Kosmetyki naturalne - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 22:40   #1891
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, jest np. jeszcze Lavera, Sante, Logona, Safea, AnneMarie Börlind, Born to Bio, Alva, Weleda (to się tyczy drugiego pytania).

Serio? Muszę uważnie popatrzeć na oferty sklepów internetowych
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 22:50   #1892
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Serio? Muszę uważnie popatrzeć na oferty sklepów internetowych

A ja sobie muszę zasubskrybować ten wątek, dopiero go odkryłam.

I na dzień dobry strzelę pytaniem - gdzie w sieci można dostać kosmetyki Alverde (oprócz Allegro)?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-08 o 01:14
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 06:51   #1893
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26783286]A ja sobie muszę zasubskrybować ten wątek, dopiero go odkryłam.

I na dzień dobry strzelę pytaniem - gdzie w sieci można dostać kosmetyki Alverde (oprócz Allegro)?
[/QUOTE]

Tu znalazłam, ale zaznaczam, że ja tam (jeszcze) nie kupowałam:
http://www.sklepzniemiec.pl/deline/c...naturalne.html
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 07:25   #1894
artemise
Raczkowanie
 
Avatar artemise
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja podzielę się z Wam i moimi doświadczeniami z olejem arganowym. Kilka lat temu używałam kremu do twarzy na bazie tego olejku przywiezionego z Maroka. To doświadczenie to była rewelacja dla mojej cery, niestety-nikt nie chciał jechać do Maroka, aby mi przywieźć taki krem. Niedawno odkryłam go na allegro. Mało tego-znalazłam też naturalny, czysty olej arganowy, który kupiłam zamiast kremu. Cudeńko. Nie wchłania się tak, jak krem, trzeba poczekać kilkanaście minut, ale skóra twarzy jest po nim naprawdę fantastyczna. Na noc stosuję czysty olejek, natomiast na dzień dodaję dwie krople do kremu i oczywiście musze odczekać, ąz się wchłonie, ale uważam olej arganowy za jeden z lepszych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i szyi.
Słońca Wam życzę, bo u mnie leje i zimno
__________________
Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna" Oskar Wilde
artemise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 08:13   #1895
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja się wypowiem o Balm Balm
Balsam do twarzy po kontakcie z ciepłą dłonią zmienia się w olej. Nie wchłania się. Nie nadaje się zupełnie ani po makijaż, ani do noszenia w ciągu dnia tylko na noc
Fakt, że Balm Balm do lekkich nie należy i lepiej go stosować na noc, ale za to rano buzia super i na pewno nie zapycha. Co do stosowania pod makijaż to u mnie np. różany balsam po kilku minutach wchłania się bez problemu - może to kwestia rodzaju cery.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 08:28   #1896
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny zapomniałam wczoraj powiedzieć, że u mnie w Rossmannie pojawiły się nowe mydełka z Alterry, ale nie ma lawendowego, na które bardzo czekałam. I teraz nie wiem... czy nie ma tylko u mnie czy w ogóle. Jak to jest u was?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 08:44   #1897
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam wczoraj powiedzieć, że u mnie w Rossmannie pojawiły się nowe mydełka z Alterry, ale nie ma lawendowego, na które bardzo czekałam. I teraz nie wiem... czy nie ma tylko u mnie czy w ogóle. Jak to jest u was?
U mnie jest mydełko lawendowe i dużo innych.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 09:05   #1898
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam wczoraj powiedzieć, że u mnie w Rossmannie pojawiły się nowe mydełka z Alterry, ale nie ma lawendowego, na które bardzo czekałam. I teraz nie wiem... czy nie ma tylko u mnie czy w ogóle. Jak to jest u was?
Nie wiem, ale jakaś dziewczyna opisywała, że dla zapachu skraplała olejkiem lawendowym nieperfumowane mydło. Powinien się do tego nadawać Biały Wielbłąd (twarde mydło palmowe) albo tradycyjne szare (chyba tak się nazywa) Barwy. Nie będziesz co prawda miała fioletowej kostki, ale za to aromaterapię. Mydła Alterra, wbrew temu co wypisują w KWC, nie są "naturalne" (jeśli przez tę "naturalność" rozumieć brak występowania określonych substancji...)
Myślę, że nie ma czego żałować i poddawać się "rossmanomanii".

Ekosens zaprzestał wytwarzania mydeł z powodu nierentowności Wielka szkoda.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-08 o 09:11
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:27   #1899
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale jakaś dziewczyna opisywała, że dla zapachu skraplała olejkiem lawendowym nieperfumowane mydło. Powinien się do tego nadawać Biały Wielbłąd (twarde mydło palmowe) albo tradycyjne szare (chyba tak się nazywa) Barwy. Nie będziesz co prawda miała fioletowej kostki, ale za to aromaterapię. Mydła Alterra, wbrew temu co wypisują w KWC, nie są "naturalne" (jeśli przez tę "naturalność" rozumieć brak występowania określonych substancji...)
Myślę, że nie ma czego żałować i poddawać się "rossmanomanii".

Ekosens zaprzestał wytwarzania mydeł z powodu nierentowności Wielka szkoda.
Ja tez czytałam na wątku naturalne mydła i mydełka, że ta Alterra jest bez certyfikatu i dziewczyny były raczej niezadowolone

Mentha - znasz te mydła z ekosensu? Fajne były? Kurczę, myślałam, ze za jakiś czas sobie je zamówię, a tu wycofują...
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:04   #1900
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Sa dwa nagietkowe, jeden z cynkiem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 a drugi bez https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zy.html&next=1. Cynk występuje jako tlenek - Zinc Oxide, tego szukaj w kremach dla dzieci.
Teraz sobie przypominam że ponoć ma być lub już jest wycofany
Poszukam, może jeszcze mają, dzięki

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja się wypowiem o Balm Balm
Balsam do twarzy po kontakcie z ciepłą dłonią zmienia się w olej. Nie wchłania się. Nie nadaje się zupełnie ani po makijaż, ani do noszenia w ciągu dnia tylko na noc
A o którym mówisz?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mam go ze zsk.Z czerwonej
Naturalny czy surowy?

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Balm balm mozna kupic na feelunique - jak mowi Beeets jest bardzo tlusty. ja go jednak nie lubie.

seige jak chcesz moge ci oddac
Tłuste dobrze sprawują się na mojej skórze, tylko pytanie jak ze składnikami. Jeśli naprawdę nie zamierzasz go stosować to ja go przyjmę bardzo chętnie

Słyszałam ostatnio, że nie należy stosować potencjalnie zapychających produktów na świeżo umytą i oczyszczoną buzię. Trzeba odczekać minimum kilka minut, bo inaczej nałożony produkt wchodzi głęboko w pory i powstają zaskórniki. Nigdy nie stosowałam się do tej zasady i może właśnie dlatego miałam problemy z mocno wchłaniającymi się kremami? Jaki tonik przyspieszający zamykanie porów stosujecie?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:52   #1901
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Mentha - znasz te mydła z ekosensu? Fajne były? Kurczę, myślałam, ze za jakiś czas sobie je zamówię, a tu wycofują...

Teraz chciałam u nich zamówić Dostałam kiedyś takie ozdobne mydła w kształcie muszelek ich produkcji. Słabo pamiętam jak to z nimi było, ale złych skojarzeń nie mam. Jakoś miałam do nich większe zaufanie niż do tych wszystkich nowo powstałych wymyślnych mydlarni, pod którymi nikt się nie podpisuje imieniem i nazwiskiem i nie ma żadnej informacji, że te produkty ktoś przebadał, zarejestrował etc., sprzedawanych na Allegro mydeł niewiadomego pochodzenia czy importowanych spoza UE wynalazków, na których nawet nie ma INCI.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-08 o 12:19
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 20:31   #1902
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie wiem, jakie macie zdanie na temat kosmetyków Mineral Flowers, ale u mnie w Sephora są ich wyprzedaże.
Wszystkie kremy do twarzy na dzień i na noc100 ml za 29 zł
wszystkie żele do mycia twarzy po 19 zł i reszta po 19 zł (balsamy itp.)
czy je polecacie?
Ja jeszcze nic od nich nie mam, a ceny kuszą
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:35   #1903
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

zazdroszcze tym ktorym naturalna pielegnacja pomogla.. bo mi owszem na poczatku moze i tak, widzialam ze naprawde moja buzia pieknieje, a teraz znowu cos jej odbilo i jest okropna szara sucha sciagnieta, mam pelno wagrow, robia mi sie pryszcze ;( nie moge na nia patrzec.. a juz bylo tak pieknie........
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:51   #1904
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość

Słyszałam ostatnio, że nie należy stosować potencjalnie zapychających produktów na świeżo umytą i oczyszczoną buzię. Trzeba odczekać minimum kilka minut, bo inaczej nałożony produkt wchodzi głęboko w pory i powstają zaskórniki. Nigdy nie stosowałam się do tej zasady i może właśnie dlatego miałam problemy z mocno wchłaniającymi się kremami? Jaki tonik przyspieszający zamykanie porów stosujecie?
A zamykasz sobie pory po umyciu twarzy? Wystarczy przyłożyć do niej na chwilę szmatkę zwilżoną w zimnej wodzie lub po prostu opłukać twarz zimną wodą.


---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
zazdroszcze tym ktorym naturalna pielegnacja pomogla.. bo mi owszem na poczatku moze i tak, widzialam ze naprawde moja buzia pieknieje, a teraz znowu cos jej odbilo i jest okropna szara sucha sciagnieta, mam pelno wagrow, robia mi sie pryszcze ;( nie moge na nia patrzec.. a juz bylo tak pieknie........
A jaka jest twoja poranna i wieczorna rutyna w pielęgnacji twarzy? Opisz co dokładnie robisz i z jakimi kosmetykami - czym oczyszczasz, w jaki sposób tonizujesz etc., bo może wystarczy zmienić coś niecoś, żeby było znowu dobrze.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 22:14   #1905
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
zazdroszcze tym ktorym naturalna pielegnacja pomogla.. bo mi owszem na poczatku moze i tak, widzialam ze naprawde moja buzia pieknieje, a teraz znowu cos jej odbilo i jest okropna szara sucha sciagnieta, mam pelno wagrow, robia mi sie pryszcze ;( nie moge na nia patrzec.. a juz bylo tak pieknie........
może za bardzo ją wysuszasz?

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie macie zdanie na temat kosmetyków Mineral Flowers, ale u mnie w Sephora są ich wyprzedaże.
Wszystkie kremy do twarzy na dzień i na noc100 ml za 29 zł
wszystkie żele do mycia twarzy po 19 zł i reszta po 19 zł (balsamy itp.)
czy je polecacie?
Ja jeszcze nic od nich nie mam, a ceny kuszą
nie znam tych kosmetyków, ale składy wydają się ładne
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 22:28   #1906
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość


nie znam tych kosmetyków, ale składy wydają się ładne
Bardzo ładne nawet. Sprawdziłam jeden krem i się zdziwiłam ile tam naturalnego dobra. Tylko znalazłam też 4 różne alkohole - nie wiem na ile to zubaża skład.


edit: Miał ktoś ten jadalny szampon? Fajny jest? Smaczny?

http://ekosens.pl/sklep/product_info...roducts_id=255

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-09 o 02:47
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 06:13   #1907
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
zazdroszcze tym ktorym naturalna pielegnacja pomogla.. bo mi owszem na poczatku moze i tak, widzialam ze naprawde moja buzia pieknieje, a teraz znowu cos jej odbilo i jest okropna szara sucha sciagnieta, mam pelno wagrow, robia mi sie pryszcze ;( nie moge na nia patrzec.. a juz bylo tak pieknie........
A może to wina glinki? Z tego, co pamiętam, (ale mogę się mylić) to ty często używałaś glinki. Mogła cię wysuszyć i to może być powodem.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 06:17   #1908
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie macie zdanie na temat kosmetyków Mineral Flowers, ale u mnie w Sephora są ich wyprzedaże.
Wszystkie kremy do twarzy na dzień i na noc100 ml za 29 zł
wszystkie żele do mycia twarzy po 19 zł i reszta po 19 zł (balsamy itp.)
czy je polecacie?
Ja jeszcze nic od nich nie mam, a ceny kuszą
Ja miałam dwa żele do mycia - http://dezemka.blogspot.com/search/l...eral%20flowers

Z chęcią bym wzięła maseczkę ale niestety w mojej Sephorze nie ma
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 08:05   #1909
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Ja miałam dwa żele do mycia - http://dezemka.blogspot.com/search/l...eral%20flowers

Z chęcią bym wzięła maseczkę ale niestety w mojej Sephorze nie ma

to idę się dziś obkupić Mineral Flowers

u mnie pełno tych kosmetyków i jakoś panie się na nie nie rzucają, choć ceny super
To się obkupię na 2 lata
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 08:20   #1910
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

byc moze to kwestia wysuszenia.. uzywam glinki racja, oprocz tego tylko mydelka do oczyszczania wiec moze byc wysuszona przez to

task samo kremy, zaden mnie nie nawilza i nie odswieza jakbym tego chciala, uzywam tego kremu z "Natury" oliwkowego (-), Nektaru z Sanflore, Miod tez mam (jest cieezki), i milk&lotion z BD
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 09:55   #1911
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
byc moze to kwestia wysuszenia.. uzywam glinki racja, oprocz tego tylko mydelka do oczyszczania wiec moze byc wysuszona przez to

task samo kremy, zaden mnie nie nawilza i nie odswieza jakbym tego chciala, uzywam tego kremu z "Natury" oliwkowego (-), Nektaru z Sanflore, Miod tez mam (jest cieezki), i milk&lotion z BD
Jak sie za bardzo wyszuasz, to skóra się broni nadprodukcją sebum, stąd mogą być zaskórniki, pryszcze. Poszukaj czego dobrze nawilżającego i przystopuj z wysuszaniem - może się poprawi
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:16   #1912
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
francuzzka ta książka to E 213, czyli co jesz i czym się smarujesz. Tabela składników i dodatków chemicznych. Poradnik konsumenta. Mozna kupić tu: http://merlin.pl/E-213-czyli-co-jesz.../1,475022.html

Dzięki
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:28   #1913
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
byc moze to kwestia wysuszenia.. uzywam glinki racja, oprocz tego tylko mydelka do oczyszczania wiec moze byc wysuszona przez to

task samo kremy, zaden mnie nie nawilza i nie odswieza jakbym tego chciala, uzywam tego kremu z "Natury" oliwkowego (-), Nektaru z Sanflore, Miod tez mam (jest cieezki), i milk&lotion z BD
Przed posmarowaniem twarzy kremem spryskaj twarz hydrolatem jakimś i na mokrą twarz nałóż krem, wtedy krem zabierze całą wodę w głąb skóry.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:37   #1914
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi któraś powiedzieć czym różnią się oleje kosmetyczne bio od tych spożywczych też bio? To jedno I drugie: czy polecacie jakieś firmy produkujące olejki eteryczne? Wiem że Korah polecała Kej, ale może ktoś ma jeszcze coś sprawdzonego? Aby było czyste, bez domieszek.

oleje spożywcze można spożywać i uzywać jako kosmetyk natomiast te kosmetyczne używamy tylko jako kosmetyki.
Ja miałam olejki eteryczny ze starej mydlarni ładnie pachną ale to chemia...
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:08   #1915
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

francuzzka,
jak efekty po spirulinie? na jakie szczegolnie wyczekujesz?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
byc moze to kwestia wysuszenia.. uzywam glinki racja, oprocz tego tylko mydelka do oczyszczania wiec moze byc wysuszona przez to

task samo kremy, zaden mnie nie nawilza i nie odswieza jakbym tego chciala, uzywam tego kremu z "Natury" oliwkowego (-), Nektaru z Sanflore, Miod tez mam (jest cieezki), i milk&lotion z BD
Ckin2u, ja również mydełek nie polecam. Co prawda nie mam suchej buzi, ale przyjaciółka poświęca mydełko sesę już jedynie na włosy - nie służyła twarzy.
proszę, jaką glinkę poleciłabyś mi na pierwszy odstrzał?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:38   #1916
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Krem z Sanoflore przeciw niedoskonalosciom to ok 50-60 zł. Balsam nawilżający to jakieś 40 parę złotych. Na Allegro można zobaczyć, z tym, że w zwykłej aptecce będzie koło 10=20 zł drożej. A u Ciebie po ile są?
Kotwilka przepraszam za zaplon. U mnie ten krem jest w granicach 20 funtow czyli 2 razy wiecej!

Sicilia kupilas cos w Lumiere na twj promocji? Ja zamowilam cudny roz Sugar Berry, podklad Fair Golden FF, cienie w szarosciach - Storm i Whisper Gray. No i probki gratis. Tyle. Na razie daje sobie siana z zakupami kosmetycznymi bo mam zapasy. Jedynie co by sie sprzydalo to ten krem gleboko nawilzajacy. Ten wspomniany przez Kotwilke Fitomed to ten krem. Co sadzisz na temat jego skladu?
wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35060
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:55   #1917
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kotwilka przepraszam za zaplon. U mnie ten krem jest w granicach 20 funtow czyli 2 razy wiecej!

Sicilia kupilas cos w Lumiere na twj promocji? Ja zamowilam cudny roz Sugar Berry, podklad Fair Golden FF, cienie w szarosciach - Storm i Whisper Gray. No i probki gratis. Tyle. Na razie daje sobie siana z zakupami kosmetycznymi bo mam zapasy. Jedynie co by sie sprzydalo to ten krem gleboko nawilzajacy. Ten wspomniany przez Kotwilke Fitomed to ten krem. Co sadzisz na temat jego skladu?
wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35060
Ja chciałam wczoraj zamówić na feelunique puder Lily Lolo, ale zobaczyłam kolorystykę i zgłupiałam normalnie. Jak ja mam wirtualnie dobrać sobie kolor pudru?

Jakiego pudru ty używasz? Podałabyś mi link do twojego koloru i określiła kolor swojej karnacji?

I mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli pozwolisz - te podkłady są w pudrze - czy na nie nakłada się jeszcze puder normalny, żeby wykończyć twarz, czy po prostu stosuje się je zamiennie - jak chce się większe krycie, to podkład, a jak mniejsze krycie, to puder?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-09 o 14:24
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:22   #1918
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
oleje spożywcze można spożywać i uzywać jako kosmetyk natomiast te kosmetyczne używamy tylko jako kosmetyki.
Ja miałam olejki eteryczny ze starej mydlarni ładnie pachną ale to chemia...
No dzięki, tylko mi chodziło o powody dla których tak jest/tak się uważa i wasze doświadczenia. Skoro na produkcie spożywczym jest napisane że to czysty olej i na kosmetycznym też, różnice w cenie wiadomo znaczne... Oczywiście chodzi mi o oleje organiczne, ma ktoś jakieś porównanie, doświadczenia co do działania?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:25   #1919
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
No dzięki, tylko mi chodziło o powody dla których tak jest/tak się uważa i wasze doświadczenia. Skoro na produkcie spożywczym jest napisane że to czysty olej i na kosmetycznym też, różnice w cenie wiadomo znaczne... Oczywiście chodzi mi o oleje organiczne, ma ktoś jakieś porównanie, doświadczenia co do działania?

Ja takie samo pytanie zadałam na BU odnośnie wody różanej z róży damascena - bo skoro nie zawiera żadnych konserwantów i jest 100% naturalna, to powinna nadawać się do picia. Odpisali, że ich oferta nie jest przeznaczona do spożywania.
Teraz mnie to nurtuje.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:52   #1920
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26812974]Ja takie samo pytanie zadałam na BU odnośnie wody różanej z róży damascena - bo skoro nie zawiera żadnych konserwantów i jest 100% naturalna, to powinna nadawać się do picia. Odpisali, że ich oferta nie jest przeznaczona do spożywania.
Teraz mnie to nurtuje. [/QUOTE]

Co do wody to przeglądałam dziś ofertę florame i było napisane że można jeść (np dodawać do deserów). Przyznam że też mnie to nurtuje do tego stopnia, że postanowiłam zacząć od droższych olejków, aby później zmienić je na tańsze i na własnej skórze się przekonać co do skuteczności tych drugich.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.