Noclegi na Łotwie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 16:51   #1
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377

Noclegi na Łotwie


Dziewczyny, pomocy.
Na poczatku maja (4-6) jedziemy z TŻtem na Łotwę i potrzebujemy 2 noclegów: jednego w okolicy Talsi, drugiego w okolicy Ventspils. Zależy nam, żeby było jak najtaniej, wygody nam nie są potrzebne.

Może macie coś sprawdzonego?
A jesli nie - to moze ktoś mi podpowie, jak tego w ogóle szukać?
Nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem noclegu, a teraz jestem po prostu załamana - wszystkie noclegi wyskakują mi przez te strony pośredniczące - a tak nie chcę rezerwować.... kurde, pomocy, bo mamy niecały miesiąc
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:00   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Noclegi na Łotwie

szczerze mówiąc jak jedziecie za m-c i nie macie już czasu na poszukiwania to pierwsze co bym zrobila to szukała przez pośredników, bo:
1. maja czesto znizki
2. Gwarantuja ci rezerwacje (Np. hotels . com (to jest expedia) jak byl overbooking w tym hotelu co zarezerwowalam to dużo wczesniej przyslali mi maila ze jest i ze chca mnie przełożyc do innego hotelu. Oczywiscie wtedy koszty pokrywaja oni (mialam o klase lepszy hotel). A rezerwowalam (doslownie) na drugim koncu świata). Mozesz tez u posrednikow zbierac punkty i dostawac darmowe noclegi itp itd. A jesli nie masz karty kredytowej to ktos ci moze zarezerwowac a ty jak przyjezdzasz to placisz.

W samodzielnie rezerwowanych hotelach ktore "gubily" rezerwację pomaga tylko awantura, a tych (szczegolnie na urlopie) raczej wolę unikac

Popatrzylam nawet na bookingu to taniocha na tej łotwie )

A jesli nawet teraz nie czujesz sie przekonana to zrob inaczje - na booking np są oceny ktore sa wystawiane przez gości po zakonczeniu rezerwacji (czytaj tych co byli i zaplacili). Bierzesz ze strony te tanie ale bardzo polecane i sama do nich piszesz. Nic prostrzego. System ocen ma też TripAdvisor, ale tam chyba moze pisac każdy.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:20   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Noclegi na Łotwie

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc jak jedziecie za m-c i nie macie już czasu na poszukiwania to pierwsze co bym zrobila to szukała przez pośredników, bo:
1. maja czesto znizki
2. Gwarantuja ci rezerwacje (Np. hotels . com (to jest expedia) jak byl overbooking w tym hotelu co zarezerwowalam to dużo wczesniej przyslali mi maila ze jest i ze chca mnie przełożyc do innego hotelu. Oczywiscie wtedy koszty pokrywaja oni (mialam o klase lepszy hotel). A rezerwowalam (doslownie) na drugim koncu świata). Mozesz tez u posrednikow zbierac punkty i dostawac darmowe noclegi itp itd. A jesli nie masz karty kredytowej to ktos ci moze zarezerwowac a ty jak przyjezdzasz to placisz.

W samodzielnie rezerwowanych hotelach ktore "gubily" rezerwację pomaga tylko awantura, a tych (szczegolnie na urlopie) raczej wolę unikac

Popatrzylam nawet na bookingu to taniocha na tej łotwie )

A jesli nawet teraz nie czujesz sie przekonana to zrob inaczje - na booking np są oceny ktore sa wystawiane przez gości po zakonczeniu rezerwacji (czytaj tych co byli i zaplacili). Bierzesz ze strony te tanie ale bardzo polecane i sama do nich piszesz. Nic prostrzego. System ocen ma też TripAdvisor, ale tam chyba moze pisac każdy.

A mozesz mi pokazać tą taniochę...?
Bo ja póki co najtaniej znalazłam 150zł za dwojkę za noc. Wg mnie to jest za dużo - a jak mówiłam, nie potrzebujemy niewiadomo jakich warunków, to nie urlop tylko wyjazd "służbowy", 2 noce to ja bym w samochodzie mogła się przespac, gdyby było gdzie sie umyc Inna rzecz ze my zamiast hotelu wolelibysmy jakąś prywatną kwaterę...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 17:35   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Noclegi na Łotwie

Uhh jakby to byl wyjazd sluzbowy to tym bardziej nie przejmowalabym sie kosztami, chociaz termin na takowy dziwny..
Ale to nie moja sprawa wiec do rzeczy - jesli chodzi o tani pokoj to w tym terminie (znaczy majowka) to 150/2 os za noc uwazam ze nie jest zla, ale znalazlam tez jakies noclegi po ok 100/dwie noce/2 os wiec mysle ze i w tych granicach znajdziesz jak bardziej poszukasz (ale pewnie w gorszym standardzie lub dalej od centrum miasta)
Wklejam linka (nie wiem, czy sie dobrze wyswietli wiec jak cos to musisz wpisac 4-6 maja w tym miescie na "V" i posortowac po cenie), tylko musisz na poczatku spacje w linku pokasowac http:// www . taniehotele.be/SearchR...ate=contracted

Z takich B&B to jeszcze mozesz szukac po google maps - tam są oznaczone hotele oraz ogwiazkowane (w sensie ocen) i po tripadvisorze, ale to żmudna robota (glownie google), robie to tylko wtedy kiedy w obszarze moich zainteresowan naprawde nie ma żadnego sensownego hotelu. Ewentualnie można wejść na strony danego obszaru (tak jak u nas sa strony miast) i szukac czegoś pod tytułem "baza noclegowa".

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach

PS: mam nadzieje Zlo ze mnie nie zbanujesz :-PP bo nie pamietam z zamierzchlych czaosow czy linki mozna wklejac czy nie :-P
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 17:46   #5
berenike
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 35
Dot.: Noclegi na Łotwie

Z moich podróżnych doświadczeń wynika że to calkiem cywilizowany kraj. W zeszlym roku pojechalliśmy "w ciemno" przez północną Litwę i Łotwę i nie było żadnych problemów z noclegami - przy ważniejszych drogach podobnie jak u nas są motele i zajazdy - spokojnie można coś wybrać. W miejscach turystycznych jest też sporo kwater prywatnych.
berenike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 10:30   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Noclegi na Łotwie

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
Uhh jakby to byl wyjazd sluzbowy to tym bardziej nie przejmowalabym sie kosztami, chociaz termin na takowy dziwny..
Ale to nie moja sprawa wiec do rzeczy - jesli chodzi o tani pokoj to w tym terminie (znaczy majowka) to 150/2 os za noc uwazam ze nie jest zla, ale znalazlam tez jakies noclegi po ok 100/dwie noce/2 os wiec mysle ze i w tych granicach znajdziesz jak bardziej poszukasz (ale pewnie w gorszym standardzie lub dalej od centrum miasta)
Wklejam linka (nie wiem, czy sie dobrze wyswietli wiec jak cos to musisz wpisac 4-6 maja w tym miescie na "V" i posortowac po cenie), tylko musisz na poczatku spacje w linku pokasowac http:// www . taniehotele.be/SearchResults.aspx?langua geCode=PL&pageIndex=0&des tination=city%3aVentspils &checkin=2012-05-04&checkout=2012-05-06&Rooms=1&adults_1=2#lan guageCode=PL&currencyCode =PLN&destination=city:Ven tspils&radius=50km&checki n=2012-05-04&checkout=2012-05-06&Rooms=1&adults_1=2&pag eSize=15&pageIndex=0&sort =MinRate-asc&showSoldOut=false&vie w=hc_sr_summary&scroll=0& mapstate=contracted

Z takich B&B to jeszcze mozesz szukac po google maps - tam są oznaczone hotele oraz ogwiazkowane (w sensie ocen) i po tripadvisorze, ale to żmudna robota (glownie google), robie to tylko wtedy kiedy w obszarze moich zainteresowan naprawde nie ma żadnego sensownego hotelu. Ewentualnie można wejść na strony danego obszaru (tak jak u nas sa strony miast) i szukac czegoś pod tytułem "baza noclegowa".

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach

PS: mam nadzieje Zlo ze mnie nie zbanujesz :-PP bo nie pamietam z zamierzchlych czaosow czy linki mozna wklejac czy nie :-P

Jeśli dla kogoś wyjazd służbowy to tylko i wyłącznie taki, za który płaci szeroko pojęty pracodawca, to rozumiem. Tu tak nie jest, wyjeżdżamy dla siebie, firma jest nasza, więc próbujemy przyciąć koszty. Dla mnie to logiczne


Cytat:
Napisane przez berenike Pokaż wiadomość
Z moich podróżnych doświadczeń wynika że to calkiem cywilizowany kraj. W zeszlym roku pojechalliśmy "w ciemno" przez północną Litwę i Łotwę i nie było żadnych problemów z noclegami - przy ważniejszych drogach podobnie jak u nas są motele i zajazdy - spokojnie można coś wybrać. W miejscach turystycznych jest też sporo kwater prywatnych.
No i własnie tak zrobimy: jeden nocleg mamy już zarezerwowany w przystępnej cenie, drugiego poszukamy na miejscu.
Własnie nie mogłam żadnych prywatnych kwater w necie znaleźć i dlatego byłam mocno zdziwiona Bo nie ukrywam - własnie na takie spanie liczylismy, szczególnie, ze zależy nam tylko na przespaniu się i umyciu - nie spędzimy w każdym z miejsc więcej niż noc

A powiedz jak z porozumiewaniem się? Bo trochę nas koleżanka nastraszyła, że tam najlepiej to po niemiecku albo rosyjsku... Co prawda oboje niemiecki w szkole mielismy, ale żadne z nas nie umie go na tyle, by się porozumieć - po angielsku, francusku, trochę po duńsku owszem, ale nie po niemiecku czy rosyjsku
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.