Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-20, 13:28   #1
lola_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Unhappy

Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...


Witam. Mam 22 lata. Jeszcze 1,5 roku temu ważyłam 58 kg... Moja waga ostatnio bardzo wzrosła. Wynosi teraz 75 kg. Nie czuję się dobrze sama ze sobą. Ale nie potrafię zrzucić zbędnych kg. Najgorszy jest brzuch. Zaznaczam, że nie zaczęłam się nagle obżerać... Zaczęłam pracę, ciągle jeżdżę autem (tego wymaga moja praca). Początkowo zaczęłam tyć to starałam się ćwiczyć w domu wieczorami, kiedy miałam czas...Później mój brzuch zrobił się taki, że straciłam w ogóle ochotę i siłę na ćwiczenia. Zaznaczam, że nie jem Fast-foodów, słodycze i słone przekąski- bardzo rzadko. Nie chcę stosować drastycznych diet bo wiem, że skończy się to 80kg...po kilku miesiącach przez jojo.

Edytowane przez lola_87
Czas edycji: 2009-09-20 o 13:42
lola_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:51   #2
marusia82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

Jeżeli to nie jest efekt obżerania się to zrób sobie badania na tarczycę. Wiem że zaburzenia w pracy tarczycy mogą prowadzić do nadwagi. Może to będzie jakiś postęp dla ciebie i nadzieja na przyszłość
marusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:53   #3
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

są diety, które uczą racjonalnego odżywiania, a nie na zasadzie "tego Ci nie wolno jeść, bo przytyjesz" .

może poszukaj winy w metabolizmie? z tego co napisałaś, wynika, że mało się ruszasz, więc może metabolizm Ci się spowolnił i więcej zaczęło się odkładać.

radziłabym też badania pod kątem tarczycy (nie żebym straszyła), bo nagły przyrost wagi może byc znakiem chorób tarczycy.
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 19:57   #4
malfffinka
Przyczajenie
 
Avatar malfffinka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

z tego co sie orientuje to niedoczynnosc tarczycy powoduje tycie, ale w Twoim wypadku mysle ze to nie jest efekt choroby (chociaz oczywiscie zrobienie wynikow nie zaszkodzi).
Zapewne nie jesz regularnych posilkow i malo sie ruszasz. Praca pracą, ale postaraj sie jesc 4-5 posilkow dziennie w rownych odstepach czasu (oczywiscie bez przesady, nie musi byc co do kwadransa) ale przede wszystkim regularnie, no i polecam duzo spacerow.
polecam tez jakies zajecia na basenie, moze masz taka mozliwosc, nie dosc ze sa mniej meczace od zwyklego fitnessu to nie obciazaja stawow przez co dajemy im troche odpoczac
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
malfffinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 06:55   #5
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

Moim zdaniem wina tkwi w stylu życia, czyli masz pracę która praktycznie nie wymaga od ciebie żadnego ruchu, więcej siedzisz niż chodzisz, do tego jeżeli nagle tak drastycznie przybrałaś na wadzę może to być zły metabolizm. Proponuję żebyś kupiłam sobie Zieloną herbatę i bratka (w tabletkach) i łykała je codziennie, są na poprawę metabolizmu, nie musisz się martwić to nie są żadne leki tylko zioła a najlepiej jakbyś po pracy zamiast ćwiczyć więcej chodziła na spracery.
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:19   #6
eMisss
Zadomowienie
 
Avatar eMisss
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

kiedyś ważyłam 70 kg. pomały zaczełam pracowac nad sobą.. rózne diety, ćwiczenia.. i to pomaga! tylko nie można się poddac po miesiącu, bo np nie ma żadnych efektów.. trzeba iśc dalej i być nastawionym pozytywnie. udało mi się zrzucić 10-11kg.
myslę że tobie też się uda pozbyć się zbednych kg, tylko musisz zmienić nastawienie co do odchudzania.
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
eMisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:37   #7
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

LOLA ja cie doskonale rozumiem, bo po 1,5 roku małzenstwa moja waga skoczyla z 52 kg na 75 dla mnie to tez masakra, ale od miesiaca sie ostro odchudzam na diecie i suplementach, zrzucilam juz 9 kilo i z rozmiaru prawie że 44 wchodze w 40stke a nawet niektore Lki są mi juz za duże.
Ale tycie jest u mnie normalne bo od dziecka bylam gruba... 4 lata temu z 86 kilo zeszłam na 52 i taka wage utrzymalam 3 lata, a pozniej juz sobie niczego nie odmawiałam i tak to sie skonczyło, 20 kilo w 1,5 roku, przesada! ALE TERAZ ZNOWU MAM MOTYWACJE
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 15:09   #8
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Co o mnie sądzicie? :( Nie wiem co z tym zrobić...

Cytat:
Napisane przez lola_87 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 22 lata. Jeszcze 1,5 roku temu ważyłam 58 kg... Moja waga ostatnio bardzo wzrosła. Wynosi teraz 75 kg. Nie czuję się dobrze sama ze sobą. Ale nie potrafię zrzucić zbędnych kg. Najgorszy jest brzuch. Zaznaczam, że nie zaczęłam się nagle obżerać... Zaczęłam pracę, ciągle jeżdżę autem (tego wymaga moja praca). Początkowo zaczęłam tyć to starałam się ćwiczyć w domu wieczorami, kiedy miałam czas...Później mój brzuch zrobił się taki, że straciłam w ogóle ochotę i siłę na ćwiczenia. Zaznaczam, że nie jem Fast-foodów, słodycze i słone przekąski- bardzo rzadko. Nie chcę stosować drastycznych diet bo wiem, że skończy się to 80kg...po kilku miesiącach przez jojo.
kup sobie akrnet na fitness/silownie /basen jak juz wykupisz bedziesz msuaila znalezc czas
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.