Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 13:10   #61
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

Odświeżam wątek.

Czas wzmożonego matowienia nadchodzi
Wypróbowałam sobie karob jak przyciemniacz do skrobi, ale to nadal nie jest to czego szukam, jest trochę widoczny. Cynamon większości firm odpada bo zostają ciemne widoczne drobinki. Translucide niedostępny...

Nie ma oczywiście problemu z avenkami, albo klorane, ale czasem też używam jakiegoś antka, lirene.

Może macie jakieś nowe patenty?
Czaję się też na puder bambusowy na BU..
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:02   #62
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

Przeszłam już wiele patentów pudrowych - była i zwykła mąka ziemniaczana (tynk i biel porażająca), potem był sam hauschka (bieli i wysusza), sama dry flo (bieli). Mimo że jestem raczej blada, to muszę do białej bazy dodawać trochę kolorowego pudru. Jest to albo (wycofany już) translucide, którego mam resztkę, albo sypki puder nu skin. Nu skin jest ciemny (i produkowany tylko w jednym odcieniu), za to można go dodawać do skrobi mniej - a więc starcza na dłużej.
Bardzo chwalę sobie sypki mazidlany jedwab dodawany do tej mieszanki.
Próbowałam kiedyś z karobem, ale to była porażka, nie podoba mi się ten słodkawy zapach, poza tym na mojej skórze ten puder wyglądał szaro.
Cynamonu na twarz nie położę za żadne skarby po doświadczeniach z olejkiem cynamonowym na udach... No, chyba że jako dodatek do błyszczyku który ma ze mnie zrobić Angelinę Jolie

Mam też opakowanie pudru perłowego z Naturalnego Piękna (a czekam na taki puder z BU) - nakładałam go pod oczy, ale to za dużo zachodu - coś innego pod oczy, coś innego na resztę twarzy. Teraz używam go jako bazy pod skrobię. Nakładam naprawdę mało, nie jako zmatowiacz, filtr nadal się po nim błyszczy - ale to niweluję skrobią nakładaną potem. Mówie sobie, że to jakoś tam pielęgnuje skórę, chociaz prawdę mówiąc nie zauważyłam jakiegoś drastycznego polepszenia I trzeba uważać - jeśli pereł nałożę za dużo, to całość lubi nieładnie wychodzić spod skrobi.

Zamówiłam teraz puder bambusowy z jedwabiem w BU, czekam na paczkę.

Podsumowując: mój obecny mix to dry flo + jedwab, podkoloryzowane translucide lub nu skin. Teraz zacznę dodawać do tej mieszanki trochę hauschki, bo latem bardziej się tłuszczę i przesusz nie taki straszny jak zimą.
Czasem na wierzch muskam się jeszcze lucidity w kolorze transparent 06. Dodałam go kiedyś do mieszanki - ale nie wyglądało to dobrze. Nałożony na wierzch skrobi ładnie rozświetla twarz, w mieszance ją wytłuszczał.

Używam filtra LRP lait veloute. Mam starą wersję, czyli z przedostatniego sezonu - ale to moja przedostatnia tubka, a zresztą ważność do października 09 więc muszę się zaprzyjaźnić z nowym mleczkiem.

Ciekawostka: na dekolt używam spray'u avene (tego w 200 ml opakowaniu) i na to daję białą zasypkę rossmanna - nie bieli mnie to jak na twarzy i wygląda naprawdę dobrze. Ale z kolei avenki na twarz nie położę - ten spray szczypie w oczy (jest teoretycznie przeznaczony do ciała, nie twarzy) a te, które nie szczypią - mam wrażenie folii na twarzy

Czy znacie jakieś kolorowe pudry - poza lucidity i nu skin - bez talku i miki? Odcień nieważny, bo i tak rozjaśni sie skrobią
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2009-04-29 o 08:09
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 09:32   #63
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

Ja po wielu eksperymentach używam mieszanki mąki sojowej (mniej widoczna na twarzy i lepiej matuje od skrobii ziemniaczanej i kukurydzianej) oraz glinki czerwonej (w celu przyciemnienia) i zielonej (neutralizuje rumień).

Jak na razie jestem zadowolona ale stosuję dopiero od tygodnia.
Nie mam pojęcia czy składniki glinek nie destabilizują filtra (używam Lirene 50+) i czy po dłuższym używaniu taka mieszanka nie wysuszy skóry.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:19   #64
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Czy znacie jakieś kolorowe pudry - poza lucidity i nu skin - bez talku i miki? Odcień nieważny, bo i tak rozjaśni sie skrobią
W zagranicznych sklepach z kosmetykami mineralnymi na pewno da się znaleźć wiele takich pudrów. Jak będę robić zestawienie składów, to Ci dam znać, w których.

O mieszankach pudrowych mineralno-organicznych rozmawiamy też tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=315332

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-29 o 20:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:05   #65
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

Dzięki
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:21   #66
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Nasze mieszanki pudrowo-skrobiowe

ja też przeszłam na własne puderki
obecnie pruszę się skrobią ziemniaczaną z dodatkiem pereł
efekt bardzo fajny, naturalny, długo się utrzymuje (właściwie cały dzień bez poprawek)
wprawdzie martwiłam się o wysuszanie, ale nic takiego nie nastąpiło
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.