Zmiana na lepsze :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-28, 01:30   #1
Maron004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Smile

Zmiana na lepsze :)


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Dość szybko, na lekki złoty albo na czerwony, który później staje się złoty.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Szare z ciemną obwódką, oprawa oczu jasna (brwi mam o wiele jaśniejsze od włosów, które z wiekiem ściemiały).

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Blada, bo bardzo rzadko się opalam. Bardzo, bardzo jasna. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond/brąz, nawet po długim czasie od koloryzowania (szamponem koloryzującym, który powinien się zmyć po paru razach) rude refleksy (tak jest obecnie). Bez koloryzacji w słońcu złote refleksy. Ciężki do określenia kolor, jedni mówią brąz inni blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Przytłumiony/brudny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze w brązie, turkusie, ciemnoczerwonym (jak na skorpionicę przystało). Subiektywnie lubię czerń, ale podobno wyglądam w niej trupio blado.

Tyle o mnie na podstawie powyższych pytań. 2 lata temu zrzuciłam z siebie 20kg, potem przestałam nosić workowate brzydkie ciuchy i chyba nadszedł czas na kolejne wyzwanie.
Niestety nie mam pojęcia co mogę ze sobą teraz zrobić. Nie wiem, jakim typem kolorystycznym jestem. Do tej pory malowałam się bardzo rzadko tym co mama mi proponowała, ale wiadomo, że dla każdego coś innego jest dobre Chciałabym w końcu dowiedzieć się w jakich kolorach się malować. Najchętniej widzę moje oko w pastelowych barwach, ale subiektywne wrażenia bywają mylne.
Wiem, że najbardziej zmienia człowieka fryzura Mam długie, grube, gęste, kręcone/falowane włosy. Do wysokiego czoła pasowałaby grzywka, ale u mnie to całkowita porażka. Jak kiedyś miałam włosy kompletnie nie układały się, na czole pojawiały się pryszcze, włosy nagle zaczynały się strasznie przetłuszczać :/ Teraz nie mogę ich ściąć, bo mój chłopak popełniłby morderstwo w afekcie Stąd wyzwanie, żeby ktoś mający o wiele większą ode mnie wyobraźnię (, bo moja jest w tym względzie naprawdę mała) wymyślił fryzurę, która można zrobić bez ścinania. Od kilku lat noszę kucyk... :/
Zdjęcia z lata. Na 1 widać wyżej opisane nieszczęsne włosy, na drugim mnie rano bez makijażu w świetle dziennym, a na trzecim mnie bez makijażu w świetle dziennym-słonecznym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg marta1.jpg (102,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg marta2.jpg (65,6 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (88,1 KB, 71 załadowań)
__________________
"Being thus be-netted round with villains,
Or I could make a prologue to my brains,
They had begun the play."
Maron004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 17:29   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zmiana na lepsze :)

Masz wysokie czoło więc ja widziałabym u ciebie jakąś grzywkę na bok... tyle, że zapewne musiałabyś ją prostować.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 17:33   #3
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zmiana na lepsze :)

nie ma edycji więc pisze nowego posta.


dodam jeszcze, że ja na twoim miejscu obcięłabym końcówki, tak z 10cm.
jeśli włosy dalej Ci się task puszą na końcach potraktuj je jakimś balsamem wygładzajacym czy coś w ten deseń.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 19:02   #4
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Moim zdaniem masz za mało włosów wokoło twarzy, szczególnie na 2 zdjęciu, gdzie za mocno ściskasz włosy kucykiem, i na zdjęciu 3, gdzie ciężar włosów sprawia, że przy głowie są przyklapnięte.

Myślę, że korzystkiej wyglądałabyś, wybierając fyzury troszkę bardziej odstające od głowy, np:
- robiąc na głowie przedziałek z jednej strony, i upinając włosy po dwóch stronach nad uszami ładnymi wsuwkami/żabkami [zdj.1]

- lekko zbierając część włośów znad uszu i spinając je - nie naciągając, ale lekko podnosząc z tyłu głowy (by stworzyły efekt uniesionych włosów) [zdj.2]

- zepnij włosy w kucyk, ale poluzuj troche włosów przy skórze głowy, by odstawały. Do tego załóż opaskę, efekt jest piękny [zdj. 3, 4, 5, 6]. Przy takiej podstawie z kucykiem możesz robić co chcesz, kilka propozycji w następnym poście.

Zdjęcia do poprzedniego postu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 005_primary.jpg (41,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 032205_hair_07.jpg (20,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 030_primary.jpg (18,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 00114_primary.jpg (31,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg large_imagie.jpg (27,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 72741417.jpg (29,8 KB, 3 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-01-03 o 23:01
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 19:11   #5
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Zmiana na lepsze :)

I jeszcze kilka innych sposobów na nieskomplikowane upinanie włosów, by były ujarzmione, i jednocześnie odstawały.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 032_primary.jpg (24,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02_drewberrymore_lgl.jpg (20,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 010600.jpg (10,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nex2.jpg (25,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg y1pwFH2QS1l08jEpXrhYAt_PbSqFQqqjZbuDVOE6HbJ05kmNvweea0gerdunMbbYOnB.jpg (32,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 003_sec01.jpg (31,0 KB, 6 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:37   #6
Maron004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Zmiana na lepsze :)

Niestety grzywka u mnie to jedna wielka porażka ze względu na wypryski na czole i kompletny brak ułożenia jej. Nie wiem czemu, ale moje włosy mogą wytrwać wyprostowane (mniej-więcej, bo całkiem się nie da) jakąś godzinę, potem już zaczynają się kręcić.

Czy jest jakiś specyfik, który potrafi "zbić" włosy? Chodzi mi o to, żeby pojedyńcze włosy nie latały cały czas na wierzchu innych a jednoczesnie, żeby nie były mocno ulizane. Jakiś mocny specyfik, który nie przyspieszyłby także przetłuszczania.

I jak myślicie bladym osobom lepiej w jasnych czy ciemnych kolorach?

A którąś z fryzurek zaproponowanych przez rav12345 wypróbuję jutro Dzięki!
__________________
"Being thus be-netted round with villains,
Or I could make a prologue to my brains,
They had begun the play."
Maron004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 23:21   #7
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Zmiana na lepsze :)

Jeśli włosy naturalnie ci się kręcą, to nie walcz z tym, tylko to wykorzystaj. Jeśli masz problem z odstającymi włoskami wypróbuj jakąś piankę do włosów - nałóż ją na wilgotne włosy po umyciu. Powinna ładnie pozlepiać włosy w kosmyki. Możesz też spróbować kosmetyków do włosów kręconych. Ja polecam serię Wella (np. wosk w piance, bo masz suche końcówki).

Myślę, że zamiast grzywki lepsze jest takie rozwiązanie jak tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=6140230, zaczesane włosy z asymetrycznego przedziałka, opadające lekko na czoło i podpięte nad uchem jakąś wsówką. Jeśli masz problem z trądzikiem przy grzywce, spróbój częsciej odświeżać twarz, lub częściej myć włosy. Może tu tkwi problem.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.