Filtr P20 Riemann&Co - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 11:27   #1
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93

Filtr P20 Riemann&Co


Kilka razy natknęłam się na reklamę takiego produktu a na Wizażu o nim sza...
Czy żadna z Was nie miała z takim produktem doczynienia czy to bubel nie wart wzmianki??...
Brzmi zachęcająco, ale również nieprawopodobnie...:

"P20 - filtr przeciwsłoneczny nie tylko chroni skórę przed poparzeniami, ale jednocześnie pozwala się bezpiecznie opalić! P20 jest inny! Ekonomiczny w użyciu -dla całodziennej ochrony stosuje się ten niezwykły produkt tylko raz dziennie co eliminuje kilkakrotne używanie lepiących się kremów, mleczek czy olejków. Posiada lekką żelową konsystencję, pozbawioną zapachu i substancji tłuszczowych, jest szybko wchłaniany przez skórę.
Wysoka i skuteczna ochrona SPF 20, co daję 5-cio godzinną ochronę przed słońcem, która jest wystarczającą i bezpieczną ilością czasu dla przebywania na plaży w ciągu jednego dnia.
SPF 20 absorbuje 95% parzących promieni UVB, dla przykładu SPF 80 absorbuje 98,75% parzących promieni UVB. Zachowuje 90% efektywności, nawet jeśli pływasz kilka razy w ciągu dnia. "

http://esentia.pl/Riemann_P20_Filtr_...zny_p30027.htm
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 12:07   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

nic nie warty syf.

jest na naszym rynku od wielu lat, ale dopiero teraz zaczął się reklamować.
zawiera wycofywany na świecie filtr PABA (ze względu na uczulenia i podrażnienia).
nie chroni przed UVA
i jeszcze chcą za niego prawie 80zł.
strona producenta: http://www.p20.co.uk/
deklarują na niej, że nowa wersja z 2007r chroni też przed UVA, ale skład podany poniżej temu przeczy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 12:11   #3
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

Ja też się kiedy zastanawiałam czy to działa .

Produkty te widziałam na w sklepie na lotnisku i skład mnie nie zachwycił więc nie kupiłam .

Oto skład Riemann P20 once a day SPF 20, 200 ml mleczka: Alcohol denat., Aqua, Propylene glycol, PABA, Hydroxypropyl Methylcellulose . Gdzie jest fotostabilny filtr? .

Co ciekawe zalecają używanie go na twarz i skóre głowy, oraz dla dzieci od 1 roku życia. No cóż nie skusiłam się .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 12:12   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ja też się kiedy zastanawiałam czy to działa .

Produkty te widziałam na w sklepie na lotnisku i skład mnie nie zachwycił więc nie kupiłam .

Oto skład Riemann P20 once a day SPF 20, 200 ml mleczka: Alcohol denat., Aqua, Propylene glycol, PABA, Hydroxypropyl Methylcellulose . Gdzie jest filtr? .

Co ciekawe zalecają używanie go na twarz i skóre głowy, oraz dla dzieci od 1 roku życia. No cóż nie skusiłam się .
Filtr wyboldowalam ale tak jak pisze Justy,ze filtr jest wszedzie wycofywany.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 13:57   #5
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

Złapałas mnie zanim dopisałam 'fotostabilny' .

PABA jak pisała justy został wycofany,nie wiem dlaczego dalej go stosują w tych kosmetykach.

Nie można tego składnika traktować jako filtra - szczególnie na biochemi .

Badania wykazały że PABA ( szczególnie pod wpływem promieni słonecznych) moze uszkadzać ludzkie DNA. Sugerowano również że może przyspieszać zmiany nowotworowe skóry np. czerniaka.

PABA nie chroni przed UVA, a produkty riemann są reklamowane jako sprawdzone na sacharze. Ludzie twierdzą że to działa bo nie widać poparzeń słonecznych. PABA chroni przed UVB ale UVA przenika do skóry i niszczy ją - tego nie zobaczy sie od razu, ale za kilka lat.

Uważam ten produkt za oszustwo i nabijanie ludzi w butelkę. Nieswiadomy klient kupuje taki krem z filterm i mysli ze jego skóra jest dobrze zabiezpieczona, spędza na słońcu więcej czasu i szkoda podwójna .

Edit: nie znam nowego składu z 2007 roku, podany dotyczy starej wersji.
Znalazłam inny skład - może nowej wersji : Alcohol denat, aqua, propylene glycol, paba, penybenzimidazole sulfonic acid, ethanolamin, disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate, hydroxypropyl, methylcellulose.

Edytowane przez lorelei
Czas edycji: 2007-06-30 o 17:06 Powód: dopisek
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 15:36   #6
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Filtry Riemann

czy wie ktoś, gdzie można kupić filtry tej marki (ta sama firma produkuje chyba dezodoranty Etiaxil) - są to filtry w spreju, trwałe (i chyba fotostabilne) ok 10 h.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 16:09   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Riemann

pytasz o produkt o nazwie P20? żadnej ochrony przed UVA, reklamowali, że nie trzeba reaplikować i wystarczy użyć raz dzienjnie (obecnie nie wolno składać takich obietnic), oparty był na alergizującym i fotouczulającym związku PABA.
w zeszlym roku chyba zmienili mu nieco sklad

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2008-07-02 o 14:39
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 14:56   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

mam nowy skład i muszę trochę "odszczekać" krytykę.

P20:
alcohol denat., octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate, hexydecanol, aqua, PPG-15 stearyl ether, cyclopentasiloxane, acrylates/octylacrylamide copolymer, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydroxypropylcellulose.


filtry pogrubione.
- octocrylene
stabilny filtr UVB (i troszkę UVA)
- ethylhexyl methoxycinnamate
niezbyt stabilny filtr UVB, "przenikajacy" hormonopodobny
- diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate
Uvinul A Plus, stabilny filtr UVA

nie zawiera już PABA, chroni przed UVA
w ulotce (wewnątrz opakowania) producent pisze, żeby nakładać go obficie (2mg/cm2) i rozsądnie korzystać ze słońca (kiedyś nie było tych ważnych informacji)

niefajnie, że zawiera bardzo dużo alkoholu- moze drażnić i zwiększać przenikanie filtrów do krwi.

drogi. tańsze filtry apteczne (avene, vichy, LRP itd) są skuteczniejsze, natomiast ten produkt prawdopodobnie ma fają konsystencję (możliwe, ze wchłania się "bez śladu")
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 07:52   #9
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

Dobrze, że tu trafiłam, bo w niektórych gazetach się rozwodzą jaki to cudowny produkt..wahałam się czy kupić, teraz na pewno się wstrzymam. Dzięki.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:53   #10
kedziora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Filtr P20 Riemann&Co

Postanowiłam napisać, ponieważ pierwsze wiadomości w wątku prezdstawiają filtr p20 w bardzo złym świetle, ale dziewczyny! Zwróćcie uwagę, że w międzyczasie filtr zmienił formułę i teraz jest REWELACYJNY!!! P
ierwszy filtr, który naprawdę w 100% się wchłania, jest beztłuszczowy, nadaje się dla cery trądzikowej i do tego świetnie chroni. U nas ciężko go dostać, ale warto poszukać, jest wart swojej ceny, poczytajcie opinie na zagranicznych stronach, ten filtr to hit i nie mogę odżałować, że dopiero po 3 latach filtrowania na niego trafiłam.
kedziora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 13:53:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.