ŻAK - naliczenie opłat za nieuczęszczanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-16, 13:12   #1
JaJendza
Przyczajenie
 
Avatar JaJendza
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10

ŻAK - naliczenie opłat za nieuczęszczanie


Cześć,
Zapisałam się do szkoły policealnej ŻAK na płatny kierunek. Chodziłam tam semestr, później przeniosłam się na zwykłą uczelnię.
Na żadne zajęcia nie uczęszczałam, więc powinni mnie już z listy skreślić - a tutaj cały czas przychodzą mi informacje o zjeździe, pani z sekretariatu powiedziała, żebym listownie rozwiązała umowę, żeby się raty nie naliczały.
Czy to możliwe, że każą mi zapłacić za coś w czym nie brałam udziału?Ani razu nie byłam na zajęciach. Nie korzystałam z tej usługi.
Wydaje mi się, że gdyby sprawa była skierowana do sądu to szkoła musiałaby udowodnić, że korzystałam z tej usługi, a na zajęciach nie byłam, więc... za co miałabym im zapłacić?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=426576
Tutaj o tym pisze dziewczyna.
JaJendza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 13:50   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: ŻAK - naliczenie opłat za nieuczęszczanie

Podejmując naukę, zapewne podpisałaś z nimi umowę. Jeżeli formalnie tej umowy nie wypowiedziałaś, to moim zdaniem mają pełne prawo opłaty naliczać.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 13:53   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: ŻAK - naliczenie opłat za nieuczęszczanie

Cytat:
Napisane przez JaJendza Pokaż wiadomość
Cześć,
Zapisałam się do szkoły policealnej ŻAK na płatny kierunek. Chodziłam tam semestr, później przeniosłam się na zwykłą uczelnię.
Na żadne zajęcia nie uczęszczałam, więc powinni mnie już z listy skreślić - a tutaj cały czas przychodzą mi informacje o zjeździe, pani z sekretariatu powiedziała, żebym listownie rozwiązała umowę, żeby się raty nie naliczały.
Czy to możliwe, że każą mi zapłacić za coś w czym nie brałam udziału?Ani razu nie byłam na zajęciach. Nie korzystałam z tej usługi.
Wydaje mi się, że gdyby sprawa była skierowana do sądu to szkoła musiałaby udowodnić, że korzystałam z tej usługi, a na zajęciach nie byłam, więc... za co miałabym im zapłacić?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=426576
Tutaj o tym pisze dziewczyna.
A jak podpiszesz umowę na abonament telefoniczny a ani razu z nie skorzystasz z rozmów/sms itd. to też nie będziesz płacić? W umowie na pewno wszystko jest zawarte, jeśli jej nie wypowiedziałaś to zapewne za każdy miesiąc jej trwania będziesz musiała zapłacić.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-16 14:53:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.