Zapalenie ścięgna achillesa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 19:02   #1
damaris77
Przyczajenie
 
Avatar damaris77
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13

Zapalenie ścięgna achillesa


Nie wiem czy to akurat odpowiednie forum jednak spróbuję.
Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można wyleczyć zapalenie ścięgna achillesa.
Pani Doktor założyła mi szyne gipsową, którą nosiłam przez tydzień . Pierwszy dzień bez niej był w miare normalny nic nie bolało nie miałam większych problemów , nstępnego dnia wystąpiła lekka bolesność przy kostce i skrzypienie ścięgna. Następnie zaczełam stosować masci przeciwzapalne i okłady zimne żelowe, które pomogły na krótki czas, Wczoraj poszłam na trening [taniec] i wygląda na to ,że ból powrócił jednak w gorszy stopniu. Noga znowu wylądowała w gipsie a ból nadal nie ustaje . Promieniuje aż do łydki. Czy dobrym rozwiązaniem jest gips? Czy może powinnam stoswać inne metody. Bardzo prosze o pomoc. Z góry ślicznie dziękuję


Pozdrawiam
__________________
a gdybym tak mogła połknąć świat?








damaris77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:39   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Zapalenie ścięgna achillesa

W tej sprawie proszę skonsultować sie z ortopedą. najlepiej ze specjalista, który ma duże doświadczenie z pacjantami - sportowcami. W Poznaniu mogę polecić ortopedów pracujących w np. www.rehasport.pl
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:00   #3
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: Zapalenie ścięgna achillesa

Ja mam ten problem co roku, tylko nie z takim nasileniem jak np. ostatnio, ale bolesne bylo tylko chodzenie Kilka lat temu mialam zastosowana blokade co mi b. pomoglo, ostatnio jednak czytalam conieco na ten temat i blokady nie sa polecane... Tydzien temu mialam zalozony gips, wczoraj mi Pan Dr sciagnal. Z tego co napisalas wnioskuje, ze zaczelas chodzic normalnie od razu po sciagnieciu gipsu co mnie baaaaardzo dziwi!! Mi Dr powiedzial ze mam sobie cwiczyc sciegno przez najblizszy tydzien az bede mogla lekko postawic stope na podlodze pod katem prostym, chodze caly czas przy pomocy kuli lokciowych, natomiast za ok. 1,5 tygodnie mam zaczac juz probowac normalnie chodzic i takie postepowanie jest wg mnie dobre... Dlatego dziwi mnie bardzo, ze od razu zaczelas chodzic, bo takie postepowanie moze doprowadzic nawet do zerwania sciegna

Co prawda mialas z tym problem w marcu, ale ciekawa jestem czy juz minely dolegliwosci?

Pozdrawiam serdecznie!!
__________________
bo nigdy nie wiesz, co dobrego spotka Cię następnego dnia...

odchudzanko!

ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 01:06   #4
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Zapalenie ścięgna achillesa

trochę stary temat, ale może ktoś się odezwie...
mam zapalenie ścięgna Achillesa, po kilku dniach bólu uniemożliwiającego normalne chodzenie, udałam się do lekarza, który założył mi szynę gipsową na 10 dni (wecześniej smarowałam Ketonalem w żelu, ciągle zażywam tabletki przeciwbólowe/przeciwzapalne). jak to jest z gojeniem? czy jest szansa na ściągnięcie szyny po tych 10 dniach? oczywiście chodzę o kulach, stopa unieruchomiona, ale jak sprawdzam czy nadal mnie boli ścięgno (mimo szyny lekko można ruszyć stopą), to niestety ból jest taki sam jak wcześniej
czytałam, że przez jakiś czas warto nosić wkładki w butach, odciążające ścięgno, czy ktoś wie jakie?
no i jak dbać o ścięgna, żeby nie mieć problemów w przyszłości? jakieś ćwiczenia rozciągające?
o to wszystko oczywiście zapytam lekarza, ale od tego siedzenia już dostaję do głowy, dlatego pytam...
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.