Hiszpania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-30, 11:40   #1
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221

Hiszpania


Czesc dziewczyny Chce ze swoim chlopakiem pojechac w tym roku na wakacje do Hiszpani. Szukalam roznych ofert ale sa cholernie drogie. Chodzi mi o jakis tani hotel, pokoj dla dwoch osob, obojetnie w jakim miejscu ale oczywiscie nad morzem. Moze byc nawet bez wyzywienia albo ajkies sniadania tylko. Chodzi mi o cos taniego bo nam nie potrzebne sa jakies luksusy i tak wiekszosc czasu bedziemy spedzac nad morzem. Jezeli macie jakies oferty albo bylyscie gdzies w Hiszpanii gdzie nie bylo drogo to bardzo prosze o odpowiedz Z gory dziekuje i pozdrawiam
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-30, 16:05   #2
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

Naprawde nikt z Was nic nie wie???
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 00:02   #3
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

Polecam forum -> http://www.forum.hiszpania-online.com/ i dział Turystyka
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 14:11   #4
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Talking Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

tani to pojęcie względne Napisz jaka kwota za osobe np za tydzien wchodzi w grę i jaki dojazd tzn autokar, samolot, własny. Czy lubicie imprezowac, czy raczej jedziecie odpoczac i zwiedzac

a przy okazji prosze bardzo okazuje sie, ze ja tez umiem pisac na pomaranczowo
i napiszę duzymi literkami, ze Hiszpania jest booooskaaa ;P


normalnie ale jaja na tym forum:P hehe

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2005-05-01 o 14:15
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 02:20   #5
magdagrz
Raczkowanie
 
Avatar magdagrz
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 36
Question Hiszpania- co warto...?

witam wszystkich serdecznie
w swieta bozego narodzenia mam przyjemnosc wybrac sie do hiszpanii- konkretnie do barcelony, tak na kilka dni. w zwiazku z tym chcialabym zapytac szanowne kolezanki-wizazanki i nie tylko co warto... zwiedzic, zobaczyc, kupic, sprobowac itd w tym kraju. kto byl, lub jest ma najlepsze w tym rozeznanie- wszak nie zastapi osobistego doswiadczenia zaden przewodnik. gdzie warto pojsc na zakupy swiateczne, no i co przede wszystkim warto nabyc. co trzeba koniecznie sprobowac jesli chodzi o kuchnie (w tym trunki oczywiscie) a czego lepiej nie tykac. no i w ogole jakies wskazowki praktyczne aby z przyjemnoscia wspominac ow pobyt.
z gory dziekuje za odzew
pozdrawiam cieplo
magdagrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 06:31   #6
magdagrz
Raczkowanie
 
Avatar magdagrz
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 36
Dot.: Hiszpania- co warto...?

podbijam pytanie...
czy nikt naprawde nie byl w hiszpanii??
magdagrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 08:46   #7
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Hiszpania- co warto...?

Witaj
Byłam jakiś czas temu w Hiszpanii (właśnie w Barcelonie i okolicach) i postaram Ci się pomoc w miarę możliwości . Zacznę od tego co warto zwiedzić: napewno kościół Sagrada Familia i Parc Guell- dzieło Gaudiego, jeśli interesujesz się sportem to może Camp Nou? No i oczywiście grające fontanny Pamiętam, że w Barcelonie przy pomniku Kolumba było dużo sklepów. Acha i co najważniejsze- nie w każdym sklepie mówią po angielsku, nie mówiąc już o hiszpańskim, bo tam nacja mówi po katalońsku, ale młodzież napewno Cię zrozumie . Teraz jedzonko: napewno paella, tortilla, gaspacho, a z trunków to napewno Sangria, jeśli lubisz wino . W okolicach Barcelony jest dużo fajnych małych miasteczek takich jak Lloret de Mar, Tossa de Mar, itp. Niewiem czy będziesz mieszkać w hotelu czy u rodziny, w każdym razie wiem, że w hotelu na stołówkę nie powinnaś nic wnosić (np. własnego picia- bo w większości hoteli picie dostajesz tylko do śniadania a na inne posiłki musisz u nich kupić), krzywo też patrzą jakbyś chciała coś wynieść z jadalni, np. kanapkę na później, itp. Niewiem co jeszcze napisać W każdym razie Hiszpania to piękny kraj i zakochasz się w nim tak jak ja. Życzę miłej podróży
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 10:30   #8
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Hiszpania- co warto...?

A co warto kupić>? Napewno buty w Hiszpani można znalezc naprawde unikatowe sztuki,których nie zobaczysz nigdzie w Polsce


W Barcelonie uważaj na złodzieji!! Przykro to stwierdzic ,ale w tym pięknym mieście aż się od nich roji ...
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 06:34   #9
magdagrz
Raczkowanie
 
Avatar magdagrz
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 36
Smile Dot.: Hiszpania- co warto...?

Dziewczyny- jestescie kochane )
Dziękuję za rady! O tych złodziejach w żadnym przewodniku nie wspominają Teraz pomieszkuje w Irlandii a tu zostawiasz np telefon w pubie i nastepnego dnia... po prostu go odbierasz (o ile nie dorwa go polacy- o zgrozo!!) Szkoda ze mam tak malo czasu, chetnie bym poplotkowala- chociaz niekiedy uda mi sie poczytac na wizazu- to juz cos (kosztem snu niestety). tak wiec- kolorowych...
pozdrowienia z zielonej wyspy!!!
magdagrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 11:59   #10
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Hiszpania- co warto...?

Cytat:
Napisane przez magdagrz
Dziewczyny- jestescie kochane )
Dziękuję za rady! O tych złodziejach w żadnym przewodniku nie wspominają Teraz pomieszkuje w Irlandii a tu zostawiasz np telefon w pubie i nastepnego dnia... po prostu go odbierasz (o ile nie dorwa go polacy- o zgrozo!!) Szkoda ze mam tak malo czasu, chetnie bym poplotkowala- chociaz niekiedy uda mi sie poczytac na wizazu- to juz cos (kosztem snu niestety). tak wiec- kolorowych...
pozdrowienia z zielonej wyspy!!!
Na plotkowym był wakacyjny watek o Hiszpanii..polecam zajrzec

Pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 13:49   #11
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Hiszpania- co warto...?

a niedaleko Barcelony jest Montserrat - piekny klasztor w gorach

dojedziesz tam pociagiem z barcelony, ale nie pamietam jakim , bylam tam 4 lata temu
zreszta sa w B. bardzo dobre punkty informacji turstycznej, gdzie daja za darmo mapy i inn. takie
a wracajac do Montserrat - koniecznie spróbuj sernik- sprzedaja go gorale na tarasach skalnych - cos przepysznego
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 16:54   #12
Rosario
Zadomowienie
 
Avatar Rosario
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 716
Dot.: Hiszpania- co warto...?

Hiszpania państwo w którym trudno sie nie zakochać
Jeśli ktoś uwielbia slońce.plaże i morze.Nie ma wyboru.
Po prostu musi sie wybrać do Hiszpanii!
Polecam Costa del Sol Przepiekne palze i pogoda gwarantowana!
Co prawda zawsze jest tam duzo ludzi.Każdy wie co dobre
Jesli jedanka wolisz spedzac wakacje nie tylko leżac na palzy.
To polecam wycieczke do -Malgi!
Wogle warto Zobaczyc wszystko wspomnienia na cale zycie!
__________________
W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie

Marianne Faithfull

Rosario jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:24   #13
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Hiszpania- co warto...?

Ja tylko dodam że Hiszpania to moja największa miłość
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 15:15   #14
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

no to ja odswierzam bo tez sie chce wybrac do Hiszpani nad morze ale nie wiem gdzie. macie jakies sprawdzone miejsca?wycieczka dla dwojga. z gory dziekuje
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 21:30   #15
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

A może być camping? Ja byłam 2 lata temu w Blanes (camping La Masia http://www.campinglamasia.com ). Byłam tam z klasą ale z pewnościa indywidualnie też się da (namiary na stronie www). Warunki bdb (szczególnie nowe wyremontowane łazienki) moim zdaniem lepsze niż w połowie polskich nadmorkich domów wczasowych, do tego 2 baseny, telefony (budki) i jakies sklepiki na terenie ośrodka. Łazienek jest kilkja (tzn. kilka budynków każdy po conajmniej 20 kabin prysznicowych, tyle samo ubikacji oraz umywalek). Osobiście polecam, camping blisko plaży (100 max 200m) oraz prawie w samym centrum. Drogo tam nie jest z tego co pamietam Jeśli chciałabyś pojechać na pogranicze Costa Brava i Costa Daurada zachęcam, pozatym do Barcelony w miare blisko (ok. 100km). W mieście jest również ogród botaniczny a niedaleko znajdują sie aquaparki.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 09:49   #16
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

dziekuje bardzo kasienka.b jednak chyba wolalabym jakis hotel, na kempingu bylam w tamtym roku we Wloszech ze znajomymi i stwierdzam ze dla wiekszej ilosci osob spoko bo wspolne lazienki, nikt nie zwraca uwagi jednak ja bym wolala osobna lazienke, troche prywatnosci.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 20:04   #17
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

W porządku rozumiem Cie. Podałam namiary, może komus sie przydazą. Ale niedrogich hoteli/pensjonatów to raczej w miasteczkach takich jak Blanes szukaj. Urocze miejsca a i ceny niższe niż np. W dużo popularniejszym Lloret de mar, niemówiąc już o mieście w stylu Barcel;ony (którą polecam jako miasto, ale do najtańszych patrząc na ceny noclegów niestety nie należy)
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:12   #18
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

podbijam wątek - moze jeszcze jakies wrzenia z hiszpanii? byla ktorea z was moze w parkach wodnych? jak tak to ktore polecacie najbardziej? podawajcie prosze konkretne nazwy :P
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:48   #19
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Tanie wakacje w Hiszpanii???

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
podbijam wątek - moze jeszcze jakies wrzenia z hiszpanii? byla ktorea z was moze w parkach wodnych? jak tak to ktore polecacie najbardziej? podawajcie prosze konkretne nazwy :P
www.campinglamarina.com - booosko !!!!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 12:38   #20
buttreflyyyy
Zadomowienie
 
Avatar buttreflyyyy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 125
Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Potrzebuję rady co do wyboru wakacji. Wybieram się pod koniec sierpnia lub jeśli nie odtanę urlopu dopiero w przyszłym roku lipiec.Bardzo chciałabym pojechać do Hiszpanii gdzieś blisko Barcelony żeby móc zwiedzić miasto, zrobić zakupy itp-ale w grę wchodzi również jakaś z wysp Kanaryjskich. Oczywiście w grę wchodzi tylko All inclusive, hotel z ogrodem, dużymi basenami żeby miło spędzić czas ze znajomymi. Wiem że jestem trochę wymagająca ale chciałabym też ładną, czystą plażę z błękitna przejrzystą wodą. Zależy mi również na tym żeby okolica nie była zbyt spokojna- raczej imprezy, zwiedzanie itp. Spodobał mi się hotel Barcelo Jandia Playa 4+ **** na wyspie Fuerteventura ale w Itace powiedziano mi że to raczej spokojna wyspa. Może znacie jakiś hotel w tym stylu, lub możecie poradzić coś z własnego doświadczenia? D dyspozycji mam ok. 5tys. na osobę za tydzien lub jeśli sie uda 2 ale niekoniecznie. A i niekoniecznie Hiszopaia -jeśli znacie jakieś miejsca w tym stylu.
buttreflyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:58   #21
semnom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Jeśli chodzi o okolice Barcelony to zdecydowanie Costa Brava a tam LLoret de Mar- najwięcej imprez, plaże ładne lub Blanes, plaże także piękne, jednak spokojniejsze.
semnom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 23:08   #22
Forever In My Heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stolyca hazardu i rozpusty, gdzie chodzę 3 cm ponad chodnikami ;D Aż mnie duma rozpiera ! ;))
Wiadomości: 355
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Cytat:
Napisane przez semnom Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o okolice Barcelony to zdecydowanie Costa Brava a tam LLoret de Mar- najwięcej imprez, plaże ładne lub Blanes, plaże także piękne, jednak spokojniejsze.
Zgadzam się
Ogólnie warto zwiedzić południe Hiszpanii.

Costa Brava - świetnie tam jest ! Właśnie znowu w tym roku tam jadę !
__________________

` Per Aspera Ad Astra


` Pilot samolotu bojowego naddźwiękowego !
(spełniam marzenia i kontynuuję rodzinną tradycję)


<- w F-35


Forever In My Heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:54   #23
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Ja byłam w miejscowości Calella, która z tych wszystkich nadmorskich jest najbliżej Barcelony. Hotel Bon Repos, nie jest to jakiś mega luksus, ale jest fajny basen, dobre jedzonko w all inc, czystko, ładne pokoje. Mogłoby być trochę bliżej do morza, ale to i tak jest w zasięgu 5min spacerkiem Dobra komunikacja miejska, po prawie całym Costa Brava można się poruszać szybkim pociągiem/kolejką nadmorską
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 12:34   #24
Pimi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

ja byłam na Fuerteventurze i polecam dla tych, którzy uprawiają windsurfing i kitesurfing Jeśli chodzi o wypoczynek i imprezy, to polecam raczej południe, tak jak pisały wizażanki przede mną Fuerta to wiatr, prawie zero roślinności i windsurfiing. Niemniej podobało mi się ogromnie

Edytowane przez Pimi00
Czas edycji: 2009-08-05 o 12:35
Pimi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:37   #25
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Lloret de Mar - marzę żeby tam wrócić
Jeżeli chcesz dużo sklepów, imprez, barów... to idealne miejsce Huczne i głośne. Ale można nieźle tam zbankrutować
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:46   #26
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Szkoda ze wybierasz okolice Barcelony, jak dla mnie najpiekniejsza jest Andaluzja.......
Jesli poszperasz na necie to o wybranych hotelach na Teneryfie moge Ci co nieco napisac.....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 08:11   #27
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Cytat:
Napisane przez semnom Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o okolice Barcelony to zdecydowanie Costa Brava a tam LLoret de Mar- najwięcej imprez, plaże ładne lub Blanes, plaże także piękne, jednak spokojniejsze.

Zgadzam się plaża jest przecudowna a krajobrazy BOSKIE.
Ja Lloret de Mar wspominał cudownie mimo,że byłam tam tylko 5 dni!
BYłam koniec września a początek października i pogoda była cudowna!


Ludzie sami zapraszają Cie na imprezy wieczorem jak pójdziesz głowna promenada!
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 00:16   #28
anusiagd
Raczkowanie
 
Avatar anusiagd
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 239
GG do anusiagd
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Polecam hotel Golden Taurus Park Resort na Costa Brava niby ma 3 gwiazdki, ale w srodku na cztery. pyszne zarcie, 3 baseny, caly dzien animacji, co wieczor tez, blisko do plazy i co najwazniejsze- mowilas ze zalezy ci na Barcelonie- stamtad jest kolejka, RENFE godzinkę, i wysiadasz na samym placu katalonskim. ogolnie super zabawa.
a jest na last minute w orbisie i triadzie i naprawde nie jest tak mega drogi. gdybys miala pytania pisz na PW uwielbiam pomagac ludziom 'organizowac' wyjazdy, wybierac miejsca i w ogole moglabym sie tym zajmowac w przyszlosci


nie wiem czy mozna tu 'reklamowac' ale znajdz sobie na necie stronke GOLDENHOTELS
__________________
Mój kanał na youtube: karmelowaherbata

"Raz się wiedzie dobrze, a raz bywa niefortunnie"
anusiagd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 09:56   #29
kasiulaa137
Przyczajenie
 
Avatar kasiulaa137
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

a orientujecie się ile kosztuje RENFE albo jakiś inny przejazd z Lloret de Mar do Barcelony? bo jadę do Lloret, ale bardzo chciałabym zwiedzić też Barcelonę

i jeszcze pytanie dla osób, które znają hiszpański - czy trudno dogadać sie z Katalończykami czy raczej jak ktoś zna hiszpański to nie ma problemu?
kasiulaa137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 13:19   #30
anusiagd
Raczkowanie
 
Avatar anusiagd
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 239
GG do anusiagd
Dot.: Hiszpania ale gdzie? DORADZCIE

Co do hiszpańskiego- w Katalonii zwykle informacje np podawane są w dwóch jezykach: najpierw po katalonsku, potem po hiszpansku. to smutne ale w Katalonii hiszpanski jest malo uzyteczny zalezy na kogo trafisz- niektorzy 'zartownisie' zrozumieja Twoj hiszpanski a chamsko odpowiedza ci po katalonsku i masz babo placek xD

co do przejazdu z Llloret jest przesiadka, nie ma bezposredniego. musisz do Blanes autobusem: 1,35 kosztuje i potem za cos kolo 4,25 w jedna strone do Barcelony co daje nam kolo 6 euro w jedna strone. dla porownania autobus do Barcelony z Lloret kosztuje podobno okolo 9 euro no ale to juz wybierasz sama czy wolisz z przesiadka czy bez. przesiadki sa proste to zaden problem a bedac tak blisko warto pojechac, na pewo ;D
__________________
Mój kanał na youtube: karmelowaherbata

"Raz się wiedzie dobrze, a raz bywa niefortunnie"
anusiagd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-13 09:39:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.