Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-01-13, 11:04   #781
abiblabla
Zakorzenienie

Dot.: Hiszpański ;)

Dziewczyny możecie polecić jakieś seriale po hiszpansku?
Byle nie jakieś głupie, naiwne telenowele, bo takich nie mogę zdzerżyć... Chodzi mi o "ambitniejsze" seriale. Tak dla przykładu chodzi mi o seriale typu: Breaking Bad, Dexter, Lost, GOT, Orange is the new black, ale też lekkie typu Przyjaciele.
Póki co obejrzałam Narcos, gdzie mniej więcej 1/3 (?) jest po hiszpańsku. Szukam czegoś co pomoże mi oswoić się z językiem, uczę się sama, no i wiadomo - łatwo nie jest.
Stary 2017-01-14, 09:13   #782
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Byle nie jakieś głupie, naiwne telenowele, bo takich nie mogę zdzerżyć... Chodzi mi o "ambitniejsze" seriale. Tak dla przykładu chodzi mi o seriale typu: Breaking Bad, Dexter, Lost, GOT, Orange is the new black, ale też lekkie typu Przyjaciele.
Póki co obejrzałam Narcos, gdzie mniej więcej 1/3 (?) jest po hiszpańsku. Szukam czegoś co pomoże mi oswoić się z językiem, uczę się sama, no i wiadomo - łatwo nie jest.
Hej, a ja oglądam seriale z dubbingiem hiszpańskim (ale wersja latino) Oglądałam tak m.in. "Z archiwum X" i "Życie na fali". Nie lubię dubbingu, ale można się przyzwyczaić
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:26   #783
lovebird
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hej, a ja oglądam seriale z dubbingiem hiszpańskim (ale wersja latino) Oglądałam tak m.in. "Z archiwum X" i "Życie na fali". Nie lubię dubbingu, ale można się przyzwyczaić
Próbowałam kiedyś z braku ciekawych seriali po hiszpańsku, ale dosyć szybko odpuściłam, nie mogłam tego słuchać

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.

Wymiana książkowa

lovebird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 18:00   #784
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Próbowałam kiedyś z braku ciekawych seriali po hiszpańsku, ale dosyć szybko odpuściłam, nie mogłam tego słuchać
A ja muszę przyznać, że lubię ten dubbing, chociaż na początku zawsze mnie śmieszy. I właściwie, to dużo filmów obejrzałam w tej wersji, jak nie mogłam znaleźć po angielsku.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 19:46   #785
Sarcastic
Raczkowanie

Ja bardzo polecam El Internado Trzeba jednak się przygotować na to, że trochę czasu na niego zejdzie, bo ma 7 sezonów, nie pamiętam ile odcinków w każdym, ale odcinek trwa dłużej niż wszelkie amerykańskie, które zazwyczaj trwają 40 minut. Hiszpańskie seriale to zazwyczaj ponad godzina na odcinek.
Generalnie przedstawia życie dzieci, nastolatków i nauczycieli w internacie, zaczynają się morderstwa... dzieje się wiele rzeczy i wkrótce się okazuje, że każdy kto jest w internacie znalazł się tam z jakiegoś powodu, nic nie jest przypadkowe... Bardzo wciągający.

Słyszałam jeszcze dobre opinie o El Barco i Gran hotel, ale jeszcze nie oglądałam, jak się trochę odkopię z seriali i być może zyskam nieco więcej wolnego czasu to się za nie wezmę

http://ragdollowo.blogspot.com
Sarcastic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 12:10   #786
lovebird
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Ja bardzo polecam El Internado Trzeba jednak się przygotować na to, że trochę czasu na niego zejdzie, bo ma 7 sezonów, nie pamiętam ile odcinków w każdym, ale odcinek trwa dłużej niż wszelkie amerykańskie, które zazwyczaj trwają 40 minut. Hiszpańskie seriale to zazwyczaj ponad godzina na odcinek.
Generalnie przedstawia życie dzieci, nastolatków i nauczycieli w internacie, zaczynają się morderstwa... dzieje się wiele rzeczy i wkrótce się okazuje, że każdy kto jest w internacie znalazł się tam z jakiegoś powodu, nic nie jest przypadkowe... Bardzo wciągający.
Zaczęłąm oglądać jakieś 2 lata temu i odpuściłam po kilku odcinkach, bo wydawał mi się taki dla dzieci/nastolatków... Trochę mnie teraz zachęciłaś, może jeszcze to przemyślę

Dokładnie jak piszesz, większość seriali trwa ponad godzinę, co mnie też zniechęca, bo nie lubię oglądać na raty, a rzadko kiedy mogę wygospodarować tyle wolnego czasu na raz

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.

Wymiana książkowa

lovebird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 20:40   #787
abiblabla
Zakorzenienie

Zaczęłam oglądać kiedyś El Internado (to było jeszcze zanim chciałam nauczyć się języka), ale miałam wrażenie że to właśnie taka naiwna telenowela tylko że bardziej dla nastolatków. To samo z El Barco. No, ale chyba spróbuję, może się myliłam

Dubbingi są absolutnie nie dla mnie, jestem kategoryczną przeciwniczką
Stary 2017-01-15, 21:23   #788
LilyAllen
Zadomowienie

Cytat:
Myślę, że mogłabyś dać szansę miniserialom typu "Sin identidad", "Bajo sospecha", "Karabudjan", "Hermanos".

Z lżejszych ja lubiłam "Fisica o quimica", "B&B de boca en boca", y kocham "Alli Abajo", to akurat komediowy, ale bardzo mnie wciągnął
LilyAllen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 21:23   #789
herbaciarkka
Przyczajenie

Najlepsze hiszpańskie seriale: Los Protegidos, Paco i jego ludzie, El Internado, El Barco, Gran Hotel, Angelos y demońos, Cienie Calendy, Sześć sióstr.

POLECAM wszystkie! ale ostrzegam -baaardzo wciągają

PS: nie, nie są to głupiutkie i puste telenowelki
herbaciarkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 21:36   #790
Zuzza02
finding neverland

Też lubię Garn Hotel <3 Miałam długą przerwę w oglądaniu. Czuję, że pora wrócić do wieczorów z tym serialem
Zuzza02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 09:50   #791
abiblabla
Zakorzenienie

Łał, ale dużo! Dziękuję wam bardzo
Zapisuję je wszystkie na listę i będę po kolei sprawdzać/uczyć się )

Cytat:
Napisane przez herbaciarkka Pokaż wiadomość
Najlepsze hiszpańskie seriale: Los Protegidos, Paco i jego ludzie, El Internado, El Barco, Gran Hotel, Angelos y demońos, Cienie Calendy, Sześć sióstr.

POLECAM wszystkie! ale ostrzegam -baaardzo wciągają

PS: nie, nie są to głupiutkie i puste telenowelki
Jedna sprawa, internet mi tego nie znajduje, na pewno tak brzmi tytuł?

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2017-01-16 o 18:44
abiblabla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 12:06   #792
herbaciarkka
Przyczajenie

Cytat:
Łał, ale dużo! Dziękuję wam bardzo
Zapisuję je wszystkie na listę i będę po kolei sprawdzać/uczyć się )

Jedna sprawa, internet mi tego nie znajduje, na pewno tak brzmi tytuł?
faktycznie, mój błąd. powinno być: "Angel o demonio"
herbaciarkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 14:35   #793
Malparida
Raczkowanie

A ja ogladam teraz "La ley del corazon".
Malparida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 22:07   #794
boskapolka
Raczkowanie

Cytat:
ja polecam Devious Maids z dubbingiem latino
Stary 2017-02-10, 03:09   #795
mallorywknox
Przyczajenie

wiem, że pytanie dotyczyło seriali, ale natknełam sie ostatnio przypadkiem na świetny thriller: trup (tak, tutył nie porywa), produkcji hiszpańskiej, z czystym sumieniem polecam
mallorywknox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 12:32   #796
Elizabeth15
Przyczajenie

Cześć
Uczę się hiszpańskiego od kilku lat, jestem już na poziomie B2. Chętnie nawiązałabym kontakt z osobami na tym samym lub wyższym poziomie znajomości języka
Elizabeth15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 23:43   #797
tresca
Raczkowanie

Cytat:
''La casa de papel'' i ''El caso. Crónica de sucesos'' też są całkiem okej

tresca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:24   #798
cambig
Rozeznanie

¡Hola! Aplikacja "dla leniwych" LeanGo [Android] tłumaczy konwersacje tekstowe na hiszpański [lub jeden ze 100 innych języków]. Ma wbudowaną funkcję odczytywania tłumaczenia więc można od razu sprawdzić wymowę

https://play.google.com/store/apps/d...=co.leango.app

Gracias!
cambig jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hiszpański, nauka, przyjaciele

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości