Umowa z orkiestrą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 11:58   #1
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58

Umowa z orkiestrą


Witam

W tym tygodniu mam podpisywać umowę z zespołem. Podpowiedźcie mi na co zwrócić uwagę, o co pytać? JEstem kompletnie zielona!

Pozdrawiam
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:29   #2
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Umowa z orkiestrą

według mnie ważne jest aby dowiedziec się jaki stosunek do alkoholu ma orkiestra...
ja o to wprost zapytałam, bo jak sobie przypomnę welsele na którym muzyka leciała z płyty, bo członkowie zespołu ledwo na nogach stali (tak się upili) to aż mi ciarki przechodzą że tak mogłoby być u mnie.
Warto też zapytać ile godzin grają a tak poza tym nic mi do głowy nie przychodzi... bo rozumiem że zespół masz jakiś niefałszujący wybrany
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:32   #3
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Umowa z orkiestrą

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
według mnie ważne jest aby dowiedziec się jaki stosunek do alkoholu ma orkiestra...
ja o to wprost zapytałam, bo jak sobie przypomnę welsele na którym muzyka leciała z płyty, bo członkowie zespołu ledwo na nogach stali (tak się upili) to aż mi ciarki przechodzą że tak mogłoby być u mnie.
Warto też zapytać ile godzin grają a tak poza tym nic mi do głowy nie przychodzi... bo rozumiem że zespół masz jakiś niefałszujący wybrany
to jest rzeczywiście ważne, nasz zespół od razu powiedział, że alkoholu w czasie pracy nie pije, w ogóle sami wszystko nam mówili, nawet pytań zbyt dużo nie musieliśmy zadawać, o koszty pytaj, czas grania, jak długie przerwy są, kiedy płacicie całość, jakie zabawy są przewidziane do wyboru, wszystko co się da.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:34   #4
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Umowa z orkiestrą

Ja mam Dj'a ale jakbym brała orkiestrę to bym chciała by na umowie było podane ile jest członków orkiesrty, jakie instrumenty będą w uzyciu (by nie było,ż eobiecają saksofon a okaże się,że mają trąbkę ) ile godzin mają grać i (jesli biorą dodatkowa opłatę) ile kosztuje kolejna ich godzina i jak jest naliczana (by nie liczyli sobie od każdej rozpoczętej, skończa grac 5:05 a policzą sobie jakby grali do 6 )

Ponad to TRZEBA wypytać co ile piosenek będą robili sobie przerwy. Na jednym weselu to zespołu prawie wcale nie było bo jedli, pili i palili a jedyne co pamiętam z ich śpiewu to w kółko 'a teraz idziemy na jednego'

Edytowane przez takaya
Czas edycji: 2010-12-13 o 12:35
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:34   #5
Roougee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 1 282
Dot.: Umowa z orkiestrą

Przede wszystkim powinny znaleźć się godziny, w jakich zespół ma grać na weselu, dodatkowe opłaty za przedłużenie grania, koszt poprawin, jeśli chcecie żeby grali, ile chcą za godzinę, od której do której, wysokość zaliczki/zadatku; czy zaliczka/zadatek przepada jak się rozmyślicie itp.; data wesela, miejsce wykonania, dane kontaktowe hmm to chyba wszystko. Przynajmniej ja mam takie rzeczy w umowie, ewentualnie możecie jeszcze ująć w umowie kiedy dopłacacie resztę.
I można jeszcze uwzględnić ile osób jest w zespole.

Edytowane przez Roougee
Czas edycji: 2010-12-13 o 12:49
Roougee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:43   #6
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Umowa z orkiestrą

ja miałam jeszcze w umowie podpunkt ze w razie nagłych wypadków czy sytuacji wtedy kiedy zespól nie będzie mógł zagrać na weselu znajduje w zamian siebie równie dobrze grający zespół w tej samej cenie.
no i drugi tez wazny podpunkt ze w razie wycofania sie przez zespol wyplaca nam odszkodowanie w kwocie na jaka umowa zostala podpisana.
Te dwa podpunkty sama orkiestra miala w swojej umowie. O reszte nie pytalismy bo nam sami wszytsko ladnie przedstawili i bylo wszystko w jak najlepszym porzadku
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:44   #7
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Umowa z orkiestrą

A czy przy podpisywaniu umowy od razu ustala się OGÓLNIE kwestie oczepin, zabaw, pierwszego tańca, wyjścia z domu?
Bo różne zespóły różnie to ujmują. Nie wiem czy mam się już przygotowac na to, czy to dopiero jakoś przed weselem pare tygodni sie ustala?
Aha i powiedzcie mi jeszcze... czy po podpisaniu umowy to bedzie nasz jedyny kontakt, aż do wesela? Czy trzeba się przypominać, dzwonić, no nie wiem???

Mój zespół nie pije ufff
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 12:52   #8
Roougee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 1 282
Dot.: Umowa z orkiestrą

Nas też pytał o to jakie zabawy itp ale nic nie mieliśmy przygotowane, zresztą sam powiedział, że to jeszcze najpóźniej 2 tygodnie przed weselem zadzwonić i wtedy się dogada wszystko. Także myślę, że nie musisz się tym martwić. Nasz zespół też nie pije i nie palą
Roougee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 18:52   #9
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Umowa z orkiestrą

u mnie sprawy pierwsze piosenki, zabaw ustala się 3 miesiące przed wesele. poza tym nic więcej odnośnie umowy nie przychodzi mi do głowy. wszystko już chyba dziewczyny wymieniły
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 14:00   #10
slodki_misiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Umowa z orkiestrą

Dla mnie jest jeszcze ważne co ile robi orkistra przerwę i co się dzieje w tym czasie. Większośc puszcza muzykę mechaniczna na czas przerwy, ale osttnio dwa razy byłam na weselu gdzie była cisza i tylko dżwięk sztucców jak na stołówce. Straszne :/
slodki_misiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 23:53   #11
Roougee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 1 282
Dot.: Umowa z orkiestrą

Cytat:
Napisane przez slodki_misiek Pokaż wiadomość
Dla mnie jest jeszcze ważne co ile robi orkistra przerwę i co się dzieje w tym czasie. Większośc puszcza muzykę mechaniczna na czas przerwy, ale osttnio dwa razy byłam na weselu gdzie była cisza i tylko dżwięk sztucców jak na stołówce. Straszne :/
To chyba i tak lepsze niż to co miała moja koleżanka, u niej puszczali w przerwach na jedzenie żałobną muzę
Roougee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 06:12   #12
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Umowa z orkiestrą

Cytat:
Napisane przez Roougee Pokaż wiadomość
To chyba i tak lepsze niż to co miała moja koleżanka, u niej puszczali w przerwach na jedzenie żałobną muzę
jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby zespół z premedytacją puszczał żałobną muzykę na weselu. Spokojną, może tak. Często się tak robi, jak ludzie jedzą, ale żałobną...nie...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 06:46   #13
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Umowa z orkiestrą

Cytat:
Napisane przez Roougee Pokaż wiadomość
Przede wszystkim powinny znaleźć się godziny, w jakich zespół ma grać na weselu, dodatkowe opłaty za przedłużenie grania, koszt poprawin, jeśli chcecie żeby grali, ile chcą za godzinę, od której do której, wysokość zaliczki/zadatku; czy zaliczka/zadatek przepada jak się rozmyślicie itp.; data wesela, miejsce wykonania, dane kontaktowe hmm to chyba wszystko. Przynajmniej ja mam takie rzeczy w umowie, ewentualnie możecie jeszcze ująć w umowie kiedy dopłacacie resztę.
I można jeszcze uwzględnić ile osób jest w zespole.
To zależy właśnie od tego, czy to zadatek (który przepada) czy zaliczka (która nie przepada), więc w zasadzie wystarczy sama kwota i warunki

Cytat:
Napisane przez Roougee Pokaż wiadomość
To chyba i tak lepsze niż to co miała moja koleżanka, u niej puszczali w przerwach na jedzenie żałobną muzę
Zdefiniuj proszę "żałobną muzę", bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że o marsz pogrzebowy albo pieśni kościelne chodzi
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 09:09   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Umowa z orkiestrą

A coś mi się wydaje, że był taki wątek.

Przed podpisaniem umowy trzeba zapytać orkiestrę:

-do której godziny grają (na wizażu kiedyś jedna Wizażanka opisywała, że jakiś zespół grał do 2.00 a później trzeba było mu dopłacać za każdą kolejną godzinę!

-co ile robią przerwy i ile one trwają, czy podczas przerw będzie leciała cichutko muzyka (żeby czasem nie zapadła grobowa cisza)

-ja miałam to zaznaczone na umowie ale warto sie upewnić czy Zespół życzy sobie "pełne wyżywienie" czyli policzenie ich jako gości (cena 1 członka zespołu = cena jak za dorosłego gościa)

-zapytać jaki mają repertuar, najlepiej zobaczyć na ich płytach jak wykonują utwory, czy śpiewają na żywo czy z playbacku, czy można im zasugerować zagranie i zaśpiewanie kilku swoich muzycznych propozycji (może się okazać, że zespół trzyma się tylko swojego repertuaru i basta)

-omówić zabawy oczepinowe (czy mają jakieś ciekawe pomysły)

-kiedy dopłaca się pozostałą część kwoty

itp.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:26   #15
picasso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Umowa z orkiestrą

Nam ci sami znajomi polecili ten zespół:

Cristal Violin Show: Vanessa Mae: „Contradanza” – https://youtu.be/Fn8eQHyR49U

Nie dość, że robią ten wspaniały show to dostarczają wszystkie te światła i dymy które widać na filmie, to jeszcze świetnie grają do tańca:

Modern Talking – You’re my heart - http://youtu.be/nahvJ-jlyX4
Kombi – Słodkiego, miłego życia - http://youtu.be/qMnK0o4Qxlk
Alphaville – Big in Japan - http://youtu.be/2-pKUOSLImM
Poparzeni kawą III – Kawałek do tańca - http://youtu.be/V_Ba-1qb7Mg
Maciej Kossowski - Dwudziestolatki - http://youtu.be/SBUbb3gNDi4
YMCA (live 2016) - https://youtu.be/pN8cOfPOS94
__________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... jedyny

http://www.aftersix.pl After Six zespół weselny Wrocław
picasso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 13:26:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.