Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-07, 14:13   #1
NikolaZet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1

Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum


Witam wszystkich! Od razu zwracam sie do Was z moim problemem, który sprawia, że przez ostatnie dni nie mogę usnąć i zdarza mi się, że zapłaczę. Mianowicie chodzi mi o moją szkolę. Do tego liceum na biol-chem poszłam w sumie tylko dlatego, że moje najbliższe koleżanki też się właśnie tam wybierały (nie udało im sie dostać). Tak na prawdę to w ogóle nie zastanowiłam się na tym co lubię, co mnie interesuje i z czym chciałabym wiązać moją przyszłość. To było przeokropnie idiotyczne. Przez pierwszy semestr pierwszej klasy wszystko było w porządku, ale od drugiego semsetru nasza nauczycielka biologii, a tym samym nasza wychowawczymi, zaczęła z nami przerabiać materiał z rozszerzenia. I tak z jednej biologii tygodniowo zrobiły się trzy (jedna ustawowo, druga na godzinie wychowawczej, a przy trzeciej kazała nam zostawać po lekcjach). Wtedy to zrozumiałam, że biologia to jest coś, czego wręcz nie znoszę. Kiedy nasza pani nam tłumaczyła jakiś rozdział to zupełnie nie mogłam się skupić, a jak już się zmusiłam, żeby posłuchać to zupełnie nic nie rozumiałam. Pózniej, w domu, czytałam daną partię materiału, ale nawet jednego zdania nie mogłam zapamiętać. Kiedy widziałam, że wszyscy wokół opowiadają, jaka to biologia nie jest świetna, ja byłam w coraz większym dołku. Doszło do tego, że pod koniec pierwszej klasy, gdy wstawałam i patrzyłam na plan lekcji, na którym widziałam biologię, to mi się chciało płakać. Teraz jestem na początku drugiej klasy. Mam w sumie 7 biologii tygodniowo. Nawet nie minął tydzień, a ja już mam przeokropne myśli. Nawet teraz, gdy to piszę, jestem przeokropnie przygnębiona. I tutaj pojawia się jako-takie rozwiązanie- mogłabym zmienić profil na mat-geo. Matematykę zawsze lubiłam, nie miałam z nią problemu i fajnie mi się tak "zatracało" w liczbach. Jeśli chodzi o geografię to też był to jeden z moich ulubionych przedmiotów w gimnazjum, w liceum trochę mniej, ale mam wrażenie, że to kwestia nauczycielki, lecz i tak zdecydowanie bardziej wyczekiwałam geografi niż biologii. Jednak jeśli bym zmieniła profil to także szkołę, bo w tej aktualniej prawie nic mnie nie trzyma. Klasa jest taka sobie, już praktycznie po miesiącu porobiły się grupki, o zgraniu nie mogę mówić w żadnym stopniu. Mam kilka bliższych znajomych, ale przecież zmiana szkoły nie oznacza zerwania znajomości, prawda? Na korzyść tej drugiej szkoły przemiawia także transport. Wiem, że to może się wydawać słaby argument, ale do mojej aktualnej placówki mam około godziny jazdy z mnóstwem przesiadek, do tej drugiej bym jeździła ok. 20 minut. Do tego dochodzi fakt, że co ja miałabym po biol-chemie? Kierunki związane z medycyną? Czyli coś, co mnie zupełnie nie kręci. I teraz pojawia się sporo pytań. Czy w ogóle się opłaca? Czy to nie jest trochę "kupowanie kota w worku"? Nikogo tam nie znam i jestem lekko nieśmiała, a w tamtej szkole zapewne po roku się wszyscy znają. Czy mie będę musiała wiele nadrabiać? Co prawda jeśli już, to najpóźniej bym się przepisała w październiku, ale może tak samo jak my, szli rozszerzeniem już od pierwszej klasy? Czy ja nie dramatyzuję? Zupełnie nie wiem co robić. Moja mama po tym, jak jej przedstawiłam sytuację powiedziała, że jeśli mam się męczyć, to oczywiście mogę zmienić szkołę, ale najlepiej jakbym pochodziła 2-3 tygodnie i zobaczyła jak jest na tym rozszerzeniu. I, wiem, że to niepoważne, ale mam wrażenie, że zmianą wszystkiego tak na prawdę zawiodę innych. Bo wyjdzie na to, że rzuciłabym na prawdę bardzo dobre liceum i kierunek, na który była ogromna ilość chętnych i przeszła do nieco gorszej szkoły na profil, który może się wydawać...łatwiejszy? Jestem po prostu zdruzgotana .
NikolaZet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 10:11   #2
Persel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 17
Dot.: Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum

Nie patrz na to, czy szkoła jest "łatwiejsza".

Jeżeli masz tak bardzo się męczyć na obecnym profilu, to przenieś się. Naprawdę. Nie ma co się męczyć na profilu, którego nie znosisz.

A ludźmi się nie przejmuj, z czasem zapoznasz się z nowymi koleżankami i kolegami.

Życzę powodzenia !!! Dasz radę. Trzymam kciuki.

Persel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 20:29   #3
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum

Przeniosłabym się. Serio, profil w liceum nie ma, aż takiego znaczenia.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 21:56   #4
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum

Jak bylam w liceum to w drugiej klasie, w drugim polroczu do mojej humanistycznej klasy przyszedl chlopak z mat-fizu z tej samej szkoly. Ale mu sie nie spodobalo. I zostal tylko chwile, jeden semestr, a w trzeciej klasie po miesiacu przeniosl sie na profil europejski do innej szkoly. Mature zdal, na studia sie dostal, z tego co wiem jest z siebie zadowolony

Nawet sie nie zastanawiaj, tylko skladaj papiery

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 11:21   #5
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum

po co masz się męczyć na profilu którego nienawidzisz, poza tym, pomysł co dalej, nawet jeżeli jakimś cudem przemęczysz te 2 lata i jakimś cudem zdasz maturę, to biologia będzie musiała być częścią twojego życia w postaci pracy ( nie mowie o pracy która nie wymaga żadnych kwalifikacji)
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 14:44   #6
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Zmiana profilu i szkoły w 2 klasie liceum

Cytat:
Napisane przez moniamarzec85 Pokaż wiadomość
po co masz się męczyć na profilu którego nienawidzisz, poza tym, pomysł co dalej, nawet jeżeli jakimś cudem przemęczysz te 2 lata i jakimś cudem zdasz maturę, to biologia będzie musiała być częścią twojego życia w postaci pracy ( nie mowie o pracy która nie wymaga żadnych kwalifikacji)

Nie będzie musiała. Profil w liceum nie ma praktycznie żadnego znaczenia. To nie technikum. Swoją drogą nawet jeśli skończę technikum o profilu X, to nie muszę iść dalej w ten zawód.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-19 14:44:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.