Rysy na parkiecie po pastowaniu podłogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-20, 09:18   #1
axzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 43
Unhappy

Rysy na parkiecie po pastowaniu podłogi


Mam ogromny problem z panelami. Tydzień temu robiłem tzw. generalne sprzątanie gdzie wypastowałem mleczkiem podłogi - najpierw ręcznie, potem mopem dla wyrównania połysku na całej powierzchni. Problem zaczął się wczoraj kiedy robiłem standardowe sprzedanie z odkurzaniem podłóg. Jak zawsze odkurzałem też parkiet. Skończyłem pracę i potem patrze, że podłoga jest cała w długich rysach. Końcówka odkurzacza była w tzw. trybie do parkietu, żeby nie porysować powierzchni, jednak potem zobaczyłem, że kółka od odkurzacza się nie kręcą( jakieś włosy je blokowały) tylko ocierają się o podłogę i to na pewno od nich. Jednak co tydzień odkurzałem podłogi i takich rewelacji nie miałem. A jestem pewien, że te kółka musiały nie kręcić się już wcześniej. Ogólnie są one z dość miękkiego materiału, coś między gumą, a plastikiem. No, ale stało się jak się stało. Napastowałem podłogę raz jeszcze, bo miałem nadzieję, że rysy znikną. Niestety prawie nic to nie dało i jestem lekko załamany, bo okropnie to wygląda. Teraz pytanie, czy te rysy to tylko uszkodzona warstwa ochronna, która wytworzyła pasta i da się to jakoś odratować zmywając pastę do podłóg, czy jest to nie do odratowania bez specjalisty. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji? Z góry pięknie Wam dziękuję.
axzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 19:47   #2
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rysy na parkiecie po pastowaniu podłogi

Niestety by to usunąć trzeba po prostu cyklinować. Możesz też użyć jakiegoś wypełniacza do zniwelowania ubytków, ale bez cyklinowania jakkolwiek byś się nie starała rysy będą zawsze trochę widoczne. Możesz też polakierować parkiet Vidaronem, lakier dobrze zabezpiecza przed wystąpieniem takich kwiatków.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-31 19:47:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.