chna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-20, 22:08   #1
1069
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 6

chna


Witajcie
mam jeszcze jedno pytanie: czy po farbowaniu włosów "normalna" farbą można zastosować chnę? szłyszałam, że obciąza ona włosy-ja mam dość sztywne i ciężkie-czy to im nie zaszkodzi? czy ona rzeczywiście odżywia włosy? czy można w ten sposów wyrównać kolor (farba chwyciła je niezbyt równo), czy może zabarwią się one nierównomiernie?
Jaki w zasadzie odcień daje chna? rudy? ja mam teraz takie czerwonawe i wolałabym bardziej miedziane.
czy miałyście/liście jakieś <doświadczenia> przy stosowaniu chny? Dziękuję z góry serdecznie za jakąkolwiek odpowiedź
1069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 09:59   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: chna

nadija napisał(a):
> Witajcie
> mam jeszcze jedno pytanie: czy po farbowaniu włosów "normalna" farbą można zastosować chnę?

podobno tak, jesli to ten sam odcien.

>szłyszałam, że obciąza ona włosy-ja mam dość sztywne i ciężkie-czy to im nie zaszkodzi?

To prawda. Z jednej strony to plus bo wlosy wydaja sie grubsze i gesciejsze. Z drugiej strony to minus dla kogos kto ma raczej cienkie wlosy (tak jak ja) bo sa troche obciazone (zamotalam ).

>czy ona rzeczywiście odżywia włosy?

Otacza je taka warstewka ktora chroni wlos przed sloncem, suszarka itd itd. Plusy i minusy tej sytuacji jw

>czy można w ten sposów wyrównać kolor (farba chwyciła je niezbyt równo), czy może zabarwią się one nierównomiernie?

Zawsze zabarwia sie nierownomiernie. Po farbowaniu chna uzyskasz efekt roznokolorowych pasemek (mi sie to podoba).

> Jaki w zasadzie odcień daje chna? rudy? ja mam teraz takie czerwonawe i wolałabym bardziej miedziane.

U kazdego wychodzi to inaczej, generalnie czysta chna to klasyczny rudy kolor. Nie pokryje jednak farby i ta czerwien bedzie przebijac.

> czy miałyście/liście jakieś <doświadczenia> przy stosowaniu chny? Dziękuję z góry serdecznie za jakąkolwiek odpowiedź

Farbowalam wlosy chna regularnie przez kilka miesiecy , jesli masz jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 14:02   #3
1069
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 6
Re: chna

dziękuję bardzo za odpowiedź
1069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 18:20   #4
1069
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 6
Re: chna

właśnie podziwiam rezultat po-chnowy jestem zadowolona baaardzo (choć zobaczymy jutro, jak to będzie w świetle dziennym); co prawda kolor nie uległ wielkiej zmianie (choć jest bardziej rudy niż czrwony teraz)i jak w przypadku nieszczęsnej farby- jest pewna różnica między nasadą a końcówkami włosów-ale to przez to, że kiedyś-kiedyś je ufarbowałam na lekko ciemniejszy kolor i te partie maja nieco inny odcień (a kiedy je b. niedawno zafarbowałam na rudo różnica była kolosalna i musiałam ratować włosy);w każdym razie odzyskały swoją strukture-są znów dość sztywne, proste i ciężkie, a nie zależy mi na ich jakiejś wielkiej puszystości.no i ten połysk!! dziękuję za poradę!!!!
1069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 18:29   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: chna

Ciesz sie, ze jestes zadowolona
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.