zajady!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 12:11   #31
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: zajady!!

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Ja też miałam problemy z zajadami, żadne witaminy nie pomagały ani smarowanie maściami. Przez przypadek okazało się że to jest spowodowane uczuleniem na pstę do zębó. Tak więc jak zaczynam używać pasty jednej firmy (nie wiem czy mogę podawać...) to od razu one wychodzą. Jak ją odstawiam - zajady znikają. Z innymi firmami nie ma problemu. A więc może to być wynikiem uczulenia.
Mam tak samo, tyle że ja mogę myć zęby tylko blend-a-med lub colodent, po innych od razu robią mi się zajady
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:46   #32
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: zajady!!

Ciekawe, ja też myje tylko blend-a-med. Po innych masakra. Colodentu nie próbowałam. Coś musi w tym być
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 20:52   #33
etnawaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: zajady!!

heviran mi zawsze pomaga,od lekarza dostaje zawsze dwa opakowania bo to świństwo nigdy nie wiadomo kiedy wyjdzie a im wcześniej zażyjesz tym łatwiej się leczy.
etnawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:22   #34
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: zajady!!

Mnie zajady utworzyły się po raz pierwszy w zyciu miesiąc, dwa miesiące temu i nie miałam pojęcia, co z nimi zrobić. Termin czekania do dermatologa długi, dlatego od razu złapałam za tabletki B complex, ale nie pomogło. Stosowałam maść lips- zaczęła zbyt mocno wysuszać i kąciki znów pękały. Dopiero gdy kupiłam tabletki Lips i przeszłam terapię szokową, zauważyłam, że już po 2 dniach w ekspresowym tempie zaczęły się goić. Dodatkowo smaruję Sudocremem, widzę, że rzeczywiście zaczęły znikać i już nic nie pęka.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 10:38   #35
zbombardowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: zajady!!

hej.męczyłam się z tym tematem ponad dobre pół roku i pomogła mi maść z antybiotykiem TRIBIOTIC bez recepty, koszt ok 2 zł. Zeszło po trzech czy czterech dniach smarowaniai z bani
zbombardowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 13:18   #36
Melanja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Arrow Dot.: zajady!!

Na zajady ogórek i aloes!
Sok z liści aloesu koi, regeneruje skórę i działa odkażająco, a także zapobiega namnażaniu się bakterii. Do zajadów można także przykładać plasterki świeżego ogórka, który dzięki właściwościom kojącym przynosi ulgę podrażnionej skórze.

Inne sposoby na zajady znajdują się na stronie www.poradnikzdrowie.pl
Melanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 09:24   #37
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: zajady!!

Cytat:
Napisane przez czerwona_kropka Pokaż wiadomość
przewertowalam cale forum i widzialam ze nie tylko ja mialam ten problem.. meczylam sie z zajadami ponad 6 miesięcy nijak nie mogłam sie ich pozbyc, caly czas bralam B komplex, smarowałam zajady witamina B w plynie, uzywalam Tormentiolu, maści cynkowej a nawet Tribiotyku... nic nie pomagało, w koncu poszlam do apteki i babeczka sprzedała mi maść na zajady o nazwie CANDI (koszt ok 30 zł - cena moze troszke duza jak na masc ale liczac ile wydalam na inne specyfiki ktore rzekomo mialy pomoc to nic), i musze przyznać ze pomogło, w ciągu tygodnia pozbylam sie zajadów ktore mialam prawie 6 miesięcy.. wiec jezeli stosowanie witamin wam nie pomaga, radze zainwestowac we wlasnie taka maśc, istnieje jeszcze tańsza maść o nazwie LIPS (ok 15zł) uzywala jej moja kolezanka i tez mowi ze jej pomogło takze pozbądźmy sie zajadów
Przychylam się do wypowiedzi, ta maść jest dobra, moja siostra ją stosowała, tzn tę tańszą i ma problem z zajadami rozwiązany.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 08:05   #38
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: zajady!!

Cytat:
Napisane przez czerwona_kropka Pokaż wiadomość
przewertowalam cale forum i widzialam ze nie tylko ja mialam ten problem.. meczylam sie z zajadami ponad 6 miesięcy nijak nie mogłam sie ich pozbyc, caly czas bralam B komplex, smarowałam zajady witamina B w plynie, uzywalam Tormentiolu, maści cynkowej a nawet Tribiotyku... nic nie pomagało, w koncu poszlam do apteki i babeczka sprzedała mi maść na zajady o nazwie CANDI (koszt ok 30 zł - cena moze troszke duza jak na masc ale liczac ile wydalam na inne specyfiki ktore rzekomo mialy pomoc to nic), i musze przyznać ze pomogło, w ciągu tygodnia pozbylam sie zajadów ktore mialam prawie 6 miesięcy.. wiec jezeli stosowanie witamin wam nie pomaga, radze zainwestowac we wlasnie taka maśc, istnieje jeszcze tańsza maść o nazwie LIPS (ok 15zł) uzywala jej moja kolezanka i tez mowi ze jej pomogło takze pozbądźmy sie zajadów
Miałam podobnie kiedyś jak byłam młodsza zawsze te zajady!
w końcu tata poradził mi, żebym smarowała zmiany propolisem, takim czystym zrobionym samodzielnie (akurat przyrządzał taki specyfik). Jest to mieszanka spirytusu i kitu pszczelego. Nawet teraz gdy wywali mi opryszczkę (nie miałam przy sobe propolisu, a wystarczy kropla) to miziała mi się przez 2 tygodnie, plama przez kolejne dwa więc leczyłam ją miesiąc (byłam na wyjeździe). Kiedy czuję, że wychodzić będzie opryszczka smaruję ją od razu i nawet jej nie widać- jest plamka przez 3dni. Tylko po tym mi przeszło, jakakolwiek maść nie dała nawet 1/10 efektów. Sam propolis barwi skórę, ale można zmieszać z wazeliną i już wtedy nie
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 11:53   #39
reniiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: zajady!!

Też co jakiś czas mam zajady i zawsze gdy się pojawią to stosuję maść witamionową i po prostu czekam aż znikną.
reniiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 11:33   #40
pooli33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 12
Dot.: zajady!!

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
To chyba jakis żart?
JAk można brudną ścierką przecierac rany?
Skąd takie metody?
Fuuuuu.......Ty brudna scierka wycierasz stol?
To najczesciej prana rzecz w moim domu jesli chodzi o kuchnie......pozdra wiam
pooli33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 08:51   #41
Fuksio
Przyczajenie
 
Avatar Fuksio
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5
Dot.: zajady!!

Ja się męczyłam z zajadami jakieś pół roku. Ciągle myślałam, że zaraz przejdzie więc zwlekałam z wizytą u lekarza. W końcu poszłam do zwykłego internisty. Zadawał mnóstwo pytań o mój tryb życia, żywienie itp i w końcu stwierdził, że przyczyną są braki witaminowe, bo dużo trenuje. Mimo jedzenia owoców i warzyw kilka razy dziennie, nie byłam w stanie uzupełniać witamin i minerałów, które wypacałam. Polecił brać Centrum i smarować zajady maścią do skóry atopowej. Kurcze pomogło po 4 dniach. Nie wierze w suplementy, witaminki w tabletkach itp ale to naprawdę zadziałało.
Fuksio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 08:51   #42
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: zajady!!

Nie dziwię się, że długo walczysz z zajadami, bo to uciążliwa dolegliwość. Ale może robisz coś nie tak? Bardzo dobrze na zajady działają domowe sposoby, wystarczy poczytać: https://abcporady.pl/jak-wyleczyc-zajady/, ale nie tylko. Powstawanie zajadów może być związane ze złą dietą jak i higieną, więc może jest jakiś błąd który stale popełniasz, może na przykład zbyt często dotykasz ust?
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 07:52   #43
AngeOuDemon89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86
Dot.: zajady!!

Zgadzam sie, nie ma lepszej masci na rynku niż Candi. Nawet na bardzo duże zmiany wystarczają 2-3 dni i spokoj
AngeOuDemon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 11:03   #44
memsza
Przyczajenie
 
Avatar memsza
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: zajady!!

A ja na zajady stosuje zwykłą wazeline kosmetyczną i po 3-4 dniach problem mam z głowy
__________________
Chwile są jak motyle, piękne i ulotne...
memsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 15:34   #45
iamjapanesegirl
Przyczajenie
 
Avatar iamjapanesegirl
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: zajady!!

mi pomaga smarowanie ich pasta do zębów
iamjapanesegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 01:12   #46
Horatio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: zajady!!

A czy one związane są u Was z łuszczeniem się też skóry dalej od krawędzi ust? Tak np 10 mm?
Horatio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-07 02:12:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.