hostele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 21:14   #1
koko256
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1

hostele


Witam!
Mam pytanie, czy nocowała któraś z Was w zagranicznym hostelu,w dormitorium kilkuosobowym? Jak wrażenia?Da się przeżyć, wyspać w miarę?

Pytam, bo mam taką sytuację, że będę musiała przenocować 3 noce w Barcelonie, sama(!!!), a taki hostel wydaje się tanią alternatywą.

Tylko że perspektywa mieszkania z tłumem zupełnie obcych obcokrajowców wydaje mi się nieco przerażająca.

Shannin
koko256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 19:48   #2
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: hostele

dla mnie wydawała sie ta perspektywa za***ista i wcale nie załuje, nocowałam w hostelu w bolonii, we florencji i w walencji i za kazdym razem było super. teraz mam chłopaka wiec taka forma zakwaterowania nie wchodzi w gre bo chcemy miec troche prywatnosci, natomiast jak byłam samotna to zamieniłabym 5* na hostel. Ponznajesz młodych ludzi z całego świata, pozatym hostel jest po to zeby sie w nim przenocowac a nie po to zeby w nim non stop siedziec. W dzien wychodzisz na miasto i zwiedzasz, a tymbardziej w barcelonie - z autopsjii wiem ze plan zwiedzania będziesz miała napięty. Jesli masz ograniczony budrzet to polecamy bufety w barcelonie jesli chodzi o żarcie
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:46   #3
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: hostele

zgadzam sie z sss7. nocowałam w hostelach w Turcji, poznałam tam cudownych ludzi, niesamowita przygoda. Polecam!!!
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:06   #4
BOBASEK1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: hostele

Hostele są fajne trzeba znaleźć tylko dobrze polecany, ja korzystam z hostelu we Wrocku jak przyjeżdżamy na zjazdy weekendowe. Nazywa sie hostel w samym centrum, nowiusieńki warto ceny są super właściciele zawsze pomogą atmosfera relaksująca POLECAM!!!

Edytowane przez Westalka
Czas edycji: 2009-12-02 o 20:18
BOBASEK1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 00:15   #5
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: hostele

A moze wklejcie stronki lub podajcie nazwy zagranicznych hosteli przez Was polecanych. Szczegolnie w ciepłych krajach
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 10:07   #6
an.ka
Zadomowienie
 
Avatar an.ka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: hostele

Też zastanawiam się nad hostelem, sala 6-osobowa, w Katanii. Chcę wybrać się w maju na Sycylię i nie bardzo mam z kim, przeglądałam oferty (Katania, Giardini Naxos, Taormina) na booking.com i taki hostel jest duuuużo tańszy niż hotele z prywatnymi pokojami. Tylko jedno pytanie - czy jest jakaś granica wieku, do której przyjmują w hostelach? Bo wydaje mi się, że kiedyś czytałam, że ze schronisk młodzieżowych można korzytstać do ukończenia któregoś tam roku życia.
EDIT:
Znalazłam stronę internetową tego hostelu. Nic nie piszą o limitach wieku

Edytowane przez an.ka
Czas edycji: 2010-01-04 o 11:04
an.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 17:14   #7
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: hostele

a nie boicie sie kradziezy w takich hostelach?
Niejednokrotnie korzystalam z hosteli,ale zawsze bralam pokoj 1osobowy lub 2 (jesli bylam z kims). Nigdy nie spalam w takim "zbiorowym". Nie wiem te łózka sa w duzych odleglosciach od siebie? Raczej pietrowe czy pojedyncze? Martwie sie,ze mozna sie nie wyspac jesli ktos obudzi Cie swoim poznym powrotem po np. nocnym wypadzie na miasto.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 23:04   #8
an.ka
Zadomowienie
 
Avatar an.ka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: hostele

W hostelu, który ja znalazłam na Sycylii (nie wiem, jak jest to w innych zorganizowane) każde łóżko ma zasłonkę i swoją lampkę (zdjęcia), każdy gość ma poza tym do dyspozycji zamykaną na kluczyk szafkę. Rzeczywiście, z tym wyspaniem się może być problem, nie wiem, czy stopery do uszu i opaska na oczy załatwiłyby sprawę Cały czas mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć kogoś na mój wyjazd, a wtedy już zdecydowanie taniej (i przede wszystkim wygodniej ze względu na dojazd) wyjdzie z biurem podróży.
an.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:28   #9
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: hostele

http://www.polish.hostelworld.com/hostels.php
polecam tą stronę jeśli chodzi o hostele.
Nocowałam 1 noc w hostelu w Belgradzie, co prawda nocowałam tam tylko 1 noc.
Nie byłam sama ale mimo tego miałyśmy pokój 6osobowy i nocował z nami pan ze Skandynawii płaciłam 10 euro za noc więc dość tanio ( kurs euro wtedy to był 4,01 zł xD ), darmowy internet, kuchnia do dyspozycji, łazienki w całkiem niezłym stanie choć dośc ciasne i ofc. nie w pokojach, można było wrócić o tej godzinie o której się chcialo...jeśli chodzi o cenne rzeczy to ja akurat jechałam w takiej sprawie ze wszystkie miałam przy sobie ale był schowek na rzeczy cenne z tego co pamiętam.
Były łóżka piętrowe... no i łóżka praktycznie wszystkie się stykały...ale dla mnie to nie problem, heh. Tak ajk ktoś tu już napisał, w takim hostelu to się tylko nocuje, a cały dzień się spędza na mieście ; D
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:03   #10
Hostel Fabryka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: hostele

http://www.hostelfabryka.pl/

Nasz hostel ulokowany jest w przedwojennej fabryce wyrobów gumowych -„ Brage -„ braci Ginsburg, wzniesionej w latach 1913- 1914, znajdującej się w samym sercu warszawskiej Pragi. Praga jako jedna z niewielu dzielnic stolicy zachowała dawny klimat starej Warszawy. Porównywana do berlińskiej dzielnicy Kreuzberg czy paryskiego Montmartre'’u skupia wielu artystów, którzy znaleźli tu przestrzeń dla swojej twórczości.
W ciągu kilku lat powstało tu też wiele kawiarni, pubów, klubów, dzięki którym Praga stała się żywą, prężnie rozwijającą się dzielnicą - ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy.

My zafascynowani niepowtarzalnym klimatem Pragi, którego próżno szukać w innych dzielnicach, najpierw postanowiliśmy tu zamieszkać a teraz chcemy zaprosić Was do nowo otwartego hostelu Fabryka i podzielić się niezwykłością i oryginalnością praskich miejsc, uliczek, kamienic, zabytków. Hostel nasz znajduje się w otoczeniu 4 klubów: Saturator, Hydrozagadka, Skład Butelek, Zwiąż mnie, pracowni malarskich oraz teatru Academia.

Naszym Gościom mamy do zaoferowania całą gamę pokoi : od 2 do 9 osobowych jak również Apartament, w bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. W cenę noclegu wliczone są usługi takie jak: pościel, ręczniki, kawa, herbata, śniadanie, dostęp do internetu, tv / cd / dvd, dostęp do przewodników i map, przechowalnia bagażu.

Zapraszamy

ul. 11 Listopada 22 / Warszawa/ tel. 515 464 209

hostelfabryka@gmail.com
Hostel Fabryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:44   #11
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: hostele

Cytat:
Napisane przez koko256 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam pytanie, czy nocowała któraś z Was w zagranicznym hostelu,w dormitorium kilkuosobowym? Jak wrażenia?Da się przeżyć, wyspać w miarę?

Pytam, bo mam taką sytuację, że będę musiała przenocować 3 noce w Barcelonie, sama(!!!), a taki hostel wydaje się tanią alternatywą.

Tylko że perspektywa mieszkania z tłumem zupełnie obcych obcokrajowców wydaje mi się nieco przerażająca.

Shannin

Można wiedzieć kiedy się wybierasz do Barcelony? Ja planuje jakoś na początku września i też szukam tanich hosteli.
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 16:07   #12
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: hostele

nocowałam w 6 osobowym hostelu w Rzymie i nigdy więcej-jeśli ktoś ma twardy sen to ok-rozumiem, ale mnie ciągle ktoś budził, wieczne trzaskanie drzwiami do późna w nocy Ale łazienkom i pokojom nie można było nic zarzucić, czysto, klimatycznie, ale nie dla mnie
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 01:06   #13
blooms
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: hostele

A ja daje rade. Wiadomo, że za granicą inaczej troche, ale poza tym wszystko ok. Pozdrawiam
__________________
http://www.blooms-hostel.de/
blooms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.