Alergia??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-18, 00:34   #1
Moniska84
Raczkowanie
 
Avatar Moniska84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 309

Alergia???


Moim problemem jest uporczywe , nawracające pieczenie w pochwie.Zostałam przebadana przez lekarza i nie stwierdził on ani żadnych bakterii ani grzybicy. Powiedział ze musi być to widocznie alergia na lateks.Dodam iż zabezpieczamy się z mężem prezerwatywami poniewaz zrezygnowalam z tabletek antykoncepcyjnych, gdyz zamierzam w tym roku zajść w ciążę.
Czy możliwa jest alergia na lateks, która np trwa trzy dni( ostre pieczenie, wrecz palenie w pochwie) a nastepnie przez cztery dni nie ma zadnych objawów i tak w kółko.Nie mam upławów ani innych dolegliwosci.Dodam tylko ze mam stwierdzoną nadżerkę.
Prosze o odpowiedz.
Moniska84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 00:37   #2
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Alergia???

Wydaje mi się, ze moze to być jednak alergia(sama nie miałam ale koleżanki tak) spróbujcie z TŻ prezerwatyw z silikonu, nie powinny uczulać.Pozdrawiam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 08:25   #3
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Alergia???

jeżeli to pieczenie pojawia się po stusunku i utrzymuje się przez te dni to może być to uczulenie. czesem nawet na substancje nawilżającą gumke albo na srodek plemnikobójczy (jeśli jes nim powlekana gumka).
poza tym ważna jest też kwestia nawilżenia, tzn czy jesteś :"wilgotna" w chwili stosunku, bo mogą się tworzyć obtarcia które również pieką.

pozdr naan
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:41   #4
Moniska84
Raczkowanie
 
Avatar Moniska84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 309
Dot.: Alergia???

bergamia i naan dziekuje za odpowiedzi..

Mam jeszcze jedno pytanie, otórz lekarz powiedział mi ze skoro to aleria na lateks to powinnismy zrezygnowac z prezerwatyw i jako metode antykoncepcji stosowac stosunek przerywany...Jakos nie potrafie sie przemóc przed taka metoda gdyz poki co na dziecko jest za wczesnie.A z tego co sie orientuje w wydzielinie przed wytryskiem takze znajduja sie plemniki..Czy sa inne metody antykoncepcji niz hormony i prezerwatywy dla kobiety przygotowującej sie dopiero do ciazy która nigdy nie rodziła???
Czy wiecie ile moga kosztowac prezerwatywy silikonowe??
Pozdrawiam
Moniska84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:50   #5
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Alergia???

niestety metody są ograniczone. a stosunek przerywany nie jest żadną metodą antykoncepcji! widzę, że jesteś odpowiedzialna i zdajesz sobie z tego sprawę
tutaj w pierwszych postach masz całe vademecum antykoncepcji. poczytaj o dostępnych metodach i może coś sobie dobierzesz?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=144745
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.