Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 15:01   #271
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja akurat na trądzik już nic nie używam bo mam skórę i tak mega przemęczoną. Najgorsze jest to, ze jest bardzo przesuszona i nic nie pomaga.
Nie próbowałam jeszcze żadnych sód, kozieradek itp. Na razie mam tylko micel, Aleppo i Physiogel..
Planowałam kupić sobie na BU zestaw do peelingu z panthenolem i dodać do tego trochę kwasu hialuronowego to może to by wygładziło i nawilżyło cerę?
Polecacie jakieś skuteczne maseczki nawilżające dla cer bardzo wrażliwych i zapchanych?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-12-04 o 15:05
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 06:59   #272
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, przychodzę do was po radę. Mam sporo młodszego szwagra ma dopiero 16 lat. I zaczyna mieć kłopoty z trądzikiem, nie jest to jeszcze tragedia ale ma już ropne wypryski. Chcieliśmy z mężem na gwiazdkę kupić mu jakiś zestaw do walki z tym dziadostwem. I pomyślałam żeby mu kupić Effaclar Duo (mam akurat z kuponów Sp), żel micelarny z biedronki, hydrolat oczarowy i jakiś nawilżający krem na dzień. Czy taki zestaw będzie ok? No i mam problem z kremem na dzień, bo chciałabym jakiś tani. Co myślicie o Ziaja med np.?
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 08:14   #273
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

neusia pomysł dobry,ale...
wiem jak to jest,sama chciałabym żeby mój problem był niewidoczny dla otoczenia,więc jak dacie mu taki prezent to on utwierdzi się w tym,że wszyscy to widzą (zależy też jakie ma podejście) więc jeżeli jesteś uparta to może wybierz 2 z tych kosmetyków (np. eff duo i krem na dzień-z ziai med ten zielony jest całkiem dobry) i do tego książkę czy coś innego
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 08:25   #274
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

tzn my wiemy ogólnie że to dobry pomysł i wiemy że on chce dostać takie specyfiki bo męczy swoją mame że ma mu kupić. Myślę że się ucieszy, bo wie że ja troche znam się na tych specyfikach. Pytanie tylko czy te konkretne kremy i reszta to byłby dobry pomysł. Czy lepiej np inny krem.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 08:45   #275
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

jeżeli tak sprawa wygląda to kup
myślę,że eff duo,hydrolat oczarowy i żel micelarny z biedry to dobry pomysł(można by zastąpić go żelem Avene zielonym,choć to już większy wydatek) a krem z Ziai to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...y-tradzik.html

na moje oko zestaw całkiem niezły,ale z drugiej strony też wybitnym ekspertem nie jestem
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 08:55   #276
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę do was po radę. Mam sporo młodszego szwagra ma dopiero 16 lat. I zaczyna mieć kłopoty z trądzikiem, nie jest to jeszcze tragedia ale ma już ropne wypryski. Chcieliśmy z mężem na gwiazdkę kupić mu jakiś zestaw do walki z tym dziadostwem. I pomyślałam żeby mu kupić Effaclar Duo (mam akurat z kuponów Sp), żel micelarny z biedronki, hydrolat oczarowy i jakiś nawilżający krem na dzień. Czy taki zestaw będzie ok? No i mam problem z kremem na dzień, bo chciałabym jakiś tani. Co myślicie o Ziaja med np.?

szczerze? takie prezenty mi sie wlasnie marza, przydatne Twoj prezent moze go urazic, moze sie obrazic ale na drugi dzien spojzy sie w lusterko i zacznie tego uzywac mozesz mu dolaczyc karteczke jak ma tego uzytkowac 16 lat to taki wiek buntowniczy ale mysle ze zrozumie ze chcecie dla niego dobrze powiedz o tym swojej siostrze zeby tez wplynela na niego jakos, niech go postraszy kraterami na twarzy

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
jeżeli tak sprawa wygląda to kup
myślę,że eff duo,hydrolat oczarowy i żel micelarny z biedry to dobry pomysł(można by zastąpić go żelem Avene zielonym,choć to już większy wydatek) a krem z Ziai to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...y-tradzik.html

na moje oko zestaw całkiem niezły,ale z drugiej strony też wybitnym ekspertem nie jestem

przy effclar musi byc jakis mocno nawilzajacy krem, bo wususza bardzo skore. moze cos z seri calma? w aptece powinni Ci doradzic ktory jest najmocniejszy albo wejdz na kwc. I przydalby sie peeling enzymatczny bo bedzie mu schodzil naskorek z pryszczy moze niech mu dziewczyna dokupi
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 09:01   #277
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

tylko to ma być krem na dzień,więc raczej bym celowała w tego typu... bo jak mu kupi tłuściocha to raczej w dzień nie będzie używał(ani to się nie wchłonie,facet raczej też nie przypudruje:P) można by podsunąć mamie pomysł na dobry krem mocno nawilżający na noc.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 10:13   #278
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczynki za pomoc. Wiem że on się ucieszy z takiego prezentu i będzie używał.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 10:17   #279
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ale ten tradzikowy bedzie go jeszcze wysuszla. sa kremy nawilzajace ktore sie wchlaniaja
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:16   #280
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja akurat na trądzik już nic nie używam bo mam skórę i tak mega przemęczoną. Najgorsze jest to, ze jest bardzo przesuszona i nic nie pomaga.
Nie próbowałam jeszcze żadnych sód, kozieradek itp. Na razie mam tylko micel, Aleppo i Physiogel..
Planowałam kupić sobie na BU zestaw do peelingu z panthenolem i dodać do tego trochę kwasu hialuronowego to może to by wygładziło i nawilżyło cerę?
Polecacie jakieś skuteczne maseczki nawilżające dla cer bardzo wrażliwych i zapchanych?
skoro już BU - możesz spróbować znaleźć niekomedogenny olejek, jest ich sporo (nie wiem jakie są obecnie dostępne na BU) i mieszać z żelem hialuronowym, nakładając na skórę zwilżoną hydrolatem - dla mnie to do tej pory jedyny skuteczny i bezpieczny sposób na nawilżanie mojej trądzikowej cery. Fajny jest np olej z kocanki bo łagodzi naczynka a popularny hydrolat oczarowy łagodzi wypryski.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 21:02   #281
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny
Chciałam Was prosić o radę jaki wybrać krem na zimę?
Na jesień kupiłam krem z Sylveco Krem Brzozowy.
Jednak rozmawiałam z kosmetyczką i mówiła żebym znalazła sobie jakiś krem odżywczy.
Tylko jaki? Czy ten z Sylveco może być?
Czy polecacie jakiś inny?
Czuję, że potrzebuję czegoś mocno nawilżającego chociaż stosuję na noc olej jojoba i ze słodkich migdałów. Do tego dokupię arganowy.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 12:48   #282
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Wodę destylowaną zmieszałam z ekstraktem z zielonej herbaty z ZSK.
Na 100ml wody wsypałam 10ml ekstraktu - tak poradziły mi dziewczyny z innego wątku.
Przyznam się szczerze, że do takiego mixu podchodziłam sceptycznie, zwłaszcza jak zobaczyłam ten brunatny kolor płynu, ale kiedy zaczął działać, zamilkłam
Ściąga pory, ale nie skórę, nie wysusza jej.
Skóra jest dokładnie oczyszczona, mhm, tępa powiedziałabym, ale nie jest to niemiłe uczucie - dla mnie wybawienie, bo mniej się przetłuszcza i jest gładka i miękka w dotyku.
W końcu
Dzięki, ekstrakt już mam, tak się zastanawiam czy mogę go zmieszać z hydrolatem jakimś czy musi to być woda destylowana?
A co z trwałością takiej mieszanki? nie trzeba tego jakoś konserwowac?
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 13:14   #283
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

czy do płynu micelarnego firmy cetaphil można wsypać na oko 3-5g kwasu salicylowego ?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 14:26   #284
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
czy do płynu micelarnego firmy cetaphil można wsypać na oko 3-5g kwasu salicylowego ?
Kwas salicylowy rozpuszcza sie w alkoholach i tluszczach. Pewnie w cetaphilu sie nie rozpusci i nie zadziala. Na zsk sa chyba jakies przepisy na micel i toniki z salicylem.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 15:33   #285
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
Dzięki, ekstrakt już mam, tak się zastanawiam czy mogę go zmieszać z hydrolatem jakimś czy musi to być woda destylowana?
A co z trwałością takiej mieszanki? nie trzeba tego jakoś konserwowac?
Jeśli rozpuścisz ekstrakt w hydrolacie konserwowanym, dodatkowy konserwant nie będzie konieczny, ale polecam robić małe porcje. Roztwory wodne zawsze powinny być konserwowane, chyba że robiłabyś naprawdę maleńkie porcje, do zużycia w ciągu kilku dni.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 21:03   #286
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli rozpuścisz ekstrakt w hydrolacie konserwowanym, dodatkowy konserwant nie będzie konieczny, ale polecam robić małe porcje. Roztwory wodne zawsze powinny być konserwowane, chyba że robiłabyś naprawdę maleńkie porcje, do zużycia w ciągu kilku dni.
Dziekuję a czy mogłabym jeszcze prosic o informacje jak sprawdzic czy jest on konserwowany?
Zazwyczaj kupuje w mazidłach nie wersje eko(teraz mam z rózy stulistej, rumiankowy, migdałowy) i chyba kiedys czytałam, że one sa konserwowane, ale nie jestem pewna.
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 19:26   #287
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
skoro już BU - możesz spróbować znaleźć niekomedogenny olejek, jest ich sporo (nie wiem jakie są obecnie dostępne na BU) i mieszać z żelem hialuronowym, nakładając na skórę zwilżoną hydrolatem - dla mnie to do tej pory jedyny skuteczny i bezpieczny sposób na nawilżanie mojej trądzikowej cery. Fajny jest np olej z kocanki bo łagodzi naczynka a popularny hydrolat oczarowy łagodzi wypryski.
Bardzo mnie zaciekawiłaś tymi olejkami. I to nawilży cerę na dłuższy czas tak głębiej? Taka mieszanka na pewno mnie nie podrażni i nie zapcha? W sumie to chętnie bym spróbowała czegoś takiego. Może jeszcze zamówię przed świętami.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 23:43   #288
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Moze u Ciebie byc tak jak u mnie - gdy tylko zaszlam tradzik mnie opuscil i bylo mi obobojetne czym sie smaruje, cera byla troche bardziej wrazliwa, i skora na ciele tez ale bez pryszczy.
Ciąża hamuje reakcje immunologiczne co na pewno przyczyniło się do zmniejszenia trądziku

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
A teraz coś co pojawiło się u mnie ostatnio, przypadkowo i nie wiem co myśleć.. Zaczęłam brać leki antydepresyjne i B5 w podobnym czasie. I wiecie co się stało.. łojotok mi zniknął! Nie wiem co to spowodowało. Czy Asentra (sentralina) i zmiana w metabolizmie serotoniny czy b5 (biorę 400 mg). Oczom własnym nie wierzę, znikają zaczopowane pory, moja skóra jest.. normalna. Tak jak gdy brałam Izo.
Serotonina ma wpływ na wydzielanie insuliny i IGF. Kiedyś już pisałam o ich roli w kwestii trądziku.

Co do diety paleo to nadmiar białka, który ona promuje może mieć tragiczne konsekwencje dla organizmu. Ja spędziłam na podobnej diecie pare ładnych miesięcy i choć zauważyłam poprawę to nie była ona całkowita. Natomiast nie chcę się powtarzać - wszystko już opisałam w moich poprzednich postach w tym temacie.
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 13:11   #289
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 13:44   #290
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ok Fishy przeszukam. mój poziom insuliny musi być .. "porządny", glukoza 89-90 jednostek zawsze przy badaniu na czczo, jestem b. szczupłą osobą, więc raczej nie mam insulinoodporoności? Czy to się zawsze wiąże z tyciem? Suplementy typu Dialeve nie działały na mnie.
Moje paleo jednak ma sporo węgli, ale takich zdrowych, nieprzetworzonych. Poza tym nie jestem restrykcyjna
Dochodzę do wniosku, że to jednak B5.. jak jej nie stosowałam parę dni, było gorzej z przetłuszczaniem. No nic, obserwuję dalej. Ważne - wszystkie kuracje tranem, omaga 3 itd powodują pogorszenie mojego stanu skóry, ma to potwierdzenie w teorii jak działa B5 - pogorszony metabolizm tłuszczy, B5 wspomaga tworzenie koenzymu A.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 16:05   #291
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co myślicie o takich zestawach do stosowania na noc?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-retinol.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-rebuild.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 17:29   #292
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

no wlasnie, a znacie sposob zeby krosta juz taka podleczona nie byla czerwona? bo ja mam juz chyba taka skore (szczegolnie ostatnio) ze pryszcz jest taki czerwony ze nawet spod korektora przebija!
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 20:45   #293
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Witajcie mam pytanie czy olejek z drzewa herbacianego nadaje sie do cery suchej ? wrażliwej szukam własnie jakis preparat na krostki pryszcze do takiego typu cery Pozdrawiam.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 10:35   #294
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

moze byc i do suchej, wkoncu stosuje sie go punktowo, nie zapomniaj nawilzac skory
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 10:44   #295
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja niedawno naczytałam sie o frakcji sojowej. Zaciekawił mnie ten produkt, ale jak zwykle mam masę obaw, że mnie zapcha podrażni i w ogóle spustoszy.
Czy używanie takiej frakcji solo na czystą skórę bez kremu, zaraz pod makijaż jest bezpieczne, czy lepiej ją z czymś połączyć. Z czym to się w ogóle je? Używa któraś z was tego cuda?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 10:58   #296
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Bardzo mnie zaciekawiłaś tymi olejkami. I to nawilży cerę na dłuższy czas tak głębiej? Taka mieszanka na pewno mnie nie podrażni i nie zapcha? W sumie to chętnie bym spróbowała czegoś takiego. Może jeszcze zamówię przed świętami.
ciężko mi obecnie porównać do kremów, bo dawno z nich zrezygnowałam, a każda próba używania takowych okazywała się błędem (albo za mało nawilżały, albo zapychały, uczulały albo robiły inne dziwne rzeczy, np. Cetaphil MD robił mi z twarzy dorodnego buraka). Na pewno warto spróbować ale to, czy olejek zapcha jest kwestią indywidualną (niektórych nie zapycha jojoba, mnie zapchała bardzo, natomiast nie zapycha mnie oliwa z oliwek, która może być komedogenna), więc po prostu trzeba znaleźć swój Taka mieszanka zapewnia i nawilżenie i natłuszczenie (które jest potrzebne, żeby to nawilżenie utrzymać). Tylko to trzeba ponoć każdorazowo mieszać olejek z żelem hialuronowym (ale nie pamiętam czemu nie można zmieszać od razu większej porcji).
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 11:04   #297
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy rybki Dermogal A+E można stosować codziennie? Musze coś kupić nawilżającego ale do codziennego stosowania więc wole się upewnić czy mnie nie zapcha.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 13:17   #298
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co do diety paleo to nadmiar białka, który ona promuje może mieć tragiczne konsekwencje dla organizmu. Ja spędziłam na podobnej diecie pare ładnych miesięcy i choć zauważyłam poprawę to nie była ona całkowita. Natomiast nie chcę się powtarzać - wszystko już opisałam w moich poprzednich postach w tym temacie.[/QUOTE]

ale dieta paleo nie promuje nadmiaru białka,tylko normalnego jego spozycie-1-2g/kg masy ciała.
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 14:13   #299
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja niedawno naczytałam sie o frakcji sojowej. Zaciekawił mnie ten produkt, ale jak zwykle mam masę obaw, że mnie zapcha podrażni i w ogóle spustoszy.
Czy używanie takiej frakcji solo na czystą skórę bez kremu, zaraz pod makijaż jest bezpieczne, czy lepiej ją z czymś połączyć. Z czym to się w ogóle je? Używa któraś z was tego cuda?

Ja używam. Jest moim zdaniem swietna, ładnie koi i nawilża, nie zapycha, pod makijaż jak znalazł( ja stosuję minerały, ale jak zdarzało mi się użyc płynnego podkładu to tez było ok). I nawet wydajna jest.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Czy rybki Dermogal A+E można stosować codziennie? Musze coś kupić nawilżającego ale do codziennego stosowania więc wole się upewnić czy mnie nie zapcha.
Niektóre dziewczyny ,które na wizazu pisały, rybki stosowane codziennie zapychały. Ja u siebie nie zauważyłam tego efektu, fajnie nawilżają. Myślę, że to kwestia indywidualna niestety
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 14:42   #300
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ciężko mi obecnie porównać do kremów, bo dawno z nich zrezygnowałam, a każda próba używania takowych okazywała się błędem (albo za mało nawilżały, albo zapychały, uczulały albo robiły inne dziwne rzeczy, np. Cetaphil MD robił mi z twarzy dorodnego buraka). Na pewno warto spróbować ale to, czy olejek zapcha jest kwestią indywidualną (niektórych nie zapycha jojoba, mnie zapchała bardzo, natomiast nie zapycha mnie oliwa z oliwek, która może być komedogenna), więc po prostu trzeba znaleźć swój Taka mieszanka zapewnia i nawilżenie i natłuszczenie (które jest potrzebne, żeby to nawilżenie utrzymać). Tylko to trzeba ponoć każdorazowo mieszać olejek z żelem hialuronowym (ale nie pamiętam czemu nie można zmieszać od razu większej porcji).

Też bym się chętnie skusiła na takie olejki właśnie dlatego, że kremy u mnie zachowują się podobnie jak u Ciebie. Tym bardziej, że napaliłam się na frakcję z oleju sojowego i chciałabym zmieszać ją z jakimś olejkiem jako wersja na dzień.
Na noc chciałam zakupić jakieś serum z tych co podałam w poprzednim poście w linkach z BU. Myślicie, ze byłoby to potencjalnie dobrym pomysłem?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.