Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 17:50   #1
mamulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Unhappy

Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa


MAM PYTANKO:co mogło spowodować,że przy otwieraniu buzi boli mnie ten staw przy prawym uchu,a przy zamykaniu dolna żuchwa nie zamyka się na wprost,tylko najpierw idzie trochę w prawo a potem wskakuje na miejsce?(słyszę wtedy takie ciche wskakiwanie na miejsce w stawach,po obu stronach) Boję sie,że to samo nie przejdzie,co to może być? Nie żuję gumy,ani nie jem twardych rzeczy(jak orzechy,czy marchewka)Więc od czego to???Mam do leczenia dwa zęby 8-ki u góry po obu stronach.Może być od tego?Czy to coś poważnego,gdzie się z tym udać,kto pomoże? Strasznie mi to przeszkadza i bardzo to widać(np.przy ziewaniu)dodam jeszcze,że przy jedzeniu boli mnie i staw i ząb po prawej stronie.Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.
mamulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:46   #2
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa

Zły zgryz czasem takie coś powoduje, to na pewno nie jest od ósemek. Mnie bolą stawy, bo zaciskam w nocy mocno zęby. Trochę też szczęka odskakuje w prawą stronę, jak zamykam buzię, ale nie jest to mocno widoczne, tzn tylko ja to widze i moja orto
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:18   #3
mamulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa

dzięki kilianna za odpowiedz.zastanawiam sie tylko czy to tak zostawić? nie przerodzi sie to w zapalenie stawu żuchwowo-uchowego? czy mi kiedyś nie wyskoczy dolna żuchwa ze stawów???
mamulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:19   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa

choroby stawu skroniowo-żuchwowego są bardzo trudne do leczenia, ale nie leczone może doprowadzić do dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i zwyrodnieniowych w obrębie stawów i do zwichnięć (wyskakiwania żuchwy) także


proponowałabym poszukać specjalisty od chorób stawu (zwykle protetycy się tym zajmują) - najlepiej w jakimś ośrodku akademickim i on Cię już pokieruje co robić

na pewno trzeba poprawić zgryz - aparat, uaupełnieni braków zębowych, wyleczenie zębów i przywrócenie prawidlowych warunków okluzyjnych (płaskie wypełnienia niedochodzące do płaszczyzny zwarcia) i dopiero na końcu leczenie samego stawu (leki, ćwiczenia, szyny zgryzowe)
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:29   #5
luki12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bóle stawu żuchwowego i wyskakująca żuchwa

Mój problem ze stawami żuch-skroniowymi trwa już kilka lat.Na poczatku mój lekarz rodzinny zrobił mi rajd po specjalistach zaczynając od podejrzenia zatok czyli laryngolog ,neurolog................ aż po psychologa myśląc Ze jestem symulantem.Ból w okolicach uszu ,zebów, głowy a takżę zawroty głowy bardzo silne to codzienność.
Wiec kto mógł mi pomóc nigdy byście ni zgadli a więc przez przypadek będąc na kolejnych badaniach zaczełem rozmawiać z salową ze szpitala kyóra tez czekała na to samo badanie co ja .Poradziła mi żebym sie wybrał do chirurga szczekowo- twarzowego .Wiec poprosiłem tego mojego lekarzyne o skierowanie bo jemu pomysłu brakowało całkowicie na mój przypadek.Hurra trafiony moja choroba to 'WYWICHNIECIE STAWÓW SZCZEKOWO TWARZOWYCH OBÓSTRONNE ' .
W tej chwili nosze szyne na górnej szczece nosze ją już rok i powiem że szału niema.
Leczenie jest długie i trzeba trafić na dobrego specjaliste w ortodoncji i jeszcze jadno niema i nie szukajcie lekarza od stawów szczek-twarz.ponoć w niemczech śa juz tacy specjaliści lecz u nas trzeba biegać od ortodąnta protetyk aż po chirurga szczekowego no i naturalnie stomatolog. uzbrojcie sie w cierpliwość powodzenia!!!
luki12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.