kosmetyki Clinique - wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-22, 08:17   #1
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811

kosmetyki Clinique - wasze opinie


Ziaja ma swój wątek, więc Clinique też chyba może.
Bardzo intrygują mnie te kosmetyki. Nie są może tanie, ale ich składy ciągną się w nieskończoność, mają bardzo dużo naturalnych składników roślinnych. Chyba większośc jest też bezzapachowa. No i ich legendarne "trzy kroki".
Ciekawa jestem waszych opinii na temat kremików i innych mazideł. co stosowałyście, co jest fajne, a co do kitu.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 17:14   #2
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Nikt nic nie używał? Nie wierzę...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 18:04   #3
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

ja używam krem pod oczy DAILY EYE BENEFITS
nie ma zapachu ma przyjemną konsystencję
wchłania się w ekspresowym tempie!
I co najważniejsze działa!!!!!Znikają sińce, opuchnięcia.
Noszę szkła kontaktowe i mam wrażliwe oczy a ten krem mi ich nie podrażnia.

Mam też coś z kolorówki:cień do oczu, podkład i podkład w kompakcie


Ale właściwie wątek uważam za zbędny bo dowiesz się tego samego wybierając stronę KWC
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 18:15   #4
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Baaardzo lubie Clinique'a
Z 3 krokow - toniki z kwasami. Maja co prawda rowniez alkohol ale nie podrazniaja (chyba ze ma sie bardzo wrazliwa skore).
Bardzo pasuje mi seria Repairwear - mimo iz jeszcze nie jestem w tym wieku
Z nowosci - fajny jest ten kremik z antyoksydantami, ladnie nawilza, fajnie odzywia i pojasnia cere.

Poza tym rewelacyjna kolorowka - kolory w szerokiej gamie, naturalne odcienie, hypoalergiczne

Nie polecam raczej peelingu Pore Minimizer - okropnie podraznia. Maseczka Turnaround - taka sobie (serum jest nieco lepsze ale bez rewelacji). Dramatically Different Moiusturiser - tez baaardzo przecietny i nic nie robi poza natluszczeniem (zostawia tlusty film na skorze). Kompletna klapa okazalo sie All About Eyes - lekko podraznia.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 18:36   #5
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Kasiasiar w KWC jednak nie da się dyskutować.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Kompletna klapa okazalo sie All About Eyes - lekko podraznia.

Nat
Mnie nie podrażnie, ale fakt, że po nałożeniu lekko szczypie. Teraz kupiłam sobie kremik z antyoksydantami i dostałam całą masę próbek, bo kosmetyczka z miniaturkami jest w promocji (sephora) Niektóre miniatury są całkiem pokaźne, tonik ma 60 ml, a szminka jest pełnowymiarowa. Więc całkiem sie opłaca.
Za to cardzo jestem zadowolona z toniku @, myślałam, że będzie wysuszał,a on pieknie zmiękcza skórę. A ile brudu zostaje na waciku... (mimo wcześniejszego mycia twarzy)
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 20:14   #6
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Watek dla mnie . Uwielbiam kosmetyki Clinique. Nie zawiodlam sie na zadnym z nich (przynajmniej na razie ) a uzywam sporo. Skorzystam z okazji i podziekuje zaprzyjaznionej Wizazance za polecenie mi kilku kosmetykow Clinique. Aniu

Prawdziwe odkrycia do tej pory to tonik nr 3, Beztluszczowy repairwear na noc i maseczka 15-minute turnaround. Poza tym uzywam superdefense i moisture surge extra, DDMG, all about eyes, pianki do demakijazu...nie wspominajac o promocyjnych "probkach" i kolorowce Istna maniaczka Clinique sie ze mnie ztobila. Ale mam swoje powody - od kiedy uzywam Clinique nie wyskoczyl mi ani jeden pryszcz i z radoscia przegladam sie w lustrze
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 21:05   #7
i_wish_u_would
Raczkowanie
 
Avatar i_wish_u_would
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

ja używam/używałam , ale pewnie już dobrze o tym wiesz!
b. dziękuje za rady wszystkie skóra moze jeszcze nie jest idealna ale na pewno wygląda dużo lepiej niż podczas używanie tych właśnie 3 kroków! teraz jeszcze te zmarszczki....
__________________
systematycznie zmieniam się
i_wish_u_would jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 09:23   #8
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
- mimo iz jeszcze nie jestem w tym wieku
Z nowosci - fajny jest ten kremik z antyoksydantami, ladnie nawilza, fajnie odzywia i pojasnia cere.

Nat
Stosujesz go na noc czy na dzień? W ulotce proponują go łączyć z innym kremem gdy się stosuje na dzień...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 09:38   #9
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Stosujesz go na noc czy na dzień? W ulotce proponują go łączyć z innym kremem gdy się stosuje na dzień...
Raczej na noc - na dzien maziam sie Bielendowym Krolewskim i blokerem

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 09:40   #10
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Raczej na noc - na dzien maziam sie Bielendowym Krolewskim i blokerem

Nat
Czy krem plu bloker to nie za dużo? Nie błyszczy ci się buźka? A jakiego blokera używasz?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 09:49   #11
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Czy krem plu bloker to nie za dużo? Nie błyszczy ci się buźka? A jakiego blokera używasz?
Owszem, lekko sie blyszcze ale w sumie to lubie. Rano musze po umyciu buzi dac jakis krem bo czuje jak mnie suszy w paru miejscach. Bielenda wchlania sie blyskawicznie i nie robi tlustej buzi. Bloker daje jakies 30 minut przed wyjsciem wiec zdazy sie sporo wchlonac. Uzywam Solecrinu Iwostin (SPF40).

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 12:20   #12
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Raczej na noc - na dzien maziam sie Bielendowym Krolewskim i blokerem

Nat
To targowy zakup? Co to za kremik i czy dobry?
Z Clinique mam kilka mazideł kolorówkowych, pielęgnacji jeszcze nie próbowałam....za dużo rzeczy z różnych firm mnie interesuje na raz
Edit - chyba znalazłam..taki?
http://www.bielenda.pl/index2.php?lang=pl
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:32   #13
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

True - to ten http://images.google.pl/imgres?imgur...icial%26sa%3DN

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 13:19   #14
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Aaliyah- widze , ze nie tylko perfumy nas lacza
Niezaleznie od tego, jaka maja opinie kosmetyki Clinique- uwielbiam je wlasnie za widoczny efekt dzialania i niesamowita wydajnosc
Na stale uzywam, oczywiscie zamiennie:
demakijaz : Take the Day Off
do mycia twarzy:
-Rinse-Off Foaming Cleanser- swietna, lagodna pianka.
-Wash-Away Gel Cleanser- b. dokladnie oczyszcza
czasem, gdy dostane miniaturke uzywam tez: Liquid Facial Soap

Tonik nr 3 - rewelacyjny Gdy zaczelam przygode z Clinique uzywalam toniku 4, ale gdy cera mi sie uspokoila przeszlam na 3

kremy:
DDMGel- cuuudny pod filtry.
Total Turnaround Visible Skin Renewer- mam 2 wersje, do cery suchej- tej uzywam na szyje i dekolt i nieodzalowana, wycofana z produkcji wersje do cery tlustej- dla mojej skory produkt magiczny
Moisture Surge Extra Thirsty Skin Relief- rewelacyjny nawilzacz, widze jak skora go pije.
Na dzien nie uzywam kremow przeciwzmarszczkowych, tylko filtry i kilka miesiecy temu siegnelam po Clinique'a 30 i 50- na razie mnie nie zapchaly
na noc: Repairwear Intensive Night Lotion lub Repairwear Intensive Night Cream- oba dla mojej skory bezkonkurencyjne

Kiedy mialam problemy z tradzikiem stosowalam:Acne Solutions Daytime Shield i Acne Solutions Night Treatment Gel- dla mnie b. dobre.

Uzupelniajaca pielegnacja:
maseczki: DC Emergency Mask i Turnaround 15-Minute Facial
peeling: 7 Day Scrub

Uzywalam tez kremow pod oczy: z serii Repaiwear i Anty Gravity- oba sredniutkie (np. w porownaniu z rewelacyjnymi kremikami Clarinsa) i uczulajace. Kosmetyczka potwierdzila, ze malenkie "babelki" na skorze wokol oczu, sa skutkiem uczulenia.

Odradzam tez serie Pore Minimizer- nie zauwazylam jej skutecznosci, a maseczka rozgrzewajaca wypalila mi twarz

Nie przepadam za cieniami Clinique, za to uwielbiam roze do policzkow, a ten z limitowanej edycji "z kwiatkiem", jest bajeczny Fresh Bloom Allover Colour
LINK. Od kilku dni mam tez konturowke do oczu- z gabeczka do rozcierania- supertrwala
Jesli sobie przypomne inne kosmetyki, ktorych uzywalam, dopisze do listy.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:17   #15
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Aaliyah- widze , ze nie tylko perfumy nas lacza
Niezaleznie od tego, jaka maja opinie kosmetyki Clinique- uwielbiam je wlasnie za widoczny efekt dzialania i niesamowita wydajnosc
Na stale uzywam, oczywiscie zamiennie:
demakijaz : Take the Day Off
do mycia twarzy:
-Rinse-Off Foaming Cleanser- swietna, lagodna pianka.
-Wash-Away Gel Cleanser- b. dokladnie oczyszcza
czasem, gdy dostane miniaturke uzywam tez: Liquid Facial Soap

Tonik nr 3 - rewelacyjny Gdy zaczelam przygode z Clinique uzywalam toniku 4, ale gdy cera mi sie uspokoila przeszlam na 3

kremy:
DDMGel- cuuudny pod filtry.
Total Turnaround Visible Skin Renewer- mam 2 wersje, do cery suchej- tej uzywam na szyje i dekolt i nieodzalowana, wycofana z produkcji wersje do cery tlustej- dla mojej skory produkt magiczny
Moisture Surge Extra Thirsty Skin Relief- rewelacyjny nawilzacz, widze jak skora go pije.
Na dzien nie uzywam kremow przeciwzmarszczkowych, tylko filtry i kilka miesiecy temu siegnelam po Clinique'a 30 i 50- na razie mnie nie zapchaly
na noc: Repairwear Intensive Night Lotion lub Repairwear Intensive Night Cream- oba dla mojej skory bezkonkurencyjne

Kiedy mialam problemy z tradzikiem stosowalam:Acne Solutions Daytime Shield i Acne Solutions Night Treatment Gel- dla mnie b. dobre.

Uzupelniajaca pielegnacja:
maseczki: DC Emergency Mask i Turnaround 15-Minute Facial
peeling: 7 Day Scrub

Uzywalam tez kremow pod oczy: z serii Repaiwear i Anty Gravity- oba sredniutkie (np. w porownaniu z rewelacyjnymi kremikami Clarinsa) i uczulajace. Kosmetyczka potwierdzila, ze malenkie "babelki" na skorze wokol oczu, sa skutkiem uczulenia.

Odradzam tez serie Pore Minimizer- nie zauwazylam jej skutecznosci, a maseczka rozgrzewajaca wypalila mi twarz

Nie przepadam za cieniami Clinique, za to uwielbiam roze do policzkow, a ten z limitowanej edycji "z kwiatkiem", jest bajeczny Fresh Bloom Allover Colour
LINK. Od kilku dni mam tez konturowke do oczu- z gabeczka do rozcierania- supertrwala
Jesli sobie przypomne inne kosmetyki, ktorych uzywalam, dopisze do listy.
Kattarino mialam okazje czytac Twoje opinie o kosmetykach Clinique na KWC. Widze, ze lubimy te same specyfiki . Tych, ktorych jeszcze nie uzywam na pewno wyprobuje za Twoja namowa - DC Emergency Mask i moze filtry jakies.

I zgadzam sie, roze to Clinique robi cudowne, jedynie one sie u mnie sprawdzaja - nie daja efektu malowanej lali

Bede sie trzymala z dala od Pore Minimizera, jestes juz druga Wizazanka Kattarino ktora odradza ta serie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:27   #16
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cattarina, dzięki za obszerną wypowiedź, ja właśnie dziś kupiłam filtr 50 już z myślą o wakacjach. Jak będę miała chwilę czasu to wrzucę jego skład do analizy, mam jednak nadzieję, że ma dobre filtry, patrzyłaś na niego pod tym kątem?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:31   #17
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Kattarino mialam okazje czytac Twoje opinie o kosmetykach Clinique na KWC. Widze, ze lubimy te same specyfiki . Tych, ktorych jeszcze nie uzywam na pewno wyprobuje za Twoja namowa - DC Emergency Mask i moze filtry jakies.

I zgadzam sie, roze to Clinique robi cudowne, jedynie one sie u mnie sprawdzaja - nie daja efektu malowanej lali

Bede sie trzymala z dala od Pore Minimizera, jestes juz druga Wizazanka Kattarino ktora odradza ta serie.
Seria Pore Minimizer "nie robi nic" (oczywiscie za wyjatkiem wypalajacej maseczki), szczegolnie jesli uzywa sie innych kosmetykow oczyszczajacych, przeznaczonych do cery mieszanej, w kierunku tlustej.
Dzieki kosmetykom Clinique, po kilku latach obrzydliwego tradziku, dzisiaj moge sie cieszyc "uregulowana" cera Do tego kosmetyki przeznaczone dla kobiet ok. 30, nie powoduje u mnie zapychania porow i nawrotu tradziku.
Nigdy nie lubilam "mieszania" roznych serii, a tym bardziej marek, ale kosm. Clinique swietnie uzywa mi sie w kooperacji z Weleda, Clarinsem i Decleorem
Poza tym dosc szybko ulozylam swoj wlasny program pielegnacyjny i w sumie w ciagu najblizszych kilku miesiecy nie zamierzam eksperymentowac- no chyba, ze skonczy mi sie zapas wycofanego Total Tourn. do cery tlustej, wowczas bede go musiala zastapic- najprawdopodbniej serum, z tej wlasnie serii

Kavalo- kiedys przeczytalam na biochemii, ze Clinique ma stabilne filtry, ale calego skladu nie analizowalam. Rzeczywiscie warto go zaprezentowac w odpowiednim watku
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 21:22   #18
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
kiedys przeczytalam na biochemii, ze Clinique ma stabilne filtry, ale calego skladu nie analizowalam. Rzeczywiscie warto go zaprezentowac w odpowiednim watku
A ja wrecz przeciwnie - czytalam nieprzychylne opinie, ze podobno nie sa stabilizowane a przez to nietrwale. Ciekawe jak to jest z tymi filtrami Clinique?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 21:49   #19
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A ja wrecz przeciwnie - czytalam nieprzychylne opinie, ze podobno nie sa stabilizowane a przez to nietrwale. Ciekawe jak to jest z tymi filtrami Clinique?
Szczerze mowiac, nie wnikalam w to
W sumie sluza mi dobrze- nie powoduja nawrotu pryszczy
Nie wiem na ile chronia przed UV, bo sie w ogole nie opalam- tzn. nie eksponuje sie na prom. sloneczne- nie wolno mi, ze wzgledow zdrowotnych (wiem, wiem prom. UVA jest wszedobylskie ). Filtrow uzywam troszke "dla swiadomosci nie bycia gola "
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 11:26   #20
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Bardzo sie ciesze, ze odnalazlam ten watek, bo od czasu jak zaczelam lepiej zarabiac, zamierzam zmienic swoja pielegnacje na wyzsza polke. Czaje sie wlasnie na Clinique, glownie dlatego, ze firma mnie korci, jest prawie apteczna, a wlasciwie caly czas uzywam apteki do pielegnacji, a do tego czytajac ostatnio chyba Twoj Styl dowiedzialam sie, ze przeprowadzaja 7200 prob kosmetyku na roznych osobach - jesli chociaz w trakcie jednej proby ktos dostaje uczulenia - kosmetyk wraca do laboratorium. Nie wiem, czy to prawda, ale niezle brzmi
W kazdym razie mam cere okropnie wrazilwa i bardzo boje sie uczulenia.
No, ale do odwaznych swiat nalezy, 7200 prob kusi, wiec mysle nad tonikiem z 3 krokow, ale tym dla cery szczegolnie wrazliwej i suchej (ten bez alkoholu) i nad maseczka Turnaround. Zalezy mi na toniku delikatnym, ale troche zluszczjacym - przydaloby sie pozbyc kilku pamiatek z mlodosci, a boje sie ze tonik nr 1 z alkoholem wypali mi twarz, mimo, ze podobno lagodny.
Co do maseczki to czytalam, ze dosc dziwnie sie ja sciera z twarzy (jak gumke do mazania olowka?).

Uzywalam kiedys mydla z 3 krokow i nie bylam zadowolona, ale za to z All About Eyes bardzo, wiec wspomnienia ogolnie na plus. Widze, ze jest tu spore grono Cliniquo-maniaczek, chcialabym sie dowiedziec, czy ktoras z Was uczulila sie moze na ich pielegnacje twarzy?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 12:05   #21
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

To i ja sie przylacze

Bardzo lubie Clinique, oczywiscie nie wszystko, bo nie wszystko dla mnie jest warte swojej ceny. Moi faworyci to : Lotion Mild (ten bez alkoholu, tylko z kwasem salicylowym) i Turnaround 15-Minute Facial, fajne jest tez serum z tej linii

Bardzo lubie tez Take the Day Off i kolorowke (szczegolnie wlasnie roze, bo sa bardzo naturalne, ciezko z nimi przesadzic i maja ladne kolory, blyszczydla do ust i cienie, podklady (Superfit i PRM) tez sa bardzo dobre, tylko dla mnie kolory za ciemne i nie te odcienie).

Sa tez rzeczy, ktorych bardzo nie lubie: mydelka i toniki z alkoholem, Pore Minimizer (rzeczywiscie podraznia)

Lubie DDML, ale nie kupie, bo w aptece mozna kupic krem o bardzo podobnym skladzie, tylko ze tanszy.

Jesli chodzi o filtry, to Clinique nie ma stabilnych, ponadto zawieraja Oxybenzony, ktore sa filtrami przenikajacymi i moga uczulac

Dla mnie Clinique to jedna z niewielu marek wysokopolkowych(oprocz m.in. Clarins'a, Decleora) , ktora robi dobre kosmetyki pielegnacyjne, ktore zasuguja na miano "wysoka polka", nie ma wogole porownania z badziewiami od Chanel, Diora czy Lancome(tu to juz moja ogromna niechec do calego koncernu Loreal, fuj )
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:32   #22
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Kasiahan- u mnie ranking firm wyglada podobnie , nr1 Clarins, nr2 Clinique ,plus w celu uzupelnienia pielegnacji wybrane (po kilkunastu miesiacach testow) kosmetyki Decleora- (np. zel Prolagene, czy krem pod oczy Harmonie).

Generalnie nie traktuje tych kosm. jako "wyska polke", bo dla mnie kupowanie kosmetykow aptecznych w Polsce, znacznie podnosi ich ceny
Dlatego po kilku latach opracowalam swoj program pielegnacyjny, w oparciu o kosm. dostepne w Szwecji. Najwazniejsz jego cecha jest dla mnie to, ze mnie nie uczula i nie zapycha - czyli nie musze "sprowadzac" z Polski dodatkowych kosmetykow i preparatow naprawczych
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 19:24   #23
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
To i ja sie przylacze

Bardzo lubie Clinique, oczywiscie nie wszystko, bo nie wszystko dla mnie jest warte swojej ceny. Moi faworyci to : Lotion Mild (ten bez alkoholu, tylko z kwasem salicylowym) ...
Kasiu, a jestes pewna, ze Mild ma kwas salicylowy? Dowiadywalam sie u zrodla, czyli od customer service Clinique i dostalam na pismie, ze jedynie nr3 i nr4 ma kwas salicylowy. Podejrzewam, ze nowy tonik do cery problemowej tez moze miec (ale jak pytalam to jeszcze go nie bylo na rynku ). Pytalam o Mild i poiformowano mnie, ze kwasu salicylowego nie ma w skladzie .

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
nie ma wogole porownania z badziewiami od Chanel, Diora czy Lancome(tu to juz moja ogromna niechec do calego koncernu Loreal, fuj )
Nie wierze Kasiu , a Vichy, LPR, Biotherm, Kerastase, Helena Rubinstein, Body Shop? Zadnej z tych firm kosmetykow nie lubisz? Ze juz nie wspomne Cacharel czy Armani
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 19:40   #24
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Aaliyah- mam wlasnie w dloni Mild Lotion (uzywam go na szyje i dekolt) - w swoim kilometrowym skladzie posiada kwas salicylowy :
Water purified, butylene glycol, biosaccharide gum-1, cyclodextrin, salicylic acid, millet plant glycoprotein extract, aloe, arginine, peg-10 soya sterol, ceteth-20, dimethicone, ceteth-20, kimethicone, ceteth-2, dimethicone copolyol, hexadecanol, methylparaben, d&c green no. 5, d&c yellow no.10


Ja rowniez nie znosze L'Oreala- ze wzgledu na to, ze wciaz testuje skladnki na zwierzetach ( w markach perfumeryjnych zapewne nie , ale w pielegnacji na 100%). Nawet Body Shopa porzucilam- pomimo, ze dalej nie testuje, pieniadze wydane na jego kosmetyki posrednio trafiaja do kiesy L'Oreala.....
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:05   #25
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Aaliyah- mam wlasnie w dloni Mild Lotion (uzywam go na szyje i dekolt) - w swoim kilometrowym skladzie posiada kwas salicylowy :
Water purified, butylene glycol, biosaccharide gum-1, cyclodextrin, salicylic acid, millet plant glycoprotein extract, aloe, arginine, peg-10 soya sterol, ceteth-20, dimethicone, ceteth-20, kimethicone, ceteth-2, dimethicone copolyol, hexadecanol, methylparaben, d&c green no. 5, d&c yellow no.10


Czyli Clinique mnie naklamalo A moze jest juz nowsza wersja bez kwasu salicylowego?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ja rowniez nie znosze L'Oreala- ze wzgledu na to, ze wciaz testuje skladnki na zwierzetach ( w markach perfumeryjnych zapewne nie , ale w pielegnacji na 100%). Nawet Body Shopa porzucilam- pomimo, ze dalej nie testuje, pieniadze wydane na jego kosmetyki posrednio trafiaja do kiesy L'Oreala.....
A ja lubie kosmetyki L'Oreala ale smuci mnie, ze robia testy na zwierzetach.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:25   #26
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
[/I]Czyli Clinique mnie naklamalo A moze jest juz nowsza wersja bez kwasu salicylowego?



A ja lubie kosmetyki L'Oreala ale smuci mnie, ze robia testy na zwierzetach.
Nie wiem w sumie, jak jest z tym tonikiem - swoj kupilam w marcu, poprzednie tez na 100% mialy kwas salicyl.
Moze na rynek poszczegolnych krajow wypuszczaja inne wersje ?
Madziu, najlepiej samodzielnie wyszpieguj w sklepie - na naklejce, znajdujacej sie pod spodem butelki

Co do L'Oreala- tez mnie ta informacja zmartwila - do tego stopnia, ze przestalam kupowac kosmetyki tego koncernu- jak sie okazalo, z korzyscia dla skory i wlosow
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:35   #27
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Kasiahan- u mnie ranking firm wyglada podobnie , nr1 Clarins, nr2 Clinique ,plus w celu uzupelnienia pielegnacji wybrane (po kilkunastu miesiacach testow) kosmetyki Decleora- (np. zel Prolagene, czy krem pod oczy Harmonie).

Generalnie nie traktuje tych kosm. jako "wyska polke", bo dla mnie kupowanie kosmetykow aptecznych w Polsce, znacznie podnosi ich ceny
Dlatego po kilku latach opracowalam swoj program pielegnacyjny, w oparciu o kosm. dostepne w Szwecji. Najwazniejsz jego cecha jest dla mnie to, ze mnie nie uczula i nie zapycha - czyli nie musze "sprowadzac" z Polski dodatkowych kosmetykow i preparatow naprawczych

Harmonie pod oczy tez bardzo lubie Wlasnie tez do Clarinsa, Clinique i Decleora doszlam dlugich testach i po leczeniu buzi z podraznienia, jakie wywolaly u mnie kosmetyki m.in. Chanel a nawet niektore apteczne. moja cera jest tak kaprysna i humorzasta, ze naprawde musialam sie naszukac kosmetykow, ktore jej nie podrazniaja.

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Kasiu, a jestes pewna, ze Mild ma kwas salicylowy? Dowiadywalam sie u zrodla, czyli od customer service Clinique i dostalam na pismie, ze jedynie nr3 i nr4 ma kwas salicylowy. Podejrzewam, ze nowy tonik do cery problemowej tez moze miec (ale jak pytalam to jeszcze go nie bylo na rynku ). Pytalam o Mild i poiformowano mnie, ze kwasu salicylowego nie ma w skladzie .



Nie wierze Kasiu , a Vichy, LPR, Biotherm, Kerastase, Helena Rubinstein, Body Shop? Zadnej z tych firm kosmetykow nie lubisz? Ze juz nie wspomne Cacharel czy Armani
Magdo, takze pisalam do Clinique, dzwonilam do kilku perfumerii zanim kupilam ten lotion i wszedzie odpowiedz byla " Mild nie ma kwasu salicylowego", ale w perfumerii przejrzalam sklad jakie bylo moje zdziwienie, kiedy zobaczylam salicylic acid w skladzie sklad jest dokladnie taki, jak podala Kattarina Wiec moze jacys niedoinformowani sa


Co do mojej niecheci do koncernu L'Oreal to wynika to wlasnie z testowania na zwierzetach, ale tez z tego, ze pakuja do swoich kremow duzo alkoholu i innych podrazniajacych skladnikow i to zarowno L'Oreal, Lancome, Biotherm, jak i o dziwo apteczne (Vichy i LRP, wlasnie zel micelarny LRP Rosaliac do nadwrazliwej podraznil mnie niemilosiernie, filtry Vichy i LRP tak samo, dziwne to, bo produkty np. Biodermy, ktore tez zawieraja alkohol nie robia na mojej cerze wrazenia).

Kiedy nie radzilam sobie z cera i zaczelam interesowac sie tym, co pakuja do kremow firmy kosmetyczne, zauwazylam ze w produktach koncernu Loreala jest tego bardzo duzo i nie sluzy to mojej cerze niestety.

Nie mowie, ze wszystkie ich produkty sa zle i fuj, tylko poprostu mi nie sluza drazniace skladniki, ktore pakuja do srodka. Po tylu nieudanych probach poprostu wiem, ze ich produkty nie dla mnie, w przeciwienstwie do Clinique, Clarins'a, Decleora, Avene i Biodermy i tych wole sie trzymac.

Kerastase tez mnie bardzo zadziwilo, kiedy kupilam Oleo Relax mgielke wygladzajaca do suchych wlosow, ktora sklada sie glownie z alkoholu


P.S. a co to za nowy tonik do cery problemowej?

P.S.2 poza tym nie wiem czemu, ale jakos tak produkty z L'Oreala kojarza mi sie z duza komcercja, checia zysku itp. moze blednie, nie wiem, ale to tez w jakis sposob wplywa na odbior tych marek i niechec do nich ( jakos tak mam juz , ze draznia mnie wszechobecne reklamy i popularnosc)
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-06-06 o 21:00
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:43   #28
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Nie wiem w sumie, jak jest z tym tonikiem - swoj kupilam w marcu, poprzednie tez na 100% mialy kwas salicyl.
Moze na rynek poszczegolnych krajow wypuszczaja inne wersje ?
Madziu, najlepiej samodzielnie wyszpieguj w sklepie - na naklejce, znajdujacej sie pod spodem butelki
Racja Poszperam na stoisku Clinique. A uzywalas moze tego nowego toniku Anti Blemish Solutions? Mnie kusi bo z moja tlusta skora musze dmuchac na zimne Jestem ciekawa jakichs rzeczowych opinii na jego temat, ale jest bardzo nowy i opinii brak...
Tu jest link: http://www.boots.com/brandrooms/clinique.jsp?

Mysle tez nad tym pudrem/rozem/rozswietlaczem... Co to wlasciwie jest? Ale sliczne i kusi mnie jakies licho zeby zakupic: http://www.boots.com/brandrooms/clin...ng/clinique_uk
Wiem, ze masz to cudenko Kattarino. Do czego najczesciej go uzywasz, bo rozumiem, ze jest wielofunkcyjny. I jaki kolor polecasz takiemu bladziochowi jak ja? Ty chyba tez jestes jasnolica (na zdjeciu widac ) stad to pytanie
Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Co do L'Oreala- tez mnie ta informacja zmartwila - do tego stopnia, ze przestalam kupowac kosmetyki tego koncernu- jak sie okazalo, z korzyscia dla skory i wlosow
Ja coraz mniej L'Oreala uzywam. Glownie dzieki Clinique wlasnie. Polubilam tez lokalne brytyjskie marki np. Sanctuary Ale Body Shopu wyrzec chyba sie nie potrafie
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:53   #29
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość

Mysle tez nad tym pudrem/rozem/rozswietlaczem... Co to wlasciwie jest? Ale sliczne i kusi mnie jakies licho zeby zakupic:

Wiem, ze masz to cudenko Kattarino. Do czego najczesciej go uzywasz, bo rozumiem, ze jest wielofunkcyjny. I jaki kolor polecasz takiemu bladziochowi jak ja? Ty chyba tez jestes jasnolica (na zdjeciu widac ) stad to pytanie
Piekny ten rozo-rozswietlacz Za takie cudenka do malowania policzkow wlasnie uwielbiam Clinique.
Bardzo lubie tez prasowany bronzer 02 sunkissed, idealny do bladej, wyfiltrowanej cery.

Edit: podobia mi sie jeszcze najnowsze pudry brazujace w taka szachownice i
Up-Lighting Liquid Illuminator
O, te : clinique

tylko u nas ich nie widzialam, sa juz w GB?
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 21:01   #30
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: kosmetyki Clinique - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Magdo, takze pisalam do Clinique, dzwonilam do kilku perfumerii zanim kupilam ten lotion i wszedzie odpowiedz byla " Mild nie ma kwasu salicylowego", ale w perfumerii przejrzalam sklad jakie bylo moje zdziwienie, kiedy zobaczylam salicylic acid w skladzie sklad jest dokladnie taki, jak podala Kattarina Wiec moze jacys niedoinformowani sa
Niedoinformowani Na moje szczescie lubie toniki z alkoholem i na mojej cerze nie robia zadnego wrazenie w sensie negatywnym, mam za to poczucie ze skora jest doglebnie oczyszczona. Dlatego nie psuje sobie w brode, ze nie uzywam Milda . Ale faktem jest, ze kwas salicylowy najlepiej sprawdza sie na mojej cerze, nie moge sie nadziwic co tonik nr3 zrobil z moja niegdys tradzikowa cera.


Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Co do mojej niecheci do koncernu L'Oreal to wynika to wlasnie z testowania na zwierzetach, ale tez z tego, ze pakuja do swoich kremow duzo alkoholu i innych podrazniajacych skladnikow i to zarowno L'Oreal, Lancome, Biotherm, jak i o dziwo apteczne (Vichy i LRP, wlasnie zel micelarny LRP Rosaliac do nadwrazliwej podraznil mnie niemilosiernie, filtry Vichy i LRP tak samo, dziwne to, bo produkty np. Biodermy, ktore tez zawieraja alkohol nie robia na mojej cerze wrazenia).

Kiedy nie radzilam sobie z cera i zaczelam interesowac sie tym, co pakuja do kremow firmy kosmetyczne, zauwazylam ze w produktach koncernu Loreala jest tego bardzo duzo i nie sluzy to mojej cerze niestety.

Nie mowie, ze wszystkie ich produkty sa zle i fuj, tylko poprostu mi nie sluza drazniace skladniki, ktore pakuja do srodka. Po tylu nieudanych probach poprostu wiem, ze ich produkty nie dla mnie, w przeciwienstwie do Clinique, Clarins'a, Decleora, Avene i Biodermy i tych wole sie trzymac.

Kerastase tez mnie bardzo zadziwilo, kiedy kupilam Oleo Relax mgielke wygladzajaca do suchych wlosow, ktora sklada sie glownie z alkoholu
Przyjrze sie blizej Clarinsowi i Decleorowi z pewnoscia . Ciekawia mnie olejki Decleora. Czy one nadaja sie do tlustych cer? Zawsze mi sie wydawalo, ze olejki plus tlusta cera to katastrofa, az do Dr Haushki (tak to sie pisze ), ktory krzywdy mi nie zrobil. A Decleor ma duzo olejkow do cery, i chcialabym kiedys doswiadczyc zbawiennego ich dzialania na wlasnej skorze, ale odwagi mi na razie brak
Ja darze L'Oreala sympatia, w sumie nie wiem skad mi sie to wzielo Nawet pisalam prace magisterska o marketingowych starategiach roznych marek koncernu L'Oreal Uzywam/uzywalam ich produktow i bylam zadowolona, ale od czasow odkrycia Clinique jakos mniej ostatnio mnie ku nim ciagnie...


Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
P.S. a co to za nowy tonik do cery problemowej?
http://www.boots.com/brandrooms/clinique.jsp?

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
P.S.2 poza tym nie wiem czemu, ale jakos tak produkty z L'Oreala kojarza mi sie z duza komcercja, checia zysku itp. moze blednie, nie weim, ale to tez w jakis sposob wplywa na odbior tych marek i ich niechec do nich ( jakos tak mam juz , ze draznia mnie wszechobecne reklamy i popularnosc)
Mnie to wlasnie zafascynowalo w kampaniach reklamowych L'Oreala - sa wszechobecne i roznorodne I przez to kosmetyki roznych marek trafiaja do roznych odbiorcow. Jednym slowem - dla kazdego cos milego
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.