Kursy z Urzędów Pracy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 21:07   #1
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Exclamation

Kursy z Urzędów Pracy!!!


Bardzo proszę o informację na temat kursów z Urzędu pracy.Pare lat temu chciałam się zapisać na kurs fryzjerski jednak bardzo niemiła pani pracująca w UP poinformowała mnie że mi się nienależy ponieważ niejest rok na bezrobociu.Jednak paru znajomych już niejednokrotnie mnie informowało że to nieprawda że wcale niemuszę być rok na bezrobociu by się zapisac u nich na kurs, mam 2 znajome ktore poszły pierwszy raz zapisać się na bezrobocie i odrazu wysłali je na kurs.Jeżeli ma ktoś jakąś wiedze na ten temat to bardzo proszę o wypowiedzi ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne.Może są kursy ktore wymagają być rok zarejestrowanym i są też takie na ktore można odrazu się zapisać bez bycia rok na bezrobociu.Niewiem, strasznie chcialabym zapisac sie na taki kurs ale niewiem jak to jest naprawde z tymi kursami w UP.Jezeli ktos wie to prosze pisac!!!!!

Zapraszam do wypowiadania sie na ten temat!!!


ps.interesuje mnie tylko kurs z UP-wiec prosze sie wypowiadac tylko na ten temat,wiem ze sa kursy fryzjerskie poza UP ale one sa bardzo kosztowne dlatego takie kursy mnie nie interesuja!!!!
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:17   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

wszystko zalezy od rodzaju kursu, są kursy dla bezrobotnych a takze dla pracujacych, są kursy dla dlugotrwale bezrobotnych a takze dla wszystkich bezrobotnych.

jesli pani poinformowała cię nieodpowiedznio trzeba było drążyc temat u kogos innego, szczegolnie jesli towje znajome z tego skorzystały.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:23   #3
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Wszystko możliwe.
Być może kurs finansowany był ze środków UE i było założenie w projekcie, że adresowany jest do osób zarejestrowanych pow.12 mc.
Gdyby nie było kryterium, nastałby chaos.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:30   #4
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

ja na bezrobociu bylam pare latek temu z 5 a moje znajome to w tamtym roku sie zapisaly.Dlatego nie drazylam tematu bo skoro mi powiedziala ze niema to jej uwiezylam poniewaz to byla moja pierwsza wizyta na bezrobociu.Dlatego chce sie doglebniej dowiedziec jak to jest z tymi kursami+moze ktos bedzie wiedziec cos wiecej.

ps.przepraszam ze pisze bez (kreseczek) ale cos wcisnelam i mi sie poprzestawialy litery Z mam na y a Y na z tak wiec przepraszam nie moja wina
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:33   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

musisz podejsc do UP lub wejsc na strone internetową i dowiedziec sie jakie kursy są aktualnie realizowane.

jesli bedziesz miala szczescie to napewno cos ciekawego znajdziesza mozna znalezc, ja znalazlam bezplatne studia.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:05   #6
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

wchodyiam na ich strone ale albo nic niema na ten temat albo ja nieumiem znalesc no pewnie bede musiala sie przejechac dowiedziec ale wpierw wole sie dowiedziec czy ktos juz byl na takim kursie by mi babka znowu nie wcisnela kitu ze mi nieprzysluguje taki kurs.Moze jak maja za duzo chetnych to im wmawiaja ze trzeba byc rok na bezrobociu
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:50   #7
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Ja na kursy z UP zapisywałam się 2 razy. Przy zapisywaniu nikt się mnie nie pytał jak długo jestem zarejestrowana. Może to i jest jakieś kryterium przy kwalifikowaniu na kurs ale nie najważniejsze, przynajmniej w moim UP.

W tamtym roku zakwalifikowałam się na kurs na pracownika biurowego z UP ale zrezygnowałam z niego bo odbyłam go w innej firmie, która również organizowała taki sam darmowy kurs dla bezrobotnych (a po co mi dwa takie same kursy)

W tym roku również zapisałam sie na kurs z UP na sekretarkę, ale już niestety nie zostałam zakwalifikowana, bo jak mi powiedziano, głównym kryterium kwalifikowania do tego kursu był brak wykształcenia, a ja mam wykształcenie wyższe... Dodam, że w UP jestem zarejestrowana już 2 lata, więc z tego wynika, że długość zarejestrowania nie jest głównym kryterium...
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2010-03-08 o 22:56
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 07:18   #8
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Niby nie UP, ale kursy darmowe są organizowane przez biura ze środków unijnych.
Moja mama swego czasu się tym interesowała i były przeróżne- od florystek po fryzjerki właśnie.
Byly w sumie dla każdego, dla bezrobotnych, pracujących, kobiet +45, więc może znajdziesz coś dla siebie
Ogłoszenia często widzę w lokalnej prasie albo wystarczy poszperać w necie.

Edytowane przez Charmain
Czas edycji: 2010-03-09 o 07:19
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 09:25   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

jak ci ktoś odmawia uczestnictwa w kursie na takie zasadzie, że "nie jest pani zarejestrowana 1 rok a to jest wymagane" to grzecznie poproś o wgląd do przepisu który to reguluje, poproś o to na miejscu.
Jak nie będzie na to papierka to domagaj sie zapisania na kurs a jak nie bedzie dalej chciałą to idz do kierownika danej osoby
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 14:08   #10
Linkier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 90
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Mój rodzimy UP organizuje kursy m.in. takze unijne (ale te tylko dla osób przed 25 rokiem życia). Właśnie jeśli chodzi o te kusry unijne to warunkiem jest zarejestrowanie jako osoba bezrobotna, nie podejmowanie żadnej pracy i kryterium wiekowe. Długosć zainteresowania nie ma tu nic do rzeczy.

W innych kursach słyszałam tylko, że są ograniczenia typu - korzystając z jednego kursu, nie można uczestniczyć w drugim, zanim nie minie pół roku od poprzedniego, który sie przechodzilo... ale to też zależy od UP
__________________
Nie spróbowałbyś cyjanku tylko dlatego, że lubisz smak migdałów
Linkier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 16:33   #11
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;17733520]jesli bedziesz miala szczescie to napewno cos ciekawego znajdziesza mozna znalezc, ja znalazlam bezplatne studia .[/QUOTE]
O kurcze, też chciałabym pójść na darmowe studia (np. podyplomowe). Nie wiedziałam, że takie coś finansują?!
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 17:05   #12
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Ja ukończyłam szkołe zawodową odzieżową ale nielubie szyć (sama dla siebie w domu to tak-a szkoła taka a nie inna z pewnego powodu ale niebede sie rozpisywać) powiedziałam pani w up jaką szkołę ukończyłam i powiedziałam jej że bardzo bym chciała iśc na kurs fryzjerski to pani poweidzała że nie bo niejestem rok na bezrobociu i zaczeła mi na siłe wciskać prace w zakładzie krawieckim gdzie jej tłumaczyłam że nielubię szyć i niechce szyć i że wole już iśc gdzieś na produkcję albo do sklepu może być odzieżowy to "przemiła"pani tak długo mi wciskała tą ofertę z szyciem ze na końcu się zgodziłam bo pomyślałam ze za chwilke stwierdzi że niechce pracowac tak więc oferte przyjełam 5 razy byłam w zakładzie ale ani razu niebyło kierowniczki żebym mogła z nią porozmawiać i żeby mogła mi podbić kartę z UP do UP też już więcej niepojechałam bo niemiałam z czym kwitka niemiałam podbitego więc niemiałam po co jechac tam tylko potraciłam na bilety i nic niezałatwiłam i dlatego bardzo się zraziłam do UP wydaję mi się że skoro ktoś chcę się dalej rozwijać isć na jakiś kurs robić coś to powinni to człowiekowi ułatwić i udostępnic taką możliwośc nieważne czy jest dzień tydzień czy rok na bezrobociu a nie stwarzać jeszcze dodatkowe problemy
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:13   #13
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
O kurcze, też chciałabym pójść na darmowe studia (np. podyplomowe). Nie wiedziałam, że takie coś finansują?!
tak tak, wystarczy poszukac i nie czekac, szybko działac, ja sobie je bardzo chwalę, nie dosc ze za darmo to jeszcze dają nam podreczniki, pendrivy, dlugopisy itd
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:29   #14
plastikowa biedronka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

kobieta, z którą rozmawiałaś mogła mieć rację. niektóre szkolenia są dla osób długotrwale pozostających bez zatrudnienia, czyli powyżej 12 m-cy. sama spotkałam się z czymś takim. chyba wszystko zależy od danego projektu, bo są np. szkolenia dla osób wyłącznie pracujących lub osób w wieku 45+ lub też właśnie dla długotrwale bezrobotnych bądź wychowujących dzieci itp itd. a niektóre kursy są po prostu dla zarejestrowanych w urzędzie pracy, bez jakichś konkretnych kryteriów.

jeśli chodzi o studia podyplomowe to z tego co wiem rzeczywiście są finansowane przez UP, trzeba tylko w odpowiednim czasie zlożyć wniosek, przekonać (we wniosku i w rozmowie z doradcą) że te studia to szansa np. na podjęcie zatrudnienia lub założenia działalności (chodzi o uzasadnienie że do czegoś te studia nam się przydadzą, ale jeśli UP ma fundusze to jest duża szansa że to sfinansuje).
__________________

"... idź własną drogą ... bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć..."


plastikowa biedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:06   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
jak ci ktoś odmawia uczestnictwa w kursie na takie zasadzie, że "nie jest pani zarejestrowana 1 rok a to jest wymagane" to grzecznie poproś o wgląd do przepisu który to reguluje, poproś o to na miejscu.
Jak nie będzie na to papierka to domagaj sie zapisania na kurs a jak nie bedzie dalej chciałą to idz do kierownika danej osoby
Te informacje nie są pokątnie chowane, spokojnie można zapytać o kryterium na szkolenie,a nawet taka informacja powinna być na stronie UP.

Cytat:
Napisane przez Linkier Pokaż wiadomość
Długosć zainteresowania nie ma tu nic do rzeczy.
zarejestrowania miało być chyba

Cytat:
Napisane przez Linkier Pokaż wiadomość
W innych kursach słyszałam tylko, że są ograniczenia typu - korzystając z jednego kursu, nie można uczestniczyć w drugim, zanim nie minie pół roku od poprzedniego, który sie przechodzilo... ale to też zależy od UP
dokładnie
jeśli ktoś skorzystał z kursu w roku ubiegłym i nie wykazał po nim efektywności-nie podjął pracy, marne szanse na kurs w roku bieżącym
dużo osób nie korzystało wcale

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
O kurcze, też chciałabym pójść na darmowe studia (np. podyplomowe). Nie wiedziałam, że takie coś finansują?!
tak, jest taka możliwość
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:53   #16
Lentylka_
Raczkowanie
 
Avatar Lentylka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 53
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Dziewczyny mają rację. O wszystko trzeba pytać i sprawdzać na stronie UP danego miasta. Ja byłam na kursie z UP bo był mi on potrzebny do dostania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej (dodatkowe punkty na Moją korzyść).
Lentylka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:04   #17
gerda300
Raczkowanie
 
Avatar gerda300
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 119
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

A może jest tak, że w różnych miastach są różne przepisy ?

Może to zależy od tego na jakim poziomie jest w danym regionie bezrobocie ?
gerda300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:09   #18
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Z tymi szkoleniami jest tak, że kierowane są one do różnych grup osób, np. do długotrwale bezrobotnych gdzie liczy się okres czasu zarejestrowania w UP. Inne kryteria to np. wiek, wykształcenie (poziom, posiadanie lub nieposiadanie zawodu), dobry stan zdrowia poświadczony zaświadczeniem lekarskim, posiadanie szczególnych uprawnień (np. prawa jazdy), posiadanie konkretnych umiejętności (np. obsługa komputera) itd.

Informacje na temat wymagań kwalifikacyjnych na dany kurs są powszechnie dostępne. Jeśli nie ma ich na stronie UP to wystarczy pójść do UP powiedzieć jakie się ma wykształcenie i od kiedy jest się zarejestrowanym w UP i powinniśmy dostać informacje na temat tego czy aktualnie jest prowadzony nabór na kurs na który się kwalifikujemy.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:03   #19
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

a ja się dowiedziałam, że UP nie dość że wysyła na kurs to jeszcze daje za to kasę. takie jakby stypendium
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 11:05   #20
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez enter code Pokaż wiadomość
a ja się dowiedziałam, że UP nie dość że wysyła na kurs to jeszcze daje za to kasę. takie jakby stypendium
tak, to prawda, na większości kursów są także obiady, kawa, herbata i ciasteczka

dodatkowo UP zawraca pieniądze za dojazdy i za ewentualną opiekę nad dzieckiem
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-03-10 o 11:07
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:16   #21
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez enter code Pokaż wiadomość
a ja się dowiedziałam, że UP nie dość że wysyła na kurs to jeszcze daje za to kasę. takie jakby stypendium
jeśli szkolenie trwa nie mniej niż 150h, stypendium wynosi 860,40zł brutto,za dojazd zwrot na postawie załączonych biletów
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:47   #22
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
jeśli szkolenie trwa nie mniej niż 150h, stypendium wynosi 860,40zł brutto,za dojazd zwrot na postawie załączonych biletów
co za dobroczynna instytucja szkoda tylko że u nas miejsc brakło już w drugim tygodniu stycznia
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:56   #23
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez enter code Pokaż wiadomość
co za dobroczynna instytucja szkoda tylko że u nas miejsc brakło już w drugim tygodniu stycznia
dlatego właśnie tak szybko zabrakło miejsc, zawsze tak jest gdy jest cos ciekawego a do tego za darmo i jeszcze dopłacają.
trzeba szybko działać, ja gdy widzę ciekawe ogłoszenia od razu dzwonię i wysyłam dokumenty;bylam juz na paru kursach komputerowych, angielskiego, teraz studia itd
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 15:44   #24
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Dziewczyny powiedzcie czy jak się jest na zasiłku i idzie na kurs to zasiłek się traci i dostaje stypendium czy jak to jest?
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:53   #25
wercia512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
GG do wercia512
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Ja tez chcialam isc na kurs z bezrobocia lecz musze wypelnic wniosek ja i pracodawca ze ktos mnie przyjmie na etat po kursie. Lecz jak chodzilam po salonach nikt mnie nie chce przyjac, bo nawet jesli dadza mnie na staz to pozniej musza mi placic za etat w tamtym roku jeszcze mozna bylo normalnie sie dostac
wercia512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 18:31   #26
Roosee
Raczkowanie
 
Avatar Roosee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W mieście gdzie od dawna zakazano łez.
Wiadomości: 63
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Witam.
Słuchajcie, dziś byłam w PUP-ie i Pani powiedziała mi, że nie mogę zapisać się na kolejny kurs, ponieważ ukończyłam już jeden w tamtym roku w listopadzie, i że zapisze mnie, ale nie gwarantuje, iż się dostanę. Jakby mi łaskę robiła...
Czytała mi regułę z kartki, coś o 3 latach... dokładnie: "Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla uprawnionych osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP..., które - w okresie 3 lat nie korzystały z żadnej formy aktywizacji zawodowej finansowanej przez Powiatowy Urząd Pracy...'.

Wyczytałam na stronie Urzędu, że... "Osoba zakwalifikowana na szkolenie może być skierowana jeżeli łączna kwota środków Fundusz Pracy wydanych na szkolenia, na tę osobę, nie przekroczy dziesięciokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę w okresie ostatnich 3 lat."

Już nic z tego nie rozumiem... mógłby ktoś uprzejmy mi to wytłumaczyć? Dodam, że za poprzedni kurs dostałam marne 152 złotych.
__________________
'So hold me when I'm here,
Love me when I'm wrong,
Hold me when I'm scared,
And love me when I'm gone...
'
Roosee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:46   #27
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Czy jeżeli jestem na stażu to mam szansę załapać się na jakieś szkolenie czy też pup już spełnił swój obowiązek względem mojej osoby i nie ma co marzyć? Czy któraś z was poszła na kurs będąc na stażu?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 17:31   #28
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Zarejestrowałam się kilka dni temu w Urzędzie Pracy i zaproponowano mi kurs "Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej"- tak się złożyło, że zwolniło się miejsce. Pomyślałam, że jak jest szansa to warto wziąć udział bo jestem po ogólniaku tylko i ciężko mi znaleźć jakąś pracę. Kurs się rozpocznie w drugiej połowie sierpnia i potrwa miesiąc, 100h.

Czy ktoś miał do czynienia z takim kursem czy ogólnie z kursami z UP? Piszcie jakie są Wasze wrażenia i czy odbycie kursu Wam coś dało

Jeszcze jedno- wyczytałam w internecie coś o stypendium za szkolenie- czy każdy takie dostaje? Pani w urzędzie nic nie wspomniała, na stronie mojego UP też brak info, więc jak to jest? Cieszę się, że udało mi się w ogóle zakwalifikować ale jakby jakiś grosz wpadł do tego to byłoby świetnie.
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 18:13   #29
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Kursy z Urzędów Pracy!!!

Cytat:
Napisane przez eevciaa Pokaż wiadomość
Zarejestrowałam się kilka dni temu w Urzędzie Pracy i zaproponowano mi kurs "Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej"- tak się złożyło, że zwolniło się miejsce. Pomyślałam, że jak jest szansa to warto wziąć udział bo jestem po ogólniaku tylko i ciężko mi znaleźć jakąś pracę. Kurs się rozpocznie w drugiej połowie sierpnia i potrwa miesiąc, 100h.

Czy ktoś miał do czynienia z takim kursem czy ogólnie z kursami z UP? Piszcie jakie są Wasze wrażenia i czy odbycie kursu Wam coś dało

Jeszcze jedno- wyczytałam w internecie coś o stypendium za szkolenie- czy każdy takie dostaje? Pani w urzędzie nic nie wspomniała, na stronie mojego UP też brak info, więc jak to jest? Cieszę się, że udało mi się w ogóle zakwalifikować ale jakby jakiś grosz wpadł do tego to byłoby świetnie.

Zadzwoń do działu zajmującymi się szkoleniami, pani rejestrująca Cię mogła nie orientować się w temacie szkoleń. Bardzo często za szkolenia płacą i chyba jakiś poczęstunek jest, ale nie gwarantuję, że będzie tak w Twoim przypadku
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-02 19:13:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.