Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-16, 13:42   #841
Rose_31
Raczkowanie
 
Avatar Rose_31
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 237
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

5. Książka o kobietach - z okazji Roku Praw Kobiet
"Wędrowne ptaki (t.1 - Rok na Kwiatowej)" Karolina Wilczyńska - to samo miasto, to samo osiedle i blok, ale za to cztery tak różne od siebie kobiety: Malwina, Liliana, Róża i Wioletta. Mimo, że różnią się pod wieloma względami od siebie: doświadczeniem życiowym,wyglądem, stylem życia czy charakterem połączyła je prawdziwa przyjaźń. Przyjaźń na dobre i na złe.
Książka ta poświęcona jest najbardziej osobie Malwiny. Poznajemy jej historię z perspektywy jej samej i pozostałych trzech kobiet. Czyli jedna historia opowiedziana przez cztery różne kobiety.
Czy mi się podobała? hmmm... oto jest pytanie. Po przeczytaniu rewelacyjnej pierwszej części Stacji Jagodno, tj. "Zaplątana miłość" liczyłam na wow, na coś co mnie wbije w fotel, na kawał dobrej kobiecej literatury, a tu niestety zonk. Tak się nie stało. Rozczarowałam się. Przez jakieś 300stron czytałam jedno i to samo. Przeczytałam kilka powieści o takiej narracji, ale jeszcze żadna po jakimś czasie mnie nie wymęczyła i nie wynudziła jak ta.
Tak wiem. Po co się męczyć? Mogłam odłożyć, ale nie dość , że polowałam na tę książkę w bibliotece już dłuższy czas bo przypadkiem w moje ręce trafiła druga część to czytałam do końca z ciekawości - zmieni się coś czy nie? Niestety nie zmieniło.
Sam pomysł na fabułę fajny, ale troszkę nudny. Czy przeczytam pozostałe części? Nie wiem. chyba, że za jakiś czas.





Co do punktów z wyzwania w tym roku to przyznam, że mi się podobają. Nie mam jakiegoś takiego problemu z dopasowaniem i kto wie może się uda zrealizować całe. A jak nie to też nic się nie stanie. Traktuje to jak zabawę. No i bardzo lubię tę przyjemność poszukiwania książek do punktów, dopasowywania. Poza tym dzięki wyzwaniu sięgam po książki, po które nigdy bym pewnie nie sięgnęła.
Przyznaje w tym roku są punkty bardziej wymagające, ale chyba o to tu chodzi. Za łatwo nie może być. Ja wiem, że by się chciało jak najwięcej takich co nam odpowiada, no ale jaka w tym frajda? Jaka przyjemność? dla mnie żadna. Gdyby wyzwanie składało się tylko z punktów mi pasujących gatunkowo nie miałoby to sensu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również będą trudniejsze. Fajnie by też było jakby się nie powtarzały znów te same punkty, no a co najważniejsze dodatkowych dla zamiany na nie pasujące z podstawowych. Takie to trochę pójście na łatwiznę i nie fer w stosunku do osób realizujące wszystkie punkty.
To tyle moich wywodów. Oczywiście nie chciałam nikogo urazić.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia, zaczytanego w dobre książki no i ukończenia wyzwania
__________________
- 23/2019


2018:
książki: 100

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

Edytowane przez Rose_31
Czas edycji: 2018-07-16 o 13:45
Rose_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 14:53   #842
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Mi też punkty się podobają, im bardziej nieoczywiste, tym lepiej Kilka podobało mi się mniej, więc je odrzuciłam xD Taka możliwość mi się podoba, w końcu czytanie ma być przyjemnością.
Ale nie mam nic przeciwko temu, żeby za rok nie było takiej możliwości. Można to zmienić, przecież nie musi być co rok tak samo.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 19:01   #843
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez Rose_31 Pokaż wiadomość
5. Książka o kobietach - z okazji Roku Praw Kobiet
"Wędrowne ptaki (t.1 - Rok na Kwiatowej)" Karolina Wilczyńska - to samo miasto, to samo osiedle i blok, ale za to cztery tak różne od siebie kobiety: Malwina, Liliana, Róża i Wioletta. Mimo, że różnią się pod wieloma względami od siebie: doświadczeniem życiowym,wyglądem, stylem życia czy charakterem połączyła je prawdziwa przyjaźń. Przyjaźń na dobre i na złe.
Książka ta poświęcona jest najbardziej osobie Malwiny. Poznajemy jej historię z perspektywy jej samej i pozostałych trzech kobiet. Czyli jedna historia opowiedziana przez cztery różne kobiety.
Czy mi się podobała? hmmm... oto jest pytanie. Po przeczytaniu rewelacyjnej pierwszej części Stacji Jagodno, tj. "Zaplątana miłość" liczyłam na wow, na coś co mnie wbije w fotel, na kawał dobrej kobiecej literatury, a tu niestety zonk. Tak się nie stało. Rozczarowałam się. Przez jakieś 300stron czytałam jedno i to samo. Przeczytałam kilka powieści o takiej narracji, ale jeszcze żadna po jakimś czasie mnie nie wymęczyła i nie wynudziła jak ta.
Tak wiem. Po co się męczyć? Mogłam odłożyć, ale nie dość , że polowałam na tę książkę w bibliotece już dłuższy czas bo przypadkiem w moje ręce trafiła druga część to czytałam do końca z ciekawości - zmieni się coś czy nie? Niestety nie zmieniło.
Sam pomysł na fabułę fajny, ale troszkę nudny. Czy przeczytam pozostałe części? Nie wiem. chyba, że za jakiś czas.





Co do punktów z wyzwania w tym roku to przyznam, że mi się podobają. Nie mam jakiegoś takiego problemu z dopasowaniem i kto wie może się uda zrealizować całe. A jak nie to też nic się nie stanie. Traktuje to jak zabawę. No i bardzo lubię tę przyjemność poszukiwania książek do punktów, dopasowywania. Poza tym dzięki wyzwaniu sięgam po książki, po które nigdy bym pewnie nie sięgnęła.
Przyznaje w tym roku są punkty bardziej wymagające, ale chyba o to tu chodzi. Za łatwo nie może być. Ja wiem, że by się chciało jak najwięcej takich co nam odpowiada, no ale jaka w tym frajda? Jaka przyjemność? dla mnie żadna. Gdyby wyzwanie składało się tylko z punktów mi pasujących gatunkowo nie miałoby to sensu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również będą trudniejsze. Fajnie by też było jakby się nie powtarzały znów te same punkty, no a co najważniejsze dodatkowych dla zamiany na nie pasujące z podstawowych. Takie to trochę pójście na łatwiznę i nie fer w stosunku do osób realizujące wszystkie punkty.
To tyle moich wywodów. Oczywiście nie chciałam nikogo urazić.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia, zaczytanego w dobre książki no i ukończenia wyzwania

Przecież można sięgać po książki jakie nam się podoba poza wyzwaniem, nie ma problemu .
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 10:05   #844
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

U mnie w tym minionym kwartale tylko 2 książki
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 11:48   #845
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Muszę zaktualizować swoją listę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 16:56   #846
Rose_31
Raczkowanie
 
Avatar Rose_31
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 237
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Przecież można sięgać po książki jakie nam się podoba poza wyzwaniem, nie ma problemu .
Nie czytam książek tylko do wyzwania. Czytam bardzo dużo poza wyzwaniem.
Tu mi chodziło ogólnie o wyzwanie. O to, że jak wyzwanie realizujmy wszyscy zgłaszający się to realizujmy te same punkty, a nie. nie pasuje mi np punkt z fantastyką to wezmę punkt z kryminałem, bo uwielbiam. a potem wyzwanie ukończone bo zamienione niefajne punkty na te z dodatkowych, a niektórzy realizują całość np. Nie o to chodzi. Ja np. w życiu za reportaż bym się nie wzięła czy biografie, a dzięki takim punktom sięgnęłam i nie narzekam bo nawet mi się podoba. Przecież o to chodzi, żeby poznawać też różne gatunki, a wśród nich wynajdywać kto wie perełki?
To nie jest moje pierwsze wyzwanie i nie tylko na wizażu biorę udział. Również na fb i tam właśnie każdy realizuje te same punkty. Jest 20 przykładowo. Każdy 20. Nie ma jeden więcej drugi mniej, a 3 to wg wymyśla inne punkty.

A czytanie innych książek poza wyzwaniem swoją drogą.
nie czuje też żebym się męczyła z którymiś punktami bo nie pasują mi pod kontem gustu czytelniczego. Czytam po prostu książki, a czasem nawet przypadkiem biorę jakąś zaczynam i mówię: "o ta to idealnie pasuje do tego punktu". Nie trzeba nawet czasami specjalnie szukać. Biorę i czytam. Pasuje super, nie też dobrze. Zostaje wtedy przyjemność z przeczytania.
Tak jak wspomniałam traktuję to jak zabawę (uda się fajnie, nie też fajnie), czytanie dla mnie to przyjemność, a nawet pasja. Czytam od x lat, ale skoro bierzemy udział wszyscy niech zasady będą dla każdego te same. Jest np. 25 punktów niech każdy realizuje te 25. To taka uwaga na przyszły rok.

Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam. Ja wyrażam tylko swoje zdanie co o tym myślę.

Dobra idę czytać. Pozdrawiam
__________________
- 23/2019


2018:
książki: 100

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
Rose_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 19:54   #847
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Mi się podobają tegoroczne punkty. Wyzwanie sprawia mi ogromną frajdę i nie wyobrażam sobie, żeby któregoś punktu nie zrealizować. Traktuję je jako motywację do poszerzenia czytelniczych horyzontów. Zaczęłam dzięki niemu sięgać po reportaże i okazało się, że bardzo mi się spodobała taka forma. Szczerze mówiąc średnio mnie obchodzi, czy pozostali podmieniają punkty albo z niektórych rezygnują. Cieszę się, że ja się w jakiś sposób rozwinęłam czytelniczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Czas edycji: 2018-07-17 o 19:54
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-17, 21:14   #848
yankosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 389
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;84903046]Mi się podobają tegoroczne punkty. Wyzwanie sprawia mi ogromną frajdę i nie wyobrażam sobie, żeby któregoś punktu nie zrealizować. Traktuję je jako motywację do poszerzenia czytelniczych horyzontów. Zaczęłam dzięki niemu sięgać po reportaże i okazało się, że bardzo mi się spodobała taka forma. Szczerze mówiąc średnio mnie obchodzi, czy pozostali podmieniają punkty albo z niektórych rezygnują. Cieszę się, że ja się w jakiś sposób rozwinęłam czytelniczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]W wyzwaniu biorę udział pierwszy raz i zgadzam się, że można je traktować jako motywację do poszerzenia horyzontów w kwestiach czytelniczych wyborów. Zupełnie nie przeszkadza mi, że ktoś wybierze pakiet podstawowy, w wyzwaniu chodzi rownież o wymienianie się uwagami o przeczytanych lekturach oraz o inspirowanie się wzajemnie. Notuje sobie najbardziej interesujące pozycje z Waszego ksiązkowego menu i wzbogacam dzięki temu swój książkową listę must read.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

16/26

26.Akcja dzieje się zimą.
Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Joanna Łańcucka

Ksiażkę już dawno chciałam przeczytać. Bardzo spodobał mi się język tej powieści, cała jej tematyka ludowych opowieści jak i ilustracje. Przeczytałam z wielką przyjemnoscią i dopisuję Autorkę do "obserwowanych" chętnie poczytam inne teksty spod jej pióra.
Akcja może nie toczy się wyłącznie zimą, lecz te zimowe opisy bardzo były dla mnie uwypuklone, aż czułam to zimowe, mroźne powietrze
Szczerze polecam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yankosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 07:53   #849
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez yankosia Pokaż wiadomość

[/COLOR]16/26

26.Akcja dzieje się zimą.
Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Joanna Łańcucka

Ksiażkę już dawno chciałam przeczytać. Bardzo spodobał mi się język tej powieści, cała jej tematyka ludowych opowieści jak i ilustracje. Przeczytałam z wielką przyjemnoscią i dopisuję Autorkę do "obserwowanych" chętnie poczytam inne teksty spod jej pióra.
Akcja może nie toczy się wyłącznie zimą, lecz te zimowe opisy bardzo były dla mnie uwypuklone, aż czułam to zimowe, mroźne powietrze
Szczerze polecam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi ciekawie, zapisuję sobie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 08:17   #850
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Ja podmieniam punkty bo czytam ok 30 książek rocznie, czytanie ma być przyjemnością, a że teraz zakręciłam się na punkcie Kinga to praktycznie musiałabym go odstawić żeby czytać książki, które mi nie podchodzą. Do tego mam książki na swojej liście, które chcę przeczytać, a pod wyzwanie nie pasują. Akurat w tym roku jest tak bogaty przekrój, że trzeba czytać różne gatunki żeby je ukończyć.

Punkty dodatkowe zostały wymyślone ze względu na osoby, które czytają mniej, a chciałyby ukończyć wyzwanie. Zasady ustalamy wspólnie i za rok mogą być przecież inne.



W sumie w tym roku nie ma punktów, które by mi nie podchodziły, ale rezygnacja z części to jakby mus, bo czas wolny przeznaczam nie tylko na czytanie, a na inne hobby.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 09:40   #851
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Tak jak pisałam, mi też podoba się, że można zamieniać punkty i że istnieje "pakiet podstawowy i rozszerzony". Ale jeśli to się zmieni za rok, to okej.

Wyzwanie traktuję jako okazję do zapoznania się z nowymi tytułami, napisania, co sądzę o danej książce (trochę brakuje mi na co dzień okołoksiążkowych rozmów) i sięgnięcia po tytuły, z którymi i tak chciałam się zapoznać, ale to odkładałam.

Co do rozszerzania czytelniczych horyzontów - super, że o tym piszecie Sama nie czuję takiej potrzeby. Czytam i tak bardzo różne książki, z grubsza też wiem, jakie gatunki mi nie odpowiadają (czyli kryminały, romanse "wyciskacze łez", sensacyjne i lekka proza kobieca - i to nie tak, że nie próbowałam, bo czytałam i takie książki). To się jeszcze może zmienić, ale póki co określiłam swój czytelniczy gust i w większości czytam książki, które naprawdę mi podchodzą

Edytowane przez Elladorea
Czas edycji: 2018-07-18 o 09:42
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-18, 13:42   #852
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Mi też nie przeszkadza, że ktoś sobie wybiera punkty podstawowe i coś zamienia jakby co. W tym roku sama po przeczytaniu Pratchetta stwierdziłam, że jak w przyszłym roku będzie taki punkt to od razu z niego rezygnuję, to była dla mnie przygoda której w najbliższym czasie nie chce powtarzać . Tak samo można się przyczepić tego, że np ktoś realizuje wyzwanie czytając same knigi powyżej 500 stron a ktoś inny tylko książki wielkości książeczek dla dzieci.

Apropo książek wielkości książeczek dla dzieci

6.Książka Noblisty.
Śniegi Kilimandżaro - Ernest Hemingway
Książkę wybrałam specjalnie pod wyzwanie, ale też mnie tytuł zaciekawił i opis książki. Jednak prawdę mówiąc trochę się nie przyłożyłam do jej czytania, bo czytałam w pracy z doskoku. Tak niby mi się podobała, ale nie za bardzo się na niej skupiłam i tak sobie myślę, że przeczytam ją jeszcze raz za jakiś czas. I myślę że przeczytam jeszcze jakieś książki autora.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 18:08   #853
yankosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 389
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, mi też podoba się, że można zamieniać punkty i że istnieje "pakiet podstawowy i rozszerzony". Ale jeśli to się zmieni za rok, to okej.

Wyzwanie traktuję jako okazję do zapoznania się z nowymi tytułami, napisania, co sądzę o danej książce (trochę brakuje mi na co dzień okołoksiążkowych rozmów) i sięgnięcia po tytuły, z którymi i tak chciałam się zapoznać, ale to odkładałam.

Co do rozszerzania czytelniczych horyzontów - super, że o tym piszecie Sama nie czuję takiej potrzeby. Czytam i tak bardzo różne książki, z grubsza też wiem, jakie gatunki mi nie odpowiadają (czyli kryminały, romanse "wyciskacze łez", sensacyjne i lekka proza kobieca - i to nie tak, że nie próbowałam, bo czytałam i takie książki). To się jeszcze może zmienić, ale póki co określiłam swój czytelniczy gust i w większości czytam książki, które naprawdę mi podchodzą
Też czytam z grubsza różne gatunki, ale nie przypomnę sobie, kiedy siegałam po poezję, biografię, romans, czy czytadło z lekkiej prozy kobiecej. Pewnie wśród tych gatunków znalazłabym coś wartościowego. Podobnie w przypadku wyzwania- jest kilka książek, po które sięgnęłam/sięgnę dzięki punktom, sama z siebie pewnie nie koniecznie czytałabym coś spod pióra noblisty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yankosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 20:29   #854
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Mnie wyzwanie zmusza do szukania nowych, ciekawych pozycji, wyjścia poza mój ulubiony świat fantastyki i ostatnio literatury górskiej. Gdyby nie wyzwanie to pewnie bym nie ruszyła nic spoza tych gatunków. I dzięki temu czytam też dużo więcej.
A tymczasem dorzucam powieść, której sama nigdy pewnie bym nie wybrała. Ehh co za okropny główny bohater, co za trudna książka.
11.Literatura afrykańska/ napisana przez Afrykańczyka. "Hańba" Coetzee
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 08:00   #855
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Ja się zastanawiam nad tym co bym chciała czytać jako reportaż.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 07:44   #856
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

U mnie dopiero pierwsza pozycja w tym kwartale - Książka roku 2017 wg głosowania użytkowników portali książkowych (goodreads, lubimyczytac itp.): Jak zawsze, Zygmunt Miloszewski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 12:37   #857
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad tym co bym chciała czytać jako reportaż.
Może Mali bogowie Pawła Reszki?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 12:43   #858
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad tym co bym chciała czytać jako reportaż.
Mi się podobało "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" Marek Rabij.
Podobno "Dzieci Norwegii. O państwie nadopiekuńczym" Macieja Czarneckiego jest ciekawym reportażem, ale jeszcze nie czytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 22:38   #859
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Może Mali bogowie Pawła Reszki?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;85014691]Mi się podobało "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" Marek Rabij.
Podobno "Dzieci Norwegii. O państwie nadopiekuńczym" Macieja Czarneckiego jest ciekawym reportażem, ale jeszcze nie czytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dzięki za propozycję. Właśnie już któryś raz szukam i nie moge sobie tematu znaleźć takiego, który by mnie wciągnął. W zeszłym roku miałam tam ze 3 reportaże ale jakoś tak samo wyszło że je przeczytałam.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 14:06   #860
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Co do reportażu - na mnie ostatnio ogromne wrażenie zrobił Łazarkiewicz i jego "Żeby nie było śladów", o zamordowaniu Grzegorza Przemyka. Chcę też przeczytać "Sprawę Gorgonowej", o najgłośniejszej zbrodni polskiego XXlecia międzywojennego.

I świetne są książki Domosławskiego, pisze on głównie o Ameryce Łacińskiej i wykluczeniu społecznym.

Dobrze też zapamiętałam "Witajcie w raju" Dielemans, o ciemnych stronach masowej turystyki.

Ostatnio bardzo spodobały mi się "Wyniosłe wieże" Wrighta - o ataku na WTC, o prowadzonym śledztwie. Ale przede wszystkim autor wnikliwie opisuje tam korzenie współczesnego terroryzmu.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 20:42   #861
Mattinka
Rozeznanie
 
Avatar Mattinka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 504
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Przeczytałam książkę do punktu 15.Książka roku 2017 wg głosowania użytkowników portali książkowych – Czereśnie zawsze muszą być dwie, Magdalena Witkiewicz , pozycja ta wygrała na Lubimy Czytać w kategorii powieść obyczajowa. Owszem czytało się szybko, język raczej przyjemny, bohaterowie wzbudzali sympatię, ale jakoś nie podeszła mi ta książka. Nie była zła, ale ot takie lekkie czytadło, niewarte zapamiętania. Jestem bardzo zdziwiona, że ta książka wygrała plebiscyt. Spodziewałam się po niej więcej.

11/21
3/5
Mattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 09:41   #862
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Patrząc na wyniki tego plebiscytu, to większość to książki słabe albo tylko przeciętne. Zresztą, na Goodreads podobnie. W zeszłym roku chyba w kategorii najlepszy horror wygrał taki gniot, że nie wiem, czy ludzie dla żartu na niego głosowali czy co. Trudno, takie przeciętne książki widać są najpopularniejsze.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 17:29   #863
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

15. Książka roku 2017 wg czytelników - Jak zawsze - Z. Miłoszewski

17/26

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
surka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:47   #864
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

26.Akcja dzieje się zimą. - "Zimowe serca" B. Jones
Nic specjalnego, przeczytać i zapomnieć.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 16:35   #865
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

Moje podsumowanie II kwartału spóźnione o miesiąc

Numer na liście: 33


2.Książka dłuższa niż 600 stron - NOS4A2 Joe Hill (nie miałam pojęcia, że to syn S. Kinga)

4.Książka wydana w 2018 roku - Moje serce w dwóch światach Jojo Moyes

19.Kryminał -Skradzione życie Allen Eskens
10.Tytuł składa się z jednego słowa - Zniewolenie Sylvia Day
16.Autor skandynawski - Księżniczka z lodu Camilla Lackberg
13.Autor pochodzi z kraju o mniejszej powierzchni niż Polska (Irlandia) - The Call Wewanie Peadar O’Guilin

6/25
I +II kwartał - 11/25

Edytowane przez Nikaaa152
Czas edycji: 2018-07-26 o 16:36
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 14:48   #866
cytrynka122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 648
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

11.Literatura afrykańska/ napisana przez Afrykańczyka.
"Droga do domu" Yaa Gyasi
__________________
56 /2019
Filmy: 16 /2019

30/2018 Filmy: 43//2018
30/2017 Filmy: 44/2017
39/2016 Filmy:34/2016

cytrynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 19:19   #867
yankosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 389
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

17/26
2.Książka dłuższa niż 600 stron.
Głód.
Matrin Caparros

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yankosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 08:43   #868
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

5.Książka o kobietach - z okazji Roku Praw Kobiet.

Zapomniany ogród - Kate Morton


Książka magiczna, dla mnie to była prawdziwa uczta. Miłość, kryminał, poszukiwanie własnego ja, radzenie sobie z demonami przeszłości. Mimo, że Nell trochę nie doceniała tego co miała, to w jakimś stopniu ją rozumiem.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 08:14   #869
cytrynka122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 648
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

17. Książka historyczna- "Dwie rodziny" J. Miszuk


Zaczęłam czytać "Księżniczka z lodu" Camilla Lackberg do punktu 12
__________________
56 /2019
Filmy: 16 /2019

30/2018 Filmy: 43//2018
30/2017 Filmy: 44/2017
39/2016 Filmy:34/2016

cytrynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 10:23   #870
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2018

muszynianka26 Dziękuję za dopisanie

Skończyłam Szczygła Donny Tartt tym samym odhaczając punkt 10 wyzwania (Tytuł jednowyrazowy).
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 13:23:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.