Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-15, 16:47   #1
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056

Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram


Witajcie,
potrzebuję rady - chodzi o zakup lustrzanki, która będzie wykorzystywana w firmie do prowadzenia kilku(a może kilkunastu) kont na Instagramie.

Zdjęcia będę robić ja, nie mam doświadczenia z lustrzankami - będę się tego uczyć; dotychczas zdjęcia instagramowe wykonywałam telefonem (ale o dobrym aparacie).

Zależy mi na tym, żeby body z obiektywem nie kosztowało łącznie więcej niż ok. 4500 brutto.

Celem są oczywiście ładne zdjęcia - wyraźne, czyste, jasne (choć tu może popełniam błąd w myśleniu i takie zdjęcie otrzymam po prostu je prześwietlając lub później obrabiając albo nakładając odpowiednie filtry).

Aparat powinien robić (gdy już się tego nauczę zdjęcia wysokiej jakości, ale jednocześnie jego obsługa nie powinna być zbyt skomplikowana.

Czy istnieje uniwersalny model, który mogłybyście polecić, mając na uwadze wszystkie powyższe kwestie?

Będę niezmiernie wdzięczna za wszelką pomoc
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 18:52   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Cytat:
Napisane przez _malayka Pokaż wiadomość
Witajcie,
potrzebuję rady - chodzi o zakup lustrzanki, która będzie wykorzystywana w firmie do prowadzenia kilku(a może kilkunastu) kont na Instagramie.

Zdjęcia będę robić ja, nie mam doświadczenia z lustrzankami - będę się tego uczyć; dotychczas zdjęcia instagramowe wykonywałam telefonem (ale o dobrym aparacie).

Zależy mi na tym, żeby body z obiektywem nie kosztowało łącznie więcej niż ok. 4500 brutto.

Celem są oczywiście ładne zdjęcia - wyraźne, czyste, jasne (choć tu może popełniam błąd w myśleniu i takie zdjęcie otrzymam po prostu je prześwietlając lub później obrabiając albo nakładając odpowiednie filtry).

Aparat powinien robić (gdy już się tego nauczę zdjęcia wysokiej jakości, ale jednocześnie jego obsługa nie powinna być zbyt skomplikowana.

Czy istnieje uniwersalny model, który mogłybyście polecić, mając na uwadze wszystkie powyższe kwestie?

Będę niezmiernie wdzięczna za wszelką pomoc
To Ci się chyba nie spodoba...
Jakakolwiek lustrzanka, do tego dobrej klasy obiektywy odpowiednie do rodzaju zdjęć, jakie masz robić, plus dużo własnej pracy, najlepiej na kursach (można znaleźć dobre) lub w szkole foto (gorszy pomysł, szkoły zaoczne są bardziej nastawione na "zdawalność" niż nauczenie czegoś, choć to zależy od wykładowców).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 19:16   #3
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

tylko maja to byc zdjecia produktow do sprzedazy ? czy czego ?
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 21:22   #4
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
tylko maja to byc zdjecia produktow do sprzedazy ? czy czego ?
różnego rodzaju konta - chodzi o to, żeby były profesjonalne i estetyczne.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
To Ci się chyba nie spodoba...
Jakakolwiek lustrzanka, do tego dobrej klasy obiektywy odpowiednie do rodzaju zdjęć, jakie masz robić, plus dużo własnej pracy, najlepiej na kursach (można znaleźć dobre) lub w szkole foto (gorszy pomysł, szkoły zaoczne są bardziej nastawione na "zdawalność" niż nauczenie czegoś, choć to zależy od wykładowców).
jaki obiektyw możesz polecić do tego typu zdjęć? fotografowane będą głównie kosmetyki.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 06:50   #5
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Canon EF 100/2.8 Macro
Jeśli przedmioty na instagram, to pewnie nie chodzi o zdjęcia na zwykłym, białym tle, tylko o jakieś aranżowane, więc tym bardziej przyda się szkolenie, a do listy zakupów pewnie trzeba będzie dodać jakiś sprzęt oświetleniowy.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 09:08   #6
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Canon EF 100/2.8 Macro
Jeśli przedmioty na instagram, to pewnie nie chodzi o zdjęcia na zwykłym, białym tle, tylko o jakieś aranżowane, więc tym bardziej przyda się szkolenie, a do listy zakupów pewnie trzeba będzie dodać jakiś sprzęt oświetleniowy.
Na białym tle również, a aranżacja będzie polegać głównie na dokładaniu jakichś elementów do tych zdjęć.

A czy mogłabym też liczyć na polecenie sprzętu oświetleniowego?
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 19:19   #7
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Mogłabyś liczyć, ale najbardziej na odradzenie czegoś, niż na polecenie konkretnej lampy, konkretnego producenta (odradzenie dotyczy "profesjonalnych lamp kompaktowych światła stałego", czyli większych i mocniejszych wersji "świetlówek kompaktowych").

Mistrzowie fotografii mówią, że słońce jest tylko jedno, więc do zdjęć też powinna wystarczyć jedna lampa (a resztę można załatwić odbijając światło).
Tylko tak mówią mistrzowie, a my, malutkie robaczki, musimy sobie radzić inaczej, czyli dokładając lamp
Pisałaś o białym tle, to jest wieloznaczne, bo może być "na białym, bez żadnego cienia" (a to znaczy, że tło musi być oświetlone od dołu = plexi, stół bezcieniowy, dodatkowa lampa do świecenia od dołu), a może być "normalnie", na np. białym kartonie, oświetlone "ze wszystkich stron" (co można załatwić świecąc jedną lampą w biały sufit, w niewysokim pomieszczeniu).
Czy możesz wstawić zdjęcia (albo linki do zdjęć), takich, jakie chciałabyś uzyskać (możesz także pokazać, co w tej chwili udaje Ci się robić)? Najłatwiej byłoby rozmawiać na konkretnych przykładach.

Ja Ci niczego nie sugeruję, ale właśnie zaczęła się (kolejna) promocja "cashback" u Canona, na ich stronie są szczegóły. Warto porównać z ofertami innych producentów, bo inni też mogą mieć podobne akcje.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 08:42   #8
mareky
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 36
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Wydaje mi się, że lustrzankę już można kupić do instagramu nawet za 2000 zł. A jeszcze jak się dobrze zakręci przy promocjach i pochodzi po marketach to i wyciśnie się za te 2 koła naprawdę fajny sprzęt.
mareky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 15:26   #9
jjanik90
Przyczajenie
 
Avatar jjanik90
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Lustrzanka do 4500 zł - zdjęcia na Instagram

Ja używam Nikon D3300 z obiektywem 18-55. Kupisz w cenie 1800zł. Bez problemu. Popatrz na allegro albo w marketach. Bardzo dobry wybór, ja polecam
jjanik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-06 16:26:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.