Mięta a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 18:57   #1
weraa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4

Mięta a trądzik


Witam.
Od jakiegoś czasu, będzie może z miesiąc piję drożdże. Pomogły mi na cerę - była bez żadnych zanieczyszczeń, piękna po prostu. Zazwyczaj przed okresem miałam wysyp - w czasie pica drożdży nie. Ostatnio pryszcze ponownie zawitały na mojej skórze. Nadal piję drożdże, mimo to wychodzą coraz to nowsze i nowsze.
Chcę dodać, że od jakiegoś czasu zaczęłam pić miętę - tak sobie, bo lubię. Czy te nagłe zmiany w stanie cery mogą być tym wywołane?
__________________
-.=
weraa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:53   #2
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Mięta a trądzik

Podłączam się do pytania.
Tak samo czy mentol, jako składnik wielu przeciwtrądzikowych kosmetyków może wywoływać nasilenie/zaognienie zmian?
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:06   #3
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Mięta a trądzik

Zaciekawiło mnie wasze pytanko, ja pije mięte bardzo czesto - bo lubie - i jakos nie zauwazylam u siebie znacznych zmian czy to na plus czy na minus jesli chodzi o pryszcze, nie nasilila ich wyskakiwania, wiec mysle ze raczej spokojnie mozna pic
poza tym mieta jest stosowana na:

Napary i inne przetwory z liści mięty podaje się w zaburzeniach trawiennych, zwlaszcza bólu brzucha, wzdęciach, braku łaknienia, stanach niżytowych przewodu pokarmowego, nieprawidlowej fermentacji, złym trawieniu tłuszczów, a nawet w kolce jelitowej i stanach skurczowych przewodu pokarmowego.

Myślę, że jest wrecz dobroczynna jesli chodzi o jelitka - oczyszcza je i nie pozostaja w nich hmm złogi i resztki z jedzenia - co w przypadku gdy nie zostanie wydalone przyczynia sie do powstawania innych zlych substancji i wolnych rodnikow wewnatrz organizmu, ktore tez maja wplyw na stan skory.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.