EKO - mój punkt widzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ecobeauty z Oriflame

Notka

Ecobeauty z Oriflame Pragniesz wygrać piękny zestaw ekologicznych kosmetyków? Załóż swój "mini blog" i pokaż w jaki sposób Ty reprezentujesz trend - "Bycie Eko jest w modzie!". Zapraszamy do zabawy!
Wygraj zestaw ekologicznych kosmetyków
i sesję w magazynie uroda!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 20:03   #1
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up

EKO - mój punkt widzenia


W tym wątku spróbuję pokazać Wam czym dla mnie jest makijaż w stylu Eko i jak żyję zgodnie z tym hasłem... Zaczynamy !

Edytowane przez pplatyna
Czas edycji: 2012-03-21 o 21:49
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:04   #2
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Mój świat eko - wszystko zaczęło się kiedy poszłam na studia o kierunku Ochrona środowiska... Od tego czasu mój światopogląd zmienił się diametralnie. Doznałam olśnienia... Zaczęłam patrzeć na świat inaczej.
Zaczęło się banalnie od segregacji śmieci. Początki były ciężkie no bo jak zreformować całą rodzinę na styl eko. Kupiłam za własne pieniądze kosze na śmieci i tak zostało. Kolejnym krokiem było ograniczenie kupowania za dużej ilości produktów spożywczych. jedzenie nie powinno się marnować - są ludzie głodujący na świecie a my przyczyniamy się do niszczenia żywności. Dzięki temu trochę zaoszczędziliśmy i teraz lodówka nie jest wypchana po brzegi - ale zawsze jest coś w niej dobrego. Kolejnym krokiem było postanowienie hodowania własnych przypraw w doniczkach - po co kupowac skoro można mieć świeże z własnego "ogródka". Nie muszę mówić, że wszystkie żarówki są energetyczne bo chyba to oczywiste. Nigdy u mnie nie palą się czujniki niepotrzebnie - po co marnować energię. Wodę też oszczędzamy - mamy zmywarkę a jak już coś myjemy to w misce a nie pod bieżącą wodą. Często woda z prania używana jest do spłukiwania toalety... Reklamówki zostały zastąpione torbami Ekologicznymi - wygodne i wielokrotnego użytku. Produkty spożywcze takie jak warzywa i owoce kupuję w sprawdzonych punktach. Jaka nabywamy na wsi. Ubrania w których nie chodzę oddaję - nie wyrzucam bo może ktoś z tego skorzysta. Biorę udział w manifestacjach, biegłam w biegu 4 km z grupą ludzi w koszulkach Atom Stop... Kosmetyki - tylko naturalne. Zawsze czytam skład - nie chcę truć się chemią... To tak na początek mojego ekologicznego świata....

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Ekologicznie znaczy naturalnie - czyli zabiegi kosmetyczne

Jeśli mamy na buzi przebarwienia - polecam sok z cytryny (odrobina na wacik i przemywamy codziennie rano buzie w miejscu gdzie mamy zmiany)

Sok z cytryny również jest dobry do wybielania przebarwień na płytce paznokcia. Wystarczy przygotować dwie łyżki oliwy z oliwek jak i połówkę cytryny. Wyciskamy sok do oliwy, podgrzewamy i moczymy w ciepłej kąpieli nasze paznokcie przez około 5 minut - efekt odżywia skórki i wybiela płytkę paznokcia.

Można również zetrzeć świeże jabłko i ogórka na tartce, dodać drobno pokrojoną połówkę cytrynki i dodajemy ciepłej wody do tego. Zanurzamy w tym dłonie tak na 10 min i następnie osuszamy i nacieramy kremem...

c.d.n...

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Stop rozszerzonym porą na twarzy - natura ma na to sposób...

Wystarczy przygotowac garnek z gorącą wodą i dodać do niego dwie łyżki suszonego rumianku i rozmarynu, następnie pochylamy się nad nim, nakrywamy ręcznikiem i bierzemy "kąpiel" parową. Po 10 minutach wskazane jest przemyć buzię najpierw pod gorącą woda a następnie zimną - w celu zamknięcia porów. Na koniec nakładamy na twarz delikatny krem...

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Czas na kąpiel - nawilżenie i gładkość - oczywiście naturalnie

osiem cytryn i dwa grapefruity to właśnie one przyczynią się do oczyszczenia, wygładzenia i nawilżenia naszej skóry...Owoce kroimy w drobne plasterki, wkładamy do misy a następnie zalewamy wrzącą wodą - taką miksturę pozostawiamy na kilka godzin pod przykryciem...

Następnie odcedzamy owoce od naparu i wlewamy go do wanny wypełnionej wodą - kąpiel powinna trwać nie więcej niż 20 minut. Po wyjściu z wanny obowiązkowo nawilżamy skórę
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 08:23   #3
Alanthie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Też lubię być eko - dzięki za przepisy na domowe kosmetyki
Alanthie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 09:37   #4
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Dziś mój dzień też będzie w stylu eko - wsiadam na rower i jadę... Nie mam samochodu dzięki temu nie przyczyniam się do zanieczyszczania środowiska... Szkoda, że więcej osób nie zrezygnuje z poruszania się samochodem... Przecież w taką pogodę to sama przyjemność jechać rowerem
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 22:24   #5
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Bycie eko to nie tylko segregacja, dbanie o środowisko. Moim zdaniem bycie eko to pomoc zwierzętom i zrozumienie zagrożenia jakie człowiek stwarza przyrodzie. Ja stawiam na przekazywanie wiedzy, uświadamianie ludzi co tak na prawdę powinno się robić. Ja całym sercem jestem ze zwierzętami i będę ich bronić zawsze. Serce mi się kraja jak słyszę i widzę tyle okrucieństwa w około nas. Przecież te bezbronne stworzenia nie potrafią mówić, są nam oddane a co my dajemy im w zamian? Ból, cierpienie? Czym sobie na to zasłużyły?

Tu trzymam Salamandrę (objęta ochroną).




A tu ja kilka lat temu z Foką Kocham naturę !

pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 11:25   #6
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Dziś prezentuje mój pierwszy Eko makijaż - zainspirowany naturą, lasami Zawsze kiedy myślę o ekologii nasówa mi się wizja pięknego lasu, który powinniśmy chronić. dlatego tez oczy jak i usta zostały pomalowane w odcieniach zieleni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P3231148.jpg (46,8 KB, 21 załadowań)
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 18:40   #7
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Bycie eko to używanie ekologicznych i w 100% naturalnych kosmetyków. Od tych do pielęgnacji ciała po te kolorowe. Ja dziś Wam zaprezentuje mój cień do powiek w 100% naturalny




Uwielbiam go za wszystko a najbardziej za to, że jest Eko i wiem, że mi nie zaszkodzi
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 20:07   #8
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

kolejny wpis o byciu eko - powinniśmy oszczędzać wodę. Są ludzie na świecie, którzy jej nie mają. Nie traktujmy toalety jak śmietnika do utylizacji - bo wszystko można spłukać... Zakręcajmy wodę gdy myjemy zęby czy bierzemy prysznic. Korzystajmy z wody deszczowej na działkach - gromadźmy ja w pojemnikach i używajmy do podlewania roślin czy też do spłukiwania toalety...

Edukujmy dzieci by od małego wyrzucały śmieci do koszy a nie na trawniki.
Zbierajmy kupy po swoich pasach i wrzucajmy do specjalnych koszy na śmieci.


Jak widzę dzikie wysypiska w lesie to robi mi się strasznie smutno... Czemu ludzie mający swoje domy nie dbają o wywóz śmieci?
Czy nie stać ich na odprowadzanie odpadów?

Jeśli widzimy, że ktoś coś źle robi np. wyrzuca puszkę po coli na trawnik - zwróćmy uwagę
Jeśli widzimy, że sąsiad odprowadza nieczystości do rzeki - zgłośmy to

Nie bójmy się działać i chronić to na czym nam zależy...


I edukujmy, edukujmy i jeszcze raz edukujmy!!!


---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Eko w domu - czyli Ekologiczne środki czyszczące

Są firmy produkujące płyny do podług, do płukania, spraye do czyszczenia tylko ekologiczne ( nie zawierające sztucznych składników jak i barwników) i przede wszystkim nie były testowane na zwierzętach!!!





Nie rozumiem okrucieństwa ludzi. Jak można testować cokolwiek na zwierzętach? Czy ludzie to nie mają serca ani rozumu?
Przecież wszystko co żyje - czuje.
Potępiam marki kosmetyków, które tego się dopuszczają.
Niech testują na swoich dzieciach jak są tacy mądrzy.
Ludzie inaczej reagują niż te małe bezbronne stworzonka...
Nie kupujmy produktów wywołujących krzywdę!!!

STOP TESTOWANIU NA ZWIERZĘTACH!!!!
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 07:57   #9
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Ostatnio zdjęcie z foką się nie dodało więc robię to dziś. Ono samo mówi za siebie, że kocham zwierzęta i pragnę dla nich dobrego życia - a żeby takie było trzeba dbać o środowisko i dbać o wszystkie stworzenia, które potrzebują pomocy, terenów do bytowania i rozrodu... Nie zabierajmy im tego co mają i nie pozwólmy im wyginąć.

Dla tego ważne jest bycie Eko - bo wszystko co robimy potem się odbija na naszym otoczeniu, które dla innych stworzeń jest domem....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fok.jpg (93,8 KB, 8 załadowań)
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 08:31   #10
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Odnośnie bycia Eko w domu - wpis poświęcony produktom, które jemy
Ja jestem zwolenniczką pieczenia własnoręcznie chleba. wiem co dodaje, jak piekę co za tym idzie wiem co jem.

Jeśli zostanie mi jakieś pieczywo - NIE WYRZUCAM!
Rozdrabniam na małe kawałeczki i wysypuje ptakom

Robię też własnoręcznie soki, jogurty jak i lody.
Panuje nad wszystkim co trafia do mojego brzuszka
Zdrowy Eko człowiek to dobry człowiek
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 16:47   #11
sstorczykk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: EKO - mój punkt widzenia

zdjęcie z foką cudowne widać, że kochasz zwierzęta tak trzymaj
sstorczykk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 18:28   #12
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Dziś kolejny mój Eko makijaż - mam słaby aparat i ciężko pokazać mi jak na prawdę wygląda - wiec moje zdjęcie jest tragiczne - to jak wyszłam :P


P3281205.jpg

tak w całości się prezentuje

P3281202.jpg

A tak zbliżenie na oko

Makijaż inspirowany - kolorami planety ziemi
Mam nadzieję, że się podoba
i nie będzie gorzej potraktowany niż
zdjęcie robione dobrym aparatem - ja się staram i marze o sesji
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 19:01   #13
malinowa_87
Przyczajenie
 
Avatar malinowa_87
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Podoba mi się to, zdecydowanie jestem przeciw testowaniu kosmetyków na zwierzętach, a także przeciw dorzucaniu różnego rodzaju chemikaliów i mikstur do kosmetyków. Dlatego popieram Eko Punkt Widzenia Tak trzymać!
malinowa_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 21:17   #14
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Nie zapominajmy, że na świecie są osoby potrzebujące naszej pomocy. Wspierajmy zbiórki żywności, ubrań, środków czystości dla ludzi z 3 świata. Przekazujmy 1% podatku na organizacje wspierające ich.
Oni tam głodują a my marnujemy wodę, jedzenie. Im potrzebna jest pomoc medyczna - podziwiam misjonarzy jak i wolontariuszy tam przebywających i pomagających - bierzmy z nich przykład i cieszmy się z tego, że żyjemy jak żyjemy bo mogliśmy być na ich miejscu...
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 11:02   #15
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Kolejnym istotnym zagadnieniem w byciu Eko jest zbieranie zużytych przedmiotów i składowanie ich w wyznaczonych miejscach.


Zaczynając od baterii - są wyznaczone miejsca gdzie takie baterie można wyrzucić - dzięki temu będziemy pewni, że substancje,które w nich się znajdują nie dostaną się do środowiska i go nie skarzą lub co gorsza nasze dzieci takiej baterii nie zjedzą lub to co z nich się wydostanie.

Plastikowe nakrętki też powinny być osobno wyrzucane - nie z butelką (to wpływa na ich rozkład)

Stare sprzęty tez powinniśmy składować w wyznaczonych miejscach - dużo firm zabiera stare, gdy kupujemy nowe - korzystajmy z tego.

Przeterminowane lekarstwa zanośmy do specjalnych punktów ( dużo ich znajduje się w aptekach). To co kiedyś pomagało teraz może poważnie zaszkodzić nie tylko nam.


Jeśli nie wiemy co z daną rzeczą zrobić skontaktujmy się z kimś, poszukajmy informacji w sieci... Nie róbmy nic na własną rękę...
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 12:39   #16
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Thumbs up Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Choć pisałam już o zwierzętach chciałabym poruszyć jeszcze jedną kwestię: humanitarne zabijanie zwierząt.

Czy ludzie są tak nieczuli, że nawet nie potrafią nie sprawiać cierpienia w tych ostatnich chwilach zwierzęcego istnienia. Nie powinno pozwolić się zabijać zwierząt, które przez kolejnych kilak godzin konają... ZWIERZĘTA TEŻ CZUJĄ!!! Powinny być stosowane wysokie kary dla takich bez-mózgowych tyranów.

Nie powinno zabijać się ich na oczach innych stworzeń... Mi się aż łzy w oczach pojawiają jak widzę różne programy...



Kolejny apel: nie stać cię na utrzymanie, opiekę, weterynarza - nie podejmuj się opieki nad jakimkolwiek zwierzęciem. Zwierzak to nie zabawka!!!
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 13:22   #17
pplatyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Były już wysyłame wiadomości kto wygrał?
pplatyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 14:57   #18
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: EKO - mój punkt widzenia

Cytat:
Napisane przez pplatyna Pokaż wiadomość
Były już wysyłame wiadomości kto wygrał?
ja nic nie mam
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ecobeauty z Oriflame


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.