Kosmetyki M.A.C. cz. 5 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 14:23   #301
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

dziękuję za rady w sprawie pędzla do pudru brązującego, skłaniam się ku 138 , tylko nigdy jeszcze nie miałam pędzla do pudru o takim " wrzecionowatym " kształcie
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 14:57   #302
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

KNK: dla fanek mocniejszych róży do policzków - Paradisco jako róż wygląda obłędnie, niby podobny do Springsheen, ale jest żywszy, bardziej czysty, taki wibrujący
O żesz Ty! Używam czasem Coquette do konturowania, ale jako cieni różu jeszcze nie - a właśnie nabyłam Paradisco. Zaraz sprawdzę, jak się sprawuje na policzkach, to jest niezła myśl.
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 17:17   #303
natalia_ff
Raczkowanie
 
Avatar natalia_ff
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
A wracając do MACa <sasasa> Zakochałam się w Cremesheen glassach, jak one pielęgnują usta i są takie miłe w noszeniu...Boy Bait będzie mój, może jeszcze coś czerwonego
Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ja nie wiem, jakoś nie przepadam za ich zapachem. ale fakt, na ustach są miłe, takie fajnie odżywcze )
Ja też miałam na nie fazę, dzisiaj już mniej - są mało wydajne jednak i słabo napigmentowane, ale na szminkę są suuuuuper


Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
ZAKOCHAŁAM się w Vegas volt
Witaj w klubie
natalia_ff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 19:55   #304
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
ach ty nasz Bojkotnikowy Boy'u
Hi, w końcu może zacznę zbierać kolorówkę z Boyem w nazwie, Chanelowego już mam

Cytat:
Napisane przez natalia_ff Pokaż wiadomość
Tak się składa, że mam Dallas - ale u mnie nie bardzo nadaje się na całą twarz
Ja nie próbowałam na całą twarz... hmmm... szkoda.

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Zgłasza się kolejna uzależniona. Do tej pory jedynie podczytywałam Wasz wątek pełna podziwu dla wiedzy i zazdroszcząc fantastycznych zbiorów, omijając jednak krakowski salon MAC - a świadoma, iż jeśli raz do niego wejdę - to przepadłam. Ale w pewnym momencie bycie teoretykiem mi nie wystarczyło (jak długo można zadowolić się nawet najlepszej jakości swatchami, kiedy każdy z przedstawionych w nich cieni kusi, nęci i wręcz żąda, by na własnym oku przetestować). Veni, vidi i ogłupiałam zauroczona feerią barw, po czym powoli dochodząc do siebie i przywołując resztki racjonalnego myślenia poczęłam się dopytywać o cienie z przezornie uprzednio poczynionej listy. Oczywiście okazało się, że na żywo i na mojej skórze prezentują się one nieco inaczej, niż sobie wyobrażałam i te, mające być pewniakami stały się co najmniej wątpliwe. Lecz - ad rem. Wyszłam z wkładami satin taupe, patina, naked lunch i sketch i teraz dumam, jak je ze sobą połączyć i co ewentualnie (znaczy - na pewno) trzeba będzie w ramach uzupełniania pierwszej piętnastki dokupić, tak, aby współgrały z już posiadanymi. I tu prośba do Was o wskazówki - bo najchętniej oczywiście przygarnęłabym przynajmniej połowę z zasobów MAC - a (ach, ta gorliwość neofity) lecz nie każdy z nich by pasował. Jestem jasną szatynką o zielonych oczach, które (ku memu wiecznemu utrapieniu) są wiecznie podkrążone, więc nieco obawiam się fioletów (choć kuszą ogromnie), by owego mankamentu urody jeszcze bardziej nie uwidocznić. Do tego - bladą wybitnie. Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczna i mam nadzieję, że z tą nową wiedzą kolejna wizyta w MAC - u będzie nie aż tak chaotyczna, a ta wciągająca pasja, przy której chodzenie po bagnach jest jeno niewinną rozrywką pochłonie mnie bez reszty.
Witamy Polecam Carbon, Bisque/Vanilla jako bazowce, i jakiegoś szaraka - Copperplate

Cytat:
Napisane przez natalia_ff Pokaż wiadomość
Ja też miałam na nie fazę, dzisiaj już mniej - są mało wydajne jednak i słabo napigmentowane, ale na szminkę są suuuuuper
Na pomadkę są suuuper!
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 20:20   #305
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Moje dzisiejsze nabytki z krakowskiego MAC-a
A tak a propo, byłam o 15 i pustki w macu jak nie wiem co, w sensie zero klientów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg four.jpg (133,0 KB, 31 załadowań)
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-04-16 o 21:13
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 21:04   #306
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem czy znajdę jakiś podkład, który mi podpasuje :|. Może to kwestia nie używania bazy (ale mnie takie rzeczy zapychają) albo złego kremu (aczkolwiek teraz stosuję ciągle różne kremy i ze wszystkim tak samo), a może po prostu moja cera jest taka straszna :|. Pro longwear odpada, mineralny w kompakcie odpada, mineralne w proszku (nie MACa) też złe, dostałam próbkę este lauder double wear - też zły :|. Kiedyś ciężko mi było wybrać kolor, teraz kolor ok, ale podkład nic nie robi,, tyle tylko, że podkreśla wszystkie suche skórki, niedoskonałości, a po godzinie spływa ze mnie całkowicie :|.
Winyl, suche skórki to wynik słabego nawilżenia skóry buzi.
Polecam dobry krem nawilżajacy do uzywania rano i wieczorem. Ale taki, zeby pod makijaż nie byl za ciezki, ani nie spowodował jego spłyniecia.
A próbowałas podkład na serum EK Idealist?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
to dawaj ja na swatchowy, to bardzo miłe jak wchodzę na swatchowy i duża część z tych kosmetyków lezała wcześniej u mnie na stole tak mi się jakoś ciepło na sercu robi [COLOR="Silver"]


dla fanek mocniejszych róży do policzków - Paradisco jako róż wygląda obłędnie, niby podobny do Springsheen, ale jest żywszy, bardziej czysty, taki wibrujący
Na swatchowym już jest - z dedykacją dla Ciebie

I wypróbowałam Paradisco na polikach - powiem jedno :OBŁĘDNIE wygląda!! Jestes wielki Kamil!
A ja o mało co, bym ten cień wydała
To chyba teraz będzie mój ulubiony róz
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 22:37   #307
pasmal
Raczkowanie
 
Avatar pasmal
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 324
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Jest jakaś mięta w Macu? Dosłownie i w przenośni
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają - dopiero zakupy.
pasmal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 23:40   #308
Kala!
Zakorzenienie
 
Avatar Kala!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 654
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Hej Mam prośbę do dziewczyn posiadających duże kolekcje cieni Mac. Czy mogłybyście mi podpowiedzieć, które cienie kupić (kolory, numery) aby zmalować makijaże jak najbardziej zbliżone do tych na zdjęciach? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (7,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg make up2.jpg (20,9 KB, 53 załadowań)
__________________
Kala! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 23:52   #309
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kala! Pokaż wiadomość
Hej Mam prośbę do dziewczyn posiadających duże kolekcje cieni Mac. Czy mogłybyście mi podpowiedzieć, które cienie kupić (kolory, numery) aby zmalować makijaże jak najbardziej zbliżone do tych na zdjęciach? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

do drugiego zdjęcia: jako jasny Shroom rozblendowany z Nylonem, zewnetrzyny kącik Scene (lub Print jak lubisz nieco mocniej) zmieszane z Copperplate (oczywićzie może być jeden z nich ale kolor będzie się nieco róznił) w załamaniu najlepej Smoke&Diamonds ale cięzko go dostać, możesz zastapić go szarym kolorem z podwójnego mineralnego Earthly Riches on jest ciut ciemniejszy -możesz nieco rozjaśnić czyms
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 00:59   #310
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Winyl, suche skórki to wynik słabego nawilżenia skóry buzi.
Polecam dobry krem nawilżajacy do uzywania rano i wieczorem. Ale taki, zeby pod makijaż nie byl za ciezki, ani nie spowodował jego spłyniecia.
A próbowałas podkład na serum EK Idealist?



Na swatchowym już jest - z dedykacją dla Ciebie

I wypróbowałam Paradisco na polikach - powiem jedno :OBŁĘDNIE wygląda!! Jestes wielki Kamil!
A ja o mało co, bym ten cień wydała
To chyba teraz będzie mój ulubiony róz
http://znam.to/recenzje/4054/Estee-L...in-refinisher- to masz na myśli? Nie próbowałam .
Wiem, że to efekt słabego nawilżenia, ale przy mojej mieszanej cerze 2 razy w tygodniu basen (niestety nie mam wyjścia, chodzić muszę :|) powoduje taką masakrę :/. Nawilżam, pielęgnuję, staram się jak mogę i nic.

A co do pustek w krakowskim MACu - norma . Ja może ze 3 razy widziałam tam kogoś oprócz mnie :P.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 01:03   #311
anarchia25
Zakorzenienie
 
Avatar anarchia25
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 698
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kala! Pokaż wiadomość
Hej Mam prośbę do dziewczyn posiadających duże kolekcje cieni Mac. Czy mogłybyście mi podpowiedzieć, które cienie kupić (kolory, numery) aby zmalować makijaże jak najbardziej zbliżone do tych na zdjęciach? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
hmm no to ja sie powymadrzam bo akurat wiem jaki na bank jest tu cien uzyty ( chodzi mi o drugi makijaż) na 100% jest tu vex ..a co do reszty oto strona do makijazu i co zostało uzyte
http://nessasarymakeup.blogspot.com/...dient-eye.html
__________________
I remember when,
I remember, I remember
When I lost my mind
There was something so pleasant
about that phase.
Even your emotions had an echo
In so much space
(Gnarls Barkley )
anarchia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 01:59   #312
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Martaboy - dziękuję za powitanie i cieniowe sugestie - zanotowane!

A ja mam ewidentnie pecha, bo podczas mojej pierwszej wizyty w MAC był tłum i nie udało mi się złapać nikogo z obsługi, zaś za drugim razem prawie kwadrans czekałam, nim pan skończy dobierać dziewczynie szminkę. A w środku tygodnia byłam i w godzinach lekko popołudniowych.

Mam prośbę wielką - wytłumaczcie w prostych, żołnierskich słowach - albo wskażcie, gdzie takie informację mogę znaleźć - czym charakteryzują się poszczególne wykończenia MAC - owskich cieni. Bo mat rozumiem, frost też, ale taki lustre już stanowi zagwozdkę.

Edytowane przez Vanth
Czas edycji: 2011-04-17 o 02:02
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 08:54   #313
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Martaboy - dziękuję za powitanie i cieniowe sugestie - zanotowane!

Mam prośbę wielką - wytłumaczcie w prostych, żołnierskich słowach - albo wskażcie, gdzie takie informację mogę znaleźć - czym charakteryzują się poszczególne wykończenia MAC - owskich cieni. Bo mat rozumiem, frost też, ale taki lustre już stanowi zagwozdkę.

Zajrzyj do pierwszego postu, jest tam duużo fajnych rzeczy
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 11:02   #314
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
http://znam.to/recenzje/4054/Estee-L...in-refinisher- to masz na myśli? Nie próbowałam .
Wiem, że to efekt słabego nawilżenia, ale przy mojej mieszanej cerze 2 razy w tygodniu basen (niestety nie mam wyjścia, chodzić muszę :|) powoduje taką masakrę :/. Nawilżam, pielęgnuję, staram się jak mogę i nic.

A co do pustek w krakowskim MACu - norma . Ja może ze 3 razy widziałam tam kogoś oprócz mnie :P.
Tak, ten mam na mysli Jak dla mnie idealny pod makijaz, wygładza buzie i serio zmniejsza pory, a takze sprawia, ze nie świeci nam sie buzia w ciągu dnia, nawet, jesli damy podkład bez bazy - próbowałam sama ta opcję - działa!

W sumie to ja się nie dziwię pustkom w tym macu.... poszłam wczoraj po wkłady cieni, chciałam najpierw pomacać, mówię Panu, a Swiss Chocolate? Pan szuka, szuka ... ja wzięłam cień i mówię to ten, juz Pan nie musi szukać. Potem pytam się o Bitter, Pan zaś szuka, a ja mówię, ze nie widze go tu na stelażu. Fakt, nie było go, Pan znalazł gdzies na boku go. Potem pytam jeszcze o Retrospeck, Pan znowu szuka po czym stwierdza, ze nie ma go na stelażu. Ja wyłapuje wzorkiem jeden cień biorę do ręki i mówię, juz mam Mina Pana - bezcenna
Nie no sorry, ale skoro klientki sa skuteczniejsze w znajdowaniu cieni które chcą poogladać, to co sie dziwić, ze klientów brak, skoro obsługa średnio kompetentna
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 11:17   #315
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Tak, ten mam na mysli Jak dla mnie idealny pod makijaz, wygładza buzie i serio zmniejsza pory, a takze sprawia, ze nie świeci nam sie buzia w ciągu dnia, nawet, jesli damy podkład bez bazy - próbowałam sama ta opcję - działa!

W sumie to ja się nie dziwię pustkom w tym macu.... poszłam wczoraj po wkłady cieni, chciałam najpierw pomacać, mówię Panu, a Swiss Chocolate? Pan szuka, szuka ... ja wzięłam cień i mówię to ten, juz Pan nie musi szukać. Potem pytam się o Bitter, Pan zaś szuka, a ja mówię, ze nie widze go tu na stelażu. Fakt, nie było go, Pan znalazł gdzies na boku go. Potem pytam jeszcze o Retrospeck, Pan znowu szuka po czym stwierdza, ze nie ma go na stelażu. Ja wyłapuje wzorkiem jeden cień biorę do ręki i mówię, juz mam Mina Pana - bezcenna
Nie no sorry, ale skoro klientki sa skuteczniejsze w znajdowaniu cieni które chcą poogladać, to co sie dziwić, ze klientów brak, skoro obsługa średnio kompetentna
Kupię w takim razie przy najbliższej okazji . A też nakładaż to cudo, potem krem i potem podkład czy bez kremu już?

No niestety większość obsługi pozostawia sporo do życzenia.
Ja już tam przychodzę tylko zdecydowana na coś konkretnego po swatchach itd.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:00   #316
natalia_ff
Raczkowanie
 
Avatar natalia_ff
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Hm, może przetestuj przy najbliższej okazji
Jak dla mnie Idealist jest rzeczywiście super jeśli chodzi o zmniejszanie wyglądu porów, kontrolę sebum i trzymanie podkładu. Ale przy przesuszonej skórze na pewno potrzebujesz na niego jeszcze solidnego nawilżenia i dlatego warto sprawdzić, jak będzie się to wszystko razem zachowywało.
Stosowałam go razem z lekkimi kremami-fluidami do cery mieszanej i było super. Odkąd moja cera zaczęła się przesuszać zimą i potrzebować treściwszego kremu nawilżającego, przestałam używać Idealista bo nie dawał już takich efektów.
natalia_ff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:11   #317
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Kupię w takim razie przy najbliższej okazji . A też nakładaż to cudo, potem krem i potem podkład czy bez kremu już?

No niestety większość obsługi pozostawia sporo do życzenia.
Ja już tam przychodzę tylko zdecydowana na coś konkretnego po swatchach itd.
Nigdy nie nakładam serum i kremu, albo krem, albo serum, jakbym nałozyła tyle naraz to na mojej cerze po godzinie wsio by pieknie spłynęło. U mnie nie sprawdzają sie pod makijaz bardzo mocno nawilżające kremy, bo mi podkład spływa wtedy
A testowałam wiele kremów o róznej konsystencji i stopniu nawilżenia, i jak mówię najlepiej mi trzyma makijaż na Idealiście
Najlepiej weź próbke na spróbowanie, potestuj przez parę dni i wtedy zobacz czy u Ciebie tez daje radę.
A na noc polecam silnie nawilżający krem
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:46   #318
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
138, popieram Corii

ja jestem ciemna jak chodzi o konturowanie, ale nim wychodzi ładnie

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
dziękuję za rady w sprawie pędzla do pudru brązującego, skłaniam się ku 138 , tylko nigdy jeszcze nie miałam pędzla do pudru o takim " wrzecionowatym " kształcie
A ja kocham 109 miłością bezgraniczną 138 za miękki dla mnie
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:55   #319
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
dziękuję za rady w sprawie pędzla do pudru brązującego, skłaniam się ku 138 , tylko nigdy jeszcze nie miałam pędzla do pudru o takim " wrzecionowatym " kształcie
ja się go trochę bałam ale jest prosty w obsłudze. No i uniwersalny bo można mniejsze obszary modelować samym czubkiem tego pędzla a większe bokiem

Cytat:
Napisane przez natalia_ff Pokaż wiadomość
Ja też miałam na nie fazę, dzisiaj już mniej - są mało wydajne jednak i słabo napigmentowane, ale na szminkę są suuuuuper
taak, mnie to trochę irytuje bo wizualnie są większe niż lipglassy a mają połowę ich pojemności
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 13:12   #320
Kala!
Zakorzenienie
 
Avatar Kala!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 654
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
do drugiego zdjęcia: jako jasny Shroom rozblendowany z Nylonem, zewnetrzyny kącik Scene (lub Print jak lubisz nieco mocniej) zmieszane z Copperplate (oczywićzie może być jeden z nich ale kolor będzie się nieco róznił) w załamaniu najlepej Smoke&Diamonds ale cięzko go dostać, możesz zastapić go szarym kolorem z podwójnego mineralnego Earthly Riches on jest ciut ciemniejszy -możesz nieco rozjaśnić czyms
Dziękuję!
To wybiorę się dzisiaj do Maca na "chyt" i będę próbować.

I nadal szukam pomysłu na ten pierwszy make up
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (7,5 KB, 7 załadowań)
__________________
Kala! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 13:32   #321
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
A ja kocham 109 miłością bezgraniczną 138 za miękki dla mnie
dla mnie 109 jest perfekcyjna do rozświetlacza, ale brązera bym nią nałożyła "plamiście"
138 jest mięciutki ale też przez to nabiera tego produktu w sam raz
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 14:34   #322
indywidumm
Rozeznanie
 
Avatar indywidumm
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 976
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kala! Pokaż wiadomość
Dziękuję!
To wybiorę się dzisiaj do Maca na "chyt" i będę próbować.

I nadal szukam pomysłu na ten pierwszy make up
Ja dziś zrobiłam coś podobnego na całą ruchomą powieke Vex, w zewnętrznym konciku Noctunelle - leciutko też w załamaniu powieki i do rozświetlenie użyłam Inglotowego 395.
Bądź co bądź ale niektóre inglotowe cienie też są całkiem niezłe

(aa i wiecie co zauważyłam - Vex w połączeniu z różnimi odcieniami - dopasowywuje się i wybija inny kolor. W połączeniu z Noctunelle robi się różowy, z Club wpada w zieleń a znów z jakimś brązem robi sie szary - czy wy tez tak macie?)


Byłam wczoraj w Mac-u i szukałam czegoś fioletowego, Pani doradziła mi własnie Noctunelle - nie jestem jeszcze w pełni zadowolona.. Chciała bym coś bardziej 'śliwkowego' co możecie mi doradzić?

aaa i wziełam sobie próbke face&body - szczerze powiedziawszy to nie zakrywa moich przebarwień (przebarwienia mam tylko po prawej str twarzy - zostały po uczuleniu) Możecie polecić mi coś innego - lekkiego o średnim kryciu? Jak inne podkłady z Mac? Poradziły by sobie z czyms takim?
__________________
Przygarnę wkłady do paletki MAC !



Edytowane przez indywidumm
Czas edycji: 2011-04-17 o 14:37
indywidumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:31   #323
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
W sumie to ja się nie dziwię pustkom w tym macu.... poszłam wczoraj po wkłady cieni, chciałam najpierw pomacać, mówię Panu, a Swiss Chocolate? Pan szuka, szuka ... ja wzięłam cień i mówię to ten, juz Pan nie musi szukać. Potem pytam się o Bitter, Pan zaś szuka, a ja mówię, ze nie widze go tu na stelażu. Fakt, nie było go, Pan znalazł gdzies na boku go. Potem pytam jeszcze o Retrospeck, Pan znowu szuka po czym stwierdza, ze nie ma go na stelażu. Ja wyłapuje wzorkiem jeden cień biorę do ręki i mówię, juz mam Mina Pana - bezcenna
Nie no sorry, ale skoro klientki sa skuteczniejsze w znajdowaniu cieni które chcą poogladać, to co sie dziwić, ze klientów brak, skoro obsługa średnio kompetentna
Też już kiedyś pożaliłam się na mało kompetentną obsługę w krakowskim macu , dlatego tak zazdroszczę dziewczynom, które są z Wrocławia , bo tak pięknie opisują jak jest w tamtejszym macu
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 17:12   #324
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Ktoś ma ochotę mi pomóc z wyborem korektora? :P Nie takiego pod oczy, a na 'niespodzianki'.
Mam studio sculpt w kolorze NC15 (czyli takim jak wszystkie moje podkłady), ale nie odpowiada mi to, że jest taki gęsty oraz wydaje mi się, że kolor jest zbyt ciemny, jakiś taki pomarańczowawy.
Obejrzałam sobie trochę filmików na youtubie i wydaje mi się, że moim oczekiwaniom mógłby sprostać select cover-up, ale nie ma koloru NC15 :|. I teraz pytanie - próbować NW 15 czy NC 20? Oczywiście zamierzam na żywo przetestować, ale jak już było wspominane w wątku - obsługa krakowska raczej w takich sytuacjach pomocna nie jest .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:31   #325
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Ktoś ma ochotę mi pomóc z wyborem korektora? :P Nie takiego pod oczy, a na 'niespodzianki'.
Mam studio sculpt w kolorze NC15 (czyli takim jak wszystkie moje podkłady), ale nie odpowiada mi to, że jest taki gęsty oraz wydaje mi się, że kolor jest zbyt ciemny, jakiś taki pomarańczowawy.
Obejrzałam sobie trochę filmików na youtubie i wydaje mi się, że moim oczekiwaniom mógłby sprostać select cover-up, ale nie ma koloru NC15 :|. I teraz pytanie - próbować NW 15 czy NC 20? Oczywiście zamierzam na żywo przetestować, ale jak już było wspominane w wątku - obsługa krakowska raczej w takich sytuacjach pomocna nie jest .
O no własnie - czy można poprosić Kamilu o taki elaborat o korektorach (trwałość, konsystencja, czy nadają się pod oczy czy nie, czy włażą w zmarszczki)?

Czy ktoś z was używał Studio Fix Lash bo dostałam przewodnik po tuszach i szczoteczka mi sie spodobała?

Mam jeszcze pytanie do posiadaczek kredek - jaką dobra temperówkę polecacie?

I wzbogaciłam się o kohla Minted (świetnie się uzupełnia z moim ulubionym So There Jade) W ogóle to obsługa we Wro jest najlepsze bo poszłam tam sobie humor poprawić i nawet nie mialam pomysłu co sobie chcę kupić a Aga oczywiście znalazła mi coś fajnego. Tam zawsze nawet jak nie pójdziesz z zamiarem kupna to zawsze ci coś wynajdą co w końcu kupisz

Z okołomacowych informacji - w Sephorze (Pasaż Grunwaldzki) jest kolorówka Korresa i mają bardzo fajny fioletowy tusz. Myślę że jak ktoś się nad fioletowym tuszem zastanawia to może wcześniej sprawdzić tego Korresa.

Co do pędzla do bronzera - ja nakładam 109 róż więc myślę że do bronzera na policzki (bo on ładnie kolor rozciera) też się nada jak ktoś ten pędzel lubi. Albo skunksy też się mogą nadać bo one też delikatni nakladają ale jak sie przy bronzerze sprawdzą to głowy nie dam.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:44   #326
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
W ogóle to obsługa we Wro jest najlepsze bo poszłam tam sobie humor poprawić i nawet nie mialam pomysłu co sobie chcę kupić a Aga oczywiście znalazła mi coś fajnego. Tam zawsze nawet jak nie pójdziesz z zamiarem kupna to zawsze ci coś wynajdą co w końcu kupisz
popieram nie idzie stamtąd wyjść z pustymi rękoma
chodzi za mną jeszcze jakiś fajny rozświetlacz.... ) i sama nie wiem - wczoraj szukałam w Sephorze, ale Smashboxowy jakiś pomarańczowy na mnie był... choć może to kwestia nałożenia...Pani dość szczodrze mnie nim pokryła ma ktoś ten rozświetlacz? on taki miałki jest? czy to tylko tester taki był?
Ale to nie ma być off top. W związku z tym - jakieś MACowe fajne rozświetlacze z regularnej kolekcji?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:49   #327
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
popieram nie idzie stamtąd wyjść z pustymi rękoma
chodzi za mną jeszcze jakiś fajny rozświetlacz.... ) i sama nie wiem - wczoraj szukałam w Sephorze, ale Smashboxowy jakiś pomarańczowy na mnie był... choć może to kwestia nałożenia...Pani dość szczodrze mnie nim pokryła ma ktoś ten rozświetlacz? on taki miałki jest? czy to tylko tester taki był?
Ale to nie ma być off top. W związku z tym - jakieś MACowe fajne rozświetlacze z regularnej kolekcji?
A chcesz sypany czy prasowany? Macałaś kiedyś Iridescent Powder? A ten mokry z Disneya nie działa Ci jako rozświetlacz?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:55   #328
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
A chcesz sypany czy prasowany? Macałaś kiedyś Iridescent Powder? A ten mokry z Disneya nie działa Ci jako rozświetlacz?
wolałabym prasowany. )
Coś czego bym mogła użyć więcej niż Chez Chez którego mi czasem szkoda
mokry z Disneya nie daje na mnie aż takiego glow na jakim mi zależy
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 19:01   #329
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
wolałabym prasowany. )
Coś czego bym mogła użyć więcej niż Chez Chez którego mi czasem szkoda
mokry z Disneya nie daje na mnie aż takiego glow na jakim mi zależy
Ja lubię Strobe ale wiem że to nie dla Ciebie ale moja kumpela uwielbia prasowany Iridescent - już 2 zużywa Tylko nie wiem jak wygląda to z kolorami bo są tylko 2 i nie jestem pewna czy Silver Dusk nie będzie za chłodny a Golden Bronze za brązowy.

A może jakiś MSF?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 19:14   #330
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja lubię Strobe ale wiem że to nie dla Ciebie ale moja kumpela uwielbia prasowany Iridescent - już 2 zużywa Tylko nie wiem jak wygląda to z kolorami bo są tylko 2 i nie jestem pewna czy Silver Dusk nie będzie za chłodny a Golden Bronze za brązowy.

A może jakiś MSF?
a Belightful?
MSF eee niekoniecznie. Tzn lubię ale szukam czegoś innego. Ja tak czasem mam że sama nie wiem co chcę
może Lustre Dropsy...??? tylko zastanawia mnie jak one by się nakładały na podkłady mineralne...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.