Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 16:10   #1
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166

Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)


Witam Kochane wizażanki!

Przeglądając forum zauważyłam kilka wątków odnośnie spraw technicznych związanych z drukarkami. W związku z tym, że zajmuję się tym zawodowo, chętnie podzielę się moją wiedzą, jeśli tylko komuś będzie potrzebna pomoc w tym temacie.
Piszcie jeśli macie pytania odnośnie tego jaką drukarkę wybrać, czy napełniać kartridże czy wasza drukarka będzie "chodzić" na zamiennikach.

U mnie w pracy w okresie wakacyjnym straszne nudy i chętnie wykorzystam ten czas na ewentualną pomoc, jeśli byłaby komuś potrzebna

pozdrawiam

Dla wszystkich zainteresowanych!
Chciałam z góry poinformować, że ceny kartridży, atramentów, tonerów i drukarek, które tutaj podaję są cenami szacunkowymi. Opieram się głownie na cenach jakie proponuję klientom u siebie, gdyż są to normalne ceny sklepowe- w internecie wiadomo można kupić wszystko po 5zł :P ( ceny te podaję tutaj tylko w celach informacyjnych).
Nie chciałabym, aby ktoś podejrzewał mnie o jakąś reklamę czy coś
W swoich miastach na pewno znajdziecie podobne ceny produktów.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Edytowane przez goferek_go
Czas edycji: 2010-08-13 o 13:04 Powód: dodatkowe informacje
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 16:44   #2
menorka
Rozeznanie
 
Avatar menorka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 828
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Miło, że na świecie są takie życzliwe osoby
Ja akurat potrzebuje porady. Chce kupić urządzenie wielofunkcyjne, znaczy chciałabym żeby była tam drukarka, skaner i możliwość zrobienia ksero. Oczywiście chciałabym wydać jak najmniej I tutaj od razu problem: ile żeby była to w miarę dobra drukarka, a tusze niezbyt drogie? Na co zwracać uwagę? Jakie firmy są godne uwagi?
Ogólnie nie zależy mi na szybkości drukarki. Chciałabym żeby jakość druku była dobra.
Jaką możesz mi polecić?
__________________
Nie narzekaj, że masz pod górę skoro wspinasz się na szczyt.

***


menorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 16:47   #3
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

hej to ja tez mam pytanie musze teraz kupic drukarkę do studenckiego mieszkania, wiadomo zeby drukowac jak najwiecej w miare normalnym kosztem, bez rewelacji jakosciowych, bo to na wlasny uzytek:P zwykla laserowka mysle...
Co polecasz?
Ja narazie przystanelam na mysli o drukarce z drugiej reki () hp 5 l, jak myslisz nadaje sie? i czy jest w miare tania w uzytkowaniu?
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:14   #4
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Ogólna zasada: najczęściej im niej wydasz na drukarkę tym więcej zapłacisz za tusze do niej! Zerknę wieczorem do sklepów internetowych, rozejrzę się co mają w ofercie i napiszę co jest najlepszego dla Ciebie.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
hej to ja tez mam pytanie musze teraz kupic drukarkę do studenckiego mieszkania, wiadomo zeby drukowac jak najwiecej w miare normalnym kosztem, bez rewelacji jakosciowych, bo to na wlasny uzytek:P zwykla laserowka mysle...
Co polecasz?
Ja narazie przystanelam na mysli o drukarce z drugiej reki () hp 5 l, jak myslisz nadaje sie? i czy jest w miare tania w uzytkowaniu?
Starsza drukarka HP ( jeśli jest sprawna) to bardzo dobry wybór. Tonery zamienne do drukarki 5L kosztują ok 100-120zł brutto na 2500 wydruków, regeneracja(napełnienie) ok 60-100zł ( też na ok 2500wydruków) w zależności od miasta.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:22   #5
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Oo też potrzebuję porady Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson i problem Nie drukowałam za dużo a jesli już to tylko na czarno, ani razu nie drukowałam nic w kolorze. No i teraz wyświetla mi się komunikat, że tusze sa puste i muszę je wymienić No ale nie są puste na pewno.. Da się coś z tym zrobić czy muszę inwestować w nowe? Ale z drugiej strony kupie nowe, nie wykorzystam ich i znów będzie to samo? Szkoda kasy trochę..
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 18:16   #6
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Szkoda, że wcześniej nie było tego wątku, bo długo szukałam urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, kopiarka, skaner). Dziś drukarka została zakupiona (Brother 195C), ale niestety to nie ja ją wybierałam i w instrukcji jest napisane, że wymagany system to Windows 7 i conajmniej 1 GB RAM. Czy jeśli mam XP i dużo mniejszą pamięć to drukarka będzie działała? Teraz jeszcze nie jest podłączona, bo nie ma kto tego zrobić, więc nie mogę sprawdzić.

Drugie pytanie: mogłabyś polecić jakieś tanie zamienniki do niej? W sklepie kosztują ok. 15 zł za sztukę (czyli komplet 60). Na allegro są tańsze (po 5 zł/szt), ale nie wiem czy są dobre, nie chcę zepsuć drukarki...
A i jeszcze jedno- słyszałam, że bardzo szybko zasychają w niej tusze. To znaczy, że codziennie muszę coś wydrukować, również na kolorowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź .

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Mam jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy da się z tym coś zrobić.
Mam w domu drukarkę Canon iP1000. Jakiś czas temu pojawiły się problemy. Najpierw wyskakiwał komunikat 'zbiornik na zużyty atrament jest pełny'. Przeczytałam, żeby zresetować drukarkę, podziałało. Potem na wydrukach były białe paski. Następnie przestała drukować na kolorowo i w końcu na czarno. Kilkanaście razy włączyłam czyszczenie rolek itp i zaczęła drukować na czarno. Niestety po wymianie tuszu znowu nie działa.
Czy da się coś z tym zrobić? Czy raczej dać już sobie spokój?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:17   #7
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Oo też potrzebuję porady Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson i problem Nie drukowałam za dużo a jesli już to tylko na czarno, ani razu nie drukowałam nic w kolorze. No i teraz wyświetla mi się komunikat, że tusze sa puste i muszę je wymienić No ale nie są puste na pewno.. Da się coś z tym zrobić czy muszę inwestować w nowe? Ale z drugiej strony kupie nowe, nie wykorzystam ich i znów będzie to samo? Szkoda kasy trochę..
Przede wszystkim podaj model drukarki

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Szkoda, że wcześniej nie było tego wątku, bo długo szukałam urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, kopiarka, skaner). Dziś drukarka została zakupiona (Brother 195C), ale niestety to nie ja ją wybierałam i w instrukcji jest napisane, że wymagany system to Windows 7 i conajmniej 1 GB RAM. Czy jeśli mam XP i dużo mniejszą pamięć to drukarka będzie działała? Teraz jeszcze nie jest podłączona, bo nie ma kto tego zrobić, więc nie mogę sprawdzić.
Drukarka brother 195c to bardzo dobry wybór. Z drukarek obecnych w tej chwili na rynku są najtańsze w eksploatacji. Jesli chodzi o jakość to klienci także są bardzo zadowoleni.
Co do potrzebnej pamięci to jeszcze się nie spotkałam z przypadkiem, żeby komputer kupiony nawet 4-5 lat temu nie był w stanie obsłużyć drukarki z powodu zbyt małej ilości pamięci. No chyba, że masz jakiś starszy sprzęt wtedy lepiej, żeby ktoś kto się na tym zna zerknął, zanim ją rozpakujesz czy zainstalujesz. Co do systemu Windows 7 to pewno chodzi o to, że drukarka jest dostosowana juz do pracy na tym systemie, ale spokojnie możesz używać XP-ka.

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Drugie pytanie: mogłabyś polecić jakieś tanie zamienniki do niej? W sklepie kosztują ok. 15 zł za sztukę (czyli komplet 60). Na allegro są tańsze (po 5 zł/szt), ale nie wiem czy są dobre, nie chcę zepsuć drukarki...
A i jeszcze jedno- słyszałam, że bardzo szybko zasychają w niej tusze. To znaczy, że codziennie muszę coś wydrukować, również na kolorowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź .
Co do zamienników sprawa trudna.Ogólnie nie polecam zamienników za 5 zł, chociaż mam klientów którzy używają takich i są zadowoleni. Jednak jeśli tusz w nich zastosowany jest złej jakości to problem może nie pojawić się od razu, a np przy 3-4 komplecie. Jesli tusz jest np. za gęsty będzie się powoli odkładał w dyszach drukarki, która będzie powoli zasychać, pogorszy się druk, a później może całkiem przestać drukować.
Ja osobiscie nie polecam tuszy bardzo popularnych na rynku firmy Active J.. bardzo często po ich używaniu w drukarkach epson i brother zasychają głowice. Co do zasychania głowicy to najlepiej wydrukować coś 1 na tydzień, częściej nie musisz. I jeśli nie używasz drukarki to odłącz ją od komputerka, bo jesli jest podłączona to czyści głowicę za każdym razem jak włączasz/wyłaczasz komputer, zużywając przy tym niepotrzebnie kartridże.


Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy da się z tym coś zrobić.
Mam w domu drukarkę Canon iP1000. Jakiś czas temu pojawiły się problemy. Najpierw wyskakiwał komunikat 'zbiornik na zużyty atrament jest pełny'. Przeczytałam, żeby zresetować drukarkę, podziałało. Potem na wydrukach były białe paski. Następnie przestała drukować na kolorowo i w końcu na czarno. Kilkanaście razy włączyłam czyszczenie rolek itp i zaczęła drukować na czarno. Niestety po wymianie tuszu znowu nie działa.
Czy da się coś z tym zrobić? Czy raczej dać już sobie spokój?
Radzę na próbę zastosować inny niż do tej pory zamiennik ( dobrej jakości). Czasmi dobrej jakości tusz potrafi zdzialać cudai przepchnąć stare pozasychane resztki z głowicy. Na tym nowym tuszu wykonaj kilka razy czyszczenie głowicy i daj znać jak efekty
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 19:46   #8
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 20:45   #9
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Oo też potrzebuję porady Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson i problem Nie drukowałam za dużo a jesli już to tylko na czarno, ani razu nie drukowałam nic w kolorze. No i teraz wyświetla mi się komunikat, że tusze sa puste i muszę je wymienić No ale nie są puste na pewno.. Da się coś z tym zrobić czy muszę inwestować w nowe? Ale z drugiej strony kupie nowe, nie wykorzystam ich i znów będzie to samo? Szkoda kasy trochę..
sprawdzalas, czy w pojemnikach faktycznie jest tusz? jesli dawno nie drukowalas nic w kolorze, to mogly sie zapchac dysze. probowalas we wlasciwosciach drukarki dac czyszczenie glowicy? mozna tez zakupic plyn do czyszczenia dysz. niestety nie pamietam jak sie nazywa (dostalam odlewke od znajomego ), ale u mnie sprawil sie bardzo dobrze. tyle ze nie piszczalo mi nic o braku tuszu - u mnie po prostu nie drukowalo danymi kolorami, albo drukowalo "dziurawo".

aha i czy tusze sa oryginalne, czy zamienniki?

ps. tez mam epsona wielofunkcyjnego (RX 560).
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:20   #10
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Model to Epson stylus 4400. Właśnie, że ja używałam tej drukarki jakieś 2 tyg. wątpię że przez taki okres coś mogłoby się zapchać czy też tusz wyschnąć... Tusze są oryginalne, pierwsze, które dostałam razem z drukarką. One mają takie chipy jakby, te pojemniki z tuszami... Zupełnie się na tym nie znam ale mi się wydaje, że to tym chipom się wydaje, że tusze są puste i dlatego nie drukuje, no ale może sie mylę
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:27   #11
nicole697
Zadomowienie
 
Avatar nicole697
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 545
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Ooo ja też mam problem

Ale nie mam samej drukarki tylko właśnie 3w1, drukarkę, skaner i ksero. Ale może coś doradzisz
Chodzi o to, że przy skanowaniu za każdym razem pojawia się gruby czarny pasek, nie jest to problemem kiedy chcę zeskanować jakiś mały dokument, bo mogę go przesunąć, żeby pasek akurat na nim nie był, ale normalnej kartki A4 już nie zeskanuję Może coś doradzisz? Drukarka i ksero działają bez zarzutu, tylko ten skaner :/
nicole697 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 21:35   #12
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Model to Epson stylus 4400. Właśnie, że ja używałam tej drukarki jakieś 2 tyg. wątpię że przez taki okres coś mogłoby się zapchać czy też tusz wyschnąć... Tusze są oryginalne, pierwsze, które dostałam razem z drukarką. One mają takie chipy jakby, te pojemniki z tuszami... Zupełnie się na tym nie znam ale mi się wydaje, że to tym chipom się wydaje, że tusze są puste i dlatego nie drukuje, no ale może sie mylę
i to jest wlasnie zrodlo problemu - z tego co wiem (tak jest przynajmniej w uk), ze w nowej drukarce nie ma pelnych tuszy, tylko jakies resztki. gdy kupowalam swoja od razu sprzedawca zaznaczyl, ze kupuje sama drukarke, bez tuszy i ze dobrze by bylo tusze dokupic (oczywiscie byly te resztkowe tusze w srodku, ale skonczyly sie prawie natychmiastowo). nie wiem czy to zalezy od sklepu, od kraju czy od producenta, tak bylo w moim przypadku.
sprawdz czy w pojemnikach naprawde jest tusz. jesli nie ma - pozostaje tylko zakup nowych (polecam zamienniki albo NISS - jednorazowy wydatek, a jaka wygoooooda)
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:04   #13
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

A ja mam pytanie dotyczące zdjęć.

Kupiłąm urządzenie wielofunkcyjne firmy hp. Akurat trafiłam na wyprzedaże w supermarkecie i zakupiłam papier fotograficzny Kodaka, żeby wydrukować zdjęcia z imprezy rodzinnej. Wszystko było fajnie, póki kolorowy tusz się nie skończył. Zdjęcia wyglądały naprawdę ślicznie - jak gdyby wywoływał je profesjonalny fotograf, a to tylko ja wraz z pomocą drukarki. Wszystko się super błyszczało, zieleń w parku była tak intensywna, że aż się szło zakochać.
Ale jakość zdjęć uległa pogorszeniu gdy oddałam toner z kolorowym tuszem do napełnienia. Po włożeniu go z powrotem i dalszym drukowaniu zdjęcia były koszmarnej jakości. Zupełnie inne kolory, nasycenie. Już się tak nie błyszczały. Nic nie robiłam ze zdjęciami - drukowałam nawet po kilka razy te same dla rodziny.
Co może być przyczyną tak diametralnej zmiany kolorów w wydrukach zdjęć mojego urządzenia? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam życzliwą wizażankę
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:18   #14
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez menorka Pokaż wiadomość
Miło, że na świecie są takie życzliwe osoby
Ja akurat potrzebuje porady. Chce kupić urządzenie wielofunkcyjne, znaczy chciałabym żeby była tam drukarka, skaner i możliwość zrobienia ksero. Oczywiście chciałabym wydać jak najmniej I tutaj od razu problem: ile żeby była to w miarę dobra drukarka, a tusze niezbyt drogie? Na co zwracać uwagę? Jakie firmy są godne uwagi?
Ogólnie nie zależy mi na szybkości drukarki. Chciałabym żeby jakość druku była dobra.
Jaką możesz mi polecić?
Najłatwiej będzie zacząć od tego czego nie polecam.
Zacznijmy od drukarek Lexmark- nie polecamy. Strasznie drogie tusze, mało zamienników, szybko zasychają, kiepsko dzialają po napełnieniu.

Jeśli chodzi o Canony to drukują pięknie. Jednak canon ma drogie tusze, jeśli chodzi o oryginały. Coraz wiecej pojawia się jednak zamienników i wtedy już byłaby to calkiem dobra opcja.

Urządzenia HP- to zależy jakie będą w nich tusze. Do części są zamienniki, da się je napełniać i działają bez problemu. Do części nowych modeli Hp nie ma jeszce zamienników i wtedy jest kłopot bo komplet nowych kartridży to ok 120zł a pojemności malutkie. HP pcha teraz najczęściej do wszystkiego tusze hp 300 mają po 5 ml pojemności -cena czarnego ok 50zl cena koloru ok 60. Wieksze do nich kartridże- wersje XL kosztuja- czarny ok 100zl, kolor ok 120zł mają chyba po 15ml. Tusze hp 300 i 300xl da się napełniać.

Z epsonami jest jeden kłopot ( jak juz pisalam w jednym z postów w tym temacie). Do większości modeli sa juz na rynku zamienniki, które działają bez problemów, jednak tusze zużywają się "grupowo" tzn. niby drukujemy w jednym kolorze np czarnym a on i tak zużywa inne tusze, bo np przy włączaniu/wyłączaniu drukarki, za każdym razem czyści sobie dysze, zużywając zawsze przy tym trochę tuszu z każdego koloru i tak np. po 2 miesiącach drukowania w czerni nagle drukarka pokazuje, że skończyły się wszystkie tusze ;/

Pewno nie rozwialam wątpliwości i nie pomogłam zbytnio :P
Nie wiem gdzie chcesz kupić drukarkę, najlepiej (gdybyś miała możliwość) to pojedź do sklepu zobacz co mają, co by Ci się podobało, zapisz modele i podaj na forum. Wtedy podam Ci możliwości, ceny itp.

Co do cen drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych to różnie bywa. Czasem wystarczy kupić najzwyklejszy i najtańszy model i jest OK inaczej wygląda sprawa z laserówkami, tam często jest tak,że im tańsza drukarka tym droższe do niej tonery.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Model to Epson stylus 4400. Właśnie, że ja używałam tej drukarki jakieś 2 tyg. wątpię że przez taki okres coś mogłoby się zapchać czy też tusz wyschnąć... Tusze są oryginalne, pierwsze, które dostałam razem z drukarką. One mają takie chipy jakby, te pojemniki z tuszami... Zupełnie się na tym nie znam ale mi się wydaje, że to tym chipom się wydaje, że tusze są puste i dlatego nie drukuje, no ale może sie mylę
Z jednej strony mogę powiedzieć, że taki urok tych drukarek, z drugiej strony nie wiem jakie tusze były włożone gdy kupiłaś drukarkę. Epson najczęściej daje tusze pełnej pojemności czyli takie jakie potem możesz kupić w sklepie ( w przeciwieństwie do canona i hp-ka, gdzie najczęściej są wersje startowe).
Te drukarki mają to do siebie, że czyszczą sobie dysze przy każdym włączeniu. Nawet jeśli drukujesz tylko na czarno to kolorki i tak się kiedyś skończą, bo przy kazdym czyszczeniu schodzi z nich po trochę atramentu.
Radzę zainwestować w dobrej jakości zamienniki ( cena ok 15zł/szt) i drukuj zobacz na jak dlugo wystarczą ( zamienniki mają większe pojemności) i czy bz zadowolona.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:20   #15
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Z epsonami jest jeden kłopot ( jak juz pisalam w jednym z postów w tym temacie). Do większości modeli sa juz na rynku zamienniki, które działają bez problemów, jednak tusze zużywają się "grupowo" tzn. niby drukujemy w jednym kolorze np czarnym a on i tak zużywa inne tusze, bo np przy włączaniu/wyłączaniu drukarki, za każdym razem czyści sobie dysze, zużywając zawsze przy tym trochę tuszu z każdego koloru i tak np. po 2 miesiącach drukowania w czerni nagle drukarka pokazuje, że skończyły się wszystkie tusze ;/
dlatego wlasnie dobrym rozwiazaniem jest CISS (system automatycznego napelniania tuszy - czy jak to sie tam zwie). pojemniki sa wtedy zalozone na stale, od nich biegna rurki, ktore zasysaja tusz z duzych butelek stojacych np. obok drukarki. zakup butelki 100ml tuszu pojedynczego koloru i tak wychodzi taniej w porownaniu z zakupem oryginalnego pojemnika o duzo mniejszej pojemnosci, lub zamiennika, ktory czasem moze byc pojemniejszy i tanszy od oryginalu.
wtedy epson staje sie naprawde bardzo ekonomiczna drukarka.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2010-08-12 o 23:22
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:38   #16
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dlatego wlasnie dobrym rozwiazaniem jest CISS (system automatycznego napelniania tuszy - czy jak to sie tam zwie). pojemniki sa wtedy zalozone na stale, od nich biegna rurki, ktore zasysaja tusz z duzych butelek stojacych np. obok drukarki. zakup butelki 100ml tuszu pojedynczego koloru i tak wychodzi taniej w porownaniu z zakupem oryginalnego pojemnika o duzo mniejszej pojemnosci, lub zamiennika, ktory czasem moze byc pojemniejszy i tanszy od oryginalu.
wtedy epson staje sie naprawde bardzo ekonomiczna drukarka.
Jesli to rozwiązanie się sprawdza to świetna sprawa. Jednak w Polsce jeszcez się nie spotkałam z czymś takim-niestety.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie dotyczące zdjęć.

Kupiłąm urządzenie wielofunkcyjne firmy hp. Akurat trafiłam na wyprzedaże w supermarkecie i zakupiłam papier fotograficzny Kodaka, żeby wydrukować zdjęcia z imprezy rodzinnej. Wszystko było fajnie, póki kolorowy tusz się nie skończył. Zdjęcia wyglądały naprawdę ślicznie - jak gdyby wywoływał je profesjonalny fotograf, a to tylko ja wraz z pomocą drukarki. Wszystko się super błyszczało, zieleń w parku była tak intensywna, że aż się szło zakochać.
Ale jakość zdjęć uległa pogorszeniu gdy oddałam toner z kolorowym tuszem do napełnienia. Po włożeniu go z powrotem i dalszym drukowaniu zdjęcia były koszmarnej jakości. Zupełnie inne kolory, nasycenie. Już się tak nie błyszczały. Nic nie robiłam ze zdjęciami - drukowałam nawet po kilka razy te same dla rodziny.
Co może być przyczyną tak diametralnej zmiany kolorów w wydrukach zdjęć mojego urządzenia? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam życzliwą wizażankę
Przyczyną jest właśnie napełnienie. Kartridż napełniony nigdy nie będzie drukował tak dobrze jak oryginał ( co by nie mówili Ci którzy napełniają-sama napełniam to wiem Jakość po regeneracji powinna byc w miarę dobra-jesli pojemniki są napełnione odpowiednim atramentem, a nie np. tuszem uniwerslanym. tusz czarny działa po właściwej regeneracji bez zarzutu, kolorki także powinny być w miarę dobre, ale nadają się do wydrukow dokumenttów, tabelek, małych grafik. Zdjęcia w jakości jakie mialaś na początku uzyskasz tylko i wyłącznie z kartridży oryginalnych.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:40   #17
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Jesli to rozwiązanie się sprawdza to świetna sprawa. Jednak w Polsce jeszcez się nie spotkałam z czymś takim-niestety.
a na allegro tego pelno (nie zebym reklamowala - wystarczylo wpisac haslo "ciss"): http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ciss

wychodzi na to, ze w zaleznosci od modelu "zestaw startowy" kosztuje ok. 100-300 zl, ale to jednorazowy wydatek, potem tylko dokupuje sie "butle" z tuszem. no i te "butle" tez starczaja na duzo dluzej niz zwykle pojemniki. czyli przy ogolnym rozliczeniu (zuzycie/koszt) wychodzi duuuuuuzo taniej niz uzywanie oryginalnych czy zamiennych tuszy. widac to zwlaszcza gdy duzo sie drukuje.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2010-08-12 o 23:44
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:53   #18
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Może to głupie pytanie ale w takim razie gdzie dostanę zamienniki? Jak one się nazywają? Bo 15 zł za zamiennik to nic a na to CISS to i tak mnie chwilowo nie stać
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:59   #19
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie ale w takim razie gdzie dostanę zamienniki? Jak one się nazywają? Bo 15 zł za zamiennik to nic a na to CISS to i tak mnie chwilowo nie stać
Ceny, które podaję to ceny w których ja sprzedaję tusze . Jednak już któraś z wizażanek pisała o tych kartridżach i podawał, że u niej ceny są te same, więc podejrzewam, że u siebie też znajdziesz podobne.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 00:51   #20
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Ale potrzebuję jakichś konkretnych tuszy? Jakaś nazwa żeby je znaleźć na allegro? Czy mam wyszukiwać po modelu drukarki? Przepraszam za głupie pytania, po prostu nie znam się na tym...
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 00:52   #21
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Ale potrzebuję jakichś konkretnych tuszy? Jakaś nazwa żeby je znaleźć na allegro? Czy mam wyszukiwać po modelu drukarki? Przepraszam za głupie pytania, po prostu nie znam się na tym...
tak, potrzebujesz konkretnych tuszy. najszybciej je znalezc wyszukujac po modelu drukarki.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 00:54   #22
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Dziękuję i przepraszam za kłopot
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 00:56   #23
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Dziękuje goferek
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 09:55   #24
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Ale potrzebuję jakichś konkretnych tuszy? Jakaś nazwa żeby je znaleźć na allegro? Czy mam wyszukiwać po modelu drukarki? Przepraszam za głupie pytania, po prostu nie znam się na tym...
Do twojej drukarki pasują tusze To711 -czarny, t0712-cyan t0713 magenta, t0714 yellow

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Dziękuje goferek
Ależ nie ma za co.

pozdrawiam
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:53   #25
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez nicole697 Pokaż wiadomość
Ooo ja też mam problem

Ale nie mam samej drukarki tylko właśnie 3w1, drukarkę, skaner i ksero. Ale może coś doradzisz
Chodzi o to, że przy skanowaniu za każdym razem pojawia się gruby czarny pasek, nie jest to problemem kiedy chcę zeskanować jakiś mały dokument, bo mogę go przesunąć, żeby pasek akurat na nim nie był, ale normalnej kartki A4 już nie zeskanuję Może coś doradzisz? Drukarka i ksero działają bez zarzutu, tylko ten skaner :/
Tu jest problem techniczny- drukarka raczej będzie musiała trafić na serwis. Popytam, dowiem się co może być przyczyną i dam znać.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:07   #26
nicole697
Zadomowienie
 
Avatar nicole697
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 545
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Tu jest problem techniczny- drukarka raczej będzie musiała trafić na serwis. Popytam, dowiem się co może być przyczyną i dam znać.
Tak myślałam, miałam tylko małą nadzieję, że można by samemu coś poradzić I tak dziękuję za odpowiedź
nicole697 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:31   #27
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez nicole697 Pokaż wiadomość
Ooo ja też mam problem

Ale nie mam samej drukarki tylko właśnie 3w1, drukarkę, skaner i ksero. Ale może coś doradzisz
Chodzi o to, że przy skanowaniu za każdym razem pojawia się gruby czarny pasek, nie jest to problemem kiedy chcę zeskanować jakiś mały dokument, bo mogę go przesunąć, żeby pasek akurat na nim nie był, ale normalnej kartki A4 już nie zeskanuję Może coś doradzisz? Drukarka i ksero działają bez zarzutu, tylko ten skaner :/
Podaj mi jeszcze model tej drukarki
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 17:56   #28
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Radzę na próbę zastosować inny niż do tej pory zamiennik ( dobrej jakości). Czasmi dobrej jakości tusz potrafi zdzialać cudai przepchnąć stare pozasychane resztki z głowicy. Na tym nowym tuszu wykonaj kilka razy czyszczenie głowicy i daj znać jak efekty
Kupiłam czarny tusz, zrobiłam czyszczenie i działa . Dziękuję jeszcze raz .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:56   #29
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Kupiłam czarny tusz, zrobiłam czyszczenie i działa . Dziękuję jeszcze raz .
Najprostsze metody są często najlepsze
Polecam się na przyszłość
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 17:47   #30
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

hej. ja mam urzadzenie wielofunkcyjne epson stylus CX3650. przez okolo rok nie bylo uzywane. teraz zakupialm nowe tusze. problem jest taki: gdy chce cos wydrukowac to polowa kartki ( w pionie) zostaje nietknieta. cala szerokosc kartki jest drukowana tylko gdy dzialam w trybie roboczym. ale wiadomo, jakosc nie ta. juz nieraz byla czyszczona ale to nic nie daje. czy da sie cos z tym zrobic? czy postawic na nowszy model?
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-25 14:02:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.