (format PDF), gdzie na drugiej stronie jest paleta włącznie z serią T (pierwsza kolumna z lewej). NIGDY wcześniej nie widziałam tak popielatych, aż siwo-metalicznych odcieni, nie wiedziałam, że w ogóle jakikolwiek producent ma takie odcienie w ofercie i po latach poszukiwań "autentycznie popielatego ciemnego blondu", poddałam się. A tu niespodzianka, Redken ma Być może zamówię 6T i 7T, i gdy wypłucze mi się już mój Goldwell, spróbuję te tytanowe odcienie. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że na palecie są próbniki z włosów bardzo bardzo jasnych (poziom 9) i na poziomie 6 (moim) taki super popiel nie wyjdzie. Niemniej jest szansa, że kolor będzie naprawdę chłodny. I o to chodzi
http://www.rdastores.com/11850/UserF...shadechart.pdf
BOSKIE!!!! I włosy i farby.... Jejuuu..... A możesz przybliżyć ten Goldwell? To jest typowy toner czy coś jak szampon koloryzujący?? I czy 7 to narmalny poziom 7? Wychodzi ciemniej? Ta nazwa SILVER BEIGE i srebrna poświata mnie powaliły!!!! Ja też chcę!!!!

Zamówiłam dziś Richesse 7,02 na Allegro. Zmieszam ko z odrobiną 5,12... Zobaczymy co zmajstruję.... Ach..... SREBRNA zimna poświata!!!! Ach..........!!!!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 22:11   #2667
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade_23, Colorance to farba typu Demi, pełna nazwa to Goldwell Colorance Demi-Permanent Hair Color. Paleta tu:
http://adiscountbeauty.com/page665.html
Moim zdaniem kolory na włosach mających już jakiś pigment (czyli nie rozjaśnianych), będą wychodzić ciemniej. Ja farbowałam 7, kolor wyjściowy był na poziomie 6 i na takim poziomie mi włosy pozostały po farbowaniu + piękny chłód. W tej chwili oceniłabym swoje włosy raczej jako średni/jasny brąz, niż blond. Jak wyżej napisałam, nie wiem jak z trwałością, bo minął dopiero tydzień od farbowania. Niemniej jednak uważam, że jeśli ktoś chce tylko nadać głębię, ocieplić lub ochłodzić ton, Colorance powinien się sprawdzić.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 22:48   #2668
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Shade_23, Colorance to farba typu Demi, pełna nazwa to Goldwell Colorance Demi-Permanent Hair Color. Paleta tu:
http://adiscountbeauty.com/page665.html
Moim zdaniem kolory na włosach mających już jakiś pigment (czyli nie rozjaśnianych), będą wychodzić ciemniej. Ja farbowałam 7, kolor wyjściowy był na poziomie 6 i na takim poziomie mi włosy pozostały po farbowaniu + piękny chłód. W tej chwili oceniłabym swoje włosy raczej jako średni/jasny brąz, niż blond. Jak wyżej napisałam, nie wiem jak z trwałością, bo minął dopiero tydzień od farbowania. Niemniej jednak uważam, że jeśli ktoś chce tylko nadać głębię, ocieplić lub ochłodzić ton, Colorance powinien się sprawdzić.
Dziękuję! Mmm... 8SB... Pięknyyy! Ale 7SB też. A możesz jeszcze powiedzieć ile płaciłaś za nią?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 03:50   #2669
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kupuję farbę tu, w USA i płacę za nią około 12 USD. Na Allegro jest chyba po 30 zł, plus oczywiście deweloper. Na deweloper radzę zwrócić szczeólną uwagę. Jest wersja 2% i wersja 4% (Intensive), z czego tę ostatnią stosuje się z kolorami NN, R i mixami. Resztę stosuje się z normalną 2% wersją.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 07:42   #2670
kuleczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Kupuję farbę tu, w USA i płacę za nią około 12 USD. Na Allegro jest chyba po 30 zł, plus oczywiście deweloper. Na deweloper radzę zwrócić szczeólną uwagę. Jest wersja 2% i wersja 4% (Intensive), z czego tę ostatnią stosuje się z kolorami NN, R i mixami. Resztę stosuje się z normalną 2% wersją.
Ciekawe czy można zmieszać z innym oxydantem np. tym co wkleiłam zdjęcie- on na allegro kosztyje ok 9 zł 1000ml???????????
kuleczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.