Czerwone plamy, suche krosty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 00:11   #1
madzius_krk
Raczkowanie
 
Avatar madzius_krk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 81
Send a message via Skype™ to madzius_krk
Thumbs down

Czerwone plamy, suche krosty


Drogie ekspertki i amatorki dermatologii


Zwracam się do Was z prośbą o rady.
Przeglądnęłam wątki i tu na wizażu i na innych stronach i forach o walce z cerą. Moja jest mieszana. Trudno mi ocenić, ale raczej sucha i na pewno z problemami. Nie pamiętam bym kiedyś miała ładną, idealną cerę. Zawsze zrzucałam to na karb dojrzewania i tego, że jeszcze ta odpowiednia się nie wykrystalizowała. Teraz już mam 21 lat i mam tego dość. Pewnie i więcej na to zwracam uwagę, ale próbuje od jakiegoś czasu coś z tym zrobić. Moja cera - jak na załączonych zdjęciach prezentuje się kiepsko. Nie wiem nawet jak klasyfikować to "coś". Czy jest to trądzik, przebarwienia czy co? Nie wychodzą mi na twarzy jako tako pryszcze. Czasem się zdarza, ale zawsze wydawało mi się to normalne. Staram się ich nie wyciskać, nie robię tego. Chyba, że już ropa wystaje dość mocno to niestety, nie jestem w stanie tego zamaskować i wyjść na ulicę Ale tak jak mówię, to raczej rzadko. Za to często moje cera jest czerwona. Wychodzą takie plamki niedużej wielkości. Nie są one po pryszczu. Po prostu... rano się budzę i są. Często są one jeszcze bardzo suche, że mogę z nich zdrapywać troszkę skóry. Mam także zatkane pory (to te czarne kropki, mam nadzieje, że dobrze to nazywam ) na nosie i brodzie, ale staram się stosować peelingi i troszkę pomaga, lecz na krótko.

Jeśli chodzi o moją dietę to jest raczej zdrowa. Nie jadam czerwonego mięsa, czipsów i fast foodów, nie piję kolorowych napoi, alkohol też raczej słabo. Jedyne moje grzechy to słodycze Ale nie znowu jakieś wielkie ilości.
Stosuje płyn miceralny z AA, krem z ziaji zielony - tłusty. Nie faszeruje skóry wieloma kosmetykami. Robię maseczki z mleka, próbowałam nawet z ziemniaka, ale nie widziałam poprawy. Peeling robię z płatków owsianych.

Wizytę u dermatologa mam dopiero - o zgrozo! - za 2 miesiące! Do tego czasu chciałabym sobie jakoś pomóc, nawet to zaklasyfikować. Bo nie wiem co to jest na tej mojej twarzy ;/

Pomóżcie wizażanki, bo natłok informacji na forach i internecie zrobił mi misz-masz we łbie ))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1104.jpg (100,1 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1102.jpg (103,3 KB, 74 załadowań)
madzius_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 22:59   #2
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

A nie jesteś na coś uczulona? Moze jakiś kosmetyk? Na trądzik to mi nie wyglada. Czekolada potrafi uczulić...
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 00:05   #3
madzius_krk
Raczkowanie
 
Avatar madzius_krk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 81
Send a message via Skype™ to madzius_krk
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

Dziękuje za odzew!
Jestem alergikiem ogólnie, ale niestety na nic do jedzenia. Właśnie dlatego zrezygnowałam z większości kosmetyków i używam tego toniku AA i jakoś nie wydaje mi się, żeby to byłoby to, bo jest świetny.

Wiem, że czekolada uczula ale na badaniach to mi nie wyskoczyło

Właśnie nie wydaje mi się, żeby to był trądzik, ale nawet nie wiem jak to nazwać, a przez to jak leczyć...
__________________
I'm GLAD
madzius_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:44   #4
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

A nie swędzą cię te chrostki? trudno ocenić ale ze zdjęcia wyglada to naprawdę jak alegria. Jesli zaś piszesz ze juz od dawna to podejrzenie trądziku rózowatego... ale bez paniki, dermatolog oceni wkrotce, ja nie jestem ekspertem.
A tak wogole czemu uzywasz tłustego kremu mając cerę mieszaną? Co do Ziaji to mam mieszane uczucia...
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:09   #5
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

też nie jestem specjalistą, ale wygląda to na jakieś uczulenie.. może np. na proszek do prania? chodzi mi o owleczkę na poduszkę - jeśli śpisz na boku, policzki wtedy jej dotykają (raz miałam taki problem, spałam poza domem i obudziłam się z efektami wizualnymi podobnymi jak u Ciebie).
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:13   #6
madzius_krk
Raczkowanie
 
Avatar madzius_krk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 81
Send a message via Skype™ to madzius_krk
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

Jestem alergikiem jak wspomniałam, ale ciągle się zastanawiam OD CZEGO. Nie zmieniałam proszku, nowych kosmetyków też nie stosuję. Dość często zmieniam pościel, bo mam kota - na którego z resztą mam uczulenie dlatego dbam o takie sprawy.
To mnie nie swędzi :/ Po prostu jest... Czytałam właśnie o trądziku różowatym, ale tak... jakoś nie pasuje mi do tego co widzę na twarzy.
Używałam tłustego kremu bo miałam ostatnio bardzo suchą skórę. Tak, że aż się łuszczyła i kremy nawilżające tylko pogarszały sprawę... To jaki krem powinnam używać dziewczyny?
__________________
I'm GLAD
madzius_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 07:04   #7
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

hmm może spróbuj jakiegoś kremu Iwostin? na mnie półtłusty dobrze działał i dla skóry alergicznej (chyba Lipidia). tej zimy zamiast Iwostinu kupiłam krem z AA dla skóry atopowej i nie jestem zadowolona, skóra mi się łuszczy na policzkach, a po Iwostinie tak nie było.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 00:24   #8
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

Niestety alergia na zwiarzęta potrafi sie pogłębiać... albo nawet ktoś kto nie był alergikiem staje się Znam przypadek, ze zwierzaka trzeba było oddać w dobre ręce bo przebywanie z nim pod jednym dachem było niemozliwe. Mam tez kolezankę uczulona na swojego szczura i choć alergia zaczęła sie objawiać astmą, nie decyduje sie oddać go a dusi sie srednio 2 razy w miesiącu i ląduje w szpitalu. W przypadku alergii krem Ci nie pomoze. Nie wiem, musisz słuchać lekarza.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 22:10   #9
madzius_krk
Raczkowanie
 
Avatar madzius_krk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 81
Send a message via Skype™ to madzius_krk
Dot.: Czerwone plamy, suche krosty

Troszkę się moja cerę uspokoiła. Odstawiłam tonik i wróciłam do swojego (mimo że oba są z serii AA) i nie ma już tych plam!!! ) Cere i tak mam zawsze jakoś zaczerwienioną, nie jednolicie brzoskwiniową ( ), ale chyba rzeczywiście to była alergia...
Dziękuje Wam dziewczyny!
__________________
I'm GLAD
madzius_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.