kolor Organzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-09, 08:31   #1
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa

kolor Organzy


Przepraszam za nowy wątek ale nie znalazłam żadnego , do którego pasowałoby moje pytanie. Chodzi mi o taką rzecz. Bardzo lubię organzę givenchy. Właśnie dostałam kolejny flakonik i mam teraz trzy wersje tego zapachu. Dwie miniaturki i 30tkę. Ponad to testowałam w sephorze i każdy z flakonów ma inny kolor płynu. Żaden nie wydaje się być podróbką i pachną identycznie ale kolory mają różne. Od jasnego koniaku (sephora) po ciemny pomarańcz (30tka). O co chodzi?Czy ma to związek ze świeżością perfum a może partią? A może jednak to wałek jakiś?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 10:00   #2
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Kolor organzy

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
Przepraszam za nowy wątek ale nie znalazłam żadnego , do którego pasowałoby moje pytanie. Chodzi mi o taką rzecz. Bardzo lubię organzę givenchy. Właśnie dostałam kolejny flakonik i mam teraz trzy wersje tego zapachu. Dwie miniaturki i 30tkę. Ponad to testowałam w sephorze i każdy z flakonów ma inny kolor płynu. Żaden nie wydaje się być podróbką i pachną identycznie ale kolory mają różne. Od jasnego koniaku (sephora) po ciemny pomarańcz (30tka). O co chodzi?Czy ma to związek ze świeżością perfum a może partią? A może jednak to wałek jakiś?

Moja mama miała kiedyś miniaturę i z czasem bardzo sciemiała, nowe testery np w Sephora, zawsze są jasne, a jak widze na Allegro- jakieś używki przeważnie są ciemne (kiedyś widziałem wręcz czerwonawą)...
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 11:45   #3
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Kolor organzy

dzięki....no własnie też do takiego wniosku doszłam.Moja jest używana i ma kolor ciemnego bursztynu.Mam nadzieję,że mimo zmiany koloru nie zmieni zapachu.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 11:46   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kolor organzy

To na pewno kwestia świeżości tych perfum. Organza z czasem ciemnieje, z takiego słomkowego kolorku z czasem robi się ciemny, koniakowy. Moja próbka Organzy jest wręcz rdzawa. I niestety zmieniła też zapach.
Podobnie ma się rzecz z Sotto (robi się ceglaste) oraz z Obsession (brązowieje bardzo bardzo).

Organzę więc najlepiej kupować jak najjaśniejszą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 11:56   #5
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Kolor organzy

oj kropko...to trochę mnie zmartwiłaś znacząco zmieniła zapach? a trwałość? Bo testuję teraz dwa blotterki jeden z sephorową drugi z moją i nie ma znaczącej różnicy. Jest minimalna ale są z innego papieru no i jeden wczorajszy.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 17:56   #6
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Kolor organzy

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
oj kropko...to trochę mnie zmartwiłaś znacząco zmieniła zapach? a trwałość? Bo testuję teraz dwa blotterki jeden z sephorową drugi z moją i nie ma znaczącej różnicy. Jest minimalna ale są z innego papieru no i jeden wczorajszy.

Ja myślę, że nie zmienia zapachu, nie zauważyłem tego....
Z próbkami to inna sprawa, najważniejszym czynnikiem jest to, że do próbek ma dostęp powietrze, dlatego zapach mógł sie zmienić...
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 22:24   #7
aga378
Raczkowanie
 
Avatar aga378
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 472
Dot.: kolor Organzy

Organza po prostu zmienia kolor.Jak kupiłam nową miała jasny herbaciany kolor, natomiast w perfumeri widziałam w tym samym czasie tester, to był juz bardzo ciemny. Zastanowił to mnie, nawet podejżewałam się o podróbę. Jednak z czasem i moja zciemniała. Taka ich uroda.
aga378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 22:28   #8
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: kolor Organzy

Cytat:
Napisane przez aga378 Pokaż wiadomość
Organza po prostu zmienia kolor.Jak kupiłam nową miała jasny herbaciany kolor, natomiast w perfumeri widziałam w tym samym czasie tester, to był juz bardzo ciemny. Zastanowił to mnie, nawet podejżewałam się o podróbę. Jednak z czasem i moja zciemniała. Taka ich uroda.
aga...a poza zmianą koloru zauważyłaś inne? zmiana zapachu, trwałości itd?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 22:42   #9
aga378
Raczkowanie
 
Avatar aga378
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 472
Dot.: kolor Organzy

No raczej nie, tylko kolor sie zmienił, zapach był bez zarzutu, ale wiesz ja znawczynią nie jestem, raczej miłosniczką , a zresztą do tej pory kupowałam na allegro, ale jak mi przyszło rozcieńczone pur poison Diora, to sie wkurzyłam na maksa,. Serwisowi Allegro ja już dziękuję, ....zmierzam do tego, że jak kupiłaś w pewnym źródle, to zmiana koloru nie ma znaczenia.., chyba , że masz podejrzenia co do orgyinalności perfum
aga378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 22:51   #10
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: kolor Organzy

Cytat:
Napisane przez aga378 Pokaż wiadomość
No raczej nie, tylko kolor sie zmienił, zapach był bez zarzutu, ale wiesz ja znawczynią nie jestem, raczej miłosniczką , a zresztą do tej pory kupowałam na allegro, ale jak mi przyszło rozcieńczone pur poison Diora, to sie wkurzyłam na maksa,. Serwisowi Allegro ja już dziękuję, ....zmierzam do tego, że jak kupiłaś w pewnym źródle, to zmiana koloru nie ma znaczenia.., chyba , że masz podejrzenia co do orgyinalności perfum
nie zastrzeżeń nie mam raczej co do orginalności. Flakon mam od wizażanki i wygląda ok. Zapach też wydaje się być ok i jedyne podejrzenie teraz mam do świeżości, no ale w końcu to perfumy a nie krem więc mogą sobie stać i ciemnieć do woli byleby pachniały
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 07:08   #11
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: kolor Organzy

Kiedyś miałam Organze i też zmieniła kolor, ale nie wpłynęło to na jej zapach.

Ostatnio czytałam, że któryś składnik wpływa na ciemnienie perfum, ale bij zabij, nie pamiętam jaki
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 08:20   #12
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: kolor Organzy

haha a ja głupia i niedouczona wystawiam używkę Organzy na granatowym tle i wygląda jakby miała sto lat
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 14:48   #13
sonyya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 20
Dot.: kolor Organzy

Witam, proszę, przyjmijcie i mnie do swego grona.
Mam tester Organzy już ponad 2 lata, a nie wiem, ile ma tak naprawdę. Chyba dużo, bo najpierw była jasna, teraz jest ciemnożółta. Ale siła i trwałość zapachu bez zmian. Nie wiem tylko, jak długo to potrwa.
sonyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 14:55   #14
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: kolor Organzy

Witam Sonya

Moim zdaniem zapach jeszcze długo pozostanie bez zmian )
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.