rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 10:23   #1
aleq121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8

rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet


Witam,

Może zamieszczam w złym dziale, może źle tytułuje, lub łamię jakieś zasady.Z góry przepraszam.

Pytanie:
Czy poniższy zestaw, czyli spodnie(! nie zniszczone, to nie moje foto, nie są to spodnie od garnituru, tylko proste czarne, z materiału) + pasek i niebieska koszula(krótki rękaw) pasują do tych butów (szare sznurówki zamiast czarnych)?

Nie chce wypaś na rozmowie jako ktoś "wbity" w strój. W pantoflach za którymi nie przepadam się tak czuje. Są twarde,a za tym nie przepadam.

Rozmowa będzie dotyczyła branży IT(szczegóły was zanudzą), przeprowadzane przez headhunterów.

O swoich gustach w pracy: lubię dobre ciuchy;
odpowiednia koszula.
spodnie; przeważnie jeans, różne.
Ciekawy t-shirt.
Sweter tez zakładam :p

Ogólnie mam problem z obuwiem i na nim chciał bym abyście się drogie Panie skupiły. Może kupić inne? Jakie, czy pantofli się trzymać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg med_312415.jpg (25,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 244_middle.jpg (28,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 686612514.jpg (39,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3388.jpg (27,6 KB, 6 załadowań)
aleq121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:07   #2
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet

Branża IT jak każda inna rządzi się swoimi prawami, jeżeli chodzi o ubiór i prezencję. Jednakże rozmowa o pracę to nic innego jak prezentacja własnej osoby, niezależnie od tego na jakie stanowisko aplikujesz i w jakiej branży chcesz pracować.

Ubiór świadczy o Twoim profesjonaliźmie, a osoba przeprowadzająca rozmowę najpierw na Ciebie spojrzy, a następnie oceni Twoje CV - w tym umiejętności, doświadczenie itp. I to pierwsze wrażenie daje już sygnał - jestem na tak lub nie. Podsumowując ubiór odgrywa istotną rolę.

Mimo, że w branży IT panuje większe swoboda - wspomniane przez Ciebie m.in t-shirty, jeansy itp. o tym świadczą, to jednak na rozmowę o pracę zamiast koszuli z krótkim rękawem zalecałabym koszulę z długim rękawem, ale uwaga nie białą, tylko błękitną lub w delikatny wzór np. prążki w opcji biel + błękit. Kolor ten daje wrażenie świeżości, co przekłada się na odczucie, że osoba z którą rozmawiasz to profesjonalista, dbający o swój wizerunek.

Garnitur to wersja, która wymaga staranności w dobrze dodatków, czyli powinien być to krawat i odpowiednie buty. Ja osobiście w ostatnio przeprowadzanych rozmowach widziałam jedynie jednego Pana ubranego w elegancki garnitur - i to on zapadł mi właśnie w pamięć. Dlaczego? Bo czekając na rozmowę - sprawiał wrażenie osoby, która wiedziała czego chce, w jakim celu tutaj przyszedł. Jego ubiór był dopracowany, staranny.

Możesz się pokusić o bardziej casualowy look, jednak rozmowa o pracę - to rozmowa o pracę, a tutaj panują pewne zasady, kórych lepiej jest się trzymać. Nigdy nie wiesz co preferuje Twój rozmówca i na co zwróci uwagę, więc zamiast awangardy i szaleństwa zalecałabym stonowany lecz gustowny ubiór.

Buty polecam klasyczne, może ich nie lubisz ale moim zdaniem są bardziej odpowiednie od tych jakie zamieściłeś na zdjęciu.

To jest moje spojrzenie na sprawę i jak zawsze ostateczny wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Życzę owocnego spotkania!
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:39   #3
fuerta
Raczkowanie
 
Avatar fuerta
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 125
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet

podpisuję się pod postem powyżej
buty eleganckie!
__________________
od 14.07 - codziennie, godzina 20.00- biegam!!!
fuerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:46   #4
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet

popieram
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:46   #5
aleq121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna, praca, Facet

Postaram się przeżyć.

Dzięki.
aleq121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.