prośba o ocenę diety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 17:46   #1
muszelini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10

prośba o ocenę diety


Witam, od jakiegos czasu staram sie odzywiac zdrowo, chcialabym rowniez troche schudnac, ale niewiele. Przedstawie wam moja diete i prosze bardzo o ocene, co robie zle a co dobrze, co dodac a co odjac:
7:00 sniadanie: owsianka(2lyzki)+1/4 szklanki mleka 2%+pol jablka+1lyzka otrebow ze sliwkami
10:00 II sniadanie: jogurt naturalny lub owoc
13:00 obiad: bardzo roznie, czasami kanapki (tylko chleb razowy) z serkiem wiejskim lub twarozkiem plus jakies warzywa, albo jajecznica, albo razowy ryz/makaron z jakimis warzywami lub tez twarogiem czasami dosladzanym miodem/lyzeczka cukru
16: przekaska w postaci jogurtu nat. lub owoc
19: kolajca: staram sie, zeby byla bialkowa: np tunczyk w puszce w wodzie/wiesniak itp

herbate pije tylko zielona (nie slodze), kawa z mlekiem bez cukru, woda, czasami alkohol, slodkie napoje praktycznie nigdy (ew. w drinku)
slodycze, slone przekaski odpadaja
nie smaruje pieczywa maslem/margaryna (nie jestem przyzwyczajona)
nie jem typowych obiadow, w sensie: mieso, ziemniaki, zupa - nie chce mi sie gotowac

dodam, ze miewam ataki 'kompulsywnego jedzenia', czyli zamieniam sie w wieprza - pochlaniam wszystko co widze bez uczucia glodu, ale walcze z tym

nie mam nadwagi, moje BMI jest w porzadku, jestem ogolnie szczupla (jedyny problem - brzuch)

od jakiegos czasu cwicze: cwiczenia typu brzuszki(roznego rodzaju), przysiady, troche walcze ze skakanka, nic wielkiego ale cos staram sie robic

i na koniec pytanie: duzo o tym czytalam, tzn. o jedzeniu w regularnych oldstepach czasu, codziennie podobnie - tylko czasami mysle, ze moze warto sluchac organizmu i jesc, kiedy jest sie glodnym? kiedy czuje burczenie w brzuchu? bo czasami, mimo regularnych posilkow, jestem glodna (najczesciej, co moze byc dziwne, czuje burczenie w brzuchu po... bananie!) i w ogole czy utozsamiac glod, z burczeniem w brzuchu? tyle sie o tym naczytalam, ze czasami glupieje - chociaz w wiekszosci przypadkow zalecane sa regularne, niewielkie posilki, chociaz mnie osobiscie wydaje sie bardziej hmm logiczne jedzenie podczas uczucia glodu...

z gory dziekuje za odpowiedzi/rady/wskazowki
muszelini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:27   #2
Manniucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 28
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
Witam, od jakiegos czasu staram sie odzywiac zdrowo, chcialabym rowniez troche schudnac, ale niewiele. Przedstawie wam moja diete i prosze bardzo o ocene, co robie zle a co dobrze, co dodac a co odjac:
7:00 sniadanie: owsianka(2lyzki)+1/4 szklanki mleka 2%+pol jablka+1lyzka otrebow ze sliwkami
10:00 II sniadanie: jogurt naturalny lub owoc
13:00 obiad: bardzo roznie, czasami kanapki (tylko chleb razowy) z serkiem wiejskim lub twarozkiem plus jakies warzywa, albo jajecznica, albo razowy ryz/makaron z jakimis warzywami lub tez twarogiem czasami dosladzanym miodem/lyzeczka cukru
16: przekaska w postaci jogurtu nat. lub owoc
19: kolajca: staram sie, zeby byla bialkowa: np tunczyk w puszce w wodzie/wiesniak itp

herbate pije tylko zielona (nie slodze), kawa z mlekiem bez cukru, woda, czasami alkohol, slodkie napoje praktycznie nigdy (ew. w drinku)
slodycze, slone przekaski odpadaja
nie smaruje pieczywa maslem/margaryna (nie jestem przyzwyczajona)
nie jem typowych obiadow, w sensie: mieso, ziemniaki, zupa - nie chce mi sie gotowac

dodam, ze miewam ataki 'kompulsywnego jedzenia', czyli zamieniam sie w wieprza - pochlaniam wszystko co widze bez uczucia glodu, ale walcze z tym

nie mam nadwagi, moje BMI jest w porzadku, jestem ogolnie szczupla (jedyny problem - brzuch)

od jakiegos czasu cwicze: cwiczenia typu brzuszki(roznego rodzaju), przysiady, troche walcze ze skakanka, nic wielkiego ale cos staram sie robic

i na koniec pytanie: duzo o tym czytalam, tzn. o jedzeniu w regularnych oldstepach czasu, codziennie podobnie - tylko czasami mysle, ze moze warto sluchac organizmu i jesc, kiedy jest sie glodnym? kiedy czuje burczenie w brzuchu? bo czasami, mimo regularnych posilkow, jestem glodna (najczesciej, co moze byc dziwne, czuje burczenie w brzuchu po... bananie!) i w ogole czy utozsamiac glod, z burczeniem w brzuchu? tyle sie o tym naczytalam, ze czasami glupieje - chociaz w wiekszosci przypadkow zalecane sa regularne, niewielkie posilki, chociaz mnie osobiscie wydaje sie bardziej hmm logiczne jedzenie podczas uczucia glodu...

z gory dziekuje za odpowiedzi/rady/wskazowki
Witam, wiesz co po przeczytaniu Twojego menu doszłam do wniosku że masz bardzo mało urozmaicone posiłki, mało warzyw, za to dużo nabiału a przede wszystkim kanapki na obiad??!!! oj koleżanko przesadzasz troszkę musisz jeść codziennie ciepły posiłek a obiad do tego jak najbardziej pasuje ponieważ powinien mieć największa ilość kalorii zjadanych we wszystkich posiłkach w ciągu dnia.
__________________
Nie mów od jutra zacznij już dziś

Dietkuję od: 20.02.2012
-4...-7,2...-9.4...-11...- 12.7...-16.5...-17.3...- 20 kg mniej

WALKA TRWA

Manniucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 15:29   #3
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: prośba o ocenę diety

jeśli nie chce Ci się gotować obiadów rób różne zupy kremy- robi się je szybko a dostarczysz warzyw w diecie
w piekarniku bez większego wysiłku tez możesz zrobić szybki nieskomplikowany obiad który może być bardzo urozmaicony
do picia warto dołączyć soki warzywne (ja rozcieńczam wodą bo lepiej mi smakują) soki z surowych marchwi, jabłek z dodatkiem buraków itp.
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:34   #4
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
Witam, od jakiegos czasu staram sie odzywiac zdrowo, chcialabym rowniez troche schudnac, ale niewiele. Przedstawie wam moja diete i prosze bardzo o ocene, co robie zle a co dobrze, co dodac a co odjac:
7:00 sniadanie: owsianka(2lyzki)+1/4 szklanki mleka 2%+pol jablka+1lyzka otrebow ze sliwkami
10:00 II sniadanie: jogurt naturalny lub owoc
13:00 obiad: bardzo roznie, czasami kanapki (tylko chleb razowy) z serkiem wiejskim lub twarozkiem plus jakies warzywa, albo jajecznica, albo razowy ryz/makaron z jakimis warzywami lub tez twarogiem czasami dosladzanym miodem/lyzeczka cukru
16: przekaska w postaci jogurtu nat. lub owoc
19: kolajca: staram sie, zeby byla bialkowa: np tunczyk w puszce w wodzie/wiesniak itp

herbate pije tylko zielona (nie slodze), kawa z mlekiem bez cukru, woda, czasami alkohol, slodkie napoje praktycznie nigdy (ew. w drinku)
slodycze, slone przekaski odpadaja
nie smaruje pieczywa maslem/margaryna (nie jestem przyzwyczajona)
nie jem typowych obiadow, w sensie: mieso, ziemniaki, zupa - nie chce mi sie gotowac

dodam, ze miewam ataki 'kompulsywnego jedzenia', czyli zamieniam sie w wieprza - pochlaniam wszystko co widze bez uczucia glodu, ale walcze z tym

nie mam nadwagi, moje BMI jest w porzadku, jestem ogolnie szczupla (jedyny problem - brzuch)

od jakiegos czasu cwicze: cwiczenia typu brzuszki(roznego rodzaju), przysiady, troche walcze ze skakanka, nic wielkiego ale cos staram sie robic

i na koniec pytanie: duzo o tym czytalam, tzn. o jedzeniu w regularnych oldstepach czasu, codziennie podobnie - tylko czasami mysle, ze moze warto sluchac organizmu i jesc, kiedy jest sie glodnym? kiedy czuje burczenie w brzuchu? bo czasami, mimo regularnych posilkow, jestem glodna (najczesciej, co moze byc dziwne, czuje burczenie w brzuchu po... bananie!) i w ogole czy utozsamiac glod, z burczeniem w brzuchu? tyle sie o tym naczytalam, ze czasami glupieje - chociaz w wiekszosci przypadkow zalecane sa regularne, niewielkie posilki, chociaz mnie osobiscie wydaje sie bardziej hmm logiczne jedzenie podczas uczucia glodu...

z gory dziekuje za odpowiedzi/rady/wskazowki
Hej , powiem Ci że Twoja dieta jest bardzo podobna do mojej , nawet i godziny się zgadzają
Jeśli chcesz podeśle Ci moją diete na PW. pozdrawiam
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:02   #5
muszelini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: prośba o ocenę diety

dziekuje za odpowiedzi, no niestety kucharzyc mi sie nie chce, im prosciej tym lepiej, stad te kanapki na obiad :P ehh zazdroszcze gwiazdom, ktore maja swoich kucharzy i przychodza na gotowe moze kiedys
muszelini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:36   #6
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: prośba o ocenę diety

Kanapki na obiad wg mnie nie są czymś złym ale od czasu do czasu - wiem jak to jest, np na uczelni czasem nie ma czasu na obiad więc pozostają kanapki. Ale czasem warto zjeść coś ciepłego. No ale z drugiej strony ja zawsze byłam za tym, żeby na diecie nie zmuszać się do jedzenia tego, co nam nie smakuje, a układać samemu własny plan dań. Jeśli lubisz kanapki, albo uważasz że to po prostu łatwe do przygotowania i na to masz ochotę, czemu miałabyś tego nie jeść? ;- ) nie zapomnij tylko że organizm potrzebuje różnorodnych składników odżywczych.
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:43   #7
muszelini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: prośba o ocenę diety

tak, staram sie o roznorodnosc, to jest moj przykladowy jadlospis, chociaz przyznaje, inne sie nie roznia jakos specjalnie no ale nikt nie odpowiedzial na moje pytanie KIEDY JESC? naprawde co 3h? czy kiedy organizm sie domaga, czyli kiedy ssie w brzuchu? mnie troche odstrecza to co 3h, mam wrazenie, ze za duzo, ze sie napycham... poza tym lubie czuc glod, bo wtedy WIEM, ze naprawde chce jesc.
muszelini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 18:59   #8
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
tak, staram sie o roznorodnosc, to jest moj przykladowy jadlospis, chociaz przyznaje, inne sie nie roznia jakos specjalnie no ale nikt nie odpowiedzial na moje pytanie KIEDY JESC? naprawde co 3h? czy kiedy organizm sie domaga, czyli kiedy ssie w brzuchu? mnie troche odstrecza to co 3h, mam wrazenie, ze za duzo, ze sie napycham... poza tym lubie czuc glod, bo wtedy WIEM, ze naprawde chce jesc.
Są różne szkoły.
Ale tak na logikę - głód jest takim sygnałem od organizmu, który mówi "nakarm mnie właśnie teraz". Bo jaki jest sens jedzenia, kiedy nie jesteśmy wcale głodni? Nie jestem głodna = nie jem. Naprawdę nie ma sensu się przejadać.

Co do Twojego jadłospisu, moim zdaniem za dużo nabiału. Nabiał to przetworzony, niezbyt zdrowy produkt, moim i nie tylko moim zdaniem. Staraj się jeść więcej naturalnych produktów, owoce, warzywa, orzechy.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 10:40   #9
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: prośba o ocenę diety

A w tym wszystkim zabrakło... tłuszczu! Witaminy A,D,E i K rozpuszczają się tylko w tłuszczach, dlatego są one potrzebne w diecie. 2 łyżki oleju rzepakowego np do sałatki czy zupy na pewno nie zaszkodzą, a wręcz pomogą, bo taka dawka pokrywa dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3.
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 12:00   #10
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: prośba o ocenę diety

jak dla mnie - nie jest konieczne jedzenie "cieplego posilku".. i mozna nie jesc o regularnych porach (chociaz wielu osobom to pomaga).
ale wedlug mnie: jesz malo wartosciowego bialka (tzn mieso, ryby, jaja.. tunczyk z puszki sie nie liczy!), sporo nabialu, i sporo weglowodanow..
moznaby wprowadzic pare poprawek!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 19:28   #11
muszelini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: prośba o ocenę diety

i o to mi chodzilo dziewczeta, o wytkniecie bledow i jakies porady, dziekuje wam bardzo, pomysle o tym i wprowadze zmiany, jestem poczatkujaca w temacie, niby czytam o tym duzo a i tak mam problem z ulozeniem diety a wszystkie przykladowe jadlospisy mnie odstreczaja sama nie wiem dlaczego... ale dziekuje raz jeszcze. mam postanowienie kwietniowe, zeby zaczac sobie gotowac, jakies zupki i inne a to dla mnie naprawde nowosc a jeszcze dodatkowe pytania mam:
1. sniadanie - kiedy jesc? w sensie jaki czas po przebudzeniu? bo chcialabym sobie co rano cwiczyc na rowerku 30min i sie zastanawiam czy tuz po cwiczeniach, a jesli nie to ile odczekac i czy ma to znaczenie jakies?
2. obiad - czy naprawde musi byc najbardziej kaloryczny? czy jednak sniadanie?
3. kolacja - musi byc bialkowa? czy kanapka z pomidorem/jogurt/owoc tez jest ok? i 3h przed snem rozumiem?
muszelini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 21:01   #12
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
1. sniadanie - kiedy jesc? w sensie jaki czas po przebudzeniu? bo chcialabym sobie co rano cwiczyc na rowerku 30min i sie zastanawiam czy tuz po cwiczeniach, a jesli nie to ile odczekac i czy ma to znaczenie jakies?
Do 2. godzin po przebudzeniu. Możesz spokojnie rano poćwiczyć, a później zjeść.
Niektórzy nie zalecają ćwiczeń na czczo, ale wg mnie to nic złego.

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
2. obiad - czy naprawde musi byc najbardziej kaloryczny? czy jednak sniadanie?
Nie musi.
Ja w ogóle ostatnimi czasy jestem przeciwniczką liczenia kalorii. Jedz tyle, aby nie czuć głodu. Nakładaj mniejsze porcje i jedz powoli. W momencie kiedy się najesz - odstaw talerz. Myślę, że to o wiele lepsza metoda niż kalkulator i ważenie każdego "liścia sałaty"


Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
3. kolacja - musi byc bialkowa? czy kanapka z pomidorem/jogurt/owoc tez jest ok? i 3h przed snem rozumiem?
Nie musi. Jeśli białkowa, może być 1h przed snem. Jeśli węglowodanowa, 3h. Owoce powinno się jeść w pierwszej części dnia.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 21:15   #13
natala9102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: prośba o ocenę diety

hej dziewczyny
wpadłam na pomysł takiej diety
tydzień 1 - 1000 kcal
tydzień 2 - 1100kcal
tydzień 3 - 1200kcal
tydzień 4 - 1300kcal
i tak dalej aż do 1800 - 1900 które mam nadzieję już zostaną w nawyku żebym wagę utrzymała.
Myślicie że to dobry pomysł? taka dieta z automatyczną stabilizacja czy coś...?
natala9102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 07:42   #14
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez natala9102 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
wpadłam na pomysł takiej diety
tydzień 1 - 1000 kcal
tydzień 2 - 1100kcal
tydzień 3 - 1200kcal
tydzień 4 - 1300kcal
i tak dalej aż do 1800 - 1900 które mam nadzieję już zostaną w nawyku żebym wagę utrzymała.
Myślicie że to dobry pomysł? taka dieta z automatyczną stabilizacja czy coś...?
Dla mnie takie wyliczanie kalorii to przesada, ale jak ktoś lubi, to lepiej najpierw schodzić z góry, np zacząć od tych 2000 kcal (w zależności od zapotrzebowania, na które składa się wiek, wzrost, waga, aktywność fizyczna etc.), jak waga się zatrzymuje to schodzić niżej, do jakiejś rozsądnej wartości, a gdy osiągnie się cel, dopiero wtedy stabilizacja. Nie rozumiem jaki efekt miałaby przynieść ta Twoja technika. Chcesz najpierw zagłodzić organizm i liczyć na to, że po głodówce będzie spalał tłuszcz? Zapomnij.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:34   #15
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: prośba o ocenę diety

Cytat:
Napisane przez muszelini Pokaż wiadomość
Witam, od jakiegos czasu staram sie odzywiac zdrowo, chcialabym rowniez troche schudnac, ale niewiele. Przedstawie wam moja diete i prosze bardzo o ocene, co robie zle a co dobrze, co dodac a co odjac:
7:00 sniadanie: owsianka(2lyzki)+1/4 szklanki mleka 2%+pol jablka+1lyzka otrebow ze sliwkami
10:00 II sniadanie: jogurt naturalny lub owoc
13:00 obiad: bardzo roznie, czasami kanapki (tylko chleb razowy) z serkiem wiejskim lub twarozkiem plus jakies warzywa, albo jajecznica, albo razowy ryz/makaron z jakimis warzywami lub tez twarogiem czasami dosladzanym miodem/lyzeczka cukru
16: przekaska w postaci jogurtu nat. lub owoc
19: kolajca: staram sie, zeby byla bialkowa: np tunczyk w puszce w wodzie/wiesniak itp

herbate pije tylko zielona (nie slodze), kawa z mlekiem bez cukru, woda, czasami alkohol, slodkie napoje praktycznie nigdy (ew. w drinku)
slodycze, slone przekaski odpadaja
nie smaruje pieczywa maslem/margaryna (nie jestem przyzwyczajona)
nie jem typowych obiadow, w sensie: mieso, ziemniaki, zupa - nie chce mi sie gotowac

dodam, ze miewam ataki 'kompulsywnego jedzenia', czyli zamieniam sie w wieprza - pochlaniam wszystko co widze bez uczucia glodu, ale walcze z tym

nie mam nadwagi, moje BMI jest w porzadku, jestem ogolnie szczupla (jedyny problem - brzuch)

od jakiegos czasu cwicze: cwiczenia typu brzuszki(roznego rodzaju), przysiady, troche walcze ze skakanka, nic wielkiego ale cos staram sie robic

i na koniec pytanie: duzo o tym czytalam, tzn. o jedzeniu w regularnych oldstepach czasu, codziennie podobnie - tylko czasami mysle, ze moze warto sluchac organizmu i jesc, kiedy jest sie glodnym? kiedy czuje burczenie w brzuchu? bo czasami, mimo regularnych posilkow, jestem glodna (najczesciej, co moze byc dziwne, czuje burczenie w brzuchu po... bananie!) i w ogole czy utozsamiac glod, z burczeniem w brzuchu? tyle sie o tym naczytalam, ze czasami glupieje - chociaz w wiekszosci przypadkow zalecane sa regularne, niewielkie posilki, chociaz mnie osobiscie wydaje sie bardziej hmm logiczne jedzenie podczas uczucia glodu...

z gory dziekuje za odpowiedzi/rady/wskazowki
Powinno się jeść wszystko tylko w ograniczonych ilościach. Organizm domaga się wszystkiego. Sama wiem po sobie. Nie przepadałam za serem żółtym, a teraz mogę go jeść codziennie.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 16:03   #16
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: prośba o ocenę diety

Moim zdaniem ubogo. Ja bym chyba ściany gryzła po takim No, chociaż, jak Ci naprawdę pasuje, to OK.
I zazdroszczę, że dajesz radę na kolację zjęść serek wiejski i tyle/. Ja mimo że na diecie ,to nawet jak mam serek wiejski, to jem jeszcze kanapkę, bo tak samym się nie najem, kanapka mi daje tę sytość, mimo że jem przed 21.. jakbym jadła o 18/19 chyba bym potem zdychała z głodu
ale kanapki na obiad? hmm, ja bym tak nie mogła.
No i ja też dodałabym tłuszczu. Jest potrzebny także na diecie. Np ja do sałatki dodaję oleju rzepakowego.,

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-04-04 o 16:05
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 10:52   #17
muszelini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: prośba o ocenę diety

Czesc dziewczyny, mam pytanie, nie do konca zwiazane z ta dieta, ale uwazam, ze bez sensu nowy watek zakladac. Otoz, czy mozliwe jest tycie po witaminach? Zauwazylam, ze jak biore jakies suplementy to tyje... juz drugi raz taka sytuacja mi sie zdarzyla. Najpierw zazywalam maxivit dla niej, z zalecenia lekarza, i przytylam, wiadomo nie bylo to 15kg ale tak 2-3, mimo ze jadlam jak zwykle... Pozniej mialam przerwe, wszystko wrocilo do normy. Niedawno kupilam maxivit dieta i co? znowu +2kg No i nie wiem, na ile to zbieg okolicznosci, a na ile hmm jakies dzialanie tych suplementow. Moze zatrzymuja wode? Albo wzmagaja apetyt (chociaz wydaje mi sie, ze jem jak zwykle). Naprawde nie wiem, jak to sobie wytlumaczyc.
muszelini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 15:14   #18
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: prośba o ocenę diety

muszelini
Dodaj więcej warzyw - powinny być do każdego posiłku (no do jogurtu czy owocu to ciężko, ale do całej reszty są niezbędne).
Przyda się też więcej białka (mięso, ryby jajka, twaróg), a z jogurtami bym uważała - najwyżej 1 dziennie.
Co do tłuszczu - oliwa do sałatki czy do smażenia, albo garść orzechów/migdałów itp (możesz jeść same, z jogurtem/owocem albo do owsianki dodać), no i od czasu do czasu rybka (najlepiej morska).
Masz mało urozmaicone posiłki. Dorzuć czasami jakąś sałatkę na przykład.
Śniadanie - czy jesteś w stanie tym się najeść? Śniadanie ma nam dostarczyć energii do działania na cały dzień i rozkręcić metabolizm. Moim zdaniem ogólnie jesz mało.
Jak Ci się nie chce robić obiadu to zawsze można jeść pierś z kuraka + warzywa mrożone + ryż brązowy/makaron pełnoziarnisty. Z szykowania to jedynie mięso trzeba pokroić, a reszta to się sama robi.
Kolacja o 19 jest ok jeśli chodzisz spać koło 21-22, jeśli później - dorzuć jeszcze jakiś posiłek. Jak jest czysto białkowa to może być nawet 30 min przed snem.
Jak jesteś głodna to zjedz coś, ale nie wcześniej niż 2h od ostatniego posiłku (powinno się jeść co 2-3 więc będzie ok). Jeśli jesteś głodna zaraz po jedzeniu - zastanów się nad tym co zjadłaś i czy nie za mało. Produkty o wysokim indeksie glikemicznym mogą powodować szybkie uczucie głodu (między innymi słodycze, ale również jasne pieczywo i wiele innych rzeczy, możliwe że banany też tak u Ciebie działają ).
Co do ćwiczeń - na czczo spala się więcej tłuszczu, ale również spala się mięśnie, dlatego powinno się tego unikać. Śniadanie powinno się jeść jak najszybciej po przebudzeniu- najlepiej do 30 min, ale do 2h też nie jest źle.
Co do witamin - nie mam pojęcia w jaki sposób mogłyby powodować tycie, nie wydaje mi się to realne.
Chyba nie zapomniałam o niczym?
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.