Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-29, 14:04   #2611
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Myślę, że to stereotypy, bo przykładowa Zima jest "ciemna i chłodna", więc poważna i dojrzała, a Wiosna jasna i ciepła, więc beztroska i radosna w zyciu się z tym nie zgodzę.
Napisałam wczesniej, że nie można brać tego dosłownie ale nie będę zaprzeczać temu, że na przykład lata w moim otoczeniu mogę często rozpoznać nie tylko po wyglądzie, ale i po zachowaniu. Trzeba mieć dystans, ale tak całkiem z powietrza się te obserwacje na blogu nie wzięły. Ja tego nie wymyśliłam, przypominam

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-29 o 14:11
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:18   #2612
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Napisałam wczesniej, że nie można brać tego dosłownie ale nie będę zaprzeczać temu, że na przykład lata w moim otoczeniu mogę często rozpoznać nie tylko po wyglądzie, ale i po zachowaniu. Trzeba mieć dystans, ale tak całkiem z powietrza się te obserwacje na blogu nie wzięły. Ja tego nie wymyśliłam, przypominam
Ja wiem, jak ty napisałaś, ale tylko dodałam, że ja się z tym nie zgadzam, co oni tam piszą ja wole podział według tego, kto na co choruje

Poczytałam u Kredki na blogu o Flamboyant Natural i wychodzi, że ubieram się bardziej jak Dramatic niż Natural i to mi pasuje
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:25   #2613
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja wiem, jak ty napisałaś, ale tylko dodałam, że ja się z tym nie zgadzam, co oni tam piszą ja wole podział według tego, kto na co choruje

Poczytałam u Kredki na blogu o Flamboyant Natural i wychodzi, że ubieram się bardziej jak Dramatic niż Natural i to mi pasuje
Ja czekam na to, co się będzie działo na Truth is Beauty, bo tam mają być nowe podziały, niezależne juz tak bardzo od Kibbe'a muszę to wszystko jeszcze taż przeanalizować.
Ale tak mi się wydaje jakbym gdzieś czytała, że wiosna nie może być Dramatic
Jeszcze co do tej osobowości, co najmniej dwie spotkane przeze mnie ciemne zimy... Mogą być fajne, ale tak bardziej na dystans lubią być nadęte i pozbawione dystansu do siebie tragedia.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-29 o 14:28
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:41   #2614
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Ja czekam na to, co się będzie działo na Truth is Beauty, bo tam mają być nowe podziały, niezależne juz tak bardzo od Kibbe'a muszę to wszystko jeszcze taż przeanalizować.
Ale tak mi się wydaje jakbym gdzieś czytała, że wiosna nie może być Dramatic
Jeszcze co do tej osobowości, co najmniej dwie spotkane przeze mnie ciemne zimy... Mogą być fajne, ale tak bardziej na dystans lubią być nadęte i pozbawione dystansu do siebie tragedia.
Ciekawe, czemu taka Czysta Wiosna nie może być Dramatic nie zgodzę się z autorem. Nie pamiętam nawet, żeby pisał coś takiego.
Zresztą, sylwetkę mam 99% FN, twarz nie wiem, ale Kredka fajnie opisała podział FN: jedne są bliżej Natural, inne Dramatic.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:45   #2615
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ciekawe, czemu taka Czysta Wiosna nie może być Dramatic nie zgodzę się z autorem. Nie pamiętam nawet, żeby pisał coś takiego.
Zresztą, sylwetkę mam 99% FN, twarz nie wiem, ale Kredka fajnie opisała podział FN: jedne są bliżej Natural, inne Dramatic.
Nie pamiętam, gdzie o tym czytałam. Czy mogę prosić o link do bloga Kredki ?
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:53   #2616
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Nie pamiętam, gdzie o tym czytałam. Czy mogę prosić o link do bloga Kredki ?
http://www.getthelook.pl/

Już wiem, czemu zawsze czułam się źle ze swoją sylwetką: chciałam byc bardziej kobieca, a to chyba niemożliwe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 10:08   #2617
lasicalasiczka
Raczkowanie
 
Avatar lasicalasiczka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Myślałam że już wszystko wiem ale im więcej czytam tym bardziej jestem zagubiona
Powiedzcie mi czy oliwkową skórę może być wyłącznie zimny typ?
lasicalasiczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 10:25   #2618
Magdusiaa1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja zawsze miałam problem z określeniem typu mojej urody. Jasne oczy- ciemne włosy itp.
Magdusiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 17:45   #2619
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Gdzieś w tym wątku mignęło mi, że typ kolorystyczny kształtuje sie około 20 roku życia... Nie uważam, żeby to była prawda, w każdym razie nie zawsze. Odsyłam do bloga 12 blueprints po info
W moim przypadku było tak, że zawsze jedna z moich bliskich kuzynem twierdziła, że mam hipnotyczne, przyciągające oczy, co jest typowe dla BS. Nie miałam wtedy 20 lat, tylko może ze 13? Nie pamiętam dokładnie dlatego uważam, że akurat to stwierdzenie można dość łatwo obalić.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 18:10   #2620
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A propos bloga kredki, czas abym i ja pochwaliła się wynikiem
Tak więc romantic

Edytowane przez Blair Audrey
Czas edycji: 2015-03-30 o 18:30
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 19:22   #2621
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie no, akurat błysk w oku się nie zmienia jak oczy są hipnotyzujące, to takie będą, nieważne, masz 7, czy 70 lat, choć z wiekiem prawdopodobnie staną się bardziej mętne.

Blair, gratulacje. Sylwetkę musisz mieć piękną.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 19:38   #2622
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie no, akurat błysk w oku się nie zmienia jak oczy są hipnotyzujące, to takie będą, nieważne, masz 7, czy 70 lat, choć z wiekiem prawdopodobnie staną się bardziej mętne.

Blair, gratulacje. Sylwetkę musisz mieć piękną.
No tak, ale u mnie nie chodzi tylko o błysk w oku po prostu byłam BS od zawsze, bez "dojrzewania" do tego
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 20:24   #2623
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Blair, gratulacje. Sylwetkę musisz mieć piękną.
Chciałabym, ale... niestety nie. Mam za małe piersi. Ale też nie jestem gruchą, bo ramiona i biodra mam równe więc nie wiem... Może jeszcze urosną?
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 11:05   #2624
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja tam jestem kwadratowa, a raczej prostokątna typowa FN.

EDIT: jakieś pomysły? Ten fiolet może należeć do Zimy? Bo Jesienie odrzuciłam, w Czystej Wiośnie też nie widzę takiego odcienia, zostają Zimy...

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 14:14   #2625
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja tam jestem kwadratowa, a raczej prostokątna typowa FN.

EDIT: jakieś pomysły? Ten fiolet może należeć do Zimy? Bo Jesienie odrzuciłam, w Czystej Wiośnie też nie widzę takiego odcienia, zostają Zimy...
Moim zdaniem to jest fiolet zimy. Intensywnej albo chłodnej.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 14:27   #2626
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest fiolet zimy. Intensywnej albo chłodnej.
Na pewno Zima, tylko nie wiem, która. Ukradłam apaszkę siostrze i nie wydaje mi się, żebym wyglądała w niej źle... Możliwe, że Czystej Zimy, dlatego wygląda na mnie znośnie.
I ten róż, na pewno Zimowy, tak samo: widać, że to nie najlepszy kolor dla mnie, ale nic złego mi nie robi
Tak sobie testuję kolory, które mam w domu. Byłam w szoku, gdy odkryłam, że pasuje mi dość ciemny, czysty niebieski, ale naprawdę ciemny jak na Wiosnę.
No i mocno ciepła czerwień nie jest taka zła. Bardziej neutralna jest ok, ale mocno ciepła też mnie nie zabija. Z tym że lekko chłodny róż Czystej Zimy też nie jest zły. Zawsze myślałam, że jestem ciepłą wersją BS, ale to zależy od kolorów. Niektóre odcienie chłodnawe są ok, inne nie ok (i to zależy od koloru, bo neutralny róż jest ok, neutralny fiolet już nie ok, ale Wiosny ogólnie chyba nie mają wielu fioletów, jak już, to w stronę różu)
A ten ciepły pomarańczowo-złoty to chyba jesienny, bo jakoś się w nim rozmywam. Choć kolorystycznie pasuje bardziej niż srebrny.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 16:09   #2627
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na pewno Zima, tylko nie wiem, która. Ukradłam apaszkę siostrze i nie wydaje mi się, żebym wyglądała w niej źle... Możliwe, że Czystej Zimy, dlatego wygląda na mnie znośnie.
I ten róż, na pewno Zimowy, tak samo: widać, że to nie najlepszy kolor dla mnie, ale nic złego mi nie robi
Tak sobie testuję kolory, które mam w domu. Byłam w szoku, gdy odkryłam, że pasuje mi dość ciemny, czysty niebieski, ale naprawdę ciemny jak na Wiosnę.
No i mocno ciepła czerwień nie jest taka zła. Bardziej neutralna jest ok, ale mocno ciepła też mnie nie zabija. Z tym że lekko chłodny róż Czystej Zimy też nie jest zły. Zawsze myślałam, że jestem ciepłą wersją BS, ale to zależy od kolorów. Niektóre odcienie chłodnawe są ok, inne nie ok (i to zależy od koloru, bo neutralny róż jest ok, neutralny fiolet już nie ok, ale Wiosny ogólnie chyba nie mają wielu fioletów, jak już, to w stronę różu)
A ten ciepły pomarańczowo-złoty to chyba jesienny, bo jakoś się w nim rozmywam. Choć kolorystycznie pasuje bardziej niż srebrny.
W przypadku tego fioletu to może też być kwestia materiału - ten błysk będzie bardziej pasował BW niż TW.
Ten niebieski i różowy też wyglądają na BW, więc, tak jak piszesz, pewnie dlatego pasują.
Ta mocno ciepła czerwień jest intensywna?
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 17:46   #2628
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
W przypadku tego fioletu to może też być kwestia materiału - ten błysk będzie bardziej pasował BW niż TW.
Ten niebieski i różowy też wyglądają na BW, więc, tak jak piszesz, pewnie dlatego pasują.
Ta mocno ciepła czerwień jest intensywna?
Niezupełnie,tak średnio, ale telefon przyciemnia kolory, na żywo jest jaśniejsza. Z tym że jest w palecie WS, u BS nie ma aż tak ciepłych.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 22:07   #2629
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ciekawe, czemu taka Czysta Wiosna nie może być Dramatic nie zgodzę się z autorem. Nie pamiętam nawet, żeby pisał coś takiego.
Zresztą, sylwetkę mam 99% FN, twarz nie wiem, ale Kredka fajnie opisała podział FN: jedne są bliżej Natural, inne Dramatic.
Bo jak wiosna wchodzi do pokoju to jakby promyk światła rozświetlił mrok
Przy dramatic to się niejako wyklucza

kaguya znalazlaś coś - kogos dla mnie? Warm i blond?

w tym mi dobrze:
https://www.pinterest.com/pin/219339444326958599/

i w tym też:
https://www.pinterest.com/pin/3518505931549701/


Fiolet na pewno zimowy
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 23:10   #2630
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na pewno Zima, tylko nie wiem, która. Ukradłam apaszkę siostrze i nie wydaje mi się, żebym wyglądała w niej źle... Możliwe, że Czystej Zimy, dlatego wygląda na mnie znośnie.
I ten róż, na pewno Zimowy, tak samo: widać, że to nie najlepszy kolor dla mnie, ale nic złego mi nie robi
Tak sobie testuję kolory, które mam w domu. Byłam w szoku, gdy odkryłam, że pasuje mi dość ciemny, czysty niebieski, ale naprawdę ciemny jak na Wiosnę.
No i mocno ciepła czerwień nie jest taka zła. Bardziej neutralna jest ok, ale mocno ciepła też mnie nie zabija. Z tym że lekko chłodny róż Czystej Zimy też nie jest zły. Zawsze myślałam, że jestem ciepłą wersją BS, ale to zależy od kolorów. Niektóre odcienie chłodnawe są ok, inne nie ok (i to zależy od koloru, bo neutralny róż jest ok, neutralny fiolet już nie ok, ale Wiosny ogólnie chyba nie mają wielu fioletów, jak już, to w stronę różu)
A ten ciepły pomarańczowo-złoty to chyba jesienny, bo jakoś się w nim rozmywam. Choć kolorystycznie pasuje bardziej niż srebrny.
Ten ostatni kolor wydaje się taki ciężki, gęsty, jesienny właśnie. Jak na niego patrzę to widzę miodek dla Puchatka
Ja póki co nie testuje nadmiernie kolorów, ale widzę, że wyjątkowo mi pasuje ostry róż. Jakbyś zrobiła sobie dobre zdjęcie oka i wysłała tutaj, to można by było może powiedzieć, czy jesteś bardziej po ciepłej czy zimnej stronie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 09:25   #2631
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Bo jak wiosna wchodzi do pokoju to jakby promyk światła rozświetlił mrok
Przy dramatic to się niejako wyklucza

kaguya znalazlaś coś - kogos dla mnie? Warm i blond?

w tym mi dobrze:
https://www.pinterest.com/pin/219339444326958599/

i w tym też:
https://www.pinterest.com/pin/3518505931549701/


Fiolet na pewno zimowy
Znalazłam grupę FN na facebooku i tam bardzo wiele dziewczyn jest Bright (częściej Wiosna niż Zima) więc element dramatic występuje z typie czystym, z tym że nie wiem, czemu uważacie, że Dramatic nie może być Bright? Może. Każdy typ może. Chodzi przecież o naturalny wygląd ciała i twarzy. Kolorystyka może być dowolna. Tu chodzi o kości, mięśnie, okrągłości albo ich brak, rysy twarzy itd. itp. Można mieć jasne włosy, jasne oczy, być chudą i wysoką Dramatic, bo właśnie chudość (linie pionowe), kościstość i wygląd twarzy sprawia, że jest się dramatic (to tak w uproszczeniu). Przecież wśród modelek jest niemało Wiosen, a modelki to najczęściej dramatic (czasem wychudzone flamboyant natural)
Ja bym stawiała na Warm z przejściem w Light, bo możesz"udźwigać" ciężkie kolory Ciepłej
I ta pani jest określona jako Ciepła, a ma blond włosy
http://www.12blueprints.com/wp-conte...rue-Spring.jpg

Michelle Williams jest Warm. Specjalnie poszperałam i poszukałam w necie, na blogach piszą, że, oczywiście, lepiej jej w naturalnym kolorze (brąz), ale rozjaśniony blond krzywdy jej nie robi. Ogólnie Wiosny nie powinny wyglądać źle w jasnych włosach (rozjaśnionych).

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Ten ostatni kolor wydaje się taki ciężki, gęsty, jesienny właśnie. Jak na niego patrzę to widzę miodek dla Puchatka
Ja póki co nie testuje nadmiernie kolorów, ale widzę, że wyjątkowo mi pasuje ostry róż. Jakbyś zrobiła sobie dobre zdjęcie oka i wysłała tutaj, to można by było może powiedzieć, czy jesteś bardziej po ciepłej czy zimnej stronie.
Oko mam chłodne (w BS na facebooku twierdzą, że Zimowe, ale jest sporo dziewczyn, które mają takie samo jak moje, bardzo czyste, chłodne itp), a niektórzy, że ciepłe (teal, choć na zdjęciach tego nie widać, ale czasem wieczorem w sztucznych świetle wydają się właśnie takie"teal"), bo w porównaniu z oczami letnimi, moje są w cieplejszym odcieniu niebieskiego. Z tym że dodatek szarości sprawia, że - moim zdaniem - są stalowe
Tu zdjęcie robione dobrym sprzętem.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 10:20   #2632
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi wyszło soft classic i jestem do tego soft summer, wszystko soft:P ale ogólnie wszystko się zgadza, lubię takie kroje, jakie są polecane dla SC
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 11:05   #2633
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Mi wyszło soft classic i jestem do tego soft summer, wszystko soft:P ale ogólnie wszystko się zgadza, lubię takie kroje, jakie są polecane dla SC


Piona, mam dokladnie to samo
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 12:01   #2634
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja już wiem, że Soft Classic nie jestem. Teoretycznie wyszło mi tak z testu, ale po zobaczeniu opisu Kredki... no jednak nie. Te kobiety są zbyt symetryczne, zbyt klasyczne i zbyt łagodne. W miękkich i lejących nieprzylegających materiałach wyglądam na dobre 10 kg więcej i ze 20 cm mniej Na pewno mam sporo cech z romantika, ale te cechy nie są typowo romantycznie miękkie tylko jakoś zaostrzone. Poczekam zatem na nowe wpisy i dopiero wtedy pomyślę. Na chwilę obecną typuję się tak trochę na Theatrical Romantic, ale być może to jeszcze nie to.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 12:07   #2635
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ja już wiem, że Soft Classic nie jestem. Teoretycznie wyszło mi tak z testu, ale po zobaczeniu opisu Kredki... no jednak nie. Te kobiety są zbyt symetryczne, zbyt klasyczne i zbyt łagodne. W miękkich i lejących nieprzylegających materiałach wyglądam na dobre 10 kg więcej i ze 20 cm mniej Na pewno mam sporo cech z romantika, ale te cechy nie są typowo romantycznie miękkie tylko jakoś zaostrzone. Poczekam zatem na nowe wpisy i dopiero wtedy pomyślę. Na chwilę obecną typuję się tak trochę na Theatrical Romantic, ale być może to jeszcze nie to.
Ja typuję się trochę na Dramatic (unikam luźnych ciuchów, polecanych dla FN), bo widzę w sobie więcej dramatic niż natural
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 12:21   #2636
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja typuję się trochę na Dramatic (unikam luźnych ciuchów, polecanych dla FN), bo widzę w sobie więcej dramatic niż natural
Bo ogółem w tych typach jest jakoś tak fajnie, że można miksować fasony i desenie w zależności od tego jaką mieszanką się jest. Można mieć ręce naturala twarz lekko gamine i nogi np. classic. Wtedy wybieramy rzeczy różnych typów i podkreślamy. U mnie np. mógłoby pasować gamine, ale elementy męskie nie są typowymi dla dramatic, są one bliżej typu natural. Można to rozumować np. na Soft Natural, Soft Gamine lub Gamine a może nawet Theatrical Romantic. Istotne natomiast jest to, że mogę wybierać sobie elementy z garderoby poszczególnych typów i wyglądać w nich dobrze. Bo jakieś cechy budowy charakterystyczne dla ww typów mam. Ogólny rozrachunek to trochę damsko trochę męsko i sporo fasonów
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 12:25   #2637
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Znalazłam grupę FN na facebooku i tam bardzo wiele dziewczyn jest Bright (częściej Wiosna niż Zima) więc element dramatic występuje z typie czystym, z tym że nie wiem, czemu uważacie, że Dramatic nie może być Bright? Może. Każdy typ może. Chodzi przecież o naturalny wygląd ciała i twarzy. Kolorystyka może być dowolna. Tu chodzi o kości, mięśnie, okrągłości albo ich brak, rysy twarzy itd. itp. Można mieć jasne włosy, jasne oczy, być chudą i wysoką Dramatic, bo właśnie chudość (linie pionowe), kościstość i wygląd twarzy sprawia, że jest się dramatic (to tak w uproszczeniu). Przecież wśród modelek jest niemało Wiosen, a modelki to najczęściej dramatic (czasem wychudzone flamboyant natural)
no tak, to idac tym tropem mozna miec twarz innego typu i figure innego?
Ja tez czekam na pełny opis.
Mi sie dramtic szczegolnie jakos z twarzą właśnie kojarzy i te modelki u kredki w tym typie sa dosyć specyficzne - no pasuje do nich to okreslenie...

Figura to jedno, rysy twarzy to drugie... W ogole na razie ze spokojem podchodze do tej klasyfikacji. To coś nowego, wiec jest wielkie poruszenie... poczekam aż nieco opadnie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość


Michelle Williams jest Warm. Specjalnie poszperałam i poszukałam w necie, na blogach piszą, że, oczywiście, lepiej jej w naturalnym kolorze (brąz), ale rozjaśniony blond krzywdy jej nie robi. Ogólnie Wiosny nie powinny wyglądać źle w jasnych włosach (rozjaśnionych).
Do rewelacji na blogach tez podchodze z dystansem...
Np Heather Graham jako BS, Cate Blanchet raz jasne lato, raz wiosna, to samo Cameron Diaz - ciepła wiosna, a juz widziałam ją nawet jako jasne lato, że juz o wspomnianej tutaj Julii Roberts jako wiośnienie wspomnę....

Co za bzdury... - jaki brąz?? Michell Williams jest blondynką - oczywiscie teraz ma farbowany blond, ale wystarczy spojrzec na zdjecia z poczatku kariery - lassie kiedy miala 14 lat i kolejne filmy.... wlasnie w brązie wygąlda tragicznie moim zdaniem - zabił w niej cale wiosenne światło .... brr dobrze ze to tylko chwilowy epizod był...

Tak, dla mnie to super przykład, dzięki, pojde dalej tym śladem - wygląda znajomo
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 12:42   #2638
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
no tak, to idac tym tropem mozna miec twarz innego typu i figure innego?
Ja tez czekam na pełny opis.
Mi sie dramtic szczegolnie jakos z twarzą właśnie kojarzy i te modelki u kredki w tym typie sa dosyć specyficzne - no pasuje do nich to okreslenie...

Figura to jedno, rysy twarzy to drugie... W ogole na razie ze spokojem podchodze do tej klasyfikacji. To coś nowego, wiec jest wielkie poruszenie... poczekam aż nieco opadnie



Do rewelacji na blogach tez podchodze z dystansem...
Np Heather Graham jako BS, Cate Blanchet raz jasne lato, raz wiosna, to samo Cameron Diaz - ciepła wiosna, a juz widziałam ją nawet jako jasne lato, że juz o wspomnianej tutaj Julii Roberts jako wiośnienie wspomnę....

Co za bzdury... - jaki brąz?? Michell Williams jest blondynką - oczywiscie teraz ma farbowany blond, ale wystarczy spojrzec na zdjecia z poczatku kariery - lassie kiedy miala 14 lat i kolejne filmy.... wlasnie w brązie wygąlda tragicznie moim zdaniem - zabił w niej cale wiosenne światło .... brr dobrze ze to tylko chwilowy epizod był...

Tak, dla mnie to super przykład, dzięki, pojde dalej tym śladem - wygląda znajomo
Zależy, jaki brąz. Choć ja widzę wszystkie Wiosny w blondzie tzn. to chyba jedyny typ (nie podtyp), który łądnie wygląda w blondach, i to dość jasnych, wystarczy tylko dobrać odpowiedni odcień.
Zaraz mi tu napiszecie, że przeciez Lato też, bo to typ "jasny", ale takie Cool Summer wygląda świetnie w popielatym blondzie, ALE lepiej w brązie, CHOCIAŻ różnica poleca na tym, że popielaty blond zawsze będzie wyglądał ciemniej niż ten sam poziom blondu złotego dlatego pisze, że widze właśnie Wiosny jako blondynki. Nawet Czyste wyglądają dobrze, byle to był odpowiedni odcień (nie żółty).

Można. Ja mam ciało FN, twarz nie wiem, mieszanka dramatic i soft to, że ktoś ma wystające kości policzkowe, odpowiedni kształt oczu, nosa i brody, typowy dla Dramatic, nie oznacza, że ciało tez takie będzie, bo twarz może być szczupła, a ciało nie. Twarz można mieć nawet dramatic albo jakąś mieszankę, a ciało pełne, kształtne, miękkie. Dlatego długo nie mogłam się określić, bo twarz mam całkiem inną niż FN. Choć wiele cech pasuje.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 20:26   #2639
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Piona, mam dokladnie to samo
Piąteczka! Ciekawa jestem kolejnych opisów, takich bardziej szczegółowych
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 09:26   #2640
lasicalasiczka
Raczkowanie
 
Avatar lasicalasiczka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lasicalasiczka Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy oliwkową skórę może być wyłącznie zimny typ?
Naprawdę nikt z Waszą wiedzą nie zna odpowiedzi na moje pytanie?
Może któraś z was też ma oliwkową karnację?? Co nosicie, żeby nie wyglądać jak ufo

Edytowane przez lasicalasiczka
Czas edycji: 2015-04-03 o 09:32
lasicalasiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.