Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-26, 20:02   #1
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Post

Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)


W związku z małym boom na kosmetyki mineralne i niepokojącym trendzie naśladowniczym, czyli produkcji zwykłej kolorówki i nazywaniem jej mineralną i naturalną, część osób może być zagubiona w gąszczu informacji. Pewnie nie wszyscy wiedzą, na które firmy i produktu zwrócić uwagę, które kosmetyki są najlepiej działające i czym się różnią minerały od reszty kolorówki.
Myślę, że przyda się wątek, w którym będzie można wklejać linki do artykułów o kosmetykach mineralnych, które znajdziemy w sieci. Przyda się też każdy news opatrzeć odpowiednim komentarzem od dziewczyn, które wdrożyły się w temat i są w stanie ocenić, który artykuł jest rzetelny a które informacje są podyktowane marketingiem, sponsoringiem i nie zawierają pełnych wiadomości.
Pozwólcie, że zacznę

http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...wac-sie-blotem - wynalezione przez Rozwielitkę (?) - dobry artykuł mówiący o prawdziwych kosmetykach mineralnych, bez zbędnych dodatków, lektura obowiązkowa

http://wiadomosci.mediarun.pl/news/2...belline,group2 - jest to bardziej notatka, jedynie wspomina o tych kosmetykach, nie uwzględnia chyba kluczowych firm mineralnych, ale dla mnie ważne jest zaznacznenie, czym różni się od czystych minerałów np. Maybelline.

http://kobieta.interia.pl/news/kosme...eralne,1091911 - krótki felieton, ale mam wątpliwości co do podanych przez nich propozycji kosmetyków - jak to jest z mineralnością Sephory, ArtDeco, Isa Dory? Szczerze mówiąc, nie sprawdzałam jeszcze tych składów, proszę o komentarz orientujące się w tym osoby

http://www.snobka.pl/artykul/2922/ko...ralne_w_polsce - krótkie, wspomina o Rhea, Isa Dora i Avon.

http://www.zeberka.pl/art.php?id=579 - tekst krótki, ale przynajmniej w przykładowych produktach są pokazane firmy, które wpisują się w definicję producentów kosmetyków mineralnych



I jeszcze dołączam słówko uzasadnienia, dlaczego ten wątek zakładam tutaj, nie na forum np. plotkowym - każda osoba szukająca informacji o kosmetykach wchodzi na wizażystkę, więc sądzę, że tylko tutaj ten wątek będzie odpowiednio funkcjonwał.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:17   #2
ga7
Raczkowanie
 
Avatar ga7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/...1095_10821.htm - całkiem rozsądnie i dostępnie opisane
ga7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:06   #3
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

no to ja też dorzucam
http://www.planetakobiet.com.pl/arty...imineralne.htm
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:43   #4
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Ten "rozwielitkowy" jest dobry.

Co do Twoich wątpliwości iustitia to Artdeco i Isadora i Sephora nie sa mineralne
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 22:30   #5
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Ten "rozwielitkowy" jest dobry.

Co do Twoich wątpliwości iustitia to Artdeco i Isadora i Sephora nie sa mineralne
Muszę na starym kompie poszukać, bo miałam zapisane składy i głowę bym dała sobie uciąć, że któryś się okazał czystomineralny, oczywiście oprócz Essence
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:49   #6
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Muszę na starym kompie poszukać, bo miałam zapisane składy i głowę bym dała sobie uciąć, że któryś się okazał czystomineralny, oczywiście oprócz Essence
Hmm, to Artedeco na 100% nie był bo go miałam, o IsaDorze to samo słyszałam
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 11:01   #7
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Hmm, to Artedeco na 100% nie był bo go miałam, o IsaDorze to samo słyszałam
I Sephora też nie robi czysto mineralnych podkładów, czyli wszystkie trzy to tylko kosmetyki z dodatkiem minerałów.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 03:46   #8
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Artdeco, Mineral Powder Foundation
Zinc Oxide, Aqua (Water), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl Palmitate, Lysine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Zinc Chloride, Sodium Chloride, Potassium Sorbate. May contain: Mica, Bismuth Oxychloride), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide.

Sephora, Philosophy, The Supernatural Airbrushed Canvas SPF 15
Active ingredient: Zinc Oxide (5.196%). Inactive Ingredients: Bismuth Oxychloride, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Caprylyl Glycol, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Silica, Sodium Dehydroacetate.

IsaDora, Mineral Foundation Powder
Mica, Zinc Oxide, Amethyst Powder, Citrine, Tourmaline, Aquamarine Powder. May contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines, Manganese Violet, Bismuth Oxychloride, Ferric Ferrocyanide, Ferric Ammonium Ferrocyanide, Chromium Oxide Greens, Chromium Hydroxide Green.

Jak widać, czysto "mineralna" jest tylko IsaDora, ale skład zdecydowanie za długi, masa zbędnych pigmentów (również syntetycznych), których lepiej unikać. W dodatku pojawiają się składniki zupełnie niecodzienne - minerały rzadkie, takie jak ametyst, cytryn, akwamaryn, turmalin, o nieprzebadanym wpływie na skórę.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 11:41   #9
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Z góry wiem, że składy to na Biochemii, tylko że skoro mamy tu wątki o konkretnych markach to proszę rozjaśnijcie mi jedną rzecz.
Co konkretnie w ArtDeco nie jest mineralne.

Próbowałam znaleźć poszczególne składniki na biochemii, ale to trochę jak przedzieranie się topless przez burze piaskowa
O ile częściowo domyślam się co jest co, to jednak proszę zapalcie jakieś światło w tunelu mojej ignorancji

Chodzi mi o to, że zbierając do kupy informacje wątku o tym czego nie powinny zabierać, dokładając opis składnika ze słownika (chemia) i tak nie do końca wiem czy ma prawo być czy nie.
Propylparaben - wiem, że jest konserwantem (czyli nie powinno go być, tak?)
a Lysine? - "składnik pochodzenia różnego" .. no i tu leże
Mam nadzieje, że udało mi się przekazać o co mi chodzi, unikając posądzenia o wyszukiwarkowe lenistwo

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-02-18 o 12:44 Powód: dopisek :)
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 02:21   #10
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

"Mineralność" kosmetyków do makijażu to jest pewien koncept marketingowy, podobnie jak idea beauty from the earth. Kosmetyki mineralne nie zawierają tylko minerałów, a minerały w kosmetykach więcej mają wspólnego z laboratorium niż z ziemią. Niektóre składniki, np. pigmenty kolorowe są syntetyzowane, inne - jak stearynian magnezu, skrobie, są pochodzenia roślinnego, jeszcze inne - zwierzęcego.

"Mineralność", jeśliby chcieć ją zdefiniować na podstawie oferty producentów, będzie polegała bardziej na tym, czego kosmetyk nie zawiera, niż na tym co zawiera. Zgodnie z tradycją nie powinien zawierać talku, czyli bazowego składnika pudrów tradycyjnych. Uzasadnienia brak - w czasach, gdy powstał koncept makijażu mineralnego talk był uważany za składnik kancerogenny; współcześnie do celów kosmetycznych stosuje się talk wysokooczyszczony, są odmiany "ekskluzywne", jak talk francuski (mam zamiar się z nim zapoznać), nie ma żadnych powodów, żeby się go wystrzegać, chyba że ktoś ma osobisty uraz.

Kosmetyki mineralne nie zawierają wody i - co za tym idzie - konserwantów. Nie stosuje się w nich również wypełniaczy, zagęszczaczy typowych dla tradycyjnej kolorówki, np. chlorku sodu (podrażniający, komedogenny). Na czarnej liście znalazł się też tlenochlorek bizmutu w związku z doniesieniami użytkowniczek o negatywnych reakcjach skórnych.

Popatrz teraz na skład Artdeco: dodatek wody, więc i konserwanty (parabeny, sorbinian potasu), do tego cała kolekcja chlorków, m.in. wspomniany chlorek sodu, a w niektórych odcieniach Bismuth Oxychloride. Z całą pewnością nie można tego kosmetyku nazwać mineralnym. [Lizyna i wit. A mają akurat pozytywny wpływ na skórę, pojawiają się czasem w podkładach mineralnych].

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://zalotka.pl/makijaz/mineralomania/

Hłe, hłe... No nie mogłam się powstrzymać.

Cytacik:

Prawdą jest, że mineralne podkłady sypkie mają ograniczone właściwości kryjące i nadają się tylko dla cer gładkich. Na ratunek przychodzą minerały w podkładach o kremowej i półpłynnej konsystencji.

Z komentarzy:

Mam pytanie czy tlenek cynku można uzywać na skóre tak o..? chodzi mi o tlenek cynku w proszku bo nastronach gdzie go sprzedają pisze ze jest do wypełniania kanałów zębowych itp.więc ciekawi mnie czy można taki tlenek cynku nałożyć jako puder na podkład? (sam tlenek cynku bez zadnych dodatków) była bym wdzięczna za odp

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-02 o 03:30
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 11:22   #11
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Lorri, fajnie to ujęłaś. Można by twój opis dać do ogólnego informacyjnego (no i cieszę się że nasza dawna gorrrąca dyskusja się jednak na coś przydała).



taaa, minerały prawie w ogóle nie kryją... Aż się chce dać link do wizażu (tym bardziej że autorka chyba minerałów nie używała).
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 11:25   #12
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Artykuły o kosmetykach mineralnych wraz z weryfikacją ;)

Też czytałam ten artykuł o niekryjących mineralałach Nawet go skomentowałam zdaje się
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.