Jak odstawić dziecko od piersi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 22:58   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Jak odstawić dziecko od piersi?


Zakończenie karmienia piersią to dla dziecka ważny i trudny moment w życiu. Dla mamy też nie zawsze jest to łatwe. Podpowiadamy, jak sobie radzić z odstawieniem malucha od piersi. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 21:33   #2
maaama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak odstawić dziecko od piersi?

Mam problem zpiersiami po odstawieniu córci. 6 dni temu ostatni raz podałam jej pierś jednak pomimo okładów z kapusty, piciu naparów z szalwi i masowaniu ich cały czas są twarde obolałe, czuć guzki, jednym słowem jest to nie do wytrzymania i zastanawiam sie nad powrotem do karmienia. Nie wiem tylko czy moge podać dziecku takie "stare" mleko. Laktatora już niestety się pozbyłam więc nie mam jak odciągnąc. Proszę o szybką radę!!
maaama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:10   #3
ewelinecxka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jak odstawić dziecko od piersi?

Ja przy odstawianiu synka odciągałam mleko pod prysznicem ręcznie, trochę to trwało, ale jak nei masz odciągacza to chyba dobre wyjście. Poza tym mąż masował mi piersi przez pieluszkę tetrową (wchłaniała mleko) w czasie drzemek dziecka. A mleko nie ma jak się zepsuc w piersiach więc możesz podać dziecku, ale skoro wytzrymałaś juz tyle czasu to może lepiej w kubeczku? Jeśli ogólnie źle się czujesz może powinnaś odwiedzić lekarza, bo może rozwinąć się zapalenie piersi a w razie czego może zapisać tabletki na zmniejszenie laktacji.
ewelinecxka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:59   #4
jazzman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak odstawić dziecko od piersi?

w moim przypadku pierś-gdyż karmiłam Mojego brzdaca jedną piersią-była twrada jak kamień bodajże przez 3 dni.drugi dzień bez karmienia był najgorszy -twarda guzowata bardzo boląca pierś, stan podgorączkowy i ogólnie złe samopoczucie. odciągałam na początku mleko po troszku laktatorem,żeby zmniejszyć laktację,ale gdy już nie wytrzymywałam z dyskomfortu rękoma pod prysznicem oprózniałam pierś do końca tylko raz dziennie...czułam się wtenczas niebotycznie.poza tym gdy już czułam ,że pierś jest przepełniona i pokarm wypływa ,jak wspomniałam powyżej odciągałam mała ilość pokarmu. poza tym spałam przez tydzień w biustonoszu z usztywnianymi miseczkami-żadnym sportowym-gdyż tylko taki przynosił mi ulgę w obciążonej, bolącej do szaleństwa piersi.
jazzman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 00:34   #5
kobietka76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak odstawić dziecko od piersi?

Z przykrością stwierdzam, że artykuł zawiera rażący błąd merytoryczny.

Otóż, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmić wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia, a następnie rozszerzając dietę dziecka kontynuować karmienie 2 lata lub dłużej. (WHA 55.25/2002)
"2 lata lub dłużej", a nie jak autorka wymyśliła do roku, a jeśli dziecko jest alergikiem nawet do 2 lat.

Następnym razem sugerowałabym rzetelną analizę tematu, o którym ma się ambicje napisać.
kobietka76 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.