Twój ortodonta-opinie Kraków - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 16:03   #61
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez ankaesz Pokaż wiadomość
hej
wczoraj bylam na pierwszej wizycie u dr Motyl na Rydlówce. Muszę przyznać, że zostałam mile zaskoczona profesjonalizmem pani doktor oraz wyglądem kliniki Od razu dowiedziałam się co jest nie tak oraz co trzeba bedzie zrobić, żeby było ok. Tak jak podejrzewałam - mała wada=duży problem w leczeniu. Ponieważ problem polega na stloczeniu górnych zebów dowiedziałam się, że będę miała stripping 5tek i 4ek u góry i nie będę musiała wyrywać żadnych zębów (duży plus!). Później aparat na górną szczękę a po 4,5 miesiącach na dolną [prawdę mówiąc myslalam, ze nie trzeba bedzie zakladać na szczękę dolną ale orto powiedziała, że po leczeniu góry może ona nie pasować do dołu i będzie problem)Nie wspominając już o tym, że w związku z tym iz jestem studentką zapłaciłam 50 zł (konsultacja+wyciski obu łuków) a nastepna wizyta jest w kosztach pierwszej! Co tu duzo mówić...jestem narazie jak najbardziej zadowolona Bywałam w życiu u różnych ortodontów i słyszałam różne diagnozy typu "zobaczymy; mozna tak albo tak; niewiadomo" itp. a tu? nic z tych rzeczy. Acha, musiałam coprawda czekać 45 minut w poczekalni ale zostałam za to przeproszona + atmosfera była bardzo miła więc jestem skłonna im to wybaczyćZobaczymy co będzie dalej ale jestem optymistycznie nastawiona!
Pozdrawiam!!
Serce rośnie jak czytam takie dobre opinie o mojej orto

Z opóźnieniami trzeba się niestety liczyć, bo czasem orto musi dłużej przy kimś pomajstrować, albo ktoś się spóźni, albo przyjdzie ktoś niezapisany, bo ma jakąś "awarię" i tak się zbiera.

Ja jeszcze nie byłam w tym gabinecie, wybieram się na początku listopada
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:29   #62
ankaesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie byłam w tym gabinecie, wybieram się na początku listopada
Nie wiem jak jest w Ortomanii ale na Rydlówce jest naprawdę bardzo ładnie [min. haloween'owa dynia i wielkie poduchy hehe].Obsługa miła i fachowa. Tak w ogóle to nie jest tam wcale tak daleko! Jadąc od Grunwaldzkiego przed światłami przy Tesco na Kobierzyńskiej skreca się w lewo, jedzie prosto i juz jest gabinet

papryka85 Ty nosisz obecnie aparat retencyjny tak?
ankaesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:43   #63
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez ankaesz Pokaż wiadomość
papryka85 Ty nosisz obecnie aparat retencyjny tak?
Si
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 10:29   #64
liliyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: nigdziebądź
Wiadomości: 15
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Witam wszystkich serdecznie
jestem nowa na tym forum. Dopiero się zarejestrowałam.
Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Mam krzywe zębiska, dodatkowo obniżające się dziąsła (być może od wady zgryzu, ale to nie jest pewne).
Powiem szczerze, ze jestem przerażona perspektywą leczenia brrrrry... boję się.
Oczywiście zdecyduję się chyba na wizytę u dr. Motyl (po takich opiniach) - mam tylko pytanie, czy poziom albo ceny różnią się w zależności od miejsca wizyt (ortomania, rydlówka) gdzie lepiej się udać?
Będę wdzięczna za wszystkie rady i sugestie.
liliyth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 16:50   #65
wisniacherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

ja byłam u trzech ortodontów - u dr Motyl, dr Kapery i dr Konty-Gibińskiej. Każdy z nich powiedział mi coś innego ;P U Kapery jest najdrożej - wziął 100 zł za 5 min konsultacji, Konty-Gibińska 50, u dr Motyl byłam na Rydłówce i tam konsultacja jest za free.
Też zwracam się do was z prośbą o jakiegoś innego specjalistę który potwierdzi którąś z 3 wersji, bo już nie wiem co mam robić
wisniacherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:52   #66
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez wisniacherry Pokaż wiadomość
ja byłam u trzech ortodontów - u dr Motyl, dr Kapery i dr Konty-Gibińskiej. Każdy z nich powiedział mi coś innego ;P U Kapery jest najdrożej - wziął 100 zł za 5 min konsultacji, Konty-Gibińska 50, u dr Motyl byłam na Rydłówce i tam konsultacja jest za free.
Też zwracam się do was z prośbą o jakiegoś innego specjalistę który potwierdzi którąś z 3 wersji, bo już nie wiem co mam robić
Może dr Stós. Nikt inny nie przychodzi mi już do głowy. A co Ci powiedziała ta trójka?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:30   #67
LaraGitara14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cześć.
Chcaiłam zapytać o aparat ortodontyczny....znacie w Krakowie dobrego ortodonte , niedrogiego.? Bardzo mi na tym zalezy bo chce poproawic wygląd zębów... między jedynkami , dwójkami i trójkami u góry mam szpary..i chciałam sie ich 'pozbyc'.;D
LaraGitara14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 21:19   #68
wisniacherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

papryka85, dr Motyl powiedziała mi, że muszę nosić przez pół roku płytkę która wysunie mi dolną szczękę do przodu a potem dwa aparaty, Konty-Gibińska, że mogę nawet nosić aparat wyjmowany albo stały na górę a Kapera - dwa aparaty stałe i potem dłuuuugo retencyjny.
i bądź człowieku mądry ... chociaż z różnych miejsc słyszałam że pani konty jest niezbyt dobra heh ale to i tak mi niewiele pomaga w tej sytuacji
wisniacherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 21:32   #69
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez wisniacherry Pokaż wiadomość
papryka85, dr Motyl powiedziała mi, że muszę nosić przez pół roku płytkę która wysunie mi dolną szczękę do przodu a potem dwa aparaty, Konty-Gibińska, że mogę nawet nosić aparat wyjmowany albo stały na górę a Kapera - dwa aparaty stałe i potem dłuuuugo retencyjny.
i bądź człowieku mądry ... chociaż z różnych miejsc słyszałam że pani konty jest niezbyt dobra heh ale to i tak mi niewiele pomaga w tej sytuacji
Z tym aparatem wyjmowanym, to wiesz...
A między opinią Motyl i Kapery nie ma wielkiej różnicy-nikt nie wskazał zębów do wyrwania ani nie zalecał aparatu poszerzającego, oboje natomiast zalecają dwa aparaty stałe i płytki
Może wybierz tę osobę, która bardziej przypadła Ci do gustu/do której masz bliżej itp. Przeszłaś trzy konsultacje-to już dużo.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 13:12   #70
wisniacherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Kapera mieszka na końcu świata A w sumie to zaczęłam się bać strasznie, moja stara ortodontka z czasów kiedy nosiłam aparat wyjmowany powiedziała mi, że lepiej się 100 razy zastanowić, bo można sobie narobić jeszcze większych problemów ze zgryzem i teraz prześladują mnie wizje "szczena jak u Arnolda". Myśłałam że to będzie dużo prostsze, eh
wisniacherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:52   #71
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez dosc Pokaż wiadomość
Ja leczyłam się u doktor Trautzel i jestem bardzo zadowolona. Widać kobieta wiec w czym rzecz, lecze się zaledwie pół roku i już widać efekty. Do tego nie ma problemu z placeniem ceny są naprawdę dobre, warunki komfortowe. Ja rozbiłam sobie aparat na raty i nie było problemu. Dodatkowo jest miłą i ciekawą osobą. Także polecam bez mrugniecia okiem

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

polecam Panie doktor w Ortovena, pracuje tam doktor Motyl, która jest ucziwa i mega kompetenta. Ja się u niej leczę i jestem zadowolona

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Potwierdzam leczę się tam i naprawdę jest tanio a gabinet jest naprawdę piękny
Ja się zgubiłam. To u kogo Ty się leczysz?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 18:23   #72
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

hej! A ja mam pytanie przede wszystkim do "natewy"- (od razu się przyznaję, że jestem tu nowa i mało obeznana, więc mogę strzelić jakąś gafę ) czy jest tak jakby kilka różnych modeli aparatów szafirowych? Tzn., że np, różnią się jakimś elementem- mają np. inny, grubszy drucik itp. ? Bo mi bardzo się podoba Twój aparat, jak sądze jest to właśnie aparat szafirowy(może jest podana firma, albo jakiś numer modelu- jeśli tak, to byłabym wdzięczna gdybyś napisała), ale wydaje mi się, że kiedyś gdzieś na zdjęciu też widziałam podobno szafirowy, a wyglądał gorzej, bo miał własnie grubszy drucik, który bardziej się rzucal w oczy...ech...ależ to chaotycznie napisałam. Ale mam nadzieję, że wyłapiesz moja "główną ideę".
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 17:48   #73
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez Anulia Pokaż wiadomość
hej! A ja mam pytanie przede wszystkim do "natewy"- (od razu się przyznaję, że jestem tu nowa i mało obeznana, więc mogę strzelić jakąś gafę ) czy jest tak jakby kilka różnych modeli aparatów szafirowych? Tzn., że np, różnią się jakimś elementem- mają np. inny, grubszy drucik itp. ? Bo mi bardzo się podoba Twój aparat, jak sądze jest to właśnie aparat szafirowy(może jest podana firma, albo jakiś numer modelu- jeśli tak, to byłabym wdzięczna gdybyś napisała), ale wydaje mi się, że kiedyś gdzieś na zdjęciu też widziałam podobno szafirowy, a wyglądał gorzej, bo miał własnie grubszy drucik, który bardziej się rzucal w oczy...ech...ależ to chaotycznie napisałam. Ale mam nadzieję, że wyłapiesz moja "główną ideę".
Miło mi, że podoba Ci się mój aparat, ale to aparat ceramiczny, a nie kryształowy. Kryształowy jest przezroczysty, a ceramiczny w kolorze zębów. Kiedyś gdzieś przeczytałam, że mniej rzuca się w oczy ceramiczny, bo kryształowy odbija światło i bije po oczach Różnica jest też w cenie - ceramiczny tańszy.
Raczej nie ma czegos takiego jak marka aparatu, bo aparat staje się aparatem dopiero jak orto założy Ci na zęby poszczególne jego części. Pewnie zamki, czy pierścienie mają jakąś tam swoja firmę, ale niestety nie mam zielonego pojęcia co noszę.
Jeśli chodzi zaś o drut, to muszę Cie zmartwić: drut zmienia się kilka razy podczas leczenia zaczynając od takiego delikatnego, jak widziałaś u mnie, a kończąc na grubaśnych, a nawet kwadratowych
Proponuję poprosić orto, żeby pokazała Ci jakie ma zamki (to te kwadratowe coscie przyklejone na zębach) - moja miała taką fajną sztuczną szczękę ze wszystkimi dostępnymi typami zamków. Pooglądaj sobie i zdecyduj, które najbardziej Ci się podobają. Co do drutu zaś, to musisz jednak nastawić się na to, że na pewnym etapie będzie gruby.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 22:16   #74
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Miło mi, że podoba Ci się mój aparat, ale to aparat ceramiczny, a nie kryształowy. Kryształowy jest przezroczysty, a ceramiczny w kolorze zębów. Kiedyś gdzieś przeczytałam, że mniej rzuca się w oczy ceramiczny, bo kryształowy odbija światło i bije po oczach Różnica jest też w cenie - ceramiczny tańszy.
Raczej nie ma czegos takiego jak marka aparatu, bo aparat staje się aparatem dopiero jak orto założy Ci na zęby poszczególne jego części. Pewnie zamki, czy pierścienie mają jakąś tam swoja firmę, ale niestety nie mam zielonego pojęcia co noszę.
Jeśli chodzi zaś o drut, to muszę Cie zmartwić: drut zmienia się kilka razy podczas leczenia zaczynając od takiego delikatnego, jak widziałaś u mnie, a kończąc na grubaśnych, a nawet kwadratowych
Proponuję poprosić orto, żeby pokazała Ci jakie ma zamki (to te kwadratowe coscie przyklejone na zębach) - moja miała taką fajną sztuczną szczękę ze wszystkimi dostępnymi typami zamków. Pooglądaj sobie i zdecyduj, które najbardziej Ci się podobają. Co do drutu zaś, to musisz jednak nastawić się na to, że na pewnym etapie będzie gruby.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dzięki wielkie za odpowiedź! Hehe, po Twojej wiadomości stwierdziłam, że faktycznie mało jeszcze wiem o aparatach. Orientowałam się, że są ceramiczne i kryształowe i nawet wiedziałam czym się różnią, a Twój aparat wydał mi się tak mało rzucający się w oczy, że sklasyfikowałam go do szafirowego Ja sama zdecyduję się właśnie na taki model, bo czytałam, że po pewnym czasie ceramiczny żółknie i tego się boję...A tym drucikiem nie będę się martwić, bo przecież w miarę upływu czasu będę miała coraz prostsze ząbki to już mi grubszy drucik nie będzie przeszkadzał. Pozdrawiam!
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 10:24   #75
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez Anulia Pokaż wiadomość
Ja sama zdecyduję się właśnie na taki model, bo czytałam, że po pewnym czasie ceramiczny żółknie i tego się boję...
Mam nadzieję, ze to się okaże tylko obiegową, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością opinią Jak na razie jest OK, ale przyznaję, ze piję wszystko przez rureczkę...
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 22:08   #76
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze to się okaże tylko obiegową, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością opinią Jak na razie jest OK, ale przyznaję, ze piję wszystko przez rureczkę...
Hehe, nie martw się- to pewnie są plotki, a jak nie, to Ci rureczka pomoże i z Twoim aparatem będzie wszystko w porządku. Tego życzę.
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:42   #77
wisniacherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

a ja wam się pochwalę, że w końcu po długich przejściach znalazłam orto dla siebie to dr Michna, przyjmuje na Basztowej.
jest strasznie bezpośredni ale wzbudził moje szczere zaufanie no i cenowo też jest ok - za jeden łuk metalowy 1500, szafirowy 2500
wisniacherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 21:13   #78
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez wisniacherry Pokaż wiadomość
a ja wam się pochwalę, że w końcu po długich przejściach znalazłam orto dla siebie to dr Michna, przyjmuje na Basztowej.
jest strasznie bezpośredni ale wzbudził moje szczere zaufanie no i cenowo też jest ok - za jeden łuk metalowy 1500, szafirowy 2500
Och, zaintrygowałaś mnie! Coś tak czuję, że ja też jutro tam zadzwonię, żeby się zapisać na wizytę. Bo jak na razie to jestem na etapie poszukiwań...
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 09:46   #79
sayurri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

wiecie coś może o "Ann-Dental. Stomatologia, protetyka i ortodoncja /
Kraków, ul. Grzegórzecka 12"?? nigdzie nie mogę znaleźć ich strony czy jakichś opini a miałabym naprawdę blisko
sayurri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 09:52   #80
sonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 349
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

witam po długiej przerwie. Długo mnie tu nie bylo, ale musze sie pochwalić, że czasu nie marnowałam. Jestem po ekstrakcji dwóch zębow. Dziasła już się prawie zagoiły i nie mogę doczekać się załozenia apratu. Mam jednak ogromny problem. Kontynuuję równocześnie leczenie wszystkich zębów, by przed założeniem aparatu nie mięć żadnych problemów. Okazuje się, że mam połowę zębów do leczenia! Jak o tym uslyszalam to sie normalnie załamałam. Dbam o zęby i to bardzo. A tu taka opinia. Co gorsza, dentystka rozwierca mi kolejnego zeba, na którym jest ciemna kropeczka( taka jakby szpilką zrobić) i twierdzi, ze kanałowe leczenie. Narazie nie chce podwać jej nazwiska, zeby nie zrobić jej niepotrzebnie antyreklamy - bo moze sie nie znam. Ale na ta chwilę zaczynam w nia watpic, boje się , że zniszczy mi wszystkie zęby, a co gorsza już drugi raz będę przekładać termin założenia aparatu. Chodze teraz z 2 dziurami po zębach i rozwierconymi 3 zębami, które rzekomo mają byc przygotowywane do kanałowego leczenia. Coś mi tu nie pasuje bo bardzo dbam o swoje zęby.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

A i jeszcze jedno. Co to znaczy, że przed załozeniem apartau mam przyjść na założenie gumek? O co w tym chodzi, bo nie dopytałam.
__________________
Dopiero mówiliśmy, że pobieramy się za dwa lata, a dziś ...
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2011062500400430.png


Edytowane przez sonek
Czas edycji: 2009-11-25 o 10:37
sonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:31   #81
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Sonek, rzeczywiście brzmi niewiarygodnie
Ja na twoim miejscu poszłabym do innego stomatologa na przegląd i zobaczyła, czy też znajdzie tyle ubytków... Kanałowe leczenie az 3 zębów To będziesz miała 3 martwe zęby.
Poza tym do założenia aparatu pewnie robiłaś zdjęcie RTG panoramiczne, tam powinno byc widać wszelkie próchnice, więc sama oglądnij, albo zapytaj orto, a najlepiej idź ze zdęciem do innego dentysty!
Gumki separacyjne to takie malutkie gumeczki wciskane najczęściej między piątki i szóstki oraz szóstki i siódemki. Mają za zadanie zrobić miejsce wogół szóstek na pierścienie. Zakładanie nie boli, noszenie - kwestia indywidualna (ja nie mogłam gryźć, ale np. mojemu TŻ w niczym zupełnie nie przeszkadzają). Nosi się jej zazwyczaj ok. tygodnia.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:35   #82
sonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 349
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

bardzo dziękuję za wyjaśnienia.Dzisiaj idę do tej dentystki właśnie ze zdjęciem i zobacze co mi powie. Jeśli rozwierci kolejnego zęba i powie, ze kanał to na skrzydłach polecę do kogoś innego-bo to niewiarygodne. Naprawdę bardzo dbam o zęby. Jesli tylko to mozliwe -szczotkuję po każdym posiłku, używam nitki dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej. :/
__________________
Dopiero mówiliśmy, że pobieramy się za dwa lata, a dziś ...
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2011062500400430.png

sonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:57   #83
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez sonek Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za wyjaśnienia.Dzisiaj idę do tej dentystki właśnie ze zdjęciem i zobacze co mi powie. Jeśli rozwierci kolejnego zęba i powie, ze kanał to na skrzydłach polecę do kogoś innego-bo to niewiarygodne. Naprawdę bardzo dbam o zęby. Jesli tylko to mozliwe -szczotkuję po każdym posiłku, używam nitki dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej. :/
Wiesz, ja bym nie szła juz do TEJ dentystki, tylko do innej na konsultację. Pomijając fakt, że zostawisz u niej fortune za leczenie tylu zębów, to w dodatku zostaniesz z 3 martwymi zębami na całe życie, a byc może wcale nie jest to konieczne...
Z drugiej strony bywa i tak, że można dbać bardzo o zęby, ale mieć je po prostu słabe...
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:39   #84
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

[QUOTE=sonek;15490685]Okazuje się, że mam połowę zębów do leczenia! Jak o tym uslyszalam to sie normalnie załamałam. Dbam o zęby i to bardzo. A tu taka opinia. Co gorsza, dentystka rozwierca mi kolejnego zeba, na którym jest ciemna kropeczka( taka jakby szpilką zrobić) i twierdzi, ze kanałowe leczenie. Narazie nie chce podwać jej nazwiska, zeby nie zrobić jej niepotrzebnie antyreklamy - bo moze sie nie znam. Ale na ta chwilę zaczynam w nia watpic, boje się , że zniszczy mi wszystkie zęby, a co gorsza już drugi raz będę przekładać termin założenia aparatu. Chodze teraz z 2 dziurami po zębach i rozwierconymi 3 zębami, które rzekomo mają byc przygotowywane do kanałowego leczenia. Coś mi tu nie pasuje bo bardzo dbam o swoje zęby.


Hej Sonek! Słuchaj, jeśli się zdecydujesz na zmianę dentystki to daj znać, bo z czystym sumieniem polecę Ci tą u której ja plombowałam ząbki. Fajna, młoda kobieta, bardzo kompetentna.Pozdrawiam!



Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:07   #85
sonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 349
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

[QUOTE=Anulia;15501049]
Cytat:
Napisane przez sonek Pokaż wiadomość
Okazuje się, że mam połowę zębów do leczenia! Jak o tym uslyszalam to sie normalnie załamałam. Dbam o zęby i to bardzo. A tu taka opinia. Co gorsza, dentystka rozwierca mi kolejnego zeba, na którym jest ciemna kropeczka( taka jakby szpilką zrobić) i twierdzi, ze kanałowe leczenie. Narazie nie chce podwać jej nazwiska, zeby nie zrobić jej niepotrzebnie antyreklamy - bo moze sie nie znam. Ale na ta chwilę zaczynam w nia watpic, boje się , że zniszczy mi wszystkie zęby, a co gorsza już drugi raz będę przekładać termin założenia aparatu. Chodze teraz z 2 dziurami po zębach i rozwierconymi 3 zębami, które rzekomo mają byc przygotowywane do kanałowego leczenia. Coś mi tu nie pasuje bo bardzo dbam o swoje zęby.


Hej Sonek! Słuchaj, jeśli się zdecydujesz na zmianę dentystki to daj znać, bo z czystym sumieniem polecę Ci tą u której ja plombowałam ząbki. Fajna, młoda kobieta, bardzo kompetentna.Pozdrawiam!



Hej mam dobre wiadomości. Znów byłam u tej dentystki, zrobiła mi zdjęcia punktowe zagrozonych ząbków i okazuje się, ze tylko jeden jest do kanałowego leczenia, juz jest nawet wynerwiony. Dwa pozostałe da się uratować. Teraz mają założone jakieś lekarstwo z dużą ilością fluoru i za 3 tyg będą plombowane. Leczenie ruszyło do przodu , bo z resztą ząbków, pójdzie szybko. Dentystki nie chcę zmieniać, bo wydaje się być kompetentną osobą. Jest bardzo miła i pomocna. Do tego plombuje ząbki tak, że nawet śladu nie ma po plombach - wyglądają jak nowe. Nie chce na razie jej zmieniać, bo ufam lekarzowi, na którego się zdecyduję. Staram się nie konsultować z kilkoma, bo tak naprawdę każdy ma swoje metody leczenia. Gdybym sie tego wszystkiego nasłuchała, to zwariowałabym i u nikogo sie juz nie leczyła. Martwi mnie tylko jedno- do ślubu chce mieć zdjęty aparat, a założenie go odwleka się niebezpiecznie w czasie. Dzisiaj musiałam przenieś termin założenia aparatu na koniec stycznia 2010Juz teraz wiem, że nie zdąze zdjąć go do ślubu, a wyrwałam już dwa zęby i aparat założyć i tak muszę:/ A czy można w czasie leczenia zdjąć aparat na przykład na tydzień ( na ślub) i założyć ponownie?

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

[QUOTE=Anulia;15501049]
Cytat:
Napisane przez sonek Pokaż wiadomość
Okazuje się, że mam połowę zębów do leczenia! Jak o tym uslyszalam to sie normalnie załamałam. Dbam o zęby i to bardzo. A tu taka opinia. Co gorsza, dentystka rozwierca mi kolejnego zeba, na którym jest ciemna kropeczka( taka jakby szpilką zrobić) i twierdzi, ze kanałowe leczenie. Narazie nie chce podwać jej nazwiska, zeby nie zrobić jej niepotrzebnie antyreklamy - bo moze sie nie znam. Ale na ta chwilę zaczynam w nia watpic, boje się , że zniszczy mi wszystkie zęby, a co gorsza już drugi raz będę przekładać termin założenia aparatu. Chodze teraz z 2 dziurami po zębach i rozwierconymi 3 zębami, które rzekomo mają byc przygotowywane do kanałowego leczenia. Coś mi tu nie pasuje bo bardzo dbam o swoje zęby.


Hej Sonek! Słuchaj, jeśli się zdecydujesz na zmianę dentystki to daj znać, bo z czystym sumieniem polecę Ci tą u której ja plombowałam ząbki. Fajna, młoda kobieta, bardzo kompetentna.Pozdrawiam!



Anulia namiary na dobrego dentyste zawsze mile widziane

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja bym nie szła juz do TEJ dentystki, tylko do innej na konsultację. Pomijając fakt, że zostawisz u niej fortune za leczenie tylu zębów, to w dodatku zostaniesz z 3 martwymi zębami na całe życie, a byc może wcale nie jest to konieczne...
Z drugiej strony bywa i tak, że można dbać bardzo o zęby, ale mieć je po prostu słabe...
natewa duzo nad tym myślałam, ale chyba masz rację. Moje zęby nie są chyba szczególnie silne. Mój tata też ma takie problemy.Minimalna czarna kropeczka, a po rozwierceniu okazuję się, że jest bardzo źle. A poniważ te ząbki kompletnie nie bolą, to nie ma się pojęcia, że w środku dzieje sie z nimi coś nie tak :/ Poza tym moje zeby tak ciasno przylegaja do siebie, ze nie jestem w stanie wyczyscic ich na stycznych, dlatego psuja sie odrazu dwa i przed rozwierceniem nawet tego nie widac:/ no ale teraz , kiedy wyrwalam juz dwa i jak zaloze juz aparat to w koncu bede miec piekeny usmiech i zdrowsze zabki, bo zrobi sie miedzy nimi nieco przestrzeni
__________________
Dopiero mówiliśmy, że pobieramy się za dwa lata, a dziś ...
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2011062500400430.png


Edytowane przez sonek
Czas edycji: 2009-11-30 o 11:58
sonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 16:57   #86
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez sonek Pokaż wiadomość
A czy można w czasie leczenia zdjąć aparat na przykład na tydzień ( na ślub) i założyć ponownie?
Miałam zdejmowany na tydzień, ale sam łuk-zamki zostały.
Raczej nie będą chcieli zdjąć Ci całego aparatu, bo zamki mogą się poniszczyć w trakcie zdejmowania (odrywa się je kleszczami niestety), a za nowy aparat chyba nie będziesz chciała płacić
Ale zapytać możesz.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 18:45   #87
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Soniek, cieszę sie, że jesteś już spokojniejsza, jeśli chodzi o leczenie zębów, no i fajnie, że jednak nie trzeba usypiać aż 3 zębów. Ja mam z martwym zębem złe doświadczenia (któregoś dnia po prostu złamał mi się tenże ząb) i dlatego przeraziło mnie, że dentystka aż trzy chciała Ci usypiać.
Co do zdjęcia aparatu na ślub to kiepsko to widzę obawiam się, że musiałabyś płacić za nowy aparat po prostu Ale gdzieś czytałam, że dziewczyna, która chciała też zdążyć przed ślubem umawiała się na wizyty co 3 tygodnie i miała po prostu przyspieszone leczenie. Nie wiem, czy w każdym wypadku tak się da, ale na pewno warto powiedzieć ortodontce o co chodzi i zapytać co Ci może zaproponować w tej sytuacji.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:27   #88
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków



Cytat:
Napisane przez Anulia Pokaż wiadomość
Anulia namiary na dobrego dentyste zawsze mile widziane
W takim bądź razie napiszę, może ktoś skorzysta. Pani Bernadeta Pokwiczał, przyjmuje w NonStopDent za ulicy Zacisze (przecznica od Basztowej).

Sonek, a tak swoją drogą, to dobrze, że tylko jeden ząb do kanałowego, a nie trzy.
Papryka85, wybieram się do Twojej orto. Tak Ją zachwalałaś, że postanowiłam się zapisać. Mam wizytę 18 grudnia i już się nie mogę doczekać.

Edytowane przez Anulia
Czas edycji: 2009-12-01 o 16:33
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:31   #89
Etorfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 377
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez dosc Pokaż wiadomość
to prawda zgadzam się z przedmówczynią ja leczę się tam u Pani dr. Kaliny i jestem równie zadowolona, a sama klinika pięknie wygląda możecie zobaczyć sami na własne oczy www.ortovena.pl

pachnie reklamą
Etorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 20:38   #90
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez Etorfina Pokaż wiadomość
pachnie reklamą
Nie Tam przyjmują po prostu dobre specjalistki i panuje sympatyczna atmosfera Sama tam chodzę (tzn. do Ortoveny) to wiem
EDIT: chyba rzeczywiście...
__________________
Książkowo: 97+26



Edytowane przez Starlett
Czas edycji: 2009-12-10 o 21:26
Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-01 22:19:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.